i
Blogilist - Ulme
Peaks koondama blogisid, kus (keskmisest sagedamini) tehakse juttu ulmest...

Uued postitused

 • favicon 23. august 2020 - Aimar Ventsel "Minu Jakuutia"
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon George R. R. Martini "Haviland Tufi reisid"
  kirjutab blogis Digital Nerdland
 • favicon 22. august 2020 - Yoko Tawada "Kahtlased kujud öises rongis"
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon 10. august 2020 - The Killers
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
 • favicon 9. august 2020 - Long Shot
  kirjutab blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

23. august 2020 - Aimar Ventsel "Minu Jakuutia"
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, kolmapäev 16 september kell 09:49
Aimar Ventsel Minu Jakuutia. Disko ja tundra vahel (Petrone Print 2013, 248 lk). Kunagi suvel pidi Tartus toimuma üks konverents. Tööst Arktikas. Sel korral siis fookusega loomadel. Ventsel oli seal üks korraldajatest mäletamismööda. Mul oli vahepeal isegi uitmõte, et saadaks sinna abstrakti. Kuna ma käin ka regulaarselt Teravmägedel tööl. Noh, kas just tööl - teadust tegemas. Ja puutun seal ka loomadega kokku. Ja noh, lisaks loomastunud poola meteoroloogidele ka hüljeste, rebaste ja muudega. Aga ma ikkagi ei hakanud torkima. Aga siin tundub olevat paras koht, kus seda mõtet lühidalt ümber jutustada. Niisiis. Pealkirjaks oli mul midagi sellist (ma täpselt ei mäleta, sest kustutasin kirjutatud ära): Polar bear as a non-threat in a comparative workplace .
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita

Huvitavad blogilistid

10. august 2020 - The Killers
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, esmaspäev 14 september kell 10:29
The Killers (USA 1946, rezh Robert Siodmak ). Väga kuidagi ebahemingwaylik lugu. Linnagängsterid ei assotseeru kuidagi temaga. Pätid ja kurjamid küll, aga ikka pigem linnast väljas, kusagil koopas või kalapaadis. Aga eks see oligi tal üks noorpõlves kirjutatud lühijutt. 20ndate gängstaajast Chicagos. Lausa ajaleheloost inspireeritud. Filmiks tehtud noiride kõrgajal, ja täiesti žanripuhas film noir see ka on.
9. august 2020 - Long Shot
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, pühapäev 13 september kell 13:09
Long Shot (USA-Kanada-Colombia 2019, rezh Jonathan Levine ). Kui ma nädalake tagasi vaatasin blogimisnõudvate filmide ja raamatute loendit, ja nägin et järgmiseks võiks olla justkui film nimega Long Shot (eesti keeles, ja ma ei vassi!, kannab nime Vaat kus paar), siis ei tulnud mul üldse meelde, mis film see oli. Mitu minutit proovisin meenutada, ja ei miskit. Lõpuks pidin järele vaatama.
George R. R. Martini "Haviland Tufi reisid"
kirjutab Kristjan Rätsep blogis Digital Nerdland, esmaspäev 14 september kell 20:02
Käesolev kogumik (mida võiks ka lühematest tekstidest koosnevaks lõdvalt seotud romaaniks liigitada) on Martini varasemale loomingule omane kosmoseulme, mille tegevus toimub samas tulevikumaailmas mitmete teiste ta tekstidega. Peategelane, kosmosekaupmees Haviland Tuf, on kummaline tegelane - kaks ja pool meetrit pikk, ülekaaluline, gurmaanist taimetoitlane, iseloomult introvertne (skisoidne? autistlik?) ning kassisõber.
22. august 2020 - Yoko Tawada "Kahtlased kujud öises rongis"
kirjutab klm blogis trakyllmaprokrastineerinj2lle, teisipäev 15 september kell 13:43
Yoko Tawada Kahtlased kujud öises rongis (LR 2020, 96 lk, tlk Lauri Kitsnik). See oli nii jaapanlik tekst kui üldse olla saab. Tagasihoidlikkus x nüansseeritus. Sedasorti kirjutamisviis mulle enamasti väga ei istu. Loed nagu toidupiltide kirjeldust. Iseenesest võib ju selles olla Kõik need mingid Banana Yoshimotod ja asjad on mul pooleli jäänud.