i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Elina Nechayeva, meie Diiva
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Kuningas Charles ja Printsess Camilla?
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon Putini pärand
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Löwenruh' park saab tiiki ületava silla ja 32 kohaga parkla
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon Vox Populi eri
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon ASI POLE PUTINIS
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Kõik on võimalik ...10 000 tunniga ... KUI
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
 • favicon Tarmo Jüristo: oodatav eluiga on läbi aja muutunud
  kirjutab blogis Praxise mõttehommik
 • favicon Кто кого?, 11. Кармо Тюйр и Леонид Карабешкин
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Разбор полетов: Venemaast ja Itaaliast
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Surmav London
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Põnev arutelu Tallinna märtsipommitamise tagamaadest
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Venemaa tänase päeva tähtsaim teatritegelane on lahkunud, aga ometi elab ta meie seas edasi
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon Vene-Eesti suhted: kolm võimalust
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Putini sõjakad multikad
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Putini-valimiste intriigikesed
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon minister küsib, kodanik vastab
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Eesti keeld ja tung
  kirjutab blogis Jäljed liival enne vihmasadu
 • favicon Solvumisruum
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Kõik Putini võidu nimel!
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Разбор полетов: Putinivalimised
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Elina Nechayeva, meie Diiva
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 20 märts kell 19:25
Elina Nechayeva, eestlane, kelle nägu ma vaatan, ning tema häälest lummatud olen, et kust kohast ta need geenid saanud on? Andestage mu nõrkus, ma pean, enne kui teemaga edasi lähen, tegema üks kodanlik nüke ja küsida: Helme, mida sa öösiti teed? Aga nüüd laulust. Räägitakse juba hirmujutte, et järgmine kord me peale ooperi muud ei kuulegi. Võimalik. Elina on popmuusikasse toonud tagasi minimalismi ja hääle ilu. Ent lisaks sellele, on ta toonud ka värskendavat muutust klassikalisse muusikasse. Ja see laul saab klassikaks. Juba on. Klassikalise muusika rahvas kipub olema veits regulaarse kunde marsruudivalikuga: Bach - Mozart - Beethoven. Turvalised sadamad, odavad kõrtsid, kus noorematele seletada, kui vägev kaklus siis käis kui mina noor olin.

Huvitavad blogilistid

Putini pärand
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, teisipäev 20 märts kell 09:25
Vladimir Putin on Venemaad juhtinud nüüd juba 18 aastat. Missugune on see Venemaa nüüd, mille ta võttis üle põdura Boris Jeltsini käest nii umbes üks põlvkond tagasi? Ilmselgelt polnud see Putini enda valik, asuda juhtima hiigelsuurt ja metsikult keerulises olukorras riiki. Kuid midagi polnud teha, taolisest ettepanekust ei saanud loobuda.
Kuningas Charles ja Printsess Camilla?
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, esmaspäev 19 märts kell 23:21
Inglismaal on uuesti lahtiläinud arutelu selle ümber, kas prints Charles, kui ta saab kuningaks, teeb kuningannaks oma naise, hertsoginna Camilla. Omal ajal jättis kuningakoda suureks ehmatuseks Camilla ilma Walesi printsessi tiitlist. Printsess Diana, kes surma hetkel kandis Walesi printsessi tiitlit, tema kuulsus, blokeeris ka pärast Diana surma Camillal selle tiitli saamist.
Löwenruh' park saab tiiki ületava silla ja 32 kohaga parkla
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, esmaspäev 19 märts kell 18:26
Kevadel algab taas menukas tasuta kepikõnnisari Käime Löwenruhs, suvel tulevad jälle ka lastehommikud.  Meil kõigil on õigus ja vajadus liikuda, kuid sageli ei ole rahapuudusel võimalik treenida spordiklubides. Just sellepärast on linnas vabaõhu treeningpaigad, kus asuvad välitrenažöörid. Endine mõisapark Löwenruh on looduskaitseala, kus asub 14 vaatluspunktiga õpperada, mis tutvustab loodust ja ajalugu.
Kõik on võimalik ...10 000 tunniga ... KUI
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, laupäev 17 märts kell 22:26
harjutad sihikindlalt... Kuidas jõuda Carnegie Hall -i ? olevat küsitud noh, ütleme Horowitzilt ja ta olevat vastanud - Practice!” Soovmõtlemisega ühilduv idee müüb alati.
Vox Populi eri
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, laupäev 17 märts kell 10:03
Kuku raadio Vox Populi erisaates sai räägitud Putini valimistest. Ühest küljest poleks nagu millestki rääkida, kuna tulemus on ju ette teada, kuid huvitavaid detaile on siiski päris palju. Vähemalt politoloogi pilgu läbi on põnev läbi käia kõiki ülejäänud kandidaate ja kandidaadi-kandidaate, pidades silmas seda, et kõik need on ju kooskõlastatud presidendi administratsioonis. Poliit-tehnoloogiliselt tasub lausa päevikut pidada, et kuidas kuskil regioonis valimis-aktiivsust üles pumbatakse.
Tarmo Jüristo: oodatav eluiga on läbi aja muutunud
kirjutab Mõttehommik blogis Praxise mõttehommik, reede 16 märts kell 13:12
Taani poliitik Karl Kristian Steincke tegi oma 1948. aastal ilmunud autobiograafias sarkastilise märkuse, tõdedes, et “ennustamine on keeruline asi, eriti mis puutub tulevikku.” Ometi ei ole meil sellest kellelgi pääsu. Me kõik teeme oma igapäevastes toimetamistes tulevikku suunatud valikuid, mille eeldusteks on mõni ennustus. Taani poliitik Karl Kristian Steincke tegi oma 1948.
ASI POLE PUTINIS
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, reede 16 märts kell 09:07
Maailma kihlveokontorites pole ammu olnud nii kindlat seisu, nagu seda on Vladimir Putini võit eelolevatel Venemaa presidendivalimistel (koefitsent 1/500). Hämmastav, et keegi üldse sellele panuseid võtab või teemat tähtsaks peab.   Tegemist pole ju valimiste, vaid nende etendamisega etteantud stsenaariumi kohaselt. Pigem võiks küsida, kas Putin võidab suhtega 70:70, nii nagu Kremli tehnoloogid on soovinud.
Põnev arutelu Tallinna märtsipommitamise tagamaadest
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, neljapäev 15 märts kell 10:05
Paar päeva pärast Tallinna märtsipommitamise 74. aastapäeva tekkis Facebookis põnev arutelu selle kurva sündmuse tagamaade teemal. Kuna kirja sai rida viiteid olulistele allikatele ning osa allikaid esmakordselt ka eesti keelde pandud (tänud Risto-Pearu Koovitile), tõstan selle arutelu oma blogisse. Andrus Komarov  jagas kasutaja  Mart Sander   postitust. 11.
Venemaa tänase päeva tähtsaim teatritegelane on lahkunud, aga ometi elab ta meie seas edasi
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, teisipäev 13 märts kell 09:16
Meie seast lahkus Oleg Tabakov.  Tema brigadeführer Walter Schellenberg või Alhen on klassika igaveseks Igaviku väraval. 2003 aastal tuli ta kohtuma Tallinna linnapeaga ning mul tuli tema vastuvõtuga tegeleda. Tema omapärane, muhe, mordvalase suhtumine, ega ta kunagi ei varjanudki oma soome-ugri päritolu, jäi meelde. Venemaa tänase päeva tähtsaim teatritegelane on lahkunud, aga ometi elab ta meie seas edasi.
Putini sõjakad multikad
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 8 märts kell 09:12
Venemaa presidendi viimatisest avalikust sõnavõtust on kirjutanud-rääkinud vist küll kõik, kel vähegi asjasse puutumust, kuid... mind kummitab üks alternatiivne seletuskäik. Miks ikkagi umbes pool kõne ajast oli pühendatud sõjalisele teemale ja milleks oli vaja näidata neid kummalisi multikaid? Asi selles, et see kõne polnud loodusnähtus omaette.
minister küsib, kodanik vastab
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 6 märts kell 17:58
Tere Ossinovski.  Mul on hea meel, et sa minu poole pöördusid ja huvi tundsid, mis ma sinu senistest tegemistest arvan. Lühike vastus kõlaks umbes nii: sa oled innukas, julge, rahvast hooliv, tulevikku vaatav minister. Selles mõttes üks parimaid ministreid, kes meil kunagi olnud. Aga mul on ka pikem vastus, mis ei tarvitse sulle meeldida. Alkohol, jah, sellest tahan rääkida.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Putini-valimiste intriigikesed
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, teisipäev 6 märts kell 08:57
Kui mõttesilm vaid registreerib tühjavõitu homseid, saab tähtsuseta sünnipäevast juubel.“ Nende Olaf Kopvillemi surematute sõnadega on paslik sissejuhatada Vladimir Putini tagasivalimitsest pajatavat lugu. Jah, tõepoolest, suurt intriigi ehk ei tea kes võidab“ ei ole nendelt valimistelt oodata.
Eesti keeld ja tung
kirjutab Ilmar Raag blogis Jäljed liival enne vihmasadu, reede 2 märts kell 19:25
Sellel pildil on inimesed, kelle raevu üritati mõjutada tsensuuriga Araabia kevade ajal. Piltt on kui vastus küsimusele tsensuuri efektiivsuse kohta.  Kolm päeva pärast rahutuste algust Egiptuses, 28. jaanuaril 2011 võeti president Hosni Mubaraki käsul maha kogu internet ja mobiiltelefonide side linnades.
Kõik Putini võidu nimel!
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 1 märts kell 17:14
Venemaa presidendi seekordne kõne parlamendi mõlema koja ehk Föderatsioonikogu ees sai mitmes mõttes erakordne. Esiteks oli sisuliselt tegemist praeguse presidendi ümbervaimistele pühendatud aktiga. Kuna praegu on kõik ressursid paisatud sellele, et intriigivabasse valimisse mingitki elevust tuua, siis mindi sisuliselt põhiseaduse rikkumisele.
Кто кого?, 11. Кармо Тюйр и Леонид Карабешкин
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 15 märts kell 14:23
Osalesin esimest korda sellises nägu-näo-vastu debati formaadis ning tunnistan ausalt, et jäin pisut nõrgaks. Vähemalt ühel korral jätsin tõrjumata oponendi teesi, mis pärines otse Kremli jutupunktidest. Väide oli (09:06): Venemaa vastane kriitiline informatsioonikampaania ei tugine mitte mingitele ratsionaalsetele argumentidele.
Разбор полетов: Venemaast ja Itaaliast
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 15 märts kell 10:47
Alustuseks rääkisime Vladimir Putini kõmutekitanud kurikõnest, milles ähvardati multikate abil maailma. Seejärel tuli kõne all Inglismaal aset leidnud endise GRU ohvitseri ja tema tütre mürgitamine ning selle võimalik seos Putini-valimistega. Saate lõpuks jõudsime põgusalt üle käia ka Itaalia valimiste tulemused. Stuudios taas alalised osalejad Harri Tiido ja Karmo Tüür, saatejuhiks seekord Inga Palmiste.