i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Miks tähistada Lindanise lahingu aastapäeva?
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Kui Taani kuningas Valdemar II esimest korda Eestis käis
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Galuppi sonaat
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
 • favicon ÜRO JN: vaikselt nurgas istuda ei õnnestu
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Juuni vihmad
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Moldova peaks justkui valima ... jälle
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Pangem kasvama Eesti rahapuu - tarkuseõpetus
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Kodupaiga muudame turvalisemaks elanike abiga
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon Ma ei taha enesekindlusest rääkida…
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon Perforeeritud suveräänsus
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Võrdlemise edasiviiv jõud ehk konkurentsist
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon Robert Muelleri raport, Donald Trumpi kirstunael
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Pidu Ivo ja Kadri pool (Tartu Uus teater, “Mobiilsed definitsioonid”)
  kirjutab blogis Egokulturism
 • favicon Vali teine maiuspala, vali parem tulevik (Draamateater, “Rahvavaenlane”)
  kirjutab blogis Egokulturism
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Galuppi sonaat
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, pühapäev 16 juuni kell 15:38
Selline imeväärne pärl sellelt itaalia heliloojalt Michelangeli esituses. Ma loodan, et see lohutab tänasel pühapäeval kõiki, kes meie Oti esitustele Sardiinias kaasa elasid. Tegelikult on kõik ikkagi sellest õnnetust roolivõimendist hoolimata väga, väga põnev ja kihutatakse edasi! Tänu Otile on isegi kõige tehnikavõõramad isikud, k.a. mina, hakanud sellise asja vastu, nagu võidukihutamine, ilmutama huvi! Galuppi kirjutas tegelikult terve oma elu oopereid. Neid ei mängita enam, sest...

Huvitavad blogilistid

ÜRO JN: vaikselt nurgas istuda ei õnnestu
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 13 juuni kell 08:59
Ah me oleme ju nii väikesed ja meist ei sõltu ju midagi. Kes see meiega ikka arvestama hakkab, küllap me lihtsalt istume seal vaikselt ja teeme nii nagu kästakse - aga mille jaoks siis nii palju raha magama pannakse Umbes sellise jorinaga ümbritsetakse skeptikute poolt Eesti saamist ÜRO Julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks. Tegelikkus on aga selline, et lihtsalt nurgas istuda ja vaikselt toimuvat jälgida ei õnnestu.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Pangem kasvama Eesti rahapuu - tarkuseõpetus
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 11 juuni kell 21:35
Tarkuseõpetus, ehk filosoofia on kahetsusväärselt alahinnatud. Mis ta siis õigupoolest on; targutamisõpetus või siiski midagi enamat? 19 ja 20 sajand tuli teadusrevolutsiooniga. Kõige ees kandis lippu matemaatika, mis kuulutas, et 22=4. Vastuvaidlejaid küll leidus, ent matemaatika siiski võitis. Matemaatika kannul astusid üles füüsika ning keemia.
Moldova peaks justkui valima ... jälle
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, teisipäev 11 juuni kell 10:10
Moldova ees seisvatest valikutest rääkides jäädakse tavaliselt post-NSVL riikide kohta kinnistunud stampide juurde. Noh et valikuid on ette antud vaid kaks: kas pugeda Venemaa karvasesse kaissu või astuda Euroopa lipsustatud sirgetesse ridadesse. Peamine, mis aga tavaliselt vaikimisi mängureeglitena eeldatakse, et ega sel riigil X endal polegi midagi arvata, kõik otsustatakse nö suurte heitluse kaudu.
Ma ei taha enesekindlusest rääkida…
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, kolmapäev 5 juuni kell 10:18
Ma ei taha tippsportlaste puhul rääkida enesekindlusest, on öelnud maailma ehk üks tuntumaid spordipsühholooge Steve Peters. See on sportlaste -ja muidugi mitte ainult Püha Graal, konkurentsitult küsitlustes enim märgitud inimlik omadus, mille järele kõik, olenemata tasemest, õhkavad. Ja ometi ei taha päris paljud spordipsühholoogid ning lähemal uurimisel ka sportlased ise sellest rääkida.
Perforeeritud suveräänsus
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, teisipäev 4 juuni kell 09:12
Misasja nad ronivad meie õuele? Miks nad arvavad, et võivad meile midagi ette kirjutada? Me oleme ise peremehed omal maal! Igaüks, kes teisiti arvab, on... (ja siia kolmele punktile kirjutage endale sobiv sõna). Oletan, et igaüks on kuulnud või lugenud ligilähedast mõttekäiku. Ja ma tean, et selles pole mitte midagi valesti.
Võrdlemise edasiviiv jõud ehk konkurentsist
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, esmaspäev 3 juuni kell 11:46
Oled sa kunagi läinud närvi, kui keegi on laua- või kaardimängus sind võitnud? Oled sa kunagi tundnud kerget ärritust, kui sinu kolleegi avalikult kiidetakse? Oled sa mõnikord teinud oma töö ära kiiresti ja sellest ka avalikult teada andnud lihtsalt seepärast, et olla esimene? Eelmisel reedel käisin Äripäeva, ICF Eesti ja Coachingu ja Supervisooni Ühingu korraldatud coachingu konverentsil ja osalesin seal grupitöös, mis otsis vastuseid küsimusele: mis paneb juhti osalema coachingu programmis? Vastuseid oli igasuguseid ja iga ütleja vaatenurgast olid neist igaüks õiged.
Robert Muelleri raport, Donald Trumpi kirstunael
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, neljapäev 30 mai kell 20:34
Kõigepealt, kes on Robert Mueller? Robert Mueller on jurist, doktorikraadiga. Ehk siis, oskab lugeda seadust. Üks kõrgematest ametitest, mis tal olnud, oli FBI direktor. Sellisele kohale keskpärast kõrgharidust omavat ametnikku ei valita. See selleks. Siis tuli Donald Trump (kes oli rahva tahe järgi valitud USA presidendiks). Robert Mueller käis Trumpi juures töövestlusel, et teda taasvalitaks FBI direktoriks.
Miks tähistada Lindanise lahingu aastapäeva?
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, laupäev 15 juuni kell 10:52
Täna tähistatakse suurejooneliselt Lindanise lahingu 800. aastapäeva, mille puhul külastab Tallinna tänane Taani kuninganna. Osad küsivad, miks Taani kuninga Valdemar II vallutusretke aastapäeva nõnda pidulikutl meeles pidada? Kindlasti tähendas see omaaegne eestlaste jaoks kaotusega lõppenud lahing siinses ristisõjas pööret. Eestlaste-vastasesse sõtta sekkus toonase Läänemere kõige võimsas valitseja Taani kuningas.
Kui Taani kuningas Valdemar II esimest korda Eestis käis
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, laupäev 15 juuni kell 10:22
Tihti arvatakse, et toonase Läänemere suurvõimu Taani kuningas Valdemar II käis esimest korda Eestis juunikuus 1219, kui ta Lindanise linnuse all eestlasi võitis. Tegelikult oli see 1202. aastal kroonitud kuningas käinud Saaremaal juba 13 aastat tagasi. Aasta pärast Valdemari kroonimist olid saarlased korraldanud järjekordse laastava röövretke Taani rannikule.
Juuni vihmad
kirjutab Unknown blogis Vahur Afanasjev, teisipäev 11 juuni kell 22:38
Juuni vihmad, jahedad ja värsked kui lapsepõlves suve ootasin. Veel olin puhas, aga mitte karske kui elu hõlmad tasa paotusid. On vesi kerge, aga pilv on raske, kui lemmikmäng mu elus pimesikk. Mul ennast vahel kinni püüda laske. Ei ole hinge, kõik on inimlik.
Kodupaiga muudame turvalisemaks elanike abiga
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, teisipäev 11 juuni kell 09:37
Foto: Kristiine Linnaosa Valitsus Linnaosa turvalisuse kujundamisel ja arendamisel tuleb teha koostööd elanikega. Turvalisus algab tegelikult paljudest teguritest, ühelt poolt tähendab see tihedamat koostööd politsei ja munitsipaalpolitseiga, kuid teisalt saab linn ise linnaplaneerimise puhul arvestada turvalisustegureid.
Pidu Ivo ja Kadri pool (Tartu Uus teater, “Mobiilsed definitsioonid”)
kirjutab Mario blogis Egokulturism, teisipäev 28 mai kell 08:26
(Ilmus Sirbis 3.05.2019) Seisad tänaval kivimaja ees ja kõhkled. Seesama valge uksekellanupp? Nii oli neiu sulle öelnud. Vajutad nuppu ja ukse avab särades kas Ivo Reinok või Kadri Noormets, kes kutsub lahkelt sisse. Näe, laudki olemas: kauss küpsistega, lillevaas. Õdus värk. Seintel uhked maalid. Ainult et ümberringi on pime. Näitleja õhutab edasi astuma.
Vali teine maiuspala, vali parem tulevik (Draamateater, “Rahvavaenlane”)
kirjutab Mario blogis Egokulturism, teisipäev 28 mai kell 08:24
(Ilmus aprillikuu Müürilehes) Doktor Walter Mischel teostas umbes viiskümmend aastat tagasi eksperimendi, kus laste ette asetati neile meeldiv maiuspala ja öeldi, et kui nad suudavad veidike aega kannatada ja seda mitte süüa, saavad nad veerand tunni pärast teise veel. Uuringu mõte oli jälgida, kas inimlaps on võimeline mõnu ja heaolu edasi lükkama lubaduse eest saada tulevikus seda palju rohkem.