blog.tr.ee » Blogilist - Poliitikud

i
Blogilist - Poliitikud

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Poe novellid ja ussideta vaarikad
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, neljapäev 16 august kell 21:44
Sellised õhtud lihtsalt peavad olema.

Huvitavad blogilistid

Uus sildistuskategooria: nutijoobnu
kirjutab nugiline blogis NugiBlogi, kolmapäev 15 august kell 08:31
Meeldiva lisandina terroristi, kulaku, rahvavaenlase ja pedofiili siltidele on nüüd saadaval uus moodne sildistuskategooria: nutijoobnu. Väga universaalne, selle märgendiga on võimalik maha trampida suvalisi isikuid. Ka neid, kellele pedofiiliat või terrorismi pähe määrida ei õnnestunud (mingitel tehnilistel põhjustel).
Viljandi tulevik
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, kolmapäev 15 august kell 00:18
Viljandi linn ja vald viisid hiljuti läbi oma uute arengukavade avalikud väljapanekud. Mul ei ole õrna aimugi, kui palju huvilisi vastavad arutelud kokku tõid. Tõenäoliselt vähe. Kuid avaldatud eelnõud väärivad lugemist. Kasvõi selleks, et saada väike ülevaade reaalsest olukorrast. Mõlemas omavalitsuses on suurimaks probleemiks, millest tulenevad paljud teised, jätkuv elanikkonna kahanemine.
Mida ütleks Gea Kangilaski Lauri Saatpalule?
kirjutab Irja blogis Inno ja Irja kohvik, esmaspäev 13 august kell 16:57
Tartu volikogu liige, sotsiaaldemokraat Gea Kangilaski räägib oma valimisvideos, kuidas kanep tuleks legaliseerida, kuna tema tuttavad on selle tõttu kannatanud”, et nende juurest on seda narkootilist ainet avastatud.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Ajude pesemisest
kirjutab nugiline blogis NugiBlogi, reede 10 august kell 07:53
Kuidas anda rahvale teada, et järgmiseks peaministriks plaanitakse 0inowsky’t? Aga väga lihtsalt antakse ajule varakult teada säärasest konnotatsioonist. Pealkiri selgitab, et Rene sai peaministriga tuttavaks. Ja pildil on kes? Aju teeb vastava järelduse ära ning hetkel kui 0inowsky’t tõepoolest hakatakse pääministriks lobeerima, ollakse selle mõttega juba harjunud, kui ärajuhtunud reaalsusega.
Tartu esisots Gea Kangilaski propageerib narko legaliseerimist, ta võiks tutvuda Sillanpää narkolooga
kirjutab Inno blogis Inno ja Irja kohvik, neljapäev 9 august kell 06:46
Väljavõte eestinen.fi veebist. Sotside Tartu juht Gea Kangilaski propageerib narko legaliseerimist, et muuta narkootikumid kättesaadavamaks. Aga ta võiks tutvuda narkomaanide, näiteks Soome popmuusiku Jari Sillanpää looga, mi
Läti võib saada venelasest peaministri
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, kolmapäev 8 august kell 12:59
Lätis on parlamendivalimiste eel valitsev seis tavapäraselt segane. Rohkem kui konkreetsetest poliitilistest ideedest ja ettepanekutest räägitakse praegu jõudude ettearvamatust jaotusest parlamendi uues koosseisus ja võimaliku tulevase peaministri isikust. Populaarseim erakond on jätkuvalt sotsiaaldemokraatlik Koosmeel, mis kogus valimistel enim hääli ka eelmisel kahel korral, kuid jäeti siis teiste parteide poolt opositsiooni. Varem juhtis Koosmeele nimekirja Riia linnapea Nils Ušakovs, kuid tänavu tema parlamendivalimistel ei kandideeri.
Kahe kivi vahel: EL ja Venemaa suretavad endised liiduvabariigid välja
kirjutab Inno blogis Inno ja Irja kohvik, teisipäev 7 august kell 14:05
Gruusia rahvaarv ilma Abhaasia ja Lõuna-Osseetiata, Vikipeedia veebist. Ühelt poolt on heameel, et Eesti meedia on hakatud rääkima Gruusiast. Teiselt poolt ei ole siiani aru saadud põhilisest probleemist ja see on rahvastiku vähenemine. Alates Gruusia sõjast 2008. aastal on Gruusia kaotanud ligi 700 000 elanikku.
Doris Lessing “Vanglad, milles me vabatahtlikult elame”
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, esmaspäev 6 august kell 22:08
“Kõik, mis on kunagi minuga juhtunud, on õpetanud mind hindama üksikisikut, inimest, kes arendab ja säilitab omaenda mõtlemisviisi, kes hakkab vastu grupimõtlemisele ja grupisurvele,” kuulutas Doris Lessing ühes 1985. aastal CBC raadios peetud loengus.
Tallinlaste ühtselt mõistvad hetked
kirjutab M-L M blogis Hüperbolitoorium, esmaspäev 6 august kell 23:18
Ei ole midagi nii, et ma siin Tallinnast ainult halba kirjutan. Täna oli üks hästi ilus hetk.  Olin Viru ringi juures, tahtsin Tammsaare pargi poolsele teele pääseda. Mõlemal pool ülekäigurada ootas terve kari inimesi, kuni foor roheliseks läheb. Vahetult enne tule vahetumist aga kihutas sireeni saatel ülekäigurajani kiirabiauto. Just siis läkski roheliseks.
Nüüd on siis selge, miks Eestis on võõrväed
kirjutab Inno blogis Inno ja Irja kohvik, pühapäev 5 august kell 11:16
Väljavõte Postimehe veebist. Nii nagu nõuka ajal, kui okupatsiooniväed olid sees kohaliku rahva mahasurumiseks, on see nii ka uuel ajal. Asjaga tegi algust Konstantin Päts, kes lasi võõrväed sisse 1939. aastal - jutu järgi Eesti kaitsmiseks, aga tegelikult Pätsi diktatuuri kindlustamiseks. Võõrväed aga viskasid hullu diktaatori üle parda ja võtsid 1940.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Eestil oleks kommunistlikuna paremini läinud?
kirjutab Inno blogis Inno ja Irja kohvik, laupäev 4 august kell 10:41
Hiina on siiani kommunistlik riik. Eestis küll räägitakse pidevalt, kuidas kommunism tuleb kuulutada kuritegelikuks, aga eestlased ise tarbivad valdavalt kommunistlikus Hiinas toodetud kaupa ja on õnnelikud kommunistlikust Hiinast saabuvate turistide üle. Ja ajal, kui Eestis arutatakse kiirraudtee ehituse üle, on kommunistlikus Hiinas see juba reaalsus.
Eesti Vabariik ise hoiab Ida-Virumaal elus Nõukogude Liitu ja imestab, miks eestlased seal elada ei taha
kirjutab Inno blogis Inno ja Irja kohvik, laupäev 4 august kell 09:33
Ida-Virumaa tänane päev. Viimase paarikümne aastaga on Eestis kulutatud tohutult ressursse selleks, et Ida-Virumaad integreerida, et eestlasi sinna elama viia või et seal mingi ettevõtlust arendada. Selleks on kulutatud sadu miljoneid eurosid. Tulemus on aga nullilähedane. Ida-Virumaa tühjeneb kiiresti ja eestlased sinna elama asuda ei taha.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Reisilennuki õhkutõus Tallinna taustal, kuid otsi pildilt veel üks!
kirjutab Taevapiltnik blogis Kõrgemalt on teisiti - Andres Tarto aerofotobl, reede 3 august kell 09:42
Lufthansa õhkutõus, kruiisilaevad ja Tallinn. Hetk pealinna liiklusest õhus ja merel. Ja veel üks loosung, lennuk ja muud sellist.
Probleemi lahendus tuleneb probleemi sõnastamisest
kirjutab Maris Lauri blogis Maris Lauri [majandus]märkmik, reede 3 august kell 10:28
Selleks, et mingit probleemi edukalt lahendada, peab probleemi oskama sõnastada ja mõistma, mis on probleemi tegelik põhjus või põhjused. Mõnikord on see lihtne, kuid päris tihti eriti kui küsimuse all on ühiskonda laiemalt puudutavad teemad keeruline, sest tuleb süveneda.
Kuuba saab uue põhiseaduse
kirjutab Andres Laiapea blogis Andres Laiapea, kolmapäev 1 august kell 18:17
Kuuba uus põhiseadus lubab küll mitmes valdkonnas liberaalseid reforme, kuid ei kõrvalda suurimat takistust riigi edasise arengu teelt: see ei näe ette loobumist üheparteisüsteemist. Formaalselt ei ole mittekommunistlike parteide olemasolu Kuubal enam ammu keelatud. Riiki on juba üle poole sajandi valitsenud Kuuba Kommunistlik Partei (KKP), aga alates 1992. aastast on lubatud ka teiste erakondade registreerimine.
Sotsid on Eestis õnneotsijate partei - Urve Palo juhtumi uuring
kirjutab Inno blogis Inno ja Irja kohvik, laupäev 28 juuli kell 09:56
Urve Palo - kujutis Youtube. Sotsid on Eestis olnud algusest peale õnneotsijate partei, millega on liitunud igasugu tegelasi, peamiselt neid, kes oma eluga ummikusse jooksnud. Üks sellistest oli Urve Palo. Paarkümmend aastat tagasi oli Palo tuntud reklaamnägu - tema imagoga reklaamiti teles ja ajalehtedes pandavaimat” mineraalvilla maailmas. See oli hea nipp - võrrelda naist mineraalvillaga.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita