i
Blogilist - Poliitikud
Eesti poliitikute blogid

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Vana turuhoone osaline taassünd
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon surm, matus ja lein
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon EESTI VÄLISPOLIITIKA ON KATKI
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon WHY STALINIST HISTORY MATTERS TO PUTIN?
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Donald Trump võidab - jälle
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Kipume unustama, et tegelikult tõstab jõuliselt eakate pensione just Keskerakond
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon kahe arvu arvuteooria
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon MIKS ON PUTINILE STALINLIK AJALUGU NII OLULINE?
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon FYgB
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Elust Koplis 1937. aastal
  kirjutab blogis Jaak Juske
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

surm, matus ja lein
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 12 veebruar kell 16:30
Puudutan nüüd mitmete jaoks isiklikku teemat - lähedase kaotust. Ei, ma ei räägi palju isiklikest kogemustest - need jäävad aega minu vanusesse 4-6 eluaastat, mil surid järgemööda kõik, kes minust hoolisid ja mind armastasid. Ja et samal ajal mind tariti erinevatele matustele, leinamaks tegelasi, kellest mul külma ega sooja polnud, siis kasvas kaotusest ja leinast omamoodi tülpimus. Ja nüüd mis ma näen - pool maailma leinab Kobe Bryanti ja tema tütre hukkumist. Mingit sellist leinamist kujutasin ma ette oma teismelise ea tumedamatel tundidel. Lubage mul otse ütelda - peavoolumeedia on selles kohas silmakirjalik, et mitte ütelda..  pisuke enne seda, kui sul okserefleks laksab.  Te ju sööte (saete) oma oksa, millel istute.

Huvitavad blogilistid

Vana turuhoone osaline taassünd
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, kolmapäev 12 veebruar kell 13:36
Täna avati Estonia teatri kõrval Tammsaare pargi äärne madal klaaspaviljon, mis rajatud sinna 19. sajandi viimastel aastatel ehitatud ja 1944. aastal märtsipommitamise ööl põlenud uhke kivist turuhoone alusmüüridele. Uus turg rajati Estonia ja tänase draamateatri vahelisel alal linnavalitsuse korraldusel tööd pärast raeplatsil asunud turuplatsi sulgemist. Uue turu esimene turupäev oli 19. oktoobril (31. oktoobril) 1896.
EESTI VÄLISPOLIITIKA ON KATKI
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, teisipäev 11 veebruar kell 13:44
Maailmapoliitikas süvenev turbulents ja eripalgeliste väljakutsete rohkus alanud kümnendil asetavad Eesti väga keerulisse rahvusvahelisse keskkonda.
WHY STALINIST HISTORY MATTERS TO PUTIN?
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, neljapäev 6 veebruar kell 18:38
We dont know whether Russian President Vladimir Putin has read Yevgeni Zamyatins dystopia We or George Orwells even more famous novel 1984. We dont know whether cadets at the KGB school in Okhta were Putin studied were taught about these forbidden books, while his actions in restoring authoritarian power in Russia have been both Zamyatinian and Orwellian in nature. Russian special services are among the best in the world when it comes to manipulating the masses and public opinion.
Donald Trump võidab - jälle
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 5 veebruar kell 20:46
Mõnda aega tagasi arutasin isekeskis, et nii lolli tegelast nagu Donald Trump, nii tark rahvas nagu Ameerika Ühendriikide rahvas ju ometigi ei vali. Aga nad valisid. Tagantjärgi süüdistatakse Venemaad, et nemad valimistesse sekkunud. Lubage uuel ilmutusel settida - ameeriklased ongi selline rahvas, pisut opakad.
kahe arvu arvuteooria
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 4 veebruar kell 00:19
Kahe Arvu Arvuteooria On üksnes kaks arvu: ja - (pluss ja miinus).  Jah just, üksnes kaks arvu, millede nimed on pluss ja miinus. Ei ole arve 1, 2, 3, 4, jne. Ei ole täisarve ega murdarve, on üksnes kaks arvu, milledel on väärtused. Need, mida varem nimetasime arvudeks, on arvude väärtused. Visuaalselt oleksid need kaks arvu otsekui punane ja sinine õhupall.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Kipume unustama, et tegelikult tõstab jõuliselt eakate pensione just Keskerakond
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, esmaspäev 3 veebruar kell 12:11
Vabariigi Valitsus on otsustanud, et keskmine vanaduspension tõuseb alates käesoleva aasta aprillist indekseerimise ja erakorralise tõusu koosmõjul 45 eurot. Kui panna see aasta võrdlusse, siis tähendab 540 eurot lisatulu aastas, mis on põhimõtteliselt ju üks täiendav lisa pension juurde igal aastal. 2020. aastal kulub erakorraliseks pensionitõusuks 20,8 miljonit eurot, kusjuures pensionitõus jätkub ka järgmistel aastatel.
MIKS ON PUTINILE STALINLIK AJALUGU NII OLULINE?
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, pühapäev 2 veebruar kell 12:27
Pole teada, kas Venemaa president Vladimir Putin on kunagi lugenud Jevgeni Zamjatini düstoopiat Meie“ või George Orwelli veelgi kuulsamat novelli 1984“.
FYgB
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, reede 31 jaanuar kell 06:43
Fuck You great Britain  Britid jõudsid lõpuks selgusele, et rahva tahe peab teoks saama. Et ei tehta kordushääletust, vaid järgitakse põhimõtet, et mehe sõna kehtib, kui see juba korra välja on üteldud. Tundub karm reegel, ent seda enam sunnib see tähelepanu pöörama lobale, mida täna nii ja homme teisiti esitatakse. Otsus tehtud, nüüd siis vaja lepingud ümber teha.
Elust Koplis 1937. aastal
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, teisipäev 28 jaanuar kell 10:12
Päewaleht kirjutab 14. novembril 1937: Endiste suurtehaste müüride vahel tuikab tööstuselu Maailm ujub raskes udus, kui alustame sõitu Koplisse. Trammipilet maksab 12 senti. Seda ühelt sõiduotsalt. Peatuskohti on ülirohkesti, aga tramm kihutab ka 5 versta veerand. tunniga.