blog.tr.ee » Blogilist - teatri kriitika

i
Blogilist - teatri kriitika
Eesti lavakunsnikel on vaja adekvaatset ja motiveerivat kriitikat, uut keelt ja võrgustikku. Avatud kõigile neile, kes ei jaksa enam neid mittemidagiütlevaid ülevaateid lehest lugeda!

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Mälestusi täis on atmosfäär…..
  kirjutab blogis raspe raspeldab
 • favicon Sofia - Eesti Noorte Muusikaliteater
  kirjutab blogis Danzumees
 • favicon Ood halvale teatrile
  kirjutab blogis Danzumees
 • favicon Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt - Emajõe Suveteater
  kirjutab blogis Danzumees
 • favicon Peatumine ristteel - PolygonTeater
  kirjutab blogis Danzumees
 • favicon Toomas Nipernaadi - TeMuFi
  kirjutab blogis Danzumees
 • favicon Augustikuu teatriplaanid
  kirjutab blogis Danzumees
 • favicon Juulikuu 2018 - teatrikuu kokkuvõte
  kirjutab blogis Danzumees
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Mälestusi täis on atmosfäär…..
kirjutab raspe blogis raspe raspeldab, neljapäev 16 august kell 15:49
Nimelt lammutatakse meie korterelamu ees olev gaasimaja sõlmjaam ära ja pannakse moodne katoodikilp asemele. See on selline tellistest ja ruberoid katusega ja akendega väike majake. Köögis teed keetes ja seda maja vaadates hakkasid järsku  lapsepõlvest  mälestused kerima. See oli meie ukaka maja, seal nurga taga on oma esimene suits tehtud, pingil istuvaid joodikuid nörritud (panime

Huvitavad blogilistid

Sofia - Eesti Noorte Muusikaliteater
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, teisipäev 14 august kell 18:23
Kui ma kell 8 oma pooletunnisele hommikusörgile läksin ning juba kodupoole tagasi pöörasin, märkasin järsku, et olen terve tee laulnud peas: kui ees mul tee on mõõtmatu, siis tean, et olen võitmatu. Tean, et olen võitmatu, kui ees mul tee on mõõtmatu...
Ood halvale teatrile
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, laupäev 11 august kell 10:31
Kui Sulle tundub, et siin blogis viimasel ajal ainult kiidetakse kõiki teatrilavastusi, siis soovitan pöörduda Instagrammi: https://www.instagram.com/danzumees/. Seal tuleb end küll eelkõige registreeruda kasutajaks ja seejärel vajatada follow nuppu, aga kõik võtab aega vaid paar minutit.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt - Emajõe Suveteater
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, neljapäev 9 august kell 22:08
Vihma sajab, kuivanud lehed on kõikjal, kõlab mõrkjas puhkpill... sügis on käes... elusügis... Kolm õde on kogunenud tsaari peiedele. Üks neist on tsaari lesk. Nõnda saab alguse Kaili Viidase lavatatud ja Ott Kiluski dramatiseeritud Puškini klassika - värsis kirjutatud muinasjutu tagasivaatava vaatenurga kaudu esitatud pesueht muusikaline komöödia.
Peatumine ristteel - PolygonTeater
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, kolmapäev 8 august kell 03:22
Kui ma olin väike poiss, töötas vanaema Elva raudteejaamas aastaid lehekioskis müüjana. Vanaema oli muuhulgas ka kirglik lotomängija ja nõuka-ajal oli üleliiduline spordiloto, mida kanti ka televiisoris üle. Nõnda täitis vanaema igal nädalal mitu mänguvälja, seda nii 6 - 49st kui ka 5 - 36st arvates. Lisaks tuli alati märkida piletile ära nädala number, muidu pilet ei kehtinud.
Toomas Nipernaadi - TeMuFi
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, laupäev 4 august kell 03:05
Silver Kaljula ja Peep Maasik veavad sellist suve-projekti, millel nimeks TeMuFi. Silver produtseerib ja Peep lavastab. Kaasa löömas sõpruskond, mille selgroo moodustavad TÜ VKA vilistlased ja ka praegused kasvandikud, aga sõpruskonna laiendamiseks kaasatakse andekaid tegijaid nii lavale kui lava taha ka mujalt. Sellel suvel oli minu jaoks selle projektiteatriga 3. kohtumine.
Augustikuu teatriplaanid
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, kolmapäev 1 august kell 03:56
Ja märkamatult algaski august! Uus teatrikuu... viimane suveteatri-kuu ja viimane kuu enne uut teatriaastat. Ühtlasi tähendab see minu jaoks ometi ka puhkusenädalaid! Alustasin aasta alguses uues töökohas ning tahan ikka enne puhkuse välja teenida, mitte olla võlgu tööandjale... Ehk siis nüüd saab poole aasta eest pool puhkust...
Juulikuu 2018 - teatrikuu kokkuvõte
kirjutab Danzumees blogis Danzumees, esmaspäev 30 juuli kell 21:30
Siit tuleb väike ülespildistus suve keskmise ja sedapuhku väga kuuma kuu teatrielamuste kohta. Jõudsin tervelt 10 erinevat etendust juulikuus näha, kuigi juuni kokkuvõtte kirjutamise ajal, ehk siis eelmise kuu lõpus oli mul ette planeeritud ainult 4 teatrikülastust (juunis nägin 12 etendust ja terve aasta lõikes ületasin 100 erineva lavastuse piiri juulis).