i
Blogilist - Unenäod
unenäod

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Pähe õppimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Karikatuur ja portree
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ajalehtede meenutamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Värvid, varjud, peegeldused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Salajased read
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eksperimentide piirid
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Loeng algusest lõpuni
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eriala kokkuvõte
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Välisriikide õppimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Uskumatu raamat
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Arvutikasutajad
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ajalooline vaenlane
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Nimede sarnased sõnad
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Autori stiil
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Mitu eesmärki
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Male ja Tõnisson
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pool kuus hommikul
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õppehoone äärelinnas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Soovide vastuolu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Trennis
  kirjutab blogis simo77
 • favicon "Venemaa ja Ameerika Ühendriigid"
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hinde ennustamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ungarikeelsest vikipeediast
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Muutused kaardil
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Naer muutub vaiksemaks
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pilgu mõju
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ungari keel
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kursusetööde kirjutamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Võitlus liputiival
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ülikoolimälestused ja kool
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Autori stiil
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 8 detsember kell 11:08
Sõitsin autos, mida juhtis Toomas. Pika tänava ristmikul ütlesin, et siin ta võib mind välja lasta, ma lähen jala lõpuni. Sõitsime edasi. Toomas tahtis meie autole lukud osta, ilma lukkudeta autosid võidi varastada. Võibolla meie autot ei oleks varastatud, sest see oli vana. See oli mitu avariid läbi teinud ja praegugi mõlkis. Tulime kodu juures autost välja. Toomas läks ees trepikoja uksest sisse. Mulle paistis, et ta hakkas kampsunit seljast tõmbama. Hüüdsin talle, et ta praegu ei tõmbaks, sest ta läks töömeeste vahelt läbi ja pikad käeliigutused võisid töömeestele pihta minna. Tegin töömeestest möödudes rääkimises pausi, et töömehed ei kuuleks, trepist üles minnes jätkasin. Pärast ema küsis mult, millal Toomas kampsuni ostis.

Huvitavad blogilistid

Naer muutub vaiksemaks
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 1 detsember kell 10:32
Ma praegu elan hästi, tegevust on palju. Ma olen elus varem teinud nalju. Kas jälle tuleb mingi nali välja? Ei ole visatud mind kuskilt koolist välja. Ma olen nalju teinud kodus kui ka koolis. Kes ikka minu pisaratest hoolis.
Ungari keel
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 29 november kell 10:14
Mõtlesin osta läti-eesti sõnaraamatut, aga müügil oli ainult eesti-läti. Selgus, et läti-eesti oli küll müügil olnud, aga poest otsas. Ostsin siis ungari-eesti. Lugesin esimese sõnade veeru läbi, seejärel tõlkisin ungari keelest eesti keelde kolm ajalehe nime ja proovisin tõlkida ühest ajalehest ühe artikli pealkirja.
Pähe õppimine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 15 detsember kell 12:48
Enne jõule tasub pähe õppida vähemalt üks luuletus. Ma vahepealsetel aastatel ei õppinud, sest mul jäid enda omad ja minuga sarnases stiilis kirjutatud iseeneslikult pähe. Aga nüüd olen mõned teiste omad õppinud. Kahel korral on kordunud, et õpin luuleteksti pähe, hiljem on see osaliselt ununenud, aga hommikul ärgates on ilma vahepeal raamatusse vaatamata uuesti peas.
Karikatuur ja portree
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 15 detsember kell 12:38
Vennad olid nooremana joonistanud naiste kohta karikatuure. Üks vend polnud karikatuure joonistanud, aga ühel päeval oli joonistanud portree. Pärast seda oli teine vend öelnud, et võibolla ta siiski võtab naise. Ema oli vastanud, et ära võta.
Ajalehtede meenutamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 14 detsember kell 11:21
- Mida sa eilsetest ajalehtedest lugesid? - Esimesel hetkel ei tule meelde. Lugesin Eesti Päevalehte ja Tartu Postimeest, Postimehe põhilehest jõudsin vaadata peamiselt pealkirju. Esimesena tuleb meelde, et Tartu Postimehe tagaküljelt lugsin sakslase mõtteid Eesti ja Saksamaa sarnasusest.
Värvid, varjud, peegeldused
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 14 detsember kell 10:44
Eile kõndisin tänaval ja vaatasin, et ühel majal on esimene korrus teist värvi kui ülejäänud korrused. Siis nägin, et teisel majal kõrval ka ja kolmandal ka. Jõudsin oma majja. Vaatasin, et trepi ülemised astmed heidavad endast ühe võrra madalamatele astmetele varju, aga vari ei ulatu astme järgmise otsani. Vaatasin, et trepikojaakna klaasilt paistab millegi peegeldus.
Salajased read
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 13 detsember kell 12:11
Korraldaks endale veel ajaloo kontrolltöö ja jätaks selle listi ja feisbukki saatmata. Eile kirjutasin 10 faktist, täna võiks kirjutada 10 mõtet, kasvõi juba varem kirjutatud mõtet. Need võiks olla sellised: 1. Fukuyama arvas, et nägi ära ajaloo lõpu heas mõttes, aga me võime näha ajaloo lõppu halvas mõttes. 2.
Eksperimentide piirid
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 13 detsember kell 09:54
On räägitud, nagu oleks füüsika rohkem teadus kui ajalugu, sest füüsikas olevat eksperimendid võimalikud, aga ajaloos mitte. Kuid kõik eksperimendid pole võimalikud ka füüsikas.
Loeng algusest lõpuni
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 12 detsember kell 13:15
Algas ajalooloeng. Hakkasin õppejõu juttu konspekteerima. Mõtlesin, et ma ei jõua kõike üles kirjutada, aga seni on eksamitel küsitud seda, mida olen jõudnud. Võibolla nüüd tuleb eksam, kus küsitakse midagi muud. Konspekteerides mängisin käekirjaga, tehes vahepeal suuri ja vahepeal väikseid tähti. Võtsin pinginaabrilt vihiku ära, öeldes, et see on tegelikult minu vihik. Pinginaaber vaidles vastu, et see on tema oma.
Eriala kokkuvõte
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 12 detsember kell 11:30
Nimeta 10 esimesena pähe tulevat ajaloofakti. Vastus: 1. Aastal 1343 toimus Jüriöö ülestõus. 2. Aastal 1939 algas Teine maailmasõda. 3. Aastal 1914 algas Esimene maailmasõda. 4. Tartu rahu sõlmiti 2. veebruaril 1920. 5. President Kennedy tapeti Dallases. 6. Stalin suri aastal 1953. 7. Rembrandt elas aastatel 1606-1669. 8. Rubens elas aastatel 1577-1640. 9. Holland võitles ennast Hispaania võimu alt iseseisvaks. 10.
Välisriikide õppimine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 11 detsember kell 11:35
Inglise keele kallakuga koolis õppisime ingliskeelsetes ainetes Inglismaad ja teisi ingliskeelseid riike, ülikoolis uurisin välisriikidest põhjalikumalt Etioopia, Saksamaa ja Itaalia ajalugu. Seoses raamatute tõlkimisega olen kokku puutunud Inglismaa ja Venemaaga, kooli eestikeelses geograafias peatusime samuti pikemalt Nõukogude Liidul.
Uskumatu raamat
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 11 detsember kell 10:35
Lugesin ühest raamatust lugu sellest, kuidas üks mees Siberi vanglasse viidi. Ta tahtis sealt pääseda. Selleks nõudis ta järjekindlalt, et ta pandaks ühe teise vangiga samasse kongi. Lõpuks tema nõudmine täideti. Tänu sellele tal õnnestuski põgeneda. Ma ei saanud täpselt aru, miks see teise vangiga koos olles võimalikuks muutus. Võibolla polnud romaani autor seda ise ka läbi mõelnud.
Arvutikasutajad
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 10 detsember kell 12:07
Istusime ühes ruumis. Ustav ütles isale, et noored arvavad, et nad on juba sama targad kui nemad. Ustavi jutu järgi tahtsid noored teha kõike arvutiga, aga arvutiga nii palju asju teha ei saanud kui vanemate vahenditega. Istusin ühe jämeda puu all. Minu juurde tuli üks nõia moodi naine ja rääkis, mida ma kõike valesti teen. Mõtlesin, et nõidadega saan hästi läbi. Töötasin isa toas arvutiga.
Ajalooline vaenlane
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 9 detsember kell 13:31
Ühe riigi valitseja ratsutas hobuse seljas teise tuppa. See oli millegi sümbol, et ta pidi ratsutama. Mina kõndisin jala voodi peale. Mõtlesin, et jala kõndimist võidakse pidada valitseja solvamiseks ja selle eest võidakse karistada. Aga kõndisin veel jala. Mulle tõsteti üks laps selga. Lasin tal seal mõnda aega olla, alles siis vaatasin, milline laps see on. Ütlesin, et nii väike laps, sellisega oleks pidanud ettevaatlikum olema.
Nimede sarnased sõnad
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 8 detsember kell 11:15
Minu nimele kõige sarnasem ungari keele sõna on simogat, mis tähendab pai tegema. Eesnime Ott sarnane sõna on ott, mis tähendab seal. Perekonnanimele Kender sarnaneb sõna kender, mis tähendab kanep. Hääldusreeglid olid, et s hääldub nagu š ja e nagu ä.
Mitu eesmärki
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 7 detsember kell 16:32
Mainisin juba eilses sissekandes, et täna toimus Igor Kullamaa mälestusturniir kiirmales. Käisin seal kohal ja selgus, et lisaks Kullamaa mälestamisele tähistati ka Metsoja ning Peebo sünnipäevi. Osavõtjaid oli 14, mõtlemisaeg 15 minutit kummalegi, voore 7. Kui mul õigesti meelde jäi, olid üle poole võimalikest punktidest kogunute punktide arvud järgmised: Trohhalev 6 A.