i
Blogilist - Unenäod
unenäod

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Uued asjad
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Fanaatiku elu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Erilise nimega isik
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Varandus laokil
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sundravi või informeerimine?
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õhtused tegevused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eksami raskusaste
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Keskkooliaegne vaatepilt
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Suusad väljaotsitud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Raja tegemine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Järsk reitingutõus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Louis XIV
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Avalduse esitamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Põrandal mängimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuninga nihutamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Loenguruumi moodi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Telefonikõnede seeria
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Võõras kokkutulek
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Riigi mitteametlik sünnipäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vastamisterohke päev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Arvustusettekanded
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pikk sünnipäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õppereisid
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Rändmõtleja
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuulamata muusika
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ratsuvaba liin
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kogunemine suvilas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Läbiv maleteema
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Fanaatiku elu
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 11 detsember kell 10:16
Postimehes sõna võtnud psühhiaater arvas, et vanematele tuleks anda õigus psüühiliselt haigeid lapsi hooldekodusse saata. Ma esialgu nii haige ei ole, et peaksin hooldekodus elama. Või siis ma olen nii haige, et ma ei taha hooldekodusse minna, sest kõige paremini tunnen ennast kodus. Ma elan koos kahe vanemaga 6-toalises korteris, aga saaksin elada ka üksi. Ainult et vanematel on parem, kui ma nende juurest ära ei koli, sest nad töötavad arvutiga, aga nende vanuses tuleb arvutiga töötamisel vahepeal nooremate abi kasutada. Mulle on makstud osalise töövõime kaotuse pensioni, aga mitte sellepärast, et ma tööd ei teeks, vaid et mulle meeldib teha rohkem sellist tööd, mis on praeguses ühiskonnas halvemini tasustatud.

Huvitavad blogilistid

Sundravi või informeerimine?
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 10 detsember kell 12:15
Eilses Postimehes arvas üks psühhiaater, et psühhiaatrilist sundravi tuleks laiendada. Kes rohtu ei võta, seda tulevat selleks sundida. Miks just psühhiaatrilisi haigusi nii halvaks peetakse? Võibolla tuleks sundida inimesi ka täiskarskusele, mittesuitsetamisele, raamatute lugemisele, töötamisele ja soojalt riidessepanemisele? Mõned arvavad, et psüühiline haigus võib muuta inimest vägivaldseks.
Varandus laokil
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 10 detsember kell 14:13
1. d4 Rf6 2. c4 e6 3. f3 d5 4. Lb3 Oe7 5. Rc3 dc 6. Lc4 0-0 7. e4 Od7 8. Og5 h6 9. Oh4 Rc6 10. Od3 Ve8 11. Rge2 Ra5 0:1
Suusad väljaotsitud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 7 detsember kell 15:19
Eile oli esimest päeva nii paks lumi maas, et võibolla oleks saanud suusatada. Täna mõtlesin, kas minna või mitte. Esialgu tundus, et suusatamisisu on väiksem kui eelmistel talvedel. Räägiti, et homseks on juba sula lubatud, varsti ei saagi. Vaatasin, kuhu ma suusad pärast sõitmist panen. Eelmisel talvel oli neil kindel koht, aga nüüd on selle koha peal riiul. Arvati, et mõnes kohas on suuskade hoidmine veel võimalik.
Raja tegemine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 7 detsember kell 11:58
Istusime järsaku serval ja vaatasime, kuidas all palli mängiti. Teisest mäest tulid üles mõned inimesed. Üks tüdruk tegi suusarada, kuigi lund ei olnud. Ta jättis mulla sisse sügavad vaod. Ise ta oli veel looduskaitsja. Saime kätte uue õppeaasta tunniplaani. Tunniplaanis ei olnud keemiat. Öeldi, et keemia algab mõni nädal hiljem. Küsisin, mis päeviti. Vastati, et reedeti.
Järsk reitingutõus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 7 detsember kell 10:28
Viimasel turniiril mängitud viie partiiga on minu FIDE pika male reiting tõusnud 51 punkti. Varem oli see 1696 ja nüüd 1747. Eesti aktiivsetest FIDE reitingut omavatest mängijatest olen 99. kohal ja kõigist mängijatest 234. Minu FIDE kiirmale reiting on 1655. Suur reitingutõus ei näita ilmselt siiski suurt arenguhüpet, vaid seda, et FIDE reitingu arvestusse on läinud vähe turniire ja esimesena läks keskmisest halvem turniir.
Louis XIV
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 6 detsember kell 16:50
Ian Dunlop. Louis XIV“. Tõlkinud Erkki Sinijärv ja Maie Raitar. Tallinn 2003, kirjastus Varrak. 477 lehekülge pilditahvlid. Originaal ilmus Londonis aastal 1999. Lugesin seda raamatut teist korda. Teise lugemiskorra algus oli ammu ja see võis olla palaviku ajal kergema tegevuse leidmiseks.
Avalduse esitamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 5 detsember kell 10:10
Kõndisin tänaval. Läksin ühest mehest mööda. Vaatasin, et see on Särgava. Ütlesin talle, et ma ei tundnud teda kohe ära. Läksime koos edasi. Sõitsime bussis. Avaldasin blogis malerubriiki ja selle rubriigi sissekandeid avaldati omakorda ajalehes, ilma et mulle oleks midagi makstud. Varem olin blogis avaldanud rohkem maleülesandeid, aga nüüd oli palju endaga mängitud partiisid, mis sobisid ajalehele vähem.
Põrandal mängimine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 4 detsember kell 11:13
Põrandal mängisid lapsed ja nüüd toodi hoida veel üks neist väiksem laps. Istusin nurgadiivanil ja väike laps anti mulle sülle. Laps nuttis ja ütles, et tahab mänguasju. Vastasin, et kohe saab mänguasju, ja tõstsin ta põrandale nende juurde. Mul olid silmad rasked ja päev ei olnud edenenud. Mõtlesin, et nüüd ma seoses lapsehoidmisega järgmise tegevuse juurde ei lähegi. Väike laps ütles, et ta tahab autot.
Riigi mitteametlik sünnipäev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 30 november kell 09:13
Märgin ära, et üleeile 28. novembril oli üks neist kuupäevadest, mida on võimalik pidada Eesti riigi 100. sünnipäevaks. Vana kalendri järgi leidis sündmus aset 15. novembril. Aastal 1994 ilmunud Eesti ajalugu. Kronoloogia kirjutab selle kuupäeva kohta: Toompeal tuleb tööerakondlase Otto Strandmani juhatusel kokku Maanõukogu ning kuulutab end kuni Eesti Asutava Kogu kokkukutsumiseni Eestimaa ainsaks kõrgemaks võimukandjaks.
Pikk sünnipäev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 27 november kell 13:25
Eile kestsid isa sünnipäevapidustused neljandat päeva järjest. Tänaseks on need võibolla läbi.
Uued asjad
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 12 detsember kell 08:32
Laupäev mõtlesin osta ajalooajakirju juurde, kuigi eelmisena ostetud number pole veel läbi. Aga kes poodi viimasena läheb, võib ilma jääda. On juhtunud, et ma pole kõiki numbreid poest saanud ja olen pidanud toimetusest küsima minema. Kui hakkasin laupäev kodust väljuma, palus ema osta mul ka raamatu Rooma ajaloo kohta. Kui raamatupoe ukse taha jõudsin, siis vaatasin, et see pole kinni mitte ainult pühapäeval, vaid ka laupäeval.
Erilise nimega isik
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 11 detsember kell 09:55
Meile oli antud inglise keeles kodune ülesanne valmistuda ühest enda valitud isikust rääkima. Isa soovitas, kellest ma võiks rääkida. Vist sellepärast, et nimetatud isikul oli eriline nimi ja et ta oli noorte sõber. Läksin inglise keele tundi. See toimus endises pioneeride toas. Emal oli toimunud selles ruumis klassikokkutulek. Vist just sellepärast, et see oli varem pioneeride tuba. Saabus minu kord vastata.
Õhtused tegevused
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 10 detsember kell 11:58
Jõin köögis ühte jooki. Üks vend tuli juba õhtusööki sööma. Et mind ei olnud veel kutsutud, siis läksin oma tuppa. Seal tegi Henn voodit. Sellest möödudes riivasin ühte puulauda ja see läks ümber. Kõndisin tagumisse koridori.
Eksami raskusaste
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 9 detsember kell 09:15
Berendsen meenutas eilses Sirbis Piirimäed. Berendseni sõnul peeti Piirimäe eksamit ülikooli kõige raskemaks ajalooeksamiks. Minu hinnangul see kõige raskem siiski ei olnud. Berendsen seletas selle raskust suure mahuga. Kõige suurema mahuga ei olnud mul mitte Piirimäe üks ega teine uusaja eksam, vaid magistrieksam, mis tuli küll alles magistriõppes.
Keskkooliaegne vaatepilt
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 8 detsember kell 12:16
Üks naine soovitas oma tütrele, et ta õpiks ainult põhiainet. Eeldusaineid ei olevat mõtet teistsuguse ajuehituse korral õppida. Võivat kulutada tuhandeid aastaid, aga ikka polevat kasu. Läksime hulga inimestega meie poole. Isa toast väljudes ütlesin ühe lause. Isa küsis, mida ma ütlesin. Vastasin, et ma ütlesin sellele tüdrukule.
Kuninga nihutamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 3 detsember kell 12:54
1. e4 e5 2. Rf3 Rc6 3. Rc3 Ob4 4. Ob5 Rge7 5. d4 ed 6. Rd4 0-0 7. 0-0 d6 8. Og5 f6 9. Oe3 Kh8 (Siiani Malekoolist.) 10. Rd5 Rd5 11. ed Re7 12. c4 Rf5 13. Rc2 Re3 14. Re3 Od7 15. La4 Ob5 16. Lb5 Oc5 17. Lb7 Vb8 18. La6 Vb2 19. Vfe1 Ve8 20. Kf1 Ld7 21. a4 Oe3 22. Ve3 Ve3 23. fe Lf5 24. Ke1 Lf2 0:1