i
Blogilist - Poliitikud
Eesti poliitikute blogid

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Kuidas Tallinna vanalinna kirikud tuhaks said...Ja tuhast tõusid
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Kuidas Toompeal kodusõda peeti ja llinnuse kloaagiaugu kaudu põgeneti
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon KALJULAIDIL ON PUTINIGA VÄHE VÕIMALUSI
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Jõhvi vallavanemaks valiti Max Kaur
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon Enne ülestõusmisepühadele eelnevat suurt reedet võtaks kätte raamatu
  kirjutab blogis Max Kaur
 • favicon Üheskoos panustades saame kiiremini liikuda edasi
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon mõtlemise eest meil palka ei maksta
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Kuidas Tallinna vanalinna kirikud tuhaks said...Ja tuhast tõusid
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, teisipäev 16 aprill kell 19:58
Pariisi katedraali põleng tuletas meelde, et kõik Tallinna vanalinna keskaegsed kirikud on ajaloos vähemalt korra põlenud.  Pühavaimu kiriku pastor Balthasar Russow kirjutab oma Liivimaa kroonikas, kuidas 1433. aasta 11. mail põles kogu Tallinn maha - ühes toomi, kõigi kirikute ja kloostritega ja kõigi orelite ja kelladega. Sellest tulest süttisid ka kõik aiad ja kuurid väljaspool linna ning põlesid koos hulga rahvaga maha. Me ei tea täpselt, millised kirikud põlesid või kui palju nad kannatada said. Igatahes valati samal aastal Pühavaimu kirikule uus kell, seesama, mis purunes 2002. aasta mais remonditööde käigus puhkenud tulekahjus. Tuli on Toompead laastanud korduvalt: 1553. aastal põles maha enamik maju, 1581. aastal aga üle kolmekümne maja ühes poole toomkirikuga.

Huvitavad blogilistid

KALJULAIDIL ON PUTINIGA VÄHE VÕIMALUSI
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, teisipäev 16 aprill kell 10:14
Eestis ei leidu ilmselt inimest, kes arvaks, et meie rahvuslikes huvides oleks võimalikult kõrge pingeseisund suhetes Venemaaga. Samas, ainus Eesti omariiklust hetkel varitsev eksistentsiaalne oht lähtub Venemaalt.
Kuidas Toompeal kodusõda peeti ja llinnuse kloaagiaugu kaudu põgeneti
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, pühapäev 14 aprill kell 20:25
Teatavasti jagunes Tallinna kuni 1878. aastani all-linnaks ja Toompeaks, kusjuures viimane jagunes omakorda Väikeseks ja Suureks linnuseks, maaisanda linnuseks ja aadlimeeste linnaosaks toomkiriku ümbruses. Liivi sõja keskel 1570. aastal toimus üla-linnas omamoodi kodusõda. 1561.
Enne ülestõusmisepühadele eelnevat suurt reedet võtaks kätte raamatu
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, teisipäev 9 aprill kell 10:10
Pärast valimiste segast aega on meeldiv külastada oma lemmikkohti Jõhvis. Jõhvi eskraamatukogu on meie tarkade palee. Tubli raamatukogu lugejana heitsin pilgu uusväljaannetele ning avastasin uute eestikeelsete raamatute riiulil põneva raamatu. Selleks oli Tiiu Viirandi ja Eve Korgi  Eesti linnad, 2019. aasta väljaanne.
mõtlemise eest meil palka ei maksta
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 2 aprill kell 20:38
Mõtlemise eest meil palka ei maksta Küllap oled kuulnud ütlemist, et lobisemise eest meil palka ei maksta . Lobisemine pole just keelatud, aga töö peab käima, jalad ja käed peavad liikuma. Vägagi õige lähenemine; egas töö lobisemisega tehtud saa, ikka reaalse töö tegemisega.
Jõhvi vallavanemaks valiti Max Kaur
kirjutab Max Kaur blogis Max Kaur, neljapäev 11 aprill kell 20:20
11. aprillil 2019. a. valis Jõhvi Vallavolikogu oma istungil uueks Jõhvi vallavanemaks endise Mustvee linnapea ja praeguse Jõhvi abivallavanema Max Kauri.  Täna me räägime Jõhvi tulevikust. Ehitame Jõhvit edasi. Jõhvile on vaja töörahu, et kindlalt realiseerida olemasolevad suured projektid. Näiteks uue põhikooli hoone, mille koos Arhitektide Liiduga saame valmis 2021. aasta lõpuks.
Üheskoos panustades saame kiiremini liikuda edasi
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, kolmapäev 3 aprill kell 14:49
Viis kuud tagasi uuriti tallinlaste käest: Kas te olete isiklikult viimase 12 kuu jooksul osalenud vabatahtlikuna - teinud tasuta tööd - mõnes ettevõtmises, mille eesmärgiks on teha midagi Tallinna või oma linnaosa ning nende elanike hüvanguks? Näiteks mõnel heategevus-, heakorra-või kogukonnaüritusel. Küsitluse tulemuste põhjal selgus, et linnaosade lõikes elavad kõige aktiivsemad linnakodanikud Kristiines (40% linnaosa elanikest). Tulemuselt teisel kohal olid Põhja-Tallinna ja Nõmme elanikud. Iga inimese panus on mõnusa elukeskkonna loomisel oluline.