i
Blogilist - Ulme
Peaks koondama blogisid, kus (keskmisest sagedamini) tehakse juttu ulmest...

Uued postitused

 • favicon 21. juuni 2020 - Jan Franklin Dalberg "Palgasõdur: Mäng valge surmaga"
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon 17. juuni 2020 - Georges Perec "Asjad"
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon 15. juuni 2020 - Javier Cercas "Salamise sõdurid"
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon 12. juuni 2020 - Lone Star
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon 11. juuni 2020 - Albert Engström "Moskoviidid"
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon Andrei Beljanini "Musta missa vandenõu"
  kirjutab blogis Digital Nerdland
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

21. juuni 2020 - Jan Franklin Dalberg "Palgasõdur: Mäng valge surmaga"
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, pühapäev 28 juuni kell 19:43
Jan Franklin Dalberg Palgasõdur: Mäng valge surmaga (Stella 1997, 158 lk). Raamat on väga naljakas. Mitte taotluslikult. Raamatu kirjutamise sisestruktuurid, mis üldjuhul peaksid jääma varjatuks, on autori küllaltki süstemaatilise ja siira programmilisuse tõttu suunurkitõstvalt esiplaanil. Süstemaatilisus seal eelmises lauses on küll poolenisti jutumärkides, sest see on üsna sporaadiline süsteemsus. Raamatu raamistiku või kesktelje moodustavad FBI ponnistused Mehhiko narkokartellide poolt USAsse sisseveetava narko ohjeldamisel. Aga rääkida mingite strateegiate väljatöötamisest, probleemide kaardistamisest ja analüüsist - see on muidugi miski, mis ei sobi Pineviku nime kandvas sarjas ilmunud raamatusse.

Huvitavad blogilistid

17. juuni 2020 - Georges Perec "Asjad"
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, reede 26 juuni kell 14:14
Georges Perec Asjad (LR 1968, 84 lk, tlk Leili-Maria Kask). Oli asja ka siia? Ei. No siis oli asjatu käik. Asjakus on kuidagi immateriaalne. Ühel suvel oma tühikäigul rahulolust pakatavas väikelinnas hängisin koos pundiga, kus lisaks Seenekesele ja Äpule jt oli ka tüüp hüüdnimega Asjakas. Sest ta sebis ja orgunnis muudkui. Ajas asju. Aga see kõik oli kuidagi liminaalne.
15. juuni 2020 - Javier Cercas "Salamise sõdurid"
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, neljapäev 25 juuni kell 20:53
Javier Cercas Salamise sõdurid (Toledo kirjastus 2015, 216 lk, tlk Marta Laan). Cercase Piiriseadused oli täiesti fantastiline raamat. Selle raamatu järelsõnast lugesin, et tuntust kogus Cercas juba oma varasema raamatuga Salamise sõdurid, ja siis oli toodud ära ka väike kokuvõte, et millest too raamat kõneleb. No ei kutsunud kohe üldse lugema.
12. juuni 2020 - Lone Star
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, neljapäev 25 juuni kell 17:03
Lone Star (USA 1996, rezh John Sayles ). Täiesti juhuslikult sattus ette. Väike indifilm, sihke parasjagu westerni ja praegu popiks oleva (nordic) noiri lõunaosariiklik versioon. See on väga hea film! Puhtfilmilikus mõttes. Aga see on ka väga hea õppefilm just praegu USAs asetleidvate mässude tagamaade mõistmiseks. Õieti peegeldas see temaatiliselt lausa liiga täpselt seda, mis seal toimub. Natuke häirivalt täpselt.
11. juuni 2020 - Albert Engström "Moskoviidid"
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, esmaspäev 22 juuni kell 11:21
Albert Engström Moskoviidid (LR 2020, 128 lk, tlk Anu Saluäär). Kõige ehedam reisiblogi. Vat see oli raamat, mis kutsuks minema täpselt nendesse urgastesse ja sillaalustesse, mida Engström kirjeldab. NEPiaeg oligi tõeline imedemaa, kui imede all pidada silmas totaalselt vabadust kõigel minna lasta. Ja samal ajal tunda end kui kuningas või tema kass.
Andrei Beljanini "Musta missa vandenõu"
kirjutab Kristjan Rätsep blogis Digital Nerdland, laupäev 20 juuni kell 21:31
Tsaar Gorohhi salajuurdluse järjes peab Lukoškino miilits Ivašov tegelema kummalise probleemiga - keegi varastab kaupmeeste ladudest musta kangast. Peagi algavad ka rünnakud Ivašovi ja tema kaastööliste Baba Jagaa ning Mitjai vastu ja kangavarguste tagant hakkab paistma märksa ulatuslikum ning ohtlikum vandenõu... Musta missa vandenõu meeldis mulle vähem kui sarja esimene osa Tsaar Gorohhi salajuurdlus.