i
Blogilist - Unenäod
unenäod

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Plaanide elluviimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pätsi eluloo järg
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Lugemuse kontroll
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tiibadel kaugemale
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Lühidalt teemadest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pikk turniir tulekul
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Rahvahääletuse aastapäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Alamkataloogid
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Remondiäratused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Edasi 1977
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Üksi lahendamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Müüjate käitumine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Avaldamiskohtade võrdlus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Varustus ja vastus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tiberius Gracchus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Liputiib ja kuningatiib
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaotused realiseerimisel
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Nisu agregaatolekud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Jooks ümber puu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Mängude lähenemine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Huvide erinevus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vananenud nimi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon "Peegel" 1996
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Täna Tartus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Toit põrandal
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Telesaade Caesarist
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Magistrieksami kordus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Nuppude virn
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kelle seisu eelistada?
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õppejõule piltide näitamine
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Lugemuse kontroll
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 17 september kell 10:45
Üks mees ütles, et ta kontrollib, kui palju me lugenud oleme, ta nimetab oma kümme lemmikraamatut. Esimesena nimetas ta autorit Lotman. Vastasin, et teda ma olen lugenud umbes üks lehekülg, tervet raamatut ei ole. Järgmisena nimetas mees kaks raamatut, mida ma polnud üldse lugenud. Neljandana nimetas ta Lumivalgekese muinasjuttu. Selle kohta vastasin, et see muinasjutt on mulle tuttav, aga ma pole kindel, kas ma olen seda lugenud või on mulle sellest räägitud. Viiendana nimetas mees jälle sellist raamatut, mida ma polnud lugenud. Ütlesin vabanduseks, et tema loeb kiiresti, aga mina aeglaselt. Kuna ma olin nii vähe lugenud, ei hakanud mees lubatud arvu raamatuid nimetama, vaid asus andma muid soovitusi. Ta ütles, et ma ei võtaks nii paljudel teemadel sõna.

Huvitavad blogilistid

Tiibadel kaugemale
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 16 september kell 15:34
Üks maletaja ütles ükskord, et kellel närvid ei pea vastu, see ei saa malet mängida. Minu meelest saab nõrgad närvid ka enda kasuks pöörata, kui teha kaotusehirmu tõttu rohkem trenni ja pikas mängus enne käigu sooritamist rohkem ähvardusi kontrollida. Psühholoogia raamat ütleb, et eksamihirmu tõttu teeb suurem osa inimesi eksami halvemini, aga osad paremini.
Lühidalt teemadest
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 16 september kell 09:53
Eile nägin unes, et vaatasin joonisfilmi. Kui ärkasin, oli filmi sisu veel meeles, aga kui tahtsin kirjutama hakata, siis detailid enam ei meenunud. Need võisid ununeda päev varem kirjutatud teksti ülelugemise ajal. Tundus veel, et unenäos nähtud film võis olla mingi päev varem loetud asja teemadel. Tänaseid unenägusid mäletan paremini, aga ei taha neid detailselt kirjeldada.
Pikk turniir tulekul
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 15 september kell 10:19
Registreerusin pika mõtlemisajaga Uusi mälestusturniirile. Nüüd peaks valmistuma hakkama. Andmed turniiri kohta on aadressil http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-336. Eraldi toimub ka noorteturniir, millest kirjutatakse aadressil http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-337  .
Remondiäratused
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 13 september kell 13:05
Üleeile öeldi, et järgmisel päeval on vaja remondi tõttu varem üles tõusta. Ütlesin, et panen äratuskella seitsmeks. Seda mõtet laideti ja öeldi, et ma võin poole kaheksaks ka panna. Panin siis poole kaheksaks, aga ärkasin ikkagi seitse. Täna olid ka remondimehed tulemas. Küsisin, kas panna jälle äratus poole kaheksaks. Öeldi, et võib üks minut varasemaks ka panna. Panin siiski poole kaheksaks ja magasin äratuseni välja.
Edasi 1977
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 12 september kell 14:43
Ühel korral mind tutvustati endisele ENSV valitsusjuhile I. Toomele ja väideti, et mina sündisin samal kellaajal, kui Toome 1977. a. Tartu maiparaadil kõnet pidama hakkas. Ma mäletan, et me nimetasime 1. mai üritusi paraadideks, kuigi tolleaegses ametlikus terminoloogias olevat selle kohta tarvitatud teist sõna. Aga Toome ütles, et tema kõnealusel üritusel kõnet pidada ei saanud, sest ta polnud veel ametis.
Toit põrandal
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 5 september kell 11:01
Olin koos emaga köögis. Seal oli suur kommikott. Osa komme läks kotist põrandale. Hakkasin põrandale läinuid eraldi väiksemasse kotti korjama, et mustaks saanud ise ära süia ja et teised ei peaks neid sööma. Õnneks kommid väga mustaks ei saanudki, sest neil oli paber ümber. Lähenesid telesaate võtted. Ma pidin kaamera ees peast luuletust lugema. Ma polnud kindel, kas mul tuleb luuletus õigel hetkel meelde.
Magistrieksami kordus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 4 september kell 10:54
Tegin Medijainenile teist korda magistrieksamit. Eksam toimus kitsas ruumis, mille keskel oli raamaturiiul. Seisime riiuli kõrval püsti. Kui olin mõnda aega rääkinud, siis ütlesin, et nüüd vast aitab. Medijainen vastas, et teine küsimus tuleb ka vastata. Rääkisin ka sellest. Nii esimest kui ka teist küsimust vastates nimetasin ainult asju, millest oli Medijaineni enda loengus juttu olnud.
Ajaloo vestluslisti reklaam
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 30 august kell 09:26
Eile tähistasin enda asutatud ajaloolisti aastapäeva. List sai kuus aastat vanaks. Koos eilsete ja ühe tänase kirjaga on praeguseks listi saadetud 2755 kirja. Mina saadan sinna oma blogi ajaloorubriigi sissekandeid, teine aktiivne listi liige reklaamib erinevate televisioonide ajalooteemalisi saateid ja mina kirjutan neile reklaamidele seostuvatel teemadel vastuseid.
Kohtumised jaanipäeviti
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 29 august kell 13:25
Remonditi ühte maja. See oli remondi käigus juba ühe korra põlema läinud. Nüüd teatati, et läks teist korda. Kõik seda ei uskunud ja ei hakanud põgenema. Mõtlesin, kuidas oleks kõige õigem põgeneda. Algul arvasin, et peab lae alt põrandale hüppama. Siis nägin, et hüppamise asemel saab ka ronida. Mulle öeldi, et täna saan ma oma pruudiga kokku ja sööme koos kooki.
Plaanide elluviimine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 18 september kell 11:58
See raamat, mida ma järgmiseks lugeda tahan, on jäljetult kadunud. Ei ole veel küsinud, kas keegi teine selle asukohta teab. Ei ole kelleltki küsida, sest inimesed on ka jäljetult kadunud.
Pätsi eluloo järg
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 17 september kell 19:10
Ago Pajur. Konstantin Päts. Poliitiline biograafia. II osa: riigimees (19171956)“. Rahvusarhiiv, Tartu 2018. Loetud leheküljeni 451, kokku 878 lehekülge. J. Kivimäe rääkis ülikoolis peetud ajalooloengutes mõttest, et ajalugu on nagu tort, mida saab süia viilude kaupa või kihtide kaupa perioodide kaupa või maade kaupa. Võibolla on ajalool siiski mõõtmeid rohkem, nüüd loetud raamat järgib põhimõtet kirjutada isikute kaupa.
Rahvahääletuse aastapäev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 14 september kell 13:00
Ajaloolistides tähistati Euroopa Liitu astumise rahvahääletuse 15. aastapäeva. Kirjutasin enda asutatud listis vastuseks: Nimetatud rahvahääletuse kohta olen avaldanud raamatu Viimsed päevad. See koosneb 21 peatükist, mis räägivad 21 viimasest päevast rahvahääletuseni, sealhulgas rahvahääletuspäevast endast. Kirjutasin käsikirja nende kolme nädala ajal.
Alamkataloogid
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 14 september kell 09:39
Elasime nüüd kahes kõrvuti asuvas korteris. Mina elasin üksi ühes korteris ja ülejäänud pere selle kõrvalkorteris. Mõtlesin, et kui ma ka kõrvalkorterisse kolin, siis tahan magada praegusele korterile kõige lähema seina ääres, et asukohamuutus oleks võimalikult väike. Aga ma ei teadnud, kas seda tuba pole juba kellelegi antud. Pidin ühele naisele ütlema, kus minu failid arvutis asuvad.
Üksi lahendamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 12 september kell 07:27
Lahendasin ristsõna. Klaus tahtis aidata. Tahtsin lahendada ilma aitamiseta nagu vanasti. Ütlesin Klausile, et ta võib osta endale paksema ristsõnaajakirja. Ajasin teda kogu aeg ära, aga ta tuli iga kord tagasi. Läksin ristsõnaga vannituppa ja panin enda järel ukse riivi. Klaus tuli järgi ja tõmbas riivi puruks, ta oli tugevam kui eelmised lõhkujad. Mõtlesin, kas nüüd enam pesemaski saab käia. Aga võibolla saab.
Müüjate käitumine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 11 september kell 11:11
Nõukogude ajal ei öelnud müüjad poes kellelegi tere, nüüd ühele ostjale ütlevad ja teisele mitte. Mulle jäetakse sageli ütlemata. Kui ma esimesena ütlen, siis ka ei vastata. Ei tea, kas asi on selles, et mul on koledam nägu, et ma ei osta alkoholi või et ma käin poes harvem. Võib ka olla selles, et ma ütlen vaiksemalt, koledama häälega, alles lähemale jõudes või vaatan ütlemise ajal vale punkti.
Avaldamiskohtade võrdlus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 11 september kell 09:08
Eilses Tartu Postimehes kirjutab ajakirjanik Janno Zõbin: Kõikvõimalikud vandenõuteooriad, mis avalduvad nii netivideotes, loenguid imiteerivates helifailides, blogipostitustes ja mitmel muul kujul, sobivad mosaiikse maailmapildi loojatele suurepäraselt.