i
Blogilist - Poliitikud
Eesti poliitikute blogid

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon õigusriik vs. kodanikuühiskond
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Roheline hea asukohaga Kristiine tõmbab edukaid ettevõtteid
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon KAS NATO MÕRANEB?
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Kui taastaks Tartu piiskopilossi? Aga leedukad tegid umbes sama.
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon how to win eurovision
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon lustakad tšakrad
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

õigusriik vs. kodanikuühiskond
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 23 mai kell 21:00
Õigusriigi olemus on lihtne - kirja pandud seadus valitseb ühtviisi kõigi üle, sõltumata nina suurusest. Harilikult ja lihtsustades käib asi nii: rahva poolt valitud kodanikud loovad seadusi, millede täitmise üle peab valvet ja kannab hoolt politsei, ning vaidlusi lahendab kohus. Mida selgemalt on seadused kirja pandud, seda vähem on tegevust kohtutel. Ja mida üksmeelsemalt seadusi täidetakse, seda vähem on tööd politseil. Siin tuleb sisse ka demokraatia mõiste. Ehk siis vähegi tähtsamad seadused pannakse paika häälteenamusega. Paraku, õnneks või kahjuks (pigem õnneks), häälteenamus ei otsusta kõike - tuleb arvestada ka vähemustega; mõnikord lausa üheainsa kodaniku eriarvamusega. Kodanikuühiskond on pisut teisem.

Huvitavad blogilistid

KAS NATO MÕRANEB?
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, esmaspäev 21 mai kell 14:19
Kuninglik pulm Windsoris hajutas vaid hetkeks murepilved, mis on kogunenud nii Suurbritannia kui kogu läänemaailma tuleviku kohale. Ühiseid põhiväärtusi ja sama julgeolekuruumi jagavatel lääneriikidel on korraga tekkinud mitu väga tõsist erimeelsust. Kas liidusuhted peavad sellele pingele vastu? Eestit puudutab see rohkem kui paljusid teisi riike.
how to win eurovision
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, esmaspäev 14 mai kell 20:29
Kui taastaks Tartu piiskopilossi? Aga leedukad tegid umbes sama.
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, esmaspäev 14 mai kell 16:13
Kas kujutate ette, et taastaksime Viljandi orudlinnuse või Tartu piiskopilossi? Tundub ulmeplaanina. Leedukad kunagise suurrahvana tegid aga sarnase triki oma Vilniuses asuva suurvürstilossiga ära. Vilniuse vanalinnas katedraali kõrval asus alates keskajast Leedu suurvürsti loss, mis 16. sajandil sai uhke renessanssilme. Ja Leedu oli toona varauusajal Euroopa suurim riik. Hilisemad sõjad ja sajandid tõid sellele suurriigile hävingu.
lustakad tšakrad
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, neljapäev 10 mai kell 19:45
Liikumine #MeToo ühendab naisi, kes on kogenud enda ära kasutamist või seksuaalset ahistamist. Minu seisukoht selles teemas on, et kui ahistaja oli tegu tehes võimupositsioonil, siis kaasatundmist tagajärgede suhtes minu poolt pole.
Roheline hea asukohaga Kristiine tõmbab edukaid ettevõtteid
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, teisipäev 22 mai kell 12:05
Kristiine on arendajate lemmikpiirkond, kus esindatud peaaegu kõik majandusharud. Ettevõtluskeskkond on keskkond, kus tegutseb ettevõtja. Ettevõtluskeskkonda saab defineerida kui kombinatsiooni üldistest majanduslikest, sotsiaal-setest ja poliitilistest teguritest, mis mõjutavad inimeste valmisolekut ja võimekust tegeleda ettevõtlusega, ning ettevõtlusele mõeldud abi- ja tugiteenuste kättesaadavusest, mis toetavad ettevõtete asutamisprotsessi. Tallinna eesmärk on luua ettevõtlust soosiv, investeeringuid ligi tõmbav ning majanduse moderniseerimist toetav majanduskeskkond.