i
Blogilist - Raamatud

Uued postitused

 • favicon Ángeles Mastretta "Armuvalu"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon S. Lundberg ,,Küsimärk on pool südant" (juuli I)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon S. Young ,,London Road" (juuni VIII)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon Leonard Mlodinow "Nõtkelt"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon J. Rohn ,,7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks" (juuni VII)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon J. Buxbaum ,,Kui sõnadest jääb puudu" (juuni VI)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon C. Hoover ,,Kõik su täiuslikkused" (juuni V)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon S. Young ,,Dublin Street" (juuni IV)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Ángeles Mastretta "Armuvalu"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, reede 3 juuli kell 11:17
Mehhiko autori Ángeles Mastretta Armuvalu  on romaan ühest naisest ja veel mitmest teisest naisest, paarist mehest ja Mehhikost. Suur osa tegevusest toimub kodusõja ajal 19101920.  Emilia Sauri sündis 1893. aastal Mehhikos ja kasvas üles vägagi tänapäevaste vaadetega vanemate ja iseäranis vabameelse tädi juures. Emilia tahab saada arstiks ja selleks ta ka saab, hoolimata tolleaegsetest eelarvamustest ja piirangutest. Kuid siiski tuleb see kõik mängeldes, ilma eriliste probleemideta. Hoolimata tõsiasjast, et 20. sajandi alguse Mehhiko pidi olema vägagi konservatiivne ja traditsioonidega riik ja kui ma õigesti tean (kust mujalt, kui teistest loetud raamatutest), siis ei tohtinud ka veel sel ajal tüdrukud seal ilma saatjata oma majast ninagi välja pista.

Huvitavad blogilistid

S. Lundberg ,,Küsimärk on pool südant" (juuli I)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), neljapäev 2 juuli kell 22:56
352 lk 2019, Eesti Raamat ,,Küsimärk on pool südant on raamat, mis oli juba ammu silma jäänud. Mingil hetkel lugesin aga selle kohta negatiivset arvustust ja jätsin seejärel julgelt kõrvale. Raamatu sisu kohta saad täpsemalt lugeda kirjastuse kodulehelt siit: ,,Küsimärk on pool südant. Hoolimata eelarvamustest, haaras lugu mind kohe endasse. Ühelt poolt oli see tegelikult vastik ja kratsiv lugu, ei midagi meeldivat.
S. Young ,,London Road" (juuni VIII)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), teisipäev 30 juuni kell 23:49
432 lk 2015, Ajakirjade Kirjastus See on 2.raamat samast sarjast, mille 1.raamat oli ,,Dublin Street. Varem olen kogemata ära lugenud ka 3.raamatu pealkirjaga ,,Jamaica Lane. Kui 1.raamat mulle põhimõtteliselt tätsa meeldis ja ilmselt on meeldinud ka 3.raamat (loe siit, mida olen kirjutanud ,,Jamaica Lane kohta), siis seekordne oli nagu 1.raamatu paha kordus.
Leonard Mlodinow "Nõtkelt"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, pühapäev 28 juuni kell 21:12
Kel Jaan Aru raamat loetud, võiks jätkuks võtta Leonard Mlodinowi Nõtkelt. Paindlikust mõtlemisest muutuste ajastul. Ka see raamat räägib ajust, aga teeb seda eelkõige mõtlemise aspektist. Aru raamat on Mlodinowi teosele hea sissejuhatus, kuigi ka see ei vaja eelteadmisi.  Me elame muutunud maailmas.
J. Rohn ,,7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks" (juuni VII)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), pühapäev 28 juuni kell 20:42
172 lk 2014, Kirjastus Nebadon Jim Rohn on eduõpetajatest minu suur lemmik. Mõned aastad tagasi avastasin, et youtubes on päris palju tema loenguid üleval ning pikematel autosõitudel kuulasin just teda. Nii olid tegelikult raamatus ,,7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks räägitud mõtted enamuses mulle tuttavad, sest need on ka loengutena üleval.
J. Buxbaum ,,Kui sõnadest jääb puudu" (juuni VI)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), laupäev 27 juuni kell 19:39
288 lk 2019, Rahva Raamat Aasta aega tagasi lugesin samalt autorilt raamatut ,,Ütle mulle kolme asja. Erilist muljet see küll ei jätnud. ,,Kui sõnadest jääb puudu aga figureeris mu enda noorteraamatuga ,,Mälestusteta suvi väga mitu nädalat järjest koos noorteraamatute müügiedetabelis, siis jäi silma. Päris tükk aeg mõtlesin, et mille otsa ma siis nüüd sattusin.
C. Hoover ,,Kõik su täiuslikkused" (juuni V)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), esmaspäev 22 juuni kell 03:18
288 lk 2019, Pegasus Ükski eelnevalt loetud sisukirjelus ei valmistanud mind ette selleks, mida raamatust ,,Kõik su täiuslikkused leidsin. See on lugu abielupaarist, kellel mitmeaastase proovimise järel ei õnnestu ikka lapseootele jääda (naisel siis ikka).
S. Young ,,Dublin Street" (juuni IV)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), reede 19 juuni kell 09:54
380  lk 2015, Ajakirjade Kirjastus Mõned aastad tagasi suutsin selle sarja 3.raamatu läbi lugeda. Nüüd jäi raamatukogus ette ka 1.raamat. ,,Dublin Street tegevuse kohta saad kokkuvõtet lugeda Apollo kodulehelt.