blog.tr.ee » Blogilist - Hundi külalised

i
Blogilist - Hundi külalised
Kõik on ajutine... Ei midagi isiklikku...

Uued postitused

 • favicon Edmund de Waal „Merevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand“
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Unistus
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Kui need külmad ükskord....
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Soodusmees
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Susu Kambing Etawa untuk Darah Tinggi
  kirjutab blogis Susu Kambing
 • favicon Esimene sada - kolmekümne teine
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Jajah, vaikus, ma kuulen sind
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Lugu hälbinud raketist
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Küsin nõu. Pada kõlbab hästi
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Salakõrtside laialipeksja märkmed
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Vale buss
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Ühe auto lugu
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Blablabla nagu ikka
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon 50 aastat ja 1 päev
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon ***
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Tagasi koju
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Mati matkamas
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Harime ennast
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Reeturid
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Saare kuumuses
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon 32
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Kohtumised
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Mereäärne elu
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Edmund de Waal „Merevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand“
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, neljapäev 16 august kell 19:48
Edmund de WaalMerevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand“ Inglise keelest tõlkinud Riina Jesmin. Kirjastus Varrak, 2018. Merevaigusilmadega jänes“ jõudis minuni hästi palavatel päevadel ja kohe sai selgeks, et see ei ole kuuma ilma lugemisvara, sest nõuab erksat aju. Selles raamatus on nii palju fakte, nimesid ja kõiksugust muud teavet, et selle vastuvõtmiseks ja loetu põhjal seoste

Huvitavad blogilistid

Unistus
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., neljapäev 16 august kell 18:03
Hakka aga seletama, kaua me ikka teineteist üle laua passime Uurija oli juba tüdinenud,  Preedik oli kolmveerand tundi oma seletust alustanud...ja kohe jälle pooleli jätnud, maigutades suud nagu kala, siis jäll alustanud, pro
Kui need külmad ükskord....
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., teisipäev 14 august kell 23:48
Minu viga, aga ma näen siin kurva näoga miimi klassikalist appi, ma olen klaaskastis kinni!  sketši tegemas, mitte maailma tugevaimat kaameliomanikku maailmakuulsa skulptori jaoks poosi hoidmas. Võibolla käib ta öösiti kolamas või kui just ringi liikuma ei pääse, siis juttu külameestega ajada saab ikka. Üle tee Georgi pubi ees on üks üleannetus tujus puust lõõtsamängija laskmas end vankri ette rakendatud puuhobusel koju viia.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Soodusmees
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, laupäev 11 august kell 18:02
       Sellised kenad lillad käepaelad anti ainult soodustust omavatele kodanikele. Hea oli kontserdialal liikudes tuvastada, kes on ja kes pole soodus. Tavainimestel oli kollane ja lastel lihtsalt pael:)        Nele-Liis Vaiksoo koos kahe kobeda vanamehega (ka soodustingimustel püünele pääsenud) andsid Suurupi tuletorni all aias päikeseloojangu-kontserdi, igavene äge oli.
Jajah, vaikus, ma kuulen sind
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., reede 10 august kell 03:10
Naabrimees suitsetab ja ma ärkasin tossu peale üles. Peaks talle karbi sigarillosid või hoopis piibu kinkima, ta praegune tobi on kibeda haisuga. Meie vahel on ligi sada meetrit ja metsatukk ning ma ikkagi tunnen suitsulehka. Veel kaugemal, võimalik, et paari kilomeetri kaugusel haugub üks kurb koer.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 5) Näita
Esimene sada - kolmekümne teine
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, kolmapäev 8 august kell 12:59
Kolmekümne teine    esimene kumm. Septembri lõpus vormistasin end lõpuks tööle. Venemaal viibitud aeg rõhus endiselt nii öösiti unenägudes kui ka päeval tavaolukorras. Võisin seljaga tunda, kui kellegi pilk minu peale pidama jäi ja juhusliku puudutuse peale reageerisid vajalikud lihased ning hetkega oli adrenaliin laes.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 4) Näita
Lugu hälbinud raketist
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, kolmapäev 8 august kell 10:14
Eilne teade sellest, et Hispaania õhuturbe hävitaja tulistas Otepää lähistel kogemata välja lahingraketi ning kaitsevägi on käivitanud otsinguoperatsiooni, tekitas kõiksugustes teavet väljastavates asutustes ja organisatsioonides paraja kaose. Küll ei klapi aeg, küll ei suudeta tuvastada raketi võimalikku asukohta ega seda, kas rakett plahvatas või ei plahvatanud.
Küsin nõu. Pada kõlbab hästi
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., esmaspäev 6 august kell 21:31
Äkii keegi oskab nõu anda? Linnus. Ekskursioon Kreenholmi vanades hoonetes. Victoria bastioni kasematid (kust selline sõna pärit on?). Aleksandri katedraal. Jõeäärne promenaad. Teate, seda on palju, liiga palju. Mida eelistad
comments Viimased kommentaarid (kokku: 19) Näita
Salakõrtside laialipeksja märkmed
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., pühapäev 5 august kell 21:00
Likvideerisin täna kolm kõrtsi, see ei läinud eriti rahumeelselt, ette tuli füüsilist ja verbaalset vägivalda, alkohol lendas plärtsudes laiali, kleidid rebiti ribadeks, maha jäi nii rabelevaid vigastatuid kui siidrivaatidesse uppunuid. Viis kärutäit joomaurgaste inventari sai hunnikusse kuhjatud, taaskasutuse vältimiseks katsin iga järgmise uue alkolaadungi tuha-ja umbrohukihiga.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Vale buss
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, laupäev 4 august kell 18:46
Istusin bussis. Olin  bussi sisenedes reisisaatjale maksnud kakskümmend senti, paigutanud oma rohked reisikotid istmete vahele ära ja nüüd ootasin oma peatust. Kuhu ma sõitma pidin, seda ei mäletanud, aga lõppsihiks oli seejärel rongile minna ja Tartusse sõita. Sõitjaid oli palju, igas peatuses tuli keegi peale või väljus. Buss läbis Kroodi, mõtlesin, et näe, polegi sinna varem sattunud.
Ühe auto lugu
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 3 august kell 01:31
... Tegelikult, ega ma seda lugu just väga palju ei tea. Need, kes teavad, on juba läinud. Igavikuteedele. Kaasaga koos proovisime meenutada, ja on ju pilte, mis ise enda eest räägivad. Ma ei tea, mis aastal auto tehasest tuli, aga onu Alfi käes oli ta juba 1950ndate aastate keskel. 1956   Mina oma esimesed sõidud ZIM-ga tegin ehk mingi 7 - 8 aastat hiljem.
Blablabla nagu ikka
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., reede 3 august kell 00:05
Tänaseks olid mul suured plaanid, muudkui majapidamine eeskujulikuks vuntsida ja tomatikasvusid kakkuda ja...noh, lihtsalt tubli tahtsin olla. Tahtsin mis ma tahtsin, laiselnud oleksin niikuinii. Tegelikult leidsin end provintsipealinnas Eriti Tähtsaid Asju ajamas ja kui asjad olid piisavalt kaugele ära aetud jõudsin veel kinnogi.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
50 aastat ja 1 päev
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 2 august kell 00:14
... Täpselt nii pikk on vahe olla esimest korda ja viimast korda fotoaparaadiga pulmas. Ausõna, 1968 oli esimene kord... ja 50 aastat hiljem teine kord.  Vahepealsed pulmad on olnud ilma fotokata. 50 aastat tagasi olin selline pubekas. Kunagi varem pilte teinud ei olnud, aga siis andis Enn mulle oma Smena, et võta ja pildista.  Juhtus nii, et kuna just pulmad, siis pildistasin terve filmi täis.
***
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., kolmapäev 1 august kell 21:55
Mõõganeelajaks õppimine edeneb kehvasti. Mõõkasid pole, ikaldus! Sahtlis on palju nuge, üks tuuts, paar väitsa, mõned vestud ja nüri puss, mõõgale lähedaseim ese kodus on vana bajonett, aga see on algajale liiga pikk. Ei ühtegi minimõõdus saiataignast kortikut ega šokolaadist paberinuga. Noh, et oi kuidas muidu neelaks mõõkasid ja näriks rapiire, aga materjali napib. Peab ikka piimasupi ja kujääbikutega leppima. Sõna kujääbik kuulub muide samasse liiki väljendiga niru muutmine.
Mati matkamas
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, teisipäev 31 juuli kell 23:14
Matit pole juba mitu päeva. Täna vaatasin ERR portaalist ülekannet tema ärasaatmisest Telemajast. Puude kohina alla. Metsakalmistule.Mitmesuguseid kilde on need vahepealsed päevad meelde toonud. Näiteks selle väga hea seltskonna, milles 1975. aasta jaanuaris ajakirjanike liitu astusin. Mati Talvik ja Rein Nurk Eesti  Televisioonist ning Rein Põder ja mina tollasest Noorte Häälest.
Tagasi koju
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 31 juuli kell 23:55
... Ma nüüd ei tea, kas selle viimase päeva kajastamiseks räägin sellest, mida tegime ja kus käisime... või pühendun sellele, et pole hullu, kui sandisti läheb. Aga las viimane jääb omaette teemaks. Reedel oli siis kojusõidupäev. Hommikul tegime poeringi.  Realiseerimiskeskus Kaltsukas Rae konsum Käsitöö turuletil Mida koju kaasa ostsin?  Endale, ikka endale!  Milline mõnus kadakane lõhn, minust võib täiskohaga nuusutaja saada, eelmisel suvel tõin endale kadakase pannilabida.
Harime ennast
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 31 juuli kell 19:34
... Ihu harimisest ei räägi. Kuigi jah, kuumus miinus-pluss 30 kraadi nõudis ka seda.  Vee ringkäik looduses: liitrite kaupa puhast vett sisse, ihu kogu aeg rõske, ja kui veidi liigutad, siis tekivad juba ojad, mida tahaks suurde veeringesse saata. Kolm korda päevas duši all... aga just sel hommikul võtsime end kätte ja käisime lisaks veel meres. Varahommikul, kui nüüd täpne olla.