i
Blogilist - Hundi külalised
Kõik on ajutine... Ei midagi isiklikku...

Uued postitused

 • favicon Kango ja tema kirjad... lõpetuseks
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Homme algab selle aasta viimane nädal kodus.
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Kango ja tema kirjad (III osa)
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kango ja tema kirjad (II osa)
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kango ja tema kirjad (I osa)
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Detsembriöö unenägu
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Ämmad ja miniat
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Minu aasta 2017
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Mina Sahaaras
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Kes on see tundmatu Two?
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Lemmiksoomlane
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Aitäh postipäkapikkudele!
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Esikas ja erakonna pidu
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Vaatamisi ja lugemisi: Luis Buñuelist Dina Rubinani
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Fotojahtimine... ajas tagasi
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Sisetunde streik
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Ära mine torkima!
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Meeleolumuusikat
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Valve Koer
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Ebaõiglus
  kirjutab blogis Hundi ulg
 • favicon Täiesti sobimatult nunnu
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Vegetaarlaste visiit
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Veic ülbe nagu
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Novembrimutid
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Sarikohtujaga Koerus
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Lumivalgekest ahistati ka
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kirju
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Tüütu ostleja
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Paksujuttu
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Kango ja tema kirjad... lõpetuseks
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 12 detsember kell 22:28
... Kui kellelgi veel midagi meenub, kirjutan juurde.  Aga paar päeva tagasi sain ühe kirja.  Meenutab Arvi. Tema meenutab kindlasti vanaisa juttu. Vähemasti mõni lugu on liiga vana, et ta seda ise saaks mäletada. Mangu onul Tiidrikul oli raadiotöökoda Pikal tänaval. Ülo Raadio. Onu Ets võttis enda peale raadiokastide tegemise Tehnika tänavas. Mangu pidi kaste vedama üle Toompea pikale tänavale. Mangu võis siis olla 13-14 aastane. Mangu oli naljamees. Ta sõitis traktoriga sirge tee peal kraavi ja läbi kraavi põllule. Miilits tuli ja küsis, kuidas see juhtus, et sirge tee pealt kraavi läks. Mangu vastas, et ta lihtsalt ei viitsinud rooli keerata.  Kasuks tuli, et ta oli pisut mugav ja laisavõitu. Meisterdas mitmeid tehnilisi abivahendeid, et tööd lihtsustada.  1944.

Huvitavad blogilistid

Homme algab selle aasta viimane nädal kodus.
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, esmaspäev 11 detsember kell 00:29
Kunagi keegi küsis, et kus on siis sinu kodu, Eestis või Soomes. Ei pidanud palju mõtlema, minu päris kodu on siin Soomes, Tampere linnas, Ikuri linnaosas. Kuigi olgem ausad, viimasel ajal olen olnud vähemalt kolmandiku või rohkemgi ajast Eestis ja üle kuu aja veab reisimist siin, seal ja kolmandas kohas. Mõtlesin siis, et mida huvitavat sel aastal on juhtunud.
Ämmad ja miniat
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, pühapäev 10 detsember kell 00:36
Minul on olnud kaks ämma. Esimene Eestis teine Soomes. Vähemalt algul sain mõlemaga täiesti mõnusalt läbi. Kui siis elu hakkas kiskuma viltu ja julgesin paluda ämmalt abi tema poja alkoholi probleemiga, sain ämmast vihamehe. Noh, see abielu lõpuks ka lõhki läks neli aastat hiljem, aga mina suutsin tema solvangust üle saada märgatavalt hiljem.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Kango ja tema kirjad (III osa)
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 9 detsember kell 21:57
... Jõulueelsed kirjad. Sobivad nii hästi praegusesse aastalõpu aega.  17. detsember 1948 Tudulinnas Värsket lund, pehmet lund sajab juba päev läbi. Kraadi 4-5 on külma ka, on päris kena talve ilm. Nädala pärast on siis jõulud. Kas Sulle jõuluvana ka tuleb?  Eks ikka, aga vitsakimbuga, oled ju üleannetu tüdruk. Aga tead, kui vitsakimbu saad, siis seo nööriga kokku, saad luua, pole turult vaja tooma minna.
Kango ja tema kirjad (II osa)
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 9 detsember kell 20:07
... Siin on sissejuhatus ja siin 1. osa. II osa Rääkisin Ennuga Mangost.  Tema mäletas, et üsna oluline etapp Mango elus oli seotud Tudulinna elektrijaamaga. Koos isaga (onu Etsiga) olid nad ühed neist ettevõtlikest, kes osalesid elektrijaama rajamisel 1947 - 1950. Uurisin internetist.  Elektrijaama rajamise idee pärineb kolmekümnendate aastate keskpaigast.  Tegevus algas 1947. aastal.
Detsembriöö unenägu
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, laupäev 9 detsember kell 15:32
    Täna öösel abiellusin ma Elina Borniga. Probleemseks kujunes ühise perenime kooskõlastamine - Elina ei soostunud oma perenimest loobuma, ikkagi artist! Samas polnud mina nõus liitnimega Born-Konn, kujutasin elavalt ette,
Kango ja tema kirjad (I osa)
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 9 detsember kell 01:44
... Kui minult küsiti, on mul mingeid fakte Mango elust, meenus, et käisime kaasaga tal kümmekond aastat tagasi külas. Ja siis ta näitas kirja, kus tehtud ülestähendused tema algkooliajast. Pildistasin maha need tekstid ( leht 1 ja leht 2 ) tookord. Minu kooliskäimise lugu Algas see väga ammu.
Minu aasta 2017
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, reede 8 detsember kell 23:05
Kuigi aasta lõpuni on veel päris palju aega, ma ei usu, et midagi vapustavat juhtuks. Seega hakkame kerima aega tagasi ja tuletame meelde, kuidas siis ikkagi see aasta mu elus kulges. Kõike muidugi varjutas kogu aasta jätkuv kaalu langetamine. Oli muidugi mõningaid pause, siis kui kodust kaugel sai oldud. Mingil määral tuli kergemalt võetud ka Eestis käimise nädalatel.
Mina Sahaaras
kirjutab Elviina Ikonen blogis Elviina`s blog, reede 8 detsember kell 01:30
Kui öösel kaob ära uni, tuleb midagi teha. Sokke ei viitsi kududa. Midagi suurt ja keerulist ei viitsinud kah. Lehitsesin siin üle pika aja blogisid ja tundsin kummalisi süümepiina, et ise olen blogimise päris unarusse jätnud. Kunagi oli nii palju iga päev öelda, nüüd...... Kes kunagi on mind lugemas käinud, palun vabandust, mingi kummaline “ei oskagi millestki kirjutada” aeg on olnud.
Kes on see tundmatu Two?
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 7 detsember kell 00:05
... Keski Two on mind avastanud ja saadab järjekindlalt pakkumisi. Kus see märk mul nüüd maas on, et ma mingit kontakti igatsen... aru ma ei saa.  Aga kui sõbrantsile kurtsin, siis tema ütles, et talle ka. Kusjuures, karjuv ebavõrdsus, tema saab pakkumisi ikka omaealistelt. Ja juba pikka aega.  Kuna kõik on kasutamata, ütles, et võib edasi saata. Kui kurtsin, et mul on vist grupp 80. See on täitsa uus kogemus.
Lemmiksoomlane
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 6 detsember kell 13:18
... Ma ei jõudnudki oma lemmiksoomlast pakkuda, isegi kümne enampakutu hulgast jäi lemmik valimata. Ei teagi, mille kaela ajada... kas penskaril on kogu aeg kiire või on mälu lahjaks jäänud. Mõlemad põhjused sobivad: mul kipub olema nii, et kui on meeles, siis pole aega, ja kui on aega, siis pole meeles. Aga mul on ilmselgelt olemas lemmiksoomlane. Helvi. Helvi on selline omamoodi soomlane, tema isa oli eestlane ja ema soomerootslane.
Aitäh postipäkapikkudele!
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, esmaspäev 4 detsember kell 23:37
Täna sain kaugelt maalt kaardi. Ümbrikut avama hakates ehmusin, sest see oligi lahti. Aga seekord ei olnud postivedajad ja -sorteerijad süüdi. Kaardisaatja on vägagi eakas ja oli ümbriku unustanud kinni kleepimata, isegi kattepaber oli liimiribal alles peal.
Vaatamisi ja lugemisi: Luis Buñuelist Dina Rubinani
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, pühapäev 3 detsember kell 00:07
Sel nädalal on mu kultuurilised ettevõtmised olnud mõnevõrra erootilis-seksuaalset laadi. Avatud internetiülikoolis hakkasin jälgima Purdue Ülikooli (USA) kursust Hispaania filmikunstist. Esimese nädala teema on Luis Buñueli looming, täpsemini tema suhted sürrealismi, tsensuuri, Hispaania kodusõja ja Franco diktatuuriga.
Fotojahtimine... ajas tagasi
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 2 detsember kell 22:13
... Maha olen maganud kõik need novembrikuu fotojahid.  Nüüd pole muud, kui ajas tagasi. Pisut kraamimist kaustades, et märk maas.  Ikka veel jahin!  Aga jagamine on jäänud soiku. Kõigepealt teema nurgad. Ega ma pildistades ei mõelnud, aga kui arvutist vaatasin, tuli kohe fotojaht  meelde.  Siia see sobib! N u r g a d T ö ö h o o s...
Esikas ja erakonna pidu
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, laupäev 2 detsember kell 11:55
    Draamateatrisse sisenedes astus ligi krapsakas tütarlaps, check-list käes ja uuris säravalt naeratades, et kas me tulime erakonna peole.      Jumal tänatud, kindlasti mitte, vastasin ja naeratus kadus tütarlapse näolt kiiremini kui armastus kolme apelsini vastu.       Oligi miskipärast nii, et reformikad olid kogunud kamba ustavaid kultuuriga tutvuma, aga enne seda ja ka vaheajal pakuti neile parteri jalutussaalis furšett-õhtusööki.
Sisetunde streik
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 2 detsember kell 00:03
... Lõppenud nädalal kutsuti mind üheks päevaks tööle. Teisipäevaks. Asendama õpetajat, kes ära. Hea meelega andsin nõusoleku, tore ju näha vanu tuttavaid.  Endisi kolleege. Nii et vaim oli valmis. Aga siis hakkasid toimuma imelikud asjad. Kõigepealt kadusid ära mu prillid. Need kõige uuemad ja ägedamad... nagu vits vette. Kõik võimalikud kohad vaatasin üle.
Ära mine torkima!
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 1 detsember kell 20:51
... Täna käisime Tallinnas.  Mulle anti paar-kolm tundi vaba aega... mis sai täiega ära kasutatud. Loomulikult ma nautisin.  Isegi ilm, mis autojuhile õudne võis tunduda, pakkus mulle naudingut.  No ja sõbrantsiga Grenkas kohvitamas. Kvaliteetaeg! Kuna mul üks projekt katsetusel (lapitöö!), näppisin Humanas oma tunnikese kõiksugu tooteid. Et sobivat materjali leida.  Seal stangede vahel liikudes jäi üks kampsun silma.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita