i
Blogilist - Ühiskond ja poliitika
Arutlused ühiskonna, majanduse ja poliitika teemadel

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Eepilised maasikad
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Eesti valib Hiina
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Разбор полётов: Hiina ja Korona
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Valitsuse liikmete rumalad avaldused võivad kahjustada meie julgeolekut rohkem kui 1000 vaenlase pommi
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon PUTINIT KIMBUTAV VÄÄRAMATU JÕUD VENEMAAD VEEL EI MUUDA
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon 1923: Tallinna uued uulitsanimed
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Mälestusi kahe ilmasõja vahelisest elust Koplis
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Mozarti kahe klaveri kontsert ja sonaat
  kirjutab blogis Sekeldaja ajaveeb
 • favicon Korona ja Venemaa
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon Разбор полётов: kuri-Korea ja Ukraina
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon ma ei taha teada, kas ma olen haige
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Lukašenko mitmekordne punktivõit
  kirjutab blogis Karmo Tüüri blogi
 • favicon USA PRESIDENDIVALIMISED KUI REFERENDUM TRUMPI ÜLE
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Eepilised maasikad
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, esmaspäev 25 mai kell 20:57
Õnnitlen sind, Eesti kodanik - pole meil varem juhtunud, et maasikate saatus määrab ka rahva tuleviku. Unustatud on kartulid ühes nende koortega, saaks vaid omaenda maasikat. Nagu valitsus karmilt öelnud, igasugu valelikud, orjalikud ja covid-19 haiged hoidku käbarad eemale meie maasikast. Kui on rahval endal jaksu maasikaid korjata, siis korjaku. Kui ei, siis sööme kasvõi mädand maasikaid. Eesti rahva iseseisvus ega tervis pole müüdav. Halleluuja. Hurraa. Vestlesin hiljuti ühe kodanikuga, kes oli varem avalikult teatanud, et tema on EKRE valija . Esitasin talle pingevabas õhustikus küsimuse, et miks ometi? Vastas tema, et ega ta programmidest suurt midagi ei tea - tahtis lihtsalt uusi nägusid näha. Reform ja teised olid põhjalikult ära tüüdanud.  Pean ütlema, et jagan seda tunnet.

Huvitavad blogilistid

Eesti valib Hiina
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, reede 22 mai kell 09:27
Ideaalmaailmas peaks mõned eluvaldkonnad olema poliitikavabad. Näiteks tervishoid, sport ja kunst. Piirideta arstid, olümpia-ideaalid ja muu säärane, teate küll. Päris-elus suudetakse politiseerida aga kõik, isegi Eurovisioon, kui see nüüd sobiks kunstimaailma üheks veidravõitu esindajaks.
Разбор полётов: Hiina ja Korona
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 21 mai kell 12:39
Koronaviirus on muutunud rahuvsuvaheliste suhete süsteemi osalejaks. Hiina globaalne haare on seeläbi saanud mitmeid tagasilööke, mh on see taaskord tõstnud päevakorda Taiwani teema.
PUTINIT KIMBUTAV VÄÄRAMATU JÕUD VENEMAAD VEEL EI MUUDA
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, neljapäev 21 mai kell 11:35
Äsja arutas kogu maailm pingsalt selle üle, mis on juhtunud Põhja-Korea diktaatori Kim Jong-un’iga. Mõned spekuleerisid koguni, et noormees on surnud, mõned jällegi leidsid ta koroonavarjust Wonsani kuurortpalees. Igatahes said paljud teada, kes võiks olla Kimi järglane, kui peaks juhtuma halvim. Kui aga midagi sarnast peaks juhtuma Venemaa praeguse liidriga, siis kogu maailm oleks veelgi keerulisema mõistatuse ees.
Valitsuse liikmete rumalad avaldused võivad kahjustada meie julgeolekut rohkem kui 1000 vaenlase pommi
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, kolmapäev 20 mai kell 16:32
Riigikogu arutas 20. mail 2020 Eesti julgeolekupoliitika aluste täitmist. Pidasin fraktsiooni poolt järgneva kõne: Julgeolekupoliitika alusdokumendiga seatud eesmärgid ja tegevused moodustavad meie iseseisvuse püsimise üliolulise nurgakivi. Eesti ei saa kunagi arvult suureks. Koos liitlastega võime seda aga olla.
1923: Tallinna uued uulitsanimed
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, esmaspäev 18 mai kell 11:42
Ajaleht Kaja kirjutab 13. jaanuaril 1923: Linna uulitsa nimede muutmine. Juba mitmel korral on niihästi linnawalitsuses, kui ka linnawolikogus uulitsate ümberristimise küsimust arutatud. Kuid kunagi pole veel nimede muutmisest asja saanud. Wiimasel korral esitati jällegi pikk uute uulitsa nimede uimekiri (see ilmus omal ajal ka meie lehes), mis aga wolikogu poolt wastu wõtmist ei leidnud.
Mälestusi kahe ilmasõja vahelisest elust Koplis
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, neljapäev 14 mai kell 23:54
13. mail tegin Facebook Lives virtuaalse ajaloomatka Koplis. Pärast seda sain kirja Kopli liinide uuelt elanikult Triin Saagilt, kes saatis edasi sealselt arendajalt saadud endise Kopli elaniku mälestused: 102-aastane, alaliselt Ameerikas elav, kuid Eesti elul ja arengul silma peal hoidev Endel Uiga soovis jagada oma mälestusi Koplist ja Kopli liinidest. Järgneb tekst muutmata kujul.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Mozarti kahe klaveri kontsert ja sonaat
kirjutab Sekeldaja blogis Sekeldaja ajaveeb, neljapäev 14 mai kell 21:57
Kui Mozarti klaverikontsert 7 oli kirjutatud kolmele klaverile ja orkestrile, siis number 10 on kirjutatud kahele klaverile. Ei ole mingit kahtlust, et selle kontserdi parimateks ettekandjateks olid õde venda Wolfgang ja Mari
Korona ja Venemaa
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, kolmapäev 13 mai kell 09:05
Kuku raadio küsis, mina vastasin. Venemaal valitseb heitluses korona-viirusega paras kaos. Moskva on esmakordselt peale Putini võimustumist andnud regioonidele rohkem volitusi... aga seejuures mitte võimalusi ja vahendeid.
ma ei taha teada, kas ma olen haige
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, reede 8 mai kell 18:32
Ma tunnen ennast hästi, sedavõrd hästi, kuidas üks keskeakriisi ületanud heas füüsilises vormis meesterahvas ennast üldse tunda võiks. Ma toitun teadlikult mitmekesiseselt ja rikkalikult. Puhkan, magan, väldin stressi. Aga ma ei tea, ehk olen ma viirusekandja. Ma tunnen ennast hästi, sümptomeid pole.  Testimima minna paraku julgust jagub, sest ma võin olla positiivne.
Разбор полётов: kuri-Korea ja Ukraina
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, neljapäev 7 mai kell 09:43
Seekordses saates arutasime ka meie Põhja-Korea praeguse liidri pildilt kadumise ja tagasitulemise üle. Miks mees oli u kolm nädalat kadunud, mis võib edasi saada ja miks üleüldse see suletud ning veider riik meile oluline on? Teise teemana jõudsime puudutada ida-Ukrainas toimuvat ning Venemaa soovi lõdvendada neid sanktsioone, mis on tingitud Ukraina ründamise eest. Saatejuht oli seekord Elizaveta Beolus, kõnelejateks nagu ikka Harri Tiido ja Karmo Tüür.
Lukašenko mitmekordne punktivõit
kirjutab KT blogis Karmo Tüüri blogi, kolmapäev 6 mai kell 09:16
Valgevene ja Venemaa vahel on viimased paarkümmend aastat käinud kummaline maavõistlus. Või siis õigemini kahe isakese vahel et kes on kõvem mees, kas Vladimir Putin või Aleksndr Lukašenka. Enamasti on kaalukauss olnud Venemaa poolel, Lukašenko on käinud ikka Putini juures soodsamaid diile lunimas, mitte vastupidi.
USA PRESIDENDIVALIMISED KUI REFERENDUM TRUMPI ÜLE
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, teisipäev 5 mai kell 09:45
Vähem kui 200 päeva enne USA presidendivalimisi näib olevat selge, et seekordseks peaküsimuseks  kujuneb ei miski muu kui Donald Trumpi sobivus jätkamaks  veel neli aastat Valges majas.