i
Blogilist - Poliitikud

Uued postitused

 • favicon õigusriik vs. kodanikuühiskond
  kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi
 • favicon Helena-Reet: Ivanka Shoshana sünnipäevahommik ja Estella Elishevaga Viru Keskuses ning FAFA´S
  kirjutab blogis
 • favicon Roheline hea asukohaga Kristiine tõmbab edukaid ettevõtteid
  kirjutab blogis Jaanus Riibe mõttepäevik
 • favicon Eurovalimised sõidavad sisse
  kirjutab blogis Andres Laiapea
 • favicon Tark mees
  kirjutab blogis NugiBlogi
 • favicon EU pale paljastus ainsa hetkega
  kirjutab blogis NugiBlogi
 • favicon LINNAHALLI KATUSEL
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Kui Tallinna liiklus ei ole plaanidesse arvestatud
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Kood REMONT annab 30% alet
  kirjutab blogis NugiBlogi
 • favicon Tõeline riigireform algab rahva usaldamisest
  kirjutab blogis Andres Laiapea
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Hüperbolitoorium
 • favicon Debatt topeltkodakondsuse teemal Norras
  kirjutab blogis Andres Laiapea
 • favicon Poliitikasse, sest rohkem neljalapselisi emadepäevi ei tule!
  kirjutab blogis Minu ilus elu maal
 • favicon VIDEO Segadusseajav liiklusülesanne nr.2: TTÜ ringristmik Nõmmele väljakeeramisega
  kirjutab blogis Accelerista
 • favicon Kohalikud valimised Inglismaal
  kirjutab blogis Andres Laiapea
 • favicon Mordori ja Maakonna ühinemine loob Keskmaa suurima riigi
  kirjutab blogis Haige Mõistuse Syndikaat
 • favicon Kuidas Ülemiste vanake viimase lootuse kaotas
  kirjutab blogis Päevaterad
 • favicon Uus “liikumine”?
  kirjutab blogis Jora
 • favicon Viljandi teemad (kevad 2018)
  kirjutab blogis Andres Laiapea
 • favicon Jälle rekord! Tallinna Lennujaama läbis aprillikuus üle 238 000 reisija
  kirjutab blogis Accelerista
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

õigusriik vs. kodanikuühiskond
kirjutab blogis McNeo ühiskonnablogi, kolmapäev 23 mai kell 21:00
Õigusriigi olemus on lihtne - kirja pandud seadus valitseb ühtviisi kõigi üle, sõltumata nina suurusest. Harilikult ja lihtsustades käib asi nii: rahva poolt valitud kodanikud loovad seadusi, millede täitmise üle peab valvet ja kannab hoolt politsei, ning vaidlusi lahendab kohus. Mida selgemalt on seadused kirja pandud, seda vähem on tegevust kohtutel. Ja mida üksmeelsemalt seadusi täidetakse, seda vähem on tööd politseil. Siin tuleb sisse ka demokraatia mõiste. Ehk siis vähegi tähtsamad seadused pannakse paika häälteenamusega. Paraku, õnneks või kahjuks (pigem õnneks), häälteenamus ei otsusta kõike - tuleb arvestada ka vähemustega; mõnikord lausa üheainsa kodaniku eriarvamusega. Kodanikuühiskond on pisut teisem.

Huvitavad blogilistid

Helena-Reet: Ivanka Shoshana sünnipäevahommik ja Estella Elishevaga Viru Keskuses ning FAFA´S
kirjutab Helena-Reet Ennet blogis , kolmapäev 23 mai kell 18:58
NordenBladet Ivanka Shoshana sai täna 10-aastaseks ning sai lõpuks oma kaua oodatud kingitused (vt. SIIT) kätte. Kuna ta neid nii kaua ootas ning iga päev mulle meelde tuletas, et
Eurovalimised sõidavad sisse
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, kolmapäev 23 mai kell 07:39
Artikkel ilmus toimetatud kujul ajalehes Sakala. Kommenteerida ja kommentaare lugeda saab Sakala veebilehel. Aasta pärast toimuvad Euroopa Parlamendi valimised, mis võivad jätta Eestis tugeva jälje ka siseriiklike jõujoonte kujunemisele. Kandidaatide registreerimine eurovalimisteks algab vaid mõned nädalad pärast Riigikogu valimisi. Tavaliselt on läbirääkimised valitsuskoalitsiooni moodustamiseks sel ajal alles kestnud.
EU pale paljastus ainsa hetkega
kirjutab nugiline blogis NugiBlogi, laupäev 19 mai kell 15:31
Olen sageli mõelnud, et miks Euroopa Liidus kunagi ei kritiseerita Kominterni. Põhjus lihtne EU ongi Kominterni järeltulija. Juncker teeninda elevanti eestpoolt!
Tõeline riigireform algab rahva usaldamisest
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, reede 18 mai kell 09:37
Artikkel ilmus algselt veebiportaalis Telegram. Kommenteerida ja kommentaare lugeda saab seal. Ettevõtjate loodud Riigireformi Sihtasutus kannatab sama haiguse käes, mille pisikuid levitab Eesti praegune eliit üldisemalt: pooldatakse sisuliselt kontrollitud demokraatiat, puudub usaldus omaenda rahva kui kõrgeima riigivõimu kandja vastu, kirjutab Telegramile poliitikavaatleja Andres Laiapea. Vajadus riigipidamise moderniseerimise järele on Eestis ammu selge kõigile, kes on viitsinud nende teemade peale tõsiselt mõelda.
Pealkirjata
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, kolmapäev 16 mai kell 10:41
On teisipäeva õhtu. Kuldne retriiver Sofye naudib õhtupäikeses Stroomi randa, oodates kannatlikult, et perenaine K ütleks Vabalt! ja ta tohiks merre joosta.
Debatt topeltkodakondsuse teemal Norras
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, kolmapäev 16 mai kell 08:13
Norras on topeltkodakondsuse võimaldamise teemal debateeritud juba aastaid. Põhjamaadest viimasena kavatsetakse seal nüüd vastav muudatus lõpuks sisse viia. Naturalisatsiooni korras Norra kodakondsuse saanud isikutelt oodatakse praegu üldjuhul varasemast kodakondsusest loobumist.
Poliitikasse, sest rohkem neljalapselisi emadepäevi ei tule!
kirjutab Heli Künnapas blogis Minu ilus elu maal, esmaspäev 14 mai kell 16:26
Ongi nii, et rohkem neljalapselisi emadepäevi mul ei tule. Tehtud! Ja abikaasa ei saa enam kunagi neljalapselist isadepäeva, sest enne seda lubati meile ikka beebit. Pühapäevasele emadepäevale läksin tegelikult vastu väga segaste tunnetega. Laupäeval toimus Tallinnas Vabaerakonna üldkogu, mille tulemused olid ühelt poolt etteaimatavad, kuid teisalt... segadusseajavad.
Kohalikud valimised Inglismaal
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, kolmapäev 9 mai kell 08:53
Eelmisel nädalal toimusid Inglismaal kohalikud valimised, mis ei muutnud oluliselt jõudude vahekordi ega toonud välja uusi trende. Üheaegselt nii võitjateks kui ka kaotajateks võib nimetada kõiki kolme suuremat erakonda. Suurbritannias ei toimu kohalikud valimised korraga kõigis omavalitsustes, vaid leiavad aset igal aastal. Tänavu valiti 150 volikogu ja kuus otsevalitavat linnapead Inglismaal.
Kuidas Ülemiste vanake viimase lootuse kaotas
kirjutab Sang blogis Päevaterad, teisipäev 8 mai kell 12:12
Ülemiste vanake läheb Taavi Aasa juurde: Taavi, kas Tallinna linnavalitsusest on korruptsioon lõpuks välja juuritud?“ Ei, ei ole veel, austatud vanake!“ Millal see siis juhtub?“ Ma ei tea Kui korruptsioon linnavalitsusest välja juurida, võib Tallinn viimaks valmis saada ja siis ujutad sa ju kõik tänavad üle.“ Selge,“ jäi Ülemiste vanake mõtlikuks.
Viljandi teemad (kevad 2018)
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, reede 4 mai kell 16:13
Märtsis ja aprillis Viljandi linnavolikogu istungid väga pikad ei olnud, kuid läbi käis siiski mõningaid teemasid, mille kohta pean vajalikuks siia endale veidi märkmeid teha. Ranna puiestee 20 omanik Peep Must esitas talle samas asuva linnale kuuluva maatüki, millel asuvad tema krundi sissesõidutee tugimüürid ja trepp, otsustuskorras võõrandamise peale vaide, millega taotles langetatud otsuse ülevaatamist, sisuliselt maatükile määratud hinna muutmist. Minu meelest oli vaie täiesti põhjendatud.
Uus “liikumine”?
kirjutab Kakk blogis Jora, reede 4 mai kell 08:34
Eile löödi terve eesti massimeedia paksult täis uudist, kuidas seltskond inimesi uue poliitilise liikumise asutasid, ei välista erakonnaks muutumist ja maksavad enda veini eest ise. Igasugune organiseerumine on muidugi demokraatliku ühiskonna põhiõigus ning ehk oleks ka erakonnamaastikul ruumi. Aga on kaks põhjust, miks siitpoolt hääl kindlasti puudu jääb. Esimese võtab hästi kokku Toomas Haug.
Roheline hea asukohaga Kristiine tõmbab edukaid ettevõtteid
kirjutab Jaanus Riibe blogis Jaanus Riibe mõttepäevik, teisipäev 22 mai kell 12:05
Kristiine on arendajate lemmikpiirkond, kus esindatud peaaegu kõik majandusharud. Ettevõtluskeskkond on keskkond, kus tegutseb ettevõtja. Ettevõtluskeskkonda saab defineerida kui kombinatsiooni üldistest majanduslikest, sotsiaal-setest ja poliitilistest teguritest, mis mõjutavad inimeste valmisolekut ja võimekust tegeleda ettevõtlusega, ning ettevõtlusele mõeldud abi- ja tugiteenuste kättesaadavusest, mis toetavad ettevõtete asutamisprotsessi. Tallinna eesmärk on luua ettevõtlust soosiv, investeeringuid ligi tõmbav ning majanduse moderniseerimist toetav majanduskeskkond.
Tark mees
kirjutab nugiline blogis NugiBlogi, pühapäev 20 mai kell 23:36
Ma ütleksin tark mees. Teab, kus altkäemaksu võetakse ikka keskerakonnas. Aga kui ta varem teadis, miks ta siis politseisse ei läinud?  
LINNAHALLI KATUSEL
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, laupäev 19 mai kell 00:25
istun siin linnahalli katusel joon veini jalad rippumas üle ääre vaatan loojuvat päikest ja mõtlen et kunagi oleksid istunud mu kõrval aga praegu hiiliksid mu selja taha ja lükkaksid kiire liigutusega müüri pealt alla vaataksid siis mu moondunud keha ja võtaksid pudelist sõõmu
Kui Tallinna liiklus ei ole plaanidesse arvestatud
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, reede 18 mai kell 10:38
Päriselt ka, ma pean varsti kirjutama raamatu “Buss” ja panema sellesse kõik oma linnaliinibussidega seotud lood, sest neid tuleb üha juurde. Pidin mina siis kolmapäeva õhtul pärast tööd emaga Haapsallu vanaema juurde minema. Hakkasin töölt varem tulema ja jõudsin Kaubamaja peatusesse, kus hakata ootama linnaliinibussi, mis mu bussijaama viiks. Kui linnaliinibuss oli 3 minutit hiljaks jäänud, hakkas tekkima väike mure.
Kood REMONT annab 30% alet
kirjutab nugiline blogis NugiBlogi, neljapäev 17 mai kell 11:36
Tallinna Linnavalitsus lasi teeremondiga põhja mitu äri Süda tn ja Tõnismäe tn vahel, tänavu on käsil uus äride väljasöömise kampaania Gonsiori tänava kandis.