i
Blogilist - Lugemisex

Uued postitused

 • favicon Homme algab selle aasta viimane nädal kodus.
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Kango ja tema kirjad (III osa)
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kango ja tema kirjad (II osa)
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kango ja tema kirjad (I osa)
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Ämmad ja miniat
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Eelarve,töövari ja 23, 5 meest
  kirjutab blogis ritsikukodu
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis neiud ärevil
 • favicon Nutt ja hala
  kirjutab blogis Maha äng!
 • favicon Minu aasta 2017
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Mina Sahaaras
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Kes on see tundmatu Two?
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kaunis Jenny
  kirjutab blogis ritsikukodu
 • favicon Robokiisu
  kirjutab blogis Uidumõtteid ja Juhtumisi
 • favicon Haiglad on ikka imelikud kohad
  kirjutab blogis Maha äng!
 • favicon Lemmiksoomlane
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kutsikad
  kirjutab blogis Sipsiku maailm
 • favicon Sticky thing Sid
  kirjutab blogis Sipsiku maailm
 • favicon Advendikalender
  kirjutab blogis ritsikukodu
 • favicon Aitäh postipäkapikkudele!
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Jõulupidude hooaeg
  kirjutab blogis Uidumõtteid ja Juhtumisi
 • favicon T-failid ja Muller
  kirjutab blogis Uidumõtteid ja Juhtumisi
 • favicon Omikupoolik
  kirjutab blogis Maha äng!
 • favicon Vaatamisi ja lugemisi: Luis Buñuelist Dina Rubinani
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Fotojahtimine... ajas tagasi
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Menüü
  kirjutab blogis ritsikukodu
 • favicon Detsember
  kirjutab blogis ritsikukodu
 • favicon Jõulukink, muretsetud mustal reedel.
  kirjutab blogis Uidumõtteid ja Juhtumisi
 • favicon Korduv seaduserikkumine
  kirjutab blogis Uidumõtteid ja Juhtumisi
 • favicon Sisetunde streik
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Ära mine torkima!
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Homme algab selle aasta viimane nädal kodus.
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, esmaspäev 11 detsember kell 00:29
Kunagi keegi küsis, et kus on siis sinu kodu, Eestis või Soomes. Ei pidanud palju mõtlema, minu päris kodu on siin Soomes, Tampere linnas, Ikuri linnaosas. Kuigi olgem ausad, viimasel ajal olen olnud vähemalt kolmandiku või rohkemgi ajast Eestis ja üle kuu aja veab reisimist siin, seal ja kolmandas kohas. Mõtlesin siis, et mida huvitavat sel aastal on juhtunud. Pingutasin ajusid ja ei tulnudki meelde midagi muud kui keskmise poja elukaaslase poja leeripidu, mis meie õuel korraldati. Mina võtsin seekord kergemalt ja tegin ainult kartulisalati.

Huvitavad blogilistid

Ämmad ja miniat
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, pühapäev 10 detsember kell 00:36
Minul on olnud kaks ämma. Esimene Eestis teine Soomes. Vähemalt algul sain mõlemaga täiesti mõnusalt läbi. Kui siis elu hakkas kiskuma viltu ja julgesin paluda ämmalt abi tema poja alkoholi probleemiga, sain ämmast vihamehe. Noh, see abielu lõpuks ka lõhki läks neli aastat hiljem, aga mina suutsin tema solvangust üle saada märgatavalt hiljem.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Kango ja tema kirjad (III osa)
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 9 detsember kell 21:57
... Jõulueelsed kirjad. Sobivad nii hästi praegusesse aastalõpu aega.  17. detsember 1948 Tudulinnas Värsket lund, pehmet lund sajab juba päev läbi. Kraadi 4-5 on külma ka, on päris kena talve ilm. Nädala pärast on siis jõulud. Kas Sulle jõuluvana ka tuleb?  Eks ikka, aga vitsakimbuga, oled ju üleannetu tüdruk. Aga tead, kui vitsakimbu saad, siis seo nööriga kokku, saad luua, pole turult vaja tooma minna.
Kango ja tema kirjad (II osa)
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 9 detsember kell 20:07
... Siin on sissejuhatus ja siin 1. osa. II osa Rääkisin Ennuga Mangost.  Tema mäletas, et üsna oluline etapp Mango elus oli seotud Tudulinna elektrijaamaga. Koos isaga (onu Etsiga) olid nad ühed neist ettevõtlikest, kes osalesid elektrijaama rajamisel 1947 - 1950. Uurisin internetist.  Elektrijaama rajamise idee pärineb kolmekümnendate aastate keskpaigast.  Tegevus algas 1947. aastal.
Minu aasta 2017
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, reede 8 detsember kell 23:05
Kuigi aasta lõpuni on veel päris palju aega, ma ei usu, et midagi vapustavat juhtuks. Seega hakkame kerima aega tagasi ja tuletame meelde, kuidas siis ikkagi see aasta mu elus kulges. Kõike muidugi varjutas kogu aasta jätkuv kaalu langetamine. Oli muidugi mõningaid pause, siis kui kodust kaugel sai oldud. Mingil määral tuli kergemalt võetud ka Eestis käimise nädalatel.
Kango ja tema kirjad (I osa)
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 9 detsember kell 01:44
... Kui minult küsiti, on mul mingeid fakte Mango elust, meenus, et käisime kaasaga tal kümmekond aastat tagasi külas. Ja siis ta näitas kirja, kus tehtud ülestähendused tema algkooliajast. Pildistasin maha need tekstid ( leht 1 ja leht 2 ) tookord. Minu kooliskäimise lugu Algas see väga ammu.
Pealkirjata
kirjutab neiud ärevil blogis neiud ärevil, reede 8 detsember kell 19:11
Jõuluootuses. Saan väga hästi aru Pipi Pikksukast, kes tahtis ainult sellepärast kooli minna, et muidu tal polegi kunagi koolivaheaega. Olles pool aastat kodus, olid mu päevad alati sellised nagu ma nad ise kujundasin. Tegin just nii palju kui sain, jaksasin, tahtsin ja viitsisin. Minu jaoks polnud tähtsust kas on töö-või puhkepäev.
Eelarve,töövari ja 23, 5 meest
kirjutab ritsik blogis ritsikukodu, neljapäev 7 detsember kell 22:31
Lotta advendikalender pakkus eile blogimisteemaks detsembrikuu eelarve. Mul on selle kohta öelda ainult üks sõna: väljakutse! Õnneks meie järeltulijad suudavad soove eristada vajadustest ning on nõus oma suuremad soovid edasi lükkama. Poeglaps tahtis spordiga seotud kraami, ükskõik, kas joogipudelit või kotti vms, Krissu ehtesepa riistu (kust saada kohrutamishaamrit ?!) ja Kati aknavärve või uut peeglit. Sellega saame hakkama.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 15) Näita
Mina Sahaaras
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, reede 8 detsember kell 01:30
Kui öösel kaob ära uni, tuleb midagi teha. Sokke ei viitsi kududa. Midagi suurt ja keerulist ei viitsinud kah. Lehitsesin siin üle pika aja blogisid ja tundsin kummalisi süümepiina, et ise olen blogimise päris unarusse jätnud. Kunagi oli nii palju iga päev öelda, nüüd...... Kes kunagi on mind lugemas käinud, palun vabandust, mingi kummaline “ei oskagi millestki kirjutada” aeg on olnud.
Kes on see tundmatu Two?
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 7 detsember kell 00:05
... Keski Two on mind avastanud ja saadab järjekindlalt pakkumisi. Kus see märk mul nüüd maas on, et ma mingit kontakti igatsen... aru ma ei saa.  Aga kui sõbrantsile kurtsin, siis tema ütles, et talle ka. Kusjuures, karjuv ebavõrdsus, tema saab pakkumisi ikka omaealistelt. Ja juba pikka aega.  Kuna kõik on kasutamata, ütles, et võib edasi saata. Kui kurtsin, et mul on vist grupp 80. See on täitsa uus kogemus.
Nutt ja hala
kirjutab väga väga naine blogis Maha äng!, neljapäev 7 detsember kell 03:16
Mul on nii halb olla! Viirus, mis võttis suuna kadumisele õhtul enne operatsiooni, tuli tagasi täie rauaga, kui ma oma immuunsuse opiga maha võtsin, ja mul on nii kuradi halb. Oleks kõrge palavik või kõhuvalu või midagi, oleks selge: infektsioon, rallib erakorralisse.
Lemmiksoomlane
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 6 detsember kell 13:18
... Ma ei jõudnudki oma lemmiksoomlast pakkuda, isegi kümne enampakutu hulgast jäi lemmik valimata. Ei teagi, mille kaela ajada... kas penskaril on kogu aeg kiire või on mälu lahjaks jäänud. Mõlemad põhjused sobivad: mul kipub olema nii, et kui on meeles, siis pole aega, ja kui on aega, siis pole meeles. Aga mul on ilmselgelt olemas lemmiksoomlane. Helvi. Helvi on selline omamoodi soomlane, tema isa oli eestlane ja ema soomerootslane.
Kaunis Jenny
kirjutab ritsik blogis ritsikukodu, kolmapäev 6 detsember kell 19:10
Jätkan Pärnu sekkarite tutvustamist. Seekord läheme külla väga ilusa nimega poodi Jenny Krusesse (Akadeemia 7). See pood on eriline sellepärast, et ta on loodud Jenny Kruse nime kandva ajaloolise laeva jaoks ja laeva pärast. Vaata, selline kaunitar Jenny ongi! Tegu on 1944. aastal Taanis valminud ketš-tüüpi kahemastilise purjelaevaga. Algselt kalalaevana ookeanil purjetanud Jenny ehitati 80ndatel Rootsis ümber vabaajalaevaks.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Haiglad on ikka imelikud kohad
kirjutab väga väga naine blogis Maha äng!, teisipäev 5 detsember kell 14:55
Otse sünnitusmajast (no ma käisin haiglas, mis on ühtlasi sünnitusmaja) reportaaži ei tee, sest seal ma sain kirja täpselt niipalju: Haiglad on ikka imelikud kohad. Ka nüüd, kodus, teen seda postitust ilmselt pool igavikku, sest laparoskoopia võib ju normaalsele inimesele suht tühiasi olla, aga mina ei ole normaalne. Nagu... antud juhul kehaliselt. Näiteks samal päeval koju mul küll kõne alla ei tulnud.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Kutsikad
kirjutab Sipsik blogis Sipsiku maailm, teisipäev 5 detsember kell 21:58
Ühel ilusal hommikul avastasime, et akvaariumisse on tekkinud mõned uued tegelased. Kalakutsikad. Tänaseks tundub, et kolm osavamat on kaaselanike poolt puutumata jäänud ehk siis sebivad taimede vahel hoolega ringi. Mis mind aga imestama paneb, on nende kasvamise kiirus! Veel mõni päev tagasi olid nad nii mikroskoopilised, et raske märgata, täna leian kolm vaevata üles.
Aitäh postipäkapikkudele!
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, esmaspäev 4 detsember kell 23:37
Täna sain kaugelt maalt kaardi. Ümbrikut avama hakates ehmusin, sest see oligi lahti. Aga seekord ei olnud postivedajad ja -sorteerijad süüdi. Kaardisaatja on vägagi eakas ja oli ümbriku unustanud kinni kleepimata, isegi kattepaber oli liimiribal alles peal.
Robokiisu
kirjutab TT blogis Uidumõtteid ja Juhtumisi, teisipäev 5 detsember kell 04:44
Robokiisu MEOWDAR Ei oska miskit muud kosta, kui et lihtsalt kadestan vanemat tütart. Miks küll minu ajal kujutasid projektid endast enamasti mahukaid teoreetilisi arvutusi mitte tegelikku praktilist ehitamist. Inseneri eriala on tüepoolest äga - nagu lapsepõlve jätk, kui saad klotsidest põnevaid asju ehitada või kokku panna.