i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Viiruste koroona ja koroona viirus
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
 • favicon Vana turuhoone osaline taassünd
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon surm, matus ja lein
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Tore, et pingutad. Mis su plaan on?
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon EESTI VÄLISPOLIITIKA ON KATKI
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Ta lõi nemad meheks ja naiseks
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
 • favicon Meeskonna tulemusest on 90% ette määratud
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon Juhte ei valita demokraatia mängimisega
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
 • favicon Разбор полётов: Palestiina "rahuplaan"
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon WHY STALINIST HISTORY MATTERS TO PUTIN?
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Donald Trump võidab - jälle
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Kobarsõda
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Kipume unustama, et tegelikult tõstab jõuliselt eakate pensione just Keskerakond
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon kahe arvu arvuteooria
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Jõeäärsed tapatalgud
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Nietzsche
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Vabadus
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon MIKS ON PUTINILE STALINLIK AJALUGU NII OLULINE?
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Venemaa kaitseb oma lugu
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon FYgB
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Kompass tippsoorituse tsooni leidmiseks
  kirjutab blogis Coach Raimo Ülavere
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Viiruste koroona ja koroona viirus
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, reede 14 veebruar kell 09:48
Koroona on piljardisarnane mäng, ma usun, et igaüks on seda mänginud. Koroonaviirused on teatud viiruste perekond, (kuju kroonikujuline?), millest mõned nimedega SARS ja MERS on levinud ka inimestele. SARS-i levik on nüüdseks peatatud, tulemitega 800:8000, s.t. nakatunutest 10 % suri ära. Üsna tõsine tulemus viiruste maailmas. MERS vist oli veel hullem, aga mõlemad levisid halvasti, see võimaldas SARS levikule piiri panna. Eelmise aasta detsembris lavale tulnud uus mängur nimega COVD-19 on väga tõsine tegija. Tänase, s.t.

Huvitavad blogilistid

surm, matus ja lein
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 12 veebruar kell 16:30
Puudutan nüüd mitmete jaoks isiklikku teemat - lähedase kaotust. Ei, ma ei räägi palju isiklikest kogemustest - need jäävad aega minu vanusesse 4-6 eluaastat, mil surid järgemööda kõik, kes minust hoolisid ja mind armastasid.
Vana turuhoone osaline taassünd
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, kolmapäev 12 veebruar kell 13:36
Täna avati Estonia teatri kõrval Tammsaare pargi äärne madal klaaspaviljon, mis rajatud sinna 19. sajandi viimastel aastatel ehitatud ja 1944. aastal märtsipommitamise ööl põlenud uhke kivist turuhoone alusmüüridele. Uus turg rajati Estonia ja tänase draamateatri vahelisel alal linnavalitsuse korraldusel tööd pärast raeplatsil asunud turuplatsi sulgemist. Uue turu esimene turupäev oli 19. oktoobril (31. oktoobril) 1896.
Tore, et pingutad. Mis su plaan on?
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, kolmapäev 12 veebruar kell 10:25
See on hämmastav, kui paljud sportlased, tippseptsialistid, juhid, inimesed lähevad tegema olulist sooritust võistlust, lavaesinemist, tööintervjuud, koosolekut, tele- või raadiosaadet ainsa mõttega: teen oma parima. Muidugi, olen ka mina seda korduvalt ja korduvalt teinud.
EESTI VÄLISPOLIITIKA ON KATKI
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, teisipäev 11 veebruar kell 13:44
Maailmapoliitikas süvenev turbulents ja eripalgeliste väljakutsete rohkus alanud kümnendil asetavad Eesti väga keerulisse rahvusvahelisse keskkonda.
Ta lõi nemad meheks ja naiseks
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, pühapäev 9 veebruar kell 07:12
Selle lihtsa Piiblist võetud avalduse peale, tehtud anno 2004 arvas Soome õigussüsteem vajaliku vaimuliku vaibale kutsuda: http://rahvuslane.blogspot.com/2020/02/lisaks-kristlikule-poliitikule.html Astrid Lindgreni vaimu võiks ka küsitlusele kutsuda, sest nimetatud kirjanik kunagi arvas hea olevat oma teostes neegritele vihjata Sellist ajude vahele istumist ei kohanud NSVL aegadel.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 4) Näita
Разбор полётов: Palestiina "rahuplaan"
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, reede 7 veebruar kell 10:04
Palestiina-Iisraeli konflikt on formaalselt sama vana kui Iisraeli riik. Või noh nii umbes kaks tuhat aastat vanem, ulatudes oma juurtega piiblilugude aegadesse. Või siis lihtsalt osa kõigist neist konfliktidest, mis on selles kandis pulbitsenud inimasustuse tekkest alates. Ja nüüd tuli välja Donald Trump omanimelise rahuplaaniga. Sajandi tehinguga, nagu ta ütleb.
WHY STALINIST HISTORY MATTERS TO PUTIN?
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, neljapäev 6 veebruar kell 18:38
We dont know whether Russian President Vladimir Putin has read Yevgeni Zamyatins dystopia We or George Orwells even more famous novel 1984. We dont know whether cadets at the KGB school in Okhta were Putin studied were taught about these forbidden books, while his actions in restoring authoritarian power in Russia have been both Zamyatinian and Orwellian in nature. Russian special services are among the best in the world when it comes to manipulating the masses and public opinion.
Meeskonna tulemusest on 90% ette määratud
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, neljapäev 6 veebruar kell 13:49
90% meeskonna edukusest on määratud juba enne meeskonna “päristöö” algust. Nii väidab Harvardi Ülikooli professor Richard Hackmann, kes on meeskondade edukust uurinud päris firmades, päris meeskondade ja päris inimestega aastaid. Lugesin suurepärast raamatut “ Top Dog: The Science of Winning & Losing ”, kus, erinevalt ehk paljudest teistest sarnastest võitmisest ja tipptulemuse tegemisest rääkivatest raamatutest, on autorid lauale pannud rohkem fakte. Ehk uskumuste, juttude, arvamuste asemel pigem numbrid.
Juhte ei valita demokraatia mängimisega
kirjutab Raimo Ülavere blogis Coach Raimo Ülavere, neljapäev 6 veebruar kell 07:34
Demokraatia on hea ja igati kasulik asi, ent kooli, asutust, firmat ega ka riiki saa juhtida nii, et tehakse vaid seda, mida enamus nõuab. Kogutakse ja avaldatakse nõudmisi, et juht lahkuks. Või et juht ei lahkuks. Koolides, haiglates, asutustes, isegi mõnedes firmades. Muidugi on iga juhtum erand ja omaette nähtus ning tõukunud konkreetsetest asjaoludest.
Donald Trump võidab - jälle
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 5 veebruar kell 20:46
Mõnda aega tagasi arutasin isekeskis, et nii lolli tegelast nagu Donald Trump, nii tark rahvas nagu Ameerika Ühendriikide rahvas ju ometigi ei vali. Aga nad valisid. Tagantjärgi süüdistatakse Venemaad, et nemad valimistesse sekkunud. Lubage uuel ilmutusel settida - ameeriklased ongi selline rahvas, pisut opakad.
kahe arvu arvuteooria
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 4 veebruar kell 00:19
Kahe Arvu Arvuteooria On üksnes kaks arvu: ja - (pluss ja miinus).  Jah just, üksnes kaks arvu, millede nimed on pluss ja miinus. Ei ole arve 1, 2, 3, 4, jne. Ei ole täisarve ega murdarve, on üksnes kaks arvu, milledel on väärtused. Need, mida varem nimetasime arvudeks, on arvude väärtused. Visuaalselt oleksid need kaks arvu otsekui punane ja sinine õhupall.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Kipume unustama, et tegelikult tõstab jõuliselt eakate pensione just Keskerakond
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, esmaspäev 3 veebruar kell 12:11
Vabariigi Valitsus on otsustanud, et keskmine vanaduspension tõuseb alates käesoleva aasta aprillist indekseerimise ja erakorralise tõusu koosmõjul 45 eurot. Kui panna see aasta võrdlusse, siis tähendab 540 eurot lisatulu aastas, mis on põhimõtteliselt ju üks täiendav lisa pension juurde igal aastal. 2020. aastal kulub erakorraliseks pensionitõusuks 20,8 miljonit eurot, kusjuures pensionitõus jätkub ka järgmistel aastatel.
MIKS ON PUTINILE STALINLIK AJALUGU NII OLULINE?
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, pühapäev 2 veebruar kell 12:27
Pole teada, kas Venemaa president Vladimir Putin on kunagi lugenud Jevgeni Zamjatini düstoopiat Meie“ või George Orwelli veelgi kuulsamat novelli 1984“.
Jõeäärsed tapatalgud
kirjutab Unknown blogis Vahur Afanasjev, laupäev 1 veebruar kell 11:36
Vaata, nurgas rahvakunstnik segab suus kokteili. Pepsit Coca-Colaga. Teised joovad veini. Kell on võrdlemisi palju, pilk on süütu, looriga. Naljakas ei ole, siiski õhtu imet sooritab. Švipsis neiud saavad naisteks, kõigil tar
FYgB
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, reede 31 jaanuar kell 06:43
Fuck You great Britain  Britid jõudsid lõpuks selgusele, et rahva tahe peab teoks saama. Et ei tehta kordushääletust, vaid järgitakse põhimõtet, et mehe sõna kehtib, kui see juba korra välja on üteldud. Tundub karm reegel, ent seda enam sunnib see tähelepanu pöörama lobale, mida täna nii ja homme teisiti esitatakse. Otsus tehtud, nüüd siis vaja lepingud ümber teha.
Venemaa kaitseb oma lugu
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 30 jaanuar kell 10:03
See pole Venemaa erijuhtum, iga riik ja rahvas vajab oma alusmüüti. Praegune Venemaa on selleks valinud nn Suure Isamaasõja ehk siis endale sobiva jupikese Teisest Maailmasõjast. Miks seda vaja on? Üks väga lihtne näide - ilma II Maailmasõja kontekstita oleks väga keeruline ära seletada, et miks peaks Venemaa külge kuuluma nii Kaliningrad kui Kuriilid. Ja mis veel olulisem, Moskva peab näitama, et tegu on nö õiglase sõjaga, kus Venemaa on korraga nii kallaletungi ohver kui Euroopa vabastaja.