i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Разбор полётов: Trumpi turnee
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Balti Jaama Turu ümbruse ajaloo põnevad keerdkäigud
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Thank you for the "Whats cooking?" event!
  kirjutab blogis MobileMonday Estonia
 • favicon Pattudest ja nende andestamisest
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Krappi viimane vint (“Sümfoonia ühele. Allegro con moto”, Tartu Uus Teater)
  kirjutab blogis Egokulturism
 • favicon Koostöö-polügoon nimega Süüria
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Lubagem endale naeru enese üle
  kirjutab blogis Henry Griin / Eugen J Isotamm
 • favicon Liga Champions dan menegaskan prediksi mix parlay maka disebut prediksi sepak bola bisa juga prediksi bola boleh jadi daftar nagabola
  kirjutab blogis pilkakivikasarvab.blogspot.com
 • favicon Ma olen radikaliseerunud
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Разбор полётов: Prantsusmaa ja BREXIT
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Home Improvement Archives - ArticleCity.com
  kirjutab blogis An 9-Min Rule Towards Tree Service
 • favicon Landscaping :: Landscape design | ArticleBiz.com
  kirjutab blogis An 9-Min Rule Towards Tree Service
 • favicon MobileMonday: "Mobile Software Development - What's Cooking!?"
  kirjutab blogis MobileMonday Estonia
 • favicon Tagasilibisemine
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Ülikoolid põhjustasid Le Peni, Trumpi ja Brexiti
  kirjutab blogis Veel üks vaatenurk
 • favicon Valik hävingu ja hääbumise vahel
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon EuroMaidan ja EuroVision
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Leedu õppetund
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Demokraatia kui pidur
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Balti Jaama Turu ümbruse ajaloo põnevad keerdkäigud
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, pühapäev 21 mai kell 20:40
Balti Jaama Turg asub Kalamaja ja Kelmiküla piiril aadressil Kopli 1 ümberehitatud 19. sajandi lõpust pärit paekivist laohoonetes. Tänase Jaama turu kohal avati vahetult enne raudtee ehitust 19. sajandi teises pooles salapärane varjusurnute kodu. Veidrikust tohtrihärra Heinrichsenil oli kinnisidee, et Tallinna tuleb rajada varjusurnute hooldusmaja. Liikus ju tollal Euroopas ringi igasugu verdtarretavaid õudusjutte inimestest, kes surnute pähe maha maetud ja siis hauas meelemärkusele tulnud. Tohtrihärra pärandas oma vara linnale tingimusega, et selle eest rajatakse Kopli surnuaeda viiva tee äärde varjusurmas olevatele inimestele varjupaik, kus neid siis päästa saaks. Sugulased võisid oma lahkunud sinna hoiule viia ehk ärkab äkki veel surnuist üles.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita

Huvitavad blogilistid

Thank you for the "Whats cooking?" event!
kirjutab Siim blogis MobileMonday Estonia, neljapäev 18 mai kell 20:01
So every once in a while you need to know if you are using the best tools available to do your job. That is what we learned from this event! :) Heres slides to get you also up to date with latest technology! Android O - Harri
Pattudest ja nende andestamisest
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 17 mai kell 21:41
Hoiatus, tekst sisaldab religioosseid väiteid, mis võivad häirida teie mugavust ! Alustagem tsitaadiga piiblist  ( Markuse evangeelium pt 2, s 1-12 ) .  Ja kui Jeesus tuli mõni päev hiljem taas Kapernauma, saadi kuulda, et ta on kodus. Ja paljud tulid kokku, nii et isegi ukse ees ei olnud enam ruumi. Ja Jeesus kõneles neile Jumala sõna. Ja neli meest tuli tema juurde, kandes halvatut.
Koostöö-polügoon nimega Süüria
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, teisipäev 16 mai kell 14:18
Süüriast on saanud rahvusvaheline poksikott. Omapärane sihtmärk või polügoon mille pihta virutatakse igast suunast. Klohmitakse seespoolt (alates omaenda presidendist kuni opositsioonini, kurdidest kuni DAESH’ini), susitakse lähinaabrite juurest (Türgist Katarini), kõige võimsamad litakad aga antakse kaugelt ja kõrgelt. Venemaa raketilöök 2015.a Kaspia merelt ja USA oma 2017.a Vahemerelt on kohutavalt hea illustratsioon olukorrale.
Lubagem endale naeru enese üle
kirjutab isotamm blogis Henry Griin / Eugen J Isotamm, teisipäev 16 mai kell 02:02
Lubagem endale naeru enese üle. ’Lingua franca’ ja Thamsanqa Jantjie vahetavad Toila-Ontikal pangakaarte, tajudes pinna taga struktuuri Kõigepealt kõlagu lahtiütlemine, resignatsioon, repudiatsioon, abdikatsioon kõigist eitustest, mis all kõlama hakkavad ja mis kindlasti ei tähenda, et ma ei soovi arvustatava teose loojatele head või et ei peaks nende püüdlusi miskikski.
Ma olen radikaliseerunud
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, laupäev 13 mai kell 14:57
Igal aastal 9.mai eel, ajal ja järel on olnud põhjust rääkida ja kirjutada sellest pool-religioossest rituaalist, mille läbi praegune Venemaa Föderatsioon ennast tõestab ja kinnistab. Juhtusin läbi vaatama omaenda tekste sel teemal ning panin imestusega tähele, kuivõrd minu enda suhtumine sellesse küsimusse on muutunud. Täpsemalt on juttu isegi mitte niivõrd kogu rituaalist, kuivõrd selle visuaalsest vormistusest.
Tagasilibisemine
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, esmaspäev 8 mai kell 12:22
Jälgides vene ajakirjandust, tabad end üha enam äratundmis-hetkedelt, nõukogude-aegse retoorika tagasitulekult leheveergudele ja sõnavõttudesse.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Valik hävingu ja hääbumise vahel
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, pühapäev 7 mai kell 14:20
Tänased Prantsusmaa presidendivalimised nagu enamik viimasel ajal lääneilmas toimuvatest on sügavamalt ilmavaatelised kui oleme seni harjunud. Ja ma ei pea silmas parteipoliitilist ilmavaadet, mis tegelikkuses taandub tihti t
Ülikoolid põhjustasid Le Peni, Trumpi ja Brexiti
kirjutab Vahur Koorits blogis Veel üks vaatenurk, pühapäev 7 mai kell 11:17
Foto: Anni Õnneleid, Delfi Läänemaailma viimastel aastatel tabanud šokeerivate poliitikauudiste oluliseks põhjuseks on muutus rikka maailma majandusmudelis. Praegusel ajal tuleb hea töökoha saamiseks käia koolis vähemalt 14-15 aastat.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Leedu õppetund
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, reede 5 mai kell 16:15
Tundmatud rohelised mehikesed vallutavad takistusteta Leedu linna - umbes sellise sõnumiga algab efektselt üles ehitatud  telereportaaž , mille laskis eetrisse vene telekanal NTV. Piirivalve andis alla ilma lahinguteta, politseijaoskond võeti üle nii kiirelt et nood ei jõudnud isegi relva haarata Nagu hetk hiljem selgub, on tegu siiski õppustega, mille stsenaariumiks olla ootamatu kaitsevõime ja reageerimise kontroll.
Разбор полётов: Trumpi turnee
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 25 mai kell 10:15
Selle hooaja viimases Разбор полётов saates rääkisime USA praeguse presidendi esimestest välisvisiitidest, millest saate ajaks olid toimunud kaks: Saudi Araabia ja Iisrael. Kuid tegelikult tuleb selleks, et mõista nende kahe esimese sisu, vaadata ka kolmandale punktile, mis on Rooma.
Krappi viimane vint (“Sümfoonia ühele. Allegro con moto”, Tartu Uus Teater)
kirjutab Mario blogis Egokulturism, esmaspäev 15 mai kell 13:37
(Ilmus 5. mai Sirbis) Tartu Uus teater (TUT) on pikka aega viljelnud stiili, mille epiteedid asetavad TUTi Venni diagrammil kahe suure sõõri, eestluse“ ja analüüsi“ keskele. Just nimelt seal keskel püsides on TUT (või selle egiidi all etendunud lavastused) olnud kõige tugevam(ad). Niipea kui teater hakkab tasakaalupunktil kõikuma ja kaldub kas eestluse või analüüsi poole, asub hääbuma ka sisestusjõud.
Liga Champions dan menegaskan prediksi mix parlay maka disebut prediksi sepak bola bisa juga prediksi bola boleh jadi daftar nagabola
kirjutab agen jujur blogis pilkakivikasarvab.blogspot.com, laupäev 13 mai kell 11:48
Mourinho membuat delapan perubahan saat United bertanding melawan 27 pertandingan tak terkalahkan di liga tersebut diakhiri oleh Arsenal pada hari Minggu. Pelatih asal Portugal yakin Liga Europa tetap merupakan peluang terbaik United untuk mengamankan sepak bola Liga Champions dan menegaskan prediksi mix parlay   maka disebut  prediksi sepak bola  bisa juga  prediksi bola  boleh jadi  daftar nagabola bahwa dia akan tidak menyesal jika timnya akhirnya gagal memenangkan persaingan. Mari kita lihat apakah kita bisa melakukannya, tambahnya. Tidak masalah apa yang terjadi.
Разбор полётов: Prantsusmaa ja BREXIT
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, reede 12 mai kell 12:56
10.mail eetris olnud saates kõne all Prantsusmaa presidendivalimiste tulemus ja olukord BREXITi ümber. Kas ja kuivõrd on Macroni poolt antud hääled ikkagi tema poolt antud hääled? Kuivõrd sellele võidule aitasid kaasa nii Le Peni taust, eliidivastasus ja koguni BREXIT? BREXIT - kas me siiamaani teame, millest me räägime? Kõnelemas nagu ikka Artur Aukoni juhtimisel Karmo Tüür ja Harri Tiido.
Home Improvement Archives - ArticleCity.com
kirjutab Samantha blogis An 9-Min Rule Towards Tree Service, kolmapäev 10 mai kell 07:50
Home Improvement Should You Repair or Replace Your Driveway? Mar 09, 2017 by ArticleCity Blog 0 0 Comments A well-paved driveway is a safe Sprinkler System Installation driveway, but when http:/ /www.telegraph.co.uk/gardening
Landscaping :: Landscape design | ArticleBiz.com
kirjutab Samantha blogis An 9-Min Rule Towards Tree Service, teisipäev 9 mai kell 07:51
What is Landscaping? Landscape design is the art of arranging or modifying the features of a landscape, an urban area etc for aesthetic or practical purposes. Good landscape design can add to the value of a home, dramatically
MobileMonday: "Mobile Software Development - What's Cooking!?"
kirjutab arstionu blogis MobileMonday Estonia, kolmapäev 10 mai kell 22:00
On 15th of May 17:30 well have one of the more technical kind of MoMo events looking into newer stuff in iOS, Android, and cross platform mobile development platforms. As a MobileMonday we just have to report from time to time whats going on with mobile development platforms.