i
Blogilist - Unenäod
unenäod

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Tihane rõdul
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Palliplatsi lähedal
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vietnam ja Kambodža
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hümni keelamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sõidukitega lähenemine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Arhiivindus ülikoolis
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vana inimese saatus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Jõud ja tervis
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Olümpiamängud talvel ja suvel
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ettekannet tegemas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Intervjuu unenägudest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tähelepanuta vigur
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Uitmõtted hilja ärgates
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Suuskadega joonistamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tsensori maitse
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Huvitav münt
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Võtke eeskuju
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Mängutasu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kõrvuti rajad
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kiri omanikele
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Koduste ülesannete andmine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Suurmeistri elulugu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Autori kommentaar
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Indo-Hiina 1975
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tuna 3/2017
  kirjutab blogis simo77
 • favicon 3 + 9 lauset muinasjuttudest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Talvine mängupäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Uurimistöö alustamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Raamat Vietnamist
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Suusatamine teoorias ja praktikas
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Vana inimese saatus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 20 veebruar kell 11:44
Pidin sõitma bussiga teise linna. Valmistusin kodust väljuma. Samal ajal toodi meie poole rohkem kui 100 aastat vana inimene, kes põdes ühte nakkushaigust. Püüdsin vältida käte nakkusega kokkusaamist, aga see vist ei õnnestunud. Kell oli juba üsna palju. Ütlesin, et ma ei jõuagi bussi peale. Vaieldi vastu, et jõuan küll, buss ei välju sel kellaajal, mis mina arvasin, vaid mitu tundi hiljem. Kohtusin tänaval ühe klassivennaga. Ta ütles, et talle tundub, et mina põhjustan inimeste surmasid. Ta tahtis, et ma räägiks sellest lähemalt. Läksime ühte majja, kus seda teemat arutati.

Huvitavad blogilistid

Intervjuu unenägudest
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 18 veebruar kell 09:24
- Miks sa pole kolm päeva ühtegi unenägu kirja pannud? - Unenägusid pole enam meelde jäänud. Võibolla üleeile mingi detail veel jäi, aga igal juhul praegu ma ei mäleta kolme viimase öö unenägudest midagi. Üleeile magasin vähe, eile vastupidi kaua ja täna keskmiselt või jälle vähe. - Kui unenägusid enam ei näe, võibolla tuleks teha senistest kokkuvõte? - Ma arvan, et unenäod tulevad tagasi.
Tähelepanuta vigur
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 17 veebruar kell 13:04
Üks päev pilte vaadates leidsin sarnasusi maleasjadega. Mõtlesin, et ristimärk on nagu vankri käiguvõimalused või ristilipud. Lipu käiguvõimalused on nagu Suurbritannia lipp ja ratsu omad nagu haakristilipp. Etturituled meenutavad Vene keisririigi kahe peaga kotkast ja odakäigud diagionaalristiga lippe. Jaapani lipp on nagu patiseis, kus keskel on tuleta väli ja ümberringi tuli.
Huvitav münt
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 15 veebruar kell 11:33
Vaatasin euromünte. Ühele mündile oli kirjutatud pikk jutt mind huvitaval teemal ja see münt oli mitmeks murtav. Otsustasin, et kui sellele mündile on kirjutatud selline asi, siis ma ei osta selle eest midagi, vaid panen albumisse. Mul tekkis kahtlus, kas see on ikka kehtiv raha või lihtsalt ilumünt. Aga see pidi olema kehtiv raha, sest selle pilt oli ära toodud kehtivate müntide raamatus. Vaatasime seda raamatut.
Suurmeistri elulugu
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 12 veebruar kell 10:50
Mulle räägiti, et varasemal maleturniiril olin ma võitnud suurmeister Gellerit. Ma polnud tulnud selle peale, et vastane on suurmeister, arvasin, et tal on ainult sama perekonnanimi. Nüüd lähenes mul uus mäng Gelleriga. Arvasin, et seekord ma ei võida, sest minu jaoks ei ole mäng nii tähtis kui talle. Eelmine kord võitsin osalt tänu teooria tundmisele, see ei näidanud minu suuremat mõtlemisoskust.
Tuna 3/2017
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 10 veebruar kell 17:56
Tuna. Ajalookultuuri ajakiri“ 3/2017. Jaak Valge kirjutab teemal, kas Hitler tuli võimule demokraatlikul teel. Ta jõuab järeldusele, et demokraatia kadus Saksamaal juba enne Hitleri võimuletulekut. Lugejal võib niiviisi jääda mulje, et Hitleri võimuletulekuga suurt midagi ei muutunudki. Aga nii see polnud. Mujal on eristatud parlamentaarset ja presidentaalset demokraatiat ning autoritaarset ja totalitaarset diktatuuri.
Vietnam raamatutes
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 8 veebruar kell 09:33
Kirjutasin listi: Vaatasin veel mõningatest raamatutest informatsiooni Vietnami sõja või Vietnami kohta. Kolmeköitelise teose Maailma maad ja rahvad aastal 1932 või osalt 1931 ilmunud teises köites ei kasutata nimetust Vietnam, vaid Annam. Ka aastal 1989 ilmunud ENE kaardiköites, kus riigi nimi on küll juba Vietnam, asub selles riigis Annami mäestik.
Paides matustel
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 5 veebruar kell 09:40
Eile käisime Paides Raivo matustel. Matusekõnes meenutati, et Raivo tundis väga hästi masinaid ja oskas kõiki asju ise parandada. Minu isa meenutas, et kui Raivo kooli läks, siis isa tahtis ka minna, kuigi oli noorem, ja hakkasidki koos käima. Ma meenutasin lähematele lauanaabritele, et Raivo ennustas kõige õigemini ette minu eksamitulemusi. Kokku käisime eile Paides kolmes majas.
Tihane rõdul
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 22 veebruar kell 12:08
Täna käis rõduserval kollase kõhuga tihane. Korraks lendas ta ka akna juurde. Panin tähele, et tihane liikus rõduserval kahel jalal hüpates nagu känguru. Seejuures väga kiiresti ja kaua ta seal ei viibinud.
Palliplatsi lähedal
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 22 veebruar kell 12:05
Ühed tüdrukud mängisid palliplatsi lähedal palli. Ma hakkasin oma mänguoskusest paremini arvama, sest nemad viskasid ainult üksteisele palli ja lähedalt. Sain kokku ühtede teiste, tuttavate tüdrukutega. Mul puutus jalg vastu ühe jalga, arvasin, et tema puudutas mind. Aga kui see oli juba lõppenud, siis nägin, et ma olin ettepoole kummargil, järelikult olin süüdi mina.
Vietnam ja Kambodža
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 21 veebruar kell 21:06
Vietnam ja Kambodža erinevates raamatutes Lugesin veel hulgast raamatutest esimest või teist korda katkendeid Vietnami ja muu Indo-Hiina kohta. Soomlaste Maailma ajaloos on Vietnamist juttu rohkem kui eestlaste omas. Soomlased toovad välja, et Vietnamis levis budism, aga selle vähemaskeetlik variant. Vietnam oli Hiina mõju all. Eurooplastest hakkasid selle piirkonna vastu esimesena huvi tundma portugallased.
Hümni keelamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 21 veebruar kell 11:54
Viimasel ajal on ajalehtedes ja internetis olnud juttu rumalast hümniseaduse eelnõust. Nõukogude ajal oli Eesti hümn keelatud, kuna seda peeti pühaduseteotuseks, nüüd peetakse sama hümni nii pühaks, et tahetakse selle kasutamist ikkagi karistatavaks muuta.
Sõidukitega lähenemine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 21 veebruar kell 11:46
Ärkasin keset ööd ja otsustasin minna kontrollima, kas välisuks on lukus. Keerasin lukukeelele keerdusid juurde. Aga trepikojas möödujad naersid, sest enne lukukeele rohkem välja keeramist olin teinud ukse praokile. Panin ukse uuesti kinni ja läksin tegin teise välisukse lahti. Trepikojas seisid inimesed, kes andsid mulle kala. Küsisin, mis kala see on. Läksin kesklinnas bussipiletit ostma. Maksin selle eest neljaeurosega.
Arhiivindus ülikoolis
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 20 veebruar kell 12:25
Õppisin ülikoolis arhiivindust ainult üldõppes. Aga see õpe oli mitmekülgne. Toimusid loengud, paleograafia tunnid, praktika Tartus ja praktika Tallinnas. Üks asi, mida ma loengutest mäletan, on see, et Nõukogude ajal toimus arhiivides makulatuurikampaania. Arhiivilt nõuti, et ta annaks vanapaberit, mis oleks tähendanud arhiivisäilikute hävitamist. Sellest püütud mööda hiilida sellega, et tehti arhiivimaterjalidest koopiaid.
Jõud ja tervis
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 19 veebruar kell 16:00
Eelmine nädal esmaspäevast neljapäevani piirdusin ühe internetikasutusega päevas, et rohkem tõlkida, aga täna mulle tundub, et kõige tähtsam on siiski originaalteksti kirjutamine, seetõttu ma ei hakka homseni ootama. Täna käisin kümnendat korda sel talvel suusatamas. Kui sõitu alustasin, siis linnud laulsid ja lumi sätendas päikese käes, seejärel hakkas teadvusesse jõudma linnulaulu asemel automürin.
Olümpiamängud talvel ja suvel
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 19 veebruar kell 12:14
Esimesed olümpiamängud, mida ma jälgisin rohkem kui juhuse tõttu, olid aastal 1988 Calgary taliolümpiamängud. Aga sama aasta suvel Söuli suveolümpiamänge jälgisin veel suurema hoolega. Hilisemad olümpiamängud on olnud kas varasema tegevuse kordamine või on huvi nende vastu olnud väiksem. Praegu on mulle vist taliolümpiamängud tähtsamad kui suveolümpiamängud.
Ettekannet tegemas
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 19 veebruar kell 11:52
Vaatasime jalgpalliülekannet. Olin rahul, et seis on 1:1 ja minu pooldatav meeskond pole taga. Selle meeskonna väravavaht lõi palli mängu ja tahtis sööta ühele teisel väljakupoolel olevale ründajale. Aga platsi keskpunktis seisev kohtunik võttis söödu vahelt ära ja ütles, et ta annab palli mängijale, kes seda tahab. Ta andis palli platsi serval kaitses olevale Trohhalevile.