i
Blogilist - Raamatutest
Mitte ainult raamatutest.

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Vahur Afanasjev. Serafima ja Bogdan
  kirjutab blogis Marcalt maailmale
 • favicon Üks huvitav raamatuke
  kirjutab blogis Pärnumaa Koduloolaste Selts
 • favicon nüüd mõni aeg
  kirjutab blogis väga vaimukas
 • favicon LINNAHALLI KATUSEL
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Intervjuu raamatu “Põhjamaade ajalugu” autor Sulev Valdmaa´ga + VÄLJAVÕTTEID RAAMATUST!
  kirjutab blogis
 • favicon POOLIKUNA
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Kes saaks luuletajaid mitte armastada
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon "Aadlipesa"
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Raamat: J nagu Jemisin
  kirjutab blogis Tossud vs diivan
 • favicon Uus kokaraamat ja raamatuloos! Grillaabits. Grillimise ja BBQ põhitõed!
  kirjutab blogis Kokkama Ragnega
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon UUED RAAMATUD
  kirjutab blogis Orissaare Raamatukogu veebipäevik
 • favicon Lühikokkuvõte: “Enlightenment Now”
  kirjutab blogis Taivo Pungas
 • favicon Mees, kes teadis ussisõnu Vanemuises
  kirjutab blogis Marcalt maailmale
 • favicon Koržetsi luuletused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Looming 2/2018
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Vahur Afanasjev. Serafima ja Bogdan
kirjutab Marca blogis Marcalt maailmale, teisipäev 22 mai kell 09:59
Istusin ühes väikses mereäärses külakeses palkmaja teisel korrusel ja lugesin juba teist õhtut öölambi valgel. All plaanisid inimesed kuhugi õhtut veetma minna ja ootasid, millal ma nende sekka naasen, aga ma ei tulnud, juba teist õhtut järjest. Ma vedasin neid alt, ma ei saanud kuhugi lõbutsema minna, mul ei olnud tuju, mu peal oli must masendus just sellest raamatust, aga ma ei saanud seda ka käest panna. Igavene vastik, närutav ja sa tead, et ega paremaks ei lähe, aga ikka loed.  Ei, ma ei taha öelda, et see halb raamat oleks olnud, sugugi mitte, aga ma ei saa ju ka öelda, et see raamat oleks mulle meeldinud! Meeldinud selles mõttes nagu meeldivad ilusad lilled, ükssarvikud ja vikerkaared. See raamat on allakäik, pimedus, veri ja soolikad.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 4) Näita

Huvitavad blogilistid

nüüd mõni aeg
kirjutab murca blogis väga vaimukas, laupäev 19 mai kell 22:36
Jumal küll. Enesel on haridusblogi ja jätab oma lugejad harimata rohkem kui nädalaks. Kas siis see saab mingi õige asi olla.  need väikesed asjad Mis harimisse puutub, tuli mulle meelde üks hästi tüütu töö-asi. Kui ma oma sisimas millegipärast usun, et ma õpetan hästi kohutavalt võimekat tohutu potentsiaaliga tarka inimest, siis ma õpetan paremini.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 9) Näita
"Aadlipesa"
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 13 mai kell 18:44
Ivan Turgenev. Aadlipesa“. Tallinn, kirjastus Eesti Raamat“. 1983. 272 lehekülge. Ülikooli esimeses vene keele tunnis pidid üliõpilased üksteist tutvustama. Minu tutvustaja lisas minult saadud informatsioonile oletusi. Ta oletas, et ma loen Turgenevi teoseid. Siiamaani ma polnud lugenud, aga nüüd ühe raamatu tõlgitava raamatu taustaks raamatukogust võtsin. Raamatu tegevus toimub 19. sajandil Venemaal, vahepeal ka Pariisis.
Mees, kes teadis ussisõnu Vanemuises
kirjutab Marca blogis Marcalt maailmale, laupäev 5 mai kell 21:59
Ma olen viimasel ajal teatrisse sattunud ainult lasteetendusi vaatama, aga Mees, kes teadis ussisõnu tahtsin kohe kindlasti näha. Kui ma raamatut lugesin, mõtlesin kohe, millise võimsa ekraniseeringu sellest teha saaks, noh, siis kui oleks umbes sama palju raha kui Sõrmuse isanda tegemiseks läks. Seda teatris lavastada tundus üsna hullumeelse ettevõtmisena.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Koržetsi luuletused
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 4 mai kell 19:53
Vladislav Koržets. Laulud või nii“. Tallinn, Sõnavald OÜ. Ilmunud 2016, juurdetrükk 2017. 55 lehekülge. Koržetsit mäletan vanast ajast humoristina. Ta on esinenud naljasaates ja kirjutanud ajakirjas Pikker“. Ühest tema seal ilmunud heast luuletusest on mul ridu peas, aga nüüd loetud raamatusse pole seda luuletust võetud.
Looming 2/2018
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 3 mai kell 12:37
Looming“ 2/2018. Loomingu“ veebruarinumbris kirjutab ilukirjanduse lehekülgedel natuke esseed meenutava loo Tõnu Õnnepalu. Ta mõtleb, et käänatakse ’Vilsandile’, aga tema arvates võiks olla ’Vilsandisse’ nagu ’Kihnu’ või ’Ruhnu’, sest on tegemist väikse saarega.
Üks huvitav raamatuke
kirjutab Pärnu Koduloolaste Selts blogis Pärnumaa Koduloolaste Selts, reede 18 mai kell 20:05
Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus “ on seikluslik teejuht, mis kutsub  inimesi linnas uitama ja nägema paljusid paiku teistsuguse pilguga. Taskusse mahtuvast teejuhist (114 lk.) leiab jalutuskäikude soovituslikud  marsruudid (kesklinn, Supilinn, Karlova) ja teele jäävate kohtadega  seotud katkendid eesti ilukirjandusteostest. Tsiteeritud autorite valik on  lai ja esinduslik, Oskar Lutsust Valdur Mikitani, Mercast Betti  Alverini.
LINNAHALLI KATUSEL
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, laupäev 19 mai kell 00:25
istun siin linnahalli katusel joon veini jalad rippumas üle ääre vaatan loojuvat päikest ja mõtlen et kunagi oleksid istunud mu kõrval aga praegu hiiliksid mu selja taha ja lükkaksid kiire liigutusega müüri pealt alla vaataksid siis mu moondunud keha ja võtaksid pudelist sõõmu
Intervjuu raamatu “Põhjamaade ajalugu” autor Sulev Valdmaa´ga + VÄLJAVÕTTEID RAAMATUST!
kirjutab Helena-Reet Ennet blogis , teisipäev 15 mai kell 18:54
NordenBladet NordenBladetil on hea meel teatada, et meile andis eksklusiivintervjuu tänaseni Eesti ainsama Põhjamaade ajalugu käsitleva tervikteose autor Sulev Valdmaa. Räägime tema raamatu “Põhjamaade ajalugu” sünnist ja piiulme natuke
POOLIKUNA
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, esmaspäev 14 mai kell 20:32
kuidas ma elan sa mõtled kui järel mind palju ei ole sinuga osa ju minustki lahkus ja tagasi enam ei tule kuis ikka veel elan sa imestad hingan ja edasi lähen? - on pool minust siiski ju alles olgugi seda nii vähe
Kes saaks luuletajaid mitte armastada
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, esmaspäev 14 mai kell 19:07
See raamatuvärk paneb mind praegu käima. See on peamine, mis jõudu annab ning jalgele tõstab, isegi päevadel, kui igasugune muu motivatsioon ja elutahe on kadunud. Viimased kuud pole lihtsad olnud ja mõtlen natuke hirmuga, mis siis edasi, kui raamatuga asi ühele poole saab ning seda hiiglaslikku motivaatorit enam pole.
Raamat: J nagu Jemisin
kirjutab Kristel blogis Tossud vs diivan, reede 11 mai kell 19:41
Vahepeal lugesin veel ühe triloogia läbi - sel korral on tegu N.K.Jemisini Broken Earth seeriaga. Alguse sai see taaskord sellest, kui uudistasin, et kes hiljuti Hugo Awardi võitnud on - tema võitis sellesama triloogia eri os
Uus kokaraamat ja raamatuloos! Grillaabits. Grillimise ja BBQ põhitõed!
kirjutab Ragne blogis Kokkama Ragnega, neljapäev 10 mai kell 10:11
Praeguste ilmadega on täiesti kohane tutvustada teile üht uut kokaraamatut - grillaabitsat, mis peidab endas hulgaliselt retsepte, nippe ja soovitusi. Igaühele kulub ju enne grillhooaja algust ära üks tore grillraamat, et omada uusi ideid ja mõtteid. Minu arvates on selle raamatu lõpptulemus väga äge ning mitu sügiskuud, mil ma selle raamatu tegemisega seotud olin, läinud täielikult asja ette.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 12) Näita
Pealkirjata
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, teisipäev 8 mai kell 11:44
Eilne Luuleklubi tegi mu õhtu, sest ega iga kord juhtu, et kuulsad luuletajad hoiavad enda käes sinu täis kirjutatud kaustikut ja loevad sealt su luulet ette.
Pealkirjata
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, esmaspäev 7 mai kell 14:55
Sa tead, et midagi uut on toimumas, kui sa ei vaata poes enam raamatuid, mis sulle sisu poolest huvi pakuvad, vaid selleks, et neid käes hoides otsustada, milline võiks olla parim suurus ühe teose jaoks. Lisaks sellele teadmisele on mul praeguseks ka palju teisi asju, mida veel pool aastat tagasi ei olnud. Näiteks illustraator. Ja veel mõni vajalik asjaosaline. Sisu. Isegi pealkiri.
Pealkirjata
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, pühapäev 6 mai kell 23:03
nendega ma kaasa kuulan elan mõtlen lähen kellel peale enese veel muudki mahub pähe mänguiha täitmatut kui kõigest ette sead mind unusta. ma lähen. ära nendega kes head
UUED RAAMATUD
kirjutab Orissaare Raamatukogu blogis Orissaare Raamatukogu veebipäevik, esmaspäev 7 mai kell 12:03
ILUKIRJANDUS EESTI KIRJANDUS Peterson, M. ELU PÄRAST ELU. I osa TREVORI JUHTUM romaan Tuule, E. ERAKU EKSITUS põnevusromaan Grauberg, J. KARUTAPJA - armastusromaan Vaher, S. MEHE LÕHN romaan Tali, P. MINU PÄRNU sari Minu... STIILIHARJUTUSED ettelugemine; interpretatsioon Remsu, O. TAPJAD - krimka Kivirüüt, K. TUULTE LINN romaan Kuusler, H.-J. VEREVALLA VARANDUS põnevusromaan ERI RAHVASTE KIRJANDUS Verne, J.