i
Blogilist - Poliitikud
Eesti poliitikute blogid

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Miks tähistada Lindanise lahingu aastapäeva?
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Kui Taani kuningas Valdemar II esimest korda Eestis käis
  kirjutab blogis Jaak Juske
 • favicon Pangem kasvama Eesti rahapuu - tarkuseõpetus
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Kodupaiga muudame turvalisemaks elanike abiga
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon Robert Muelleri raport, Donald Trumpi kirstunael
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Pangem kasvama Eesti rahapuu - tarkuseõpetus
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, teisipäev 11 juuni kell 21:35
Tarkuseõpetus, ehk filosoofia on kahetsusväärselt alahinnatud. Mis ta siis õigupoolest on; targutamisõpetus või siiski midagi enamat? 19 ja 20 sajand tuli teadusrevolutsiooniga. Kõige ees kandis lippu matemaatika, mis kuulutas, et 22=4. Vastuvaidlejaid küll leidus, ent matemaatika siiski võitis. Matemaatika kannul astusid üles füüsika ning keemia. Kõik oli paigas, kõik oli kontrollitud või ootas kontrollimist (mis oli samuti kontrollitud). Aga me teadsime, millega see lõpeb, või vähemasti teame siiamaani, millega see lõpeb. Meil on usk teadusesse, õigupoolest teaduse meetoditesse ja suhtumisse, et olgugi teooriaid erinevaid, teadus lõpuks jõuab tõeni välja.

Huvitavad blogilistid

Robert Muelleri raport, Donald Trumpi kirstunael
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, neljapäev 30 mai kell 20:34
Kõigepealt, kes on Robert Mueller? Robert Mueller on jurist, doktorikraadiga. Ehk siis, oskab lugeda seadust. Üks kõrgematest ametitest, mis tal olnud, oli FBI direktor. Sellisele kohale keskpärast kõrgharidust omavat ametnikku ei valita. See selleks. Siis tuli Donald Trump (kes oli rahva tahe järgi valitud USA presidendiks). Robert Mueller käis Trumpi juures töövestlusel, et teda taasvalitaks FBI direktoriks.
Miks tähistada Lindanise lahingu aastapäeva?
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, laupäev 15 juuni kell 10:52
Täna tähistatakse suurejooneliselt Lindanise lahingu 800. aastapäeva, mille puhul külastab Tallinna tänane Taani kuninganna. Osad küsivad, miks Taani kuninga Valdemar II vallutusretke aastapäeva nõnda pidulikutl meeles pidada? Kindlasti tähendas see omaaegne eestlaste jaoks kaotusega lõppenud lahing siinses ristisõjas pööret. Eestlaste-vastasesse sõtta sekkus toonase Läänemere kõige võimsas valitseja Taani kuningas.
Kui Taani kuningas Valdemar II esimest korda Eestis käis
kirjutab Unknown blogis Jaak Juske, laupäev 15 juuni kell 10:22
Tihti arvatakse, et toonase Läänemere suurvõimu Taani kuningas Valdemar II käis esimest korda Eestis juunikuus 1219, kui ta Lindanise linnuse all eestlasi võitis. Tegelikult oli see 1202. aastal kroonitud kuningas käinud Saaremaal juba 13 aastat tagasi. Aasta pärast Valdemari kroonimist olid saarlased korraldanud järjekordse laastava röövretke Taani rannikule.
Kodupaiga muudame turvalisemaks elanike abiga
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, teisipäev 11 juuni kell 09:37
Foto: Kristiine Linnaosa Valitsus Linnaosa turvalisuse kujundamisel ja arendamisel tuleb teha koostööd elanikega. Turvalisus algab tegelikult paljudest teguritest, ühelt poolt tähendab see tihedamat koostööd politsei ja munitsipaalpolitseiga, kuid teisalt saab linn ise linnaplaneerimise puhul arvestada turvalisustegureid.