i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon kodanik Pärnitsa nägemus
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon EESTI EESMÄRGID JA DUBAI EXPO
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Alkoturisti päevik
  kirjutab blogis Veel üks vaatenurk
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Malorossia: intellektuaalselt huvitav ettepanek
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Eesti Loto börsile!
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon Mustvee uuel Eesti halduskaardil
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon MIHKELSON: NÄIDATA TULEB USUTAVAT JÕUDU
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Trumpi sõnumid Varssavis ja Hamburgis
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Meeleheitel Yana Toom, ehk esimesed tõelised valimised venelastele
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Põhja-Korea raketikatsetus muudab pisut mängu
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Kui palju maksab EKRE südametunnistus?
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

kodanik Pärnitsa nägemus
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 25 juuli kell 22:31
Üks meie kodanikest, nimega Mikk Pärnits, avaldas emotsionaalse teksti eestlusest, meie riigist ja üleüldse. Et kõik on kehvasti, valesti, hukka minemas. Ohtralt väiteid, kasinalt argumente.  Meie intellektuaalne eliit tampis poisi mutta, ent oodake üks hetk. Üks vana ütelus sõnastab, et ärge visake last koos pesuveega välja. Mul on kartus, et see on just juhtunud. Kodanik meie hulgast, eestlane, nagu tekstist mõista, on ärritunud laulupeost, rahvusluse upitamisest ja muust sellesugusest. Nagu ma ühest sotsiaalmeedia arutelust võisin lugeda, leidub kodanikke, kes tahaksid tegelasele lausa füüsilist õppetundi teha, kuidas oma suuvärki vaos hoida. Ka nii võib.

Huvitavad blogilistid

EESTI EESMÄRGID JA DUBAI EXPO
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, esmaspäev 24 juuli kell 10:37
Kuulsin hiljuti ühelt Hong Kongi mõjukalt investorilt, et Eesti on suutnud vaatamata väiksusele saavutada hämmastava tuntuse. Ta oli üllatunud, kui palju räägitakse näiteks Londonis Eestist kui edukast digiriigist. Nii mõnestki naaberriigist olevat kuulda hoopis harvemini. Seda oli meeldiv kuulda. Samas teame väga hästi, et selle tuntuse nimel on kõvasti vaeva nähtud ning mitte kunagi pole seda liiga palju.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Alkoturisti päevik
kirjutab Vahur Koorits blogis Veel üks vaatenurk, reede 21 juuli kell 12:10
Kasutasin suvepuhkust, et tegeleda Lõuna-Eesti populaarseima meelelahutuse ehk Lätist alkoholi ostmisega. Üritus oli meeleolukas, sest poed olid eestlasi täis. Ometi ei jaga ma seisukohta, et see on mingi väga drastiline oht Eesti majandusele. Lätist ostmisega tegelesid õllesõbrad juba siis, kui keegi polnud Eestis veel Jevgeni Ossinovskist midagi kuulnud.
Pealkirjata
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 20 juuli kell 10:23
Algne kompaktne tekst tuli toimetuse palvel pikemaks kirjutada, seega algversiooni saab lugeda siit, pikemat aga  leheversioonist. --- Vaguniäris Venemaaga on kaks selgelt erinevat poolt majanduslik ja poliitiline. Esimese osas on tulem kaheldav, teise osas aga juba ette teada. Vaba majanduse tingimustes pole äriline edu kunagi kindel. Ettevõtmine võib sama hästi õnnestuda kui ka mitte õnnestuda.
Malorossia: intellektuaalselt huvitav ettepanek
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 20 juuli kell 10:08
Üks osa Ida-Ukraina separatistidest teatas uue riikliku moodustise ehk MaloRossia loomisest. Kuni selle taha pole tulnud Moskva toetust, on tegu vaid intellektuaalselt ja politoloogiliselt huvitava mõttekesega. Idee kohaselt peaks MaloRossia ehk Väike-Vene riik olema senise Ukraina õigusjärglane.
Eesti Loto börsile!
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, teisipäev 18 juuli kell 16:22
18.juulil 2017.a. tähistame 10. sõltuvusvastast aastapäeva lootuses, et oleme õigusriik. 2006. aastal hakkasime Eestis esimest korda avalikkuses rääkima euroopaliku kultuuri vajadusest hasartmänguturul ning 18.juulil 2007.aastal tegime koos mõttekaaslastega esimese meeleavalduse. See oli märk muutuste võimalikkuse kohta meie ühiskonnas, mida oli tabanud kümnete tuhandete sõltlaste epideemia.
MIHKELSON: NÄIDATA TULEB USUTAVAT JÕUDU
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, laupäev 15 juuli kell 17:03
Kuigi IRLi toetusreiting on juba aastaid olnud tagasihoidlik, tuli kahe käilakuju lahkumine erakonnast laiemale avalikkusele siiski üllatusena. Sestap võtsin ette välispoliitika eksperdina tuntust kogunud   Marko Mihkelsoni  j a uurisin, mis hädad IRLi vaevavad, kuidas sattus ta ajakirjandusest poliitikasse ja miks on ta pakkunud huvi kõmuajakirjandusele. Kuigi riigikogu ei puhka kunagi, on   suvi vaba nii erakonnast kui ka istungitest.
Mustvee uuel Eesti halduskaardil
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, reede 14 juuli kell 08:51
                                                       Mustvee uuel Eesti halduskaardil
Trumpi sõnumid Varssavis ja Hamburgis
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, esmaspäev 10 juuli kell 10:51
Juhul kui eeldada et USA praegune president Donald Trump ei käitu spontaanse üksikmängijana, siis tuleb tõdeda et Euroopa-turnee toimus suurepärase režii alusel. Välja arvatud üks asi. Varssavis saavutati vaimustunud vastuvõtt. Rahvamass karjumas vaimustunult “Donald Trump” see on magus vaatepilt, mille nimel tasub pingutada.
Meeleheitel Yana Toom, ehk esimesed tõelised valimised venelastele
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, neljapäev 6 juuli kell 01:30
Yana Toom, naasnud suurest euroopast, avastas kohkumisega, et ei tema, ega ta leivaisa polegi enam number 1. Skandaal. Ah, et ei olegi skandaal, teeme skandaali. Taktika - me läheme minema, sinu liivakasti enamp ei pissi. Peaks nagu piisav ähvardus olema. Ja jälgib seda draamat terve Eesti - kas Jüri Ratasel on selgroogu või mitte. Kaotada on palju, venelaste hääled pealinnas.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Kui palju maksab EKRE südametunnistus?
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, neljapäev 6 juuli kell 00:56
Kui palju maksab EKRE südametunnistus? Nüüd me teame;  100 milli, juhul kui sotsid jalgu ei hakka trampima. Õigupoolest trampisid nad jalgu 500 milli juures, aga see selleks. Et siis poliitilised kokkulepped.
Põhja-Korea raketikatsetus muudab pisut mängu
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, kolmapäev 5 juuli kell 10:08
Edukaks tunnistatud raketikatsetus näitab, et asjaolud Põhja-Korea ümber käivas mängus on muutunud.  Esiteks tajub Põhja-Korea oma põhivaenlast ehk USA’d agressiivsemana kui varem, põhjuseks kasvõi Süüria pihta antud raketilöögid. Teiseks tajub praegune liider oma positsiooni siseriiklikult nõrgemana, mistõttu kompenseerib seda välisriiklike “edusammudega”.