i
Blogilist - Unenäod
unenäod

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Looma mõistest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Peopäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Uus köide
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vene küte
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaks ahvi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Noorem onu-tädi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õigusajaloo number
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tulemuste loendamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vabavärsi pooldaja
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Meistri oskused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaks juppi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sport ja autasud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Koopia kopeerimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Minu harrastustest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hirmutamisest liikvele
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tagapool kõndija
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Maleasjandus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Aegade väärtus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sünnipäevade tähistamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuuldavuse taastumine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaarti vahetamas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Head ja halba
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Robotitele lugemiseks
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kutsutud kohas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Väikses poes
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaja 1927
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Teksti muutmine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eksami edasilükkamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Nõrgestuse unustamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Uus teooria selgitab, kuidas uni loominguliste ideedeni viib
  kirjutab blogis UNENÄGUDE SELETAJA
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Peopäev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 16 juuni kell 22:39
Käisime Elisabeti sünnipäeval. Kohalesõiduks tellisime takso. Taksosse istumisel sai juhuslikult küsitud, kas on õige takso. Selgus, et ei olnud. Läksime uuesti sellest välja, kohe tuli ka õige takso. Sellest tulime välja ühe mängumaa juures. Majale lähenes ka üks inimene, kellelt küsisime, kas ta tunneb õiget teed peoruumidesse. Siis selgus, et ta oli ise vales kohas, ta pidi ühele teisele sünnipäevale minema. Peomajas kirjutasin magnettähtedega tahvlile sõnu ja lehitsesin lasteraamatut, kus kõik jutud olid magamamineku teemalised. Sünnipäevalaps puhus tordilt küünlaid. See võttis tal natuke aega, aga kõik küünlad said puhutud. Külalisteraamatust leidsin, et enne mind oli samas majas käinud keegi, kellel oli minuga sama eesnimi.

Huvitavad blogilistid

Uus köide
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 16 juuni kell 11:51
Olin Kaunase puiestee bussipeatuse kandis ja hakkasin vaatama Eesti ajaloo uue köite käsikirja. Sellele oli saatesõna kirjutanud Pajur. Ta kirjutas heas stiilis. Mulle ta toimetamise ülesannet ei andnud, aga saatesõnas ta nimetas mind kaks korda eesnime pidi, et sai minult kasulikku informatsiooni. Vaatasin, et see polegi käsikiri, vaid juba ilmunud köide. Toimetajaks polnud märgitud kedagi.
Kaks juppi
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 12 juuni kell 17:55
Täna vahetati kodus aknaid. Läksin linnaraamatukokku. Seal lugesin vene ajalooajakirjast kahte artiklit. Esimene neist hakkas imelik tunduma, siis vaatasin, et see on alternatiivajalugu. Teine oli Piibli tegelasest Saalomonist. Kirjutati, et Saalomoni on peetud targaks, kuid et kirjutaja arvates ta tark ei olevat. Mõtlesin, et Vene ajaloos on Jaroslav Tark, tema eesnimi on ka kolmesilbiline.
Head ja halba
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 5 juuni kell 10:32
Ärgates oli üks unenägu meeles, aga vahepeal remonditi akna taga nii palju, et praegu see meeles ei ole. Aga ma olen enda arvates mitmekülgselt andekas, kui ei saa kirjutada ühest asjast, siis kirjutan teisest. Vähemalt on mul kirjutamisvajadus. Eile kirjutasin teravalt, kuidas mind ei hinnata, need mõtted hakkasid täna ka peas keerlema. Kui meelde tuletada, siis vahel on hinnatud, aga vahepeal tekib hirm, et see kõik on juba minevik.
Väikses poes
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 3 juuni kell 11:53
Kõndisin läbi Kalda tee hoovi kodu poole. Siin oli nii soine, et jalg vajus sellest hoolimata, et kõndisin mööda asfalti. Läksin saali ette ja istusin maha. Siis selgus, et teised hakkavad siin samal ajal esinema. Läksin väiksesse poodi ja tahtsin osta head toitu. Maksin ühe mündiga ja otsisin veel raha juurde. Ütlesin kahe rahatüki kohta, et need on vist Eesti rahad, mitte eurod.
Looma mõistest
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 17 juuni kell 11:22
Kirjutasin vastuseks loomadest ajaloos rääkiva telesaate reklaamile: Sõnal loom on erinevaid tähendusi. Vahel on mulle öeldud, et linnud pole loomad, sest rahvakeeles on vanad vastandused linnud ja loomad või loomad ja inimesed. Aga bioloogias on nii linnud kui ka inimesed loomad. Vahel kasutatakse sõna loom samas tähenduses, milles bioloogias sõna imetaja. Loomalihast rääkides mõeldakse vahel ainult veiseliha.
Vene küte
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 15 juuni kell 15:08
Poolteist kuud tagasi ilmus ühes Saksa võrgulehes artikkel sellest, kuidas sakslane käis Venemaal kultuurisuhteid edendamas, aga kahe riigi poliitilised suhted olid väga halvad.
Kaks ahvi
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 15 juuni kell 13:02
1. b4 b5 2. e4 a6 3. c4 e6 4. cb Ob4 5. La4 Oc5 6. ba Oa6 7. Oa6 Ra6 8. Lc4 Le7 9. Ob2 Rf6 10. Of6 Lf6 11. Rc3 Lf2 12. Kd1 Lg2 0:1. Valge mõtles 6 ja must 5 minutit. Eelmise nädala mõte rohkem mõtlemisaega kulutada ei teostunud. Täna polnud selleks nii suurt soovi ka. Mäng tundus huvitav.
Noorem onu-tädi
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 15 juuni kell 11:02
Tõnu ütles, et ta läheb Kaunase puiesteele, seal ta näeb, kas seal on midagi muutunud. Vastasin, et ma olen seal käinud, sinna on kraav kaevatud. Mõtlesin, et teine muutus oli vist, et ühe trepikoja ukse ette oli trepp tehtud. Emal hakkas uus laps sündima. Ema oli juba üle 40 aasta vana. Nüüd oleks üks vend või õde vennalastest noorem olnud.
Õigusajaloo number
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 14 juuni kell 21:26
Ajalooline Ajakiri“. 2017, 2/3 (160/161). Kohus ja kohtupidamine Eesti õigusajaloos. Selles teemanumbris on artikleid Rootsi aja, 18. sajandi ja 20. sajandi esimese poole kohta. Õigusajalugu on mulle natuke võõram teema kui poliitiline või kultuuriajalugu, kuigi mind on peetud ka juristiks. Mõni artikkel tundus igavam ja mõni huvitavam. Rootsi ja Vene keisririigi aja kohta kirjutatakse, kuidas kehtisid erinevad õigused.
Tulemuste loendamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 14 juuni kell 10:47
Üks mees ütles, et ma ei oska malet mängida, nimetades täpse arvu võite, kaotusi ja viike, mis ma tema vastu olevat saanud. Vastasin, et see on vale, varem ma kirjutasin mängude tulemused üles ja sain juba siis tema vastu nim
Vabavärsi pooldaja
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 14 juuni kell 10:30
Ma võtsin kätte mõla ja materdasin kõla. Ei lugenudki läbi, sest riimid tegid häbi.
Meistri oskused
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 13 juuni kell 09:28
Ütlesin Sandrile, et ta oskab nii palju kriitilisi märkusi teha, et võiks töötada raamatu toimetajana. Sander oli nõus. Läksime ühele tänavale ühe maja akende alla. Akendest tulistati meie pihta, sest me ei läinud majja sisse. Jooksime eest ja tulistasime ise samuti õhku. Jaan Tõnisson oli viimasel ajal populaarseks muutunud, sest ta oli korda saatnud kaks imet järjest majandusliku olukorra parandamiseks.
Sport ja autasud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 11 juuni kell 10:40
Toimusid tennisevõistlused. Eeldati, et esikoha saab Mari S. ja tuleb maailmameistriks, sest ta oli heasse vormi läinud. Krister meenutas, kes meie klassist lõpetas keskkooli kuldmedaliga ja kes hõbemedaliga. Ta ütles, et seda raha oli väga vaja, sest paljudel klassi liikmetel olid lapsed. Mina olin praeguseni arvanud, et tol ajal ei olnud veel kellelgi last. Ütlesin, et Krister ise lõpetas pronksmedaliga.
Koopia kopeerimine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 10 juuni kell 13:02
Klaus ja Tõnu rääkisid, et hieroglüüfid võisid olla Venemaal enne kasutusel kui Hiinas. Sain nende peale vihaseks ja ütlesin, et nad on Putini propagandat uskuma jäänud. Klaus selgitas, et Henn sai viktoriini küsimuse vastuse eest, et hieroglüüfid võidi leiutada esimesena Venemaal, sellepärast punkti, et see on tark oletus, mitte kindel väide.
Minu harrastustest
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 9 juuni kell 12:09
Mõtlesin hakata mängima malet sellisest algseisust, kus ääreetturid ja vankrid on ühe ruudu võrra edasi nihutatud. Vankrite nimeks mõtlesin panna Helena. Vennad tulid malelaua juurde. Mõtlesin, et ma ei kirjutagi vankritele nime peale, muidu vennad näevad, vaid nimetan need mõttes ümber. Olime Paides. Valmistusime osa perega Taimo autoga Tartusse sõitma hakkama. Ütlesin, et käin enne korraks toas ära.
Hirmutamisest liikvele
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 8 juuni kell 15:41
R-V-R-L-K-V-O-O 1. g3 d5 2. f4 Rab6 3. d3 Rd6 4. e4 de 5. de f6 6. Rd3 Oc4 7. Rb3 g6 8. Ld2 0-0 9. 0-0-0 Og7 10. Vfe1 Ld7 11. e5 fe 12. Re5 La4 13. Kb1 Vbd8 14. La5 Ob3 15. Lc3 La2 0:1. Valge mõtles 10 ja must 7 minutit. Valge tegi 14. käigul jämeda vea, sest mõtles musta 13. käigu järel, et lippu vastase vankriga samal liinil hoida ei ole hea.