i
Blogilist - Poliitikud
Eesti poliitikute blogid

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon imelike inimeste ühiskond
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Hieronymus, surm ja narr - Niguliste kiriku uhke hävinud kellamäng
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon PUNASE OKTOOBRI SKISOFREENIA
  kirjutab blogis Marko Mihkelsoni blogi
 • favicon Mõrvad keskaegses Tallinna Mihkli nunnakloostris
  kirjutab blogis Jaak Juske
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

imelike inimeste ühiskond
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 14 november kell 23:56
Sattusin hiljuti vaatama seriaali The Good Doctor. Peaosas noor mees, kirurg, kellel juba lapsepõlves diagnoositud autismi tõbi. See noor mees oli lõpetanud kiituskirjadega kooli, ent seisis vastamisi raskustega, et olla vastuvõetud kõrgelthinnatud haiglas. Nagu üks tema tulevastest kolleegidest püstitas küsimuse - kuidas me saame kindlad olla kirurgis, kes ei oska suhelda. Seriaal tuletas mulle meelde filmi Ben X ja seriaali The Pretender (Kameeleon).  Jutuks olevas seriaalis peategelane omab hämmastavat analüüsivõimet ja sellega koos langetada kriitilistel hetkedel parimat võimalikku otsust. Noh, peaaegu, eksib ka temagi.  Kaasosatäitjad, ütleme siis konkurendid, on vastikult hollywoodilikult vastikud tegelased. Ülbed, ennast täis, üllatavalt lühinägelikud.

Huvitavad blogilistid

PUNASE OKTOOBRI SKISOFREENIA
kirjutab Marko Mihkelson blogis Marko Mihkelsoni blogi, pühapäev 12 november kell 08:31
Eesti iseseisvusaja üks piinlikumaid hetki leidis aset 1939. aasta 7. novembril Estonia kontserdisaalis. Oktoobrirevolutsiooni 22. aastapäeva auks oli pidulikule koosviibimisele saabunud sisuliselt kogu Eesti toonane juhtkond.
Mõrvad keskaegses Tallinna Mihkli nunnakloostris
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, kolmapäev 8 november kell 15:52
Kui Indrek Hargla mõtleb oma põnevates romaanides välja mõrvu keskaegses Tallinnas, siis tänase Gustav Adolfi Gümnaasiumi peahoones asunud tsistertslaste ordu Mihkli nunnakloostris juhtusid enam kui 500 aasta eest päriselt veretööd. 25. märtsil Issanda Aastal 1500 tapeti Mihkli kloostris tallis üks mees.
Hieronymus, surm ja narr - Niguliste kiriku uhke hävinud kellamäng
kirjutab Jaak Juske blogis Jaak Juske, teisipäev 14 november kell 08:08
Paljud on käinud Prahas ja imetlenud raehoonel põnevat kellamängu, kus kella seest väljuvad täistunnil erinevad figuurid. 16. sajandil oli ka Tallinnas mõnda aeg taoline uhke kellamäng. 1518. aastal otsustas Niguliste kogudus tellida Nürnbergi kellassepa Blasiuselt uhke kella. Tallinnast pärit maailmakuulus kunstnik Michel Sittow valmistas sellele kellale kolm figuuri - püha Hieronymus, surma ja narri.