i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Plaanipärane migratsioon ja Eesti välispoliitika
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Kui kogu Eesti valitsus ühte koterisse ära mahtus
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon RAHVUSVAHELISTE SUHETE ÕPETAMISE TÄHTSUSEST
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Il capitano TAHAB EUROOPAT RAPUTAVAT REVOLUTSIOONI
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon EESTI MAINEGA ON MAAILMAS KÕIK HÄSTI
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Kui hirmus pole, siis on latt liiga madalal
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon Siia tuleb panna üks tönk (“Tönk”, Eesti Kontsert & Von Krahl)
  kirjutab blogis Egokulturism
 • favicon Kadunud aega nuuskides (“Popi ja Huhuu”, Karlova Teater)
  kirjutab blogis Egokulturism
 • favicon Hümnid mažooris ja minooris
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
 • favicon Разбор полетов: mõrv konsulaadis ja USA raketiliigutused
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Elu käib tagasilöögist tagasilöögini ehk eduka elu valem
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon Priimabaleriin Larissa Kaur 77
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon Tarmo Jüristo: kui tehisintellekt inimesest mööda läheb
  kirjutab blogis Praxise mõttehommik
 • favicon Kaupo Koppel: kuidas täita lüngad ravikindlustuses?
  kirjutab blogis Praxise mõttehommik
 • favicon Vatistan
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Laine Hüvitis
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Chaconne
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Kui kogu Eesti valitsus ühte koterisse ära mahtus
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, pühapäev 11 november kell 16:17
Pärast Saksa okupatsiooni lõppu asus põranda all olnud Eesti ajutine valitsus 11. novembril 1918 taas ametisse. Kuna peaminister Konstantin Päts oli aga endiselt Poolas sõjavangis, juhtis esialgu valitsuse tööd välisminister Jaan Poska. Toompea lossis asus aga endiselt Saksa okupatsioonivõim. Nii tuli valitsusel leida endale ajutised tööruumid. Oma esimese istungi pidas ajutine valitsus teedeminister Ferdinand Petersoni korteris Viru tänav 4 hoones. Juba järgmisel päeval koliti aga (Suur-)Roosikrantsi tänav 10a Akeli üürimajas asunud põllutöö- ja toitlusminister Jaan Raamoti 9-toalisse korterisse. Ministri abikaasa Mari Raamot on oma mälestusteraamatus neid päevi värvikalt kirjeldanud. Ta kirjutab, kuidas läbirääkimisi Saksa sõjaväe juhtidega peeti Raamotite abieluvoodi serval.

Huvitavad blogilistid

Plaanipärane migratsioon ja Eesti välispoliitika
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, laupäev 10 november kell 12:36
Ka migratsioon on Eesti rahvuslikes-riiklikes huvides? Mil moel see aitab kaasa meie riigi esmasele eesmärgile (ellujäämine) ja/või teisasele (arenemine)? Umbes kuu aja pärast peaks Eesti president andma allkirja ühele rahvusvahelisele dokumendile.
Il capitano TAHAB EUROOPAT RAPUTAVAT REVOLUTSIOONI
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, reede 9 november kell 23:44
Itaalia populaarne siseminister Matteo Salvini, keda toetajad kutsuvad  Il capitano ’ks, lubab järgmise aasta kevadeks Euroopale revolutsiooni. Ta kirjutas pärast äsjast Rooma kohtumist Prantsusmaa paremäärmusliku opositsiooniliidri Marine Le Peniga sotsiaalmeedia sissekandes, et “Brüsseli bürokraatide aeg on möödas. Väärtused, uhkus, inimeste ja rahvaste Vabadus: terve mõistuse revolutsioon tuleb üle Euroopa mais.
Siia tuleb panna üks tönk (“Tönk”, Eesti Kontsert & Von Krahl)
kirjutab Mario blogis Egokulturism, reede 9 november kell 14:06
(ilmus 22.06.18 Sirbis) Mängulisus on joon, mida hindan kõrgelt nii inimestes kui ka ühiskonnas. Plass on elada sellises riigis, kus kõik ühiskonda puudutav on väga püha ja harras. Seetõttu on kena, et meie ei ela veel sellises riigis. Veel on lubatud Eesti lennuväe ühes pühapaigas ja Nõukogude strateegiliste pommitajate pesas mängida ja lollitada.
Kui hirmus pole, siis on latt liiga madalal
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, neljapäev 8 november kell 09:43
Miks mõned inimesed saavutavad kõrvalt vaadates erakordseid tulemusi, olgu töötaja või sportlase või ka lapsevanema rollis? See küsimus tuleb mulle pähe pea iga kord, kui loen-kuulen jälle mõnest tippsaavutusest mistahes valdkonnas. Vastuseid võib olla mitmeid ja nad kipuvad olema pigem komplekssed kui lihtsad. Olenevalt vaatenurgast on rõhuasetus ühel või teisel nähtusel.
Hümnid mažooris ja minooris
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, kolmapäev 7 november kell 05:54
Täna oli meil ennevanasti selline päev, kus mõnikord mõnel tuli käia paraadil. Kindlasti sai aga seda alati televiisorist vaadata. Siis mängiti meile kõigepealt sellist, Nõukogude Liidu hümni: Sellele järgnes Tallinna paraadi
Разбор полетов: mõrv konsulaadis ja USA raketiliigutused
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 1 november kell 10:17
Jamal Khashoggi mõrva juures on olulised neli küsimust: a) kes oli tapetu, b) kus ta tapeti, c) kuidas tapeti, d) mille eest tapeti? Oli tapetu ajakirjanik või ideoloog või luureinfo vahendaja? Kas diplomaatiliste pindade pealtkuulamine / luuramine / vastuluuramine on midagi erakordset või igapäevane praktika? Pealtnäha lihtne sündmus - ühe inimese surm - tõstab müriaadi küsimusi. USA ähvardus väljuda lühi- ja keskmaarakettide leppest, mis peaks pärssima nii Ühendriike kui Venemaad oma võimekuses anda kiireid ja sisuliselt kontrollimatuid raketilööke.
Elu käib tagasilöögist tagasilöögini ehk eduka elu valem
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, teisipäev 30 oktoober kell 17:00
Ehkki enamikel elu hetkedel tundub, et aeg töötab meie vastu, siis mõnikord kahetsusväärselt harva küll tundub, et ta on siiski meiega samal pool rindejoont. Näiteks siis, kui sinu juurde jõuab just õige raamat õigel ajal. Nii juhtus minuga umbes aasta tagasi.
Priimabaleriin Larissa Kaur 77
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, esmaspäev 29 oktoober kell 20:58
31.oktoobril 2018 a. saab 77. aastaseks minu ema, Estonia ooperi - ja balletiteatri kauaaegne priima Larissa Kaur. Priimabaleriin Larissa Kaur on tantsinud Estonia teatri laval üle 20 aasta.
Tarmo Jüristo: kui tehisintellekt inimesest mööda läheb
kirjutab Mõttehommik blogis Praxise mõttehommik, esmaspäev 29 oktoober kell 11:04
Millalgi eelmise sajandi kuuekümnendatel või seitsmekümnendatel täpset hetke ei ole hiljem keegi suutnud taastada tegi Ameerika futuroloog ja arvutiteadlane Roy Amara tähelepaneku, mida täna tuntakse Amara seadusena ja mis kõlab nii: “Me kaldume ülehindama tehnoloogia mõju lühikeses perspektiivis ja alahindama selle mõju pikas perspektiivis”. Lahtiseletatuna tähendab see, et iga uue tehnoloogilise läbimurdega käivad kaasas taevakõrgused ootused muutuste suhtes, mida see endaga kaasa toob ning reeglina ei ole need määratud täituma.
Vatistan
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, esmaspäev 29 oktoober kell 09:16
Sõda on üks imelikult kohutav nähtus. Kogu õõva ja halvava hirmu kõrval on tal veel üks omadus see mõjub võimendajana. Võimenduvad inimeste nii head kui halvad küljed. Üli- ja üleerutunud mõistused viivad hüperboolini kõik, mis muidu varjus. Sõda Ukrainas on sünnitanud uue paralleelse reaalsuse. Nimetagem seda tinglikult mentaalseks riigiks Vatistan.
Laine Hüvitis
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, reede 26 oktoober kell 20:39
Tahaks ametit vahetada, aga mitte kohe. Laine Randjärv, endise nimega Laine Jänes otsustas, et aitab küll poliitiku tööst, tahaks midagi asisemat teha. Et nagu päriselt, kultuuri juhtida. Ja juhtumisi osutuski peagi vabanevaks kohaks Eesti Kontserdi juhi koht.
Chaconne
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, kolmapäev 24 oktoober kell 10:25
Chaconne   on tants , Hispaania rahvatants, nagu näiteks ka Saraband. Mingi ajani neid rahvatantse põlati ja keelustati, siis võttis need üle õukond ja vaid madalama rahva vulgaarsustest said aeglased ja pidulikud õukonnatantsud. Väidetakse, et Chaconne olevat pärinenud koguni Uuest Maailmast, aga selle üle on kõvasti väideldud.
RAHVUSVAHELISTE SUHETE ÕPETAMISE TÄHTSUSEST
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, pühapäev 11 november kell 11:20
Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajatel on kanda suur vastutus meie noorte kasvatamisel maailmas eesseisvate suurte muutustega kohanemiseks. Seejuures on lisaks ajaloole kui põhiainele väga oluliseks külgnevaks valdkonnaks kaasaegsete rahvusvaheliste suhete õpetamine ja noortes laiapindse maailmataju loomine.   Maailm muutub kiirusel, mida varem pole keegi kogenud. Globaalsete arengute mõistmine on seda keerulisem, mida enam on muutujaid.
EESTI MAINEGA ON MAAILMAS KÕIK HÄSTI
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, reede 9 november kell 23:41
Iga kord, kui Eestit raputab väiksemgi skandaal, räägivad paljud kohe sellest, kuidas see meie rahvusvahelisele mainele mõjub ning kui halvasti nüüd Eestil kõik jälle on. Kaugel sellest. Tegelikult on Eesti mainega lood väga hästi.
Kadunud aega nuuskides (“Popi ja Huhuu”, Karlova Teater)
kirjutab Mario blogis Egokulturism, reede 9 november kell 14:02
(ilmus 28.09.18 Sirbis) Friedebert Tuglase novelli Popi ja Huhuu“ on korduvalt lavale toodud. Ilmselgelt paeluvad lavastajaid selle raam isand-teener-mässaja“ ja võimalus teha dramatiseering peaaegu sõnatu lavastuse tarvis. Näitlejad saavad esitleda kehakeele oskusi ja filosoofiliselt võib suunata lavastuse päris paljudele radadele.
Kaupo Koppel: kuidas täita lüngad ravikindlustuses?
kirjutab Mõttehommik blogis Praxise mõttehommik, esmaspäev 29 oktoober kell 11:00
Kui Eestis on 48 varianti ravikindlustust saada, siis miks on inimesi, kes süsteemist välja kukuvad? Sest ravikindlustussüsteem ei arvesta piisavalt mitmekesiste töövormidega, kirjutab Praxise analüütik Kaupo Koppel. Majanduses on levinud kujundlik ütlus, et tõusuvesi kergitab kõiki laevu. Kui sul juhtub olema paat ja ligipääs merele, on see igati meeldiv teadmine.