i
Blogilist - Mõttekodu
Lugedes loon ennast

Uued postitused

 • favicon Niisama. Lihtsalt inimesed
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Vasak, parem, pääsuke ja uuesti!
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Elamused
  kirjutab blogis Aidi Vallik avalikult
 • favicon Sõbrapäev
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Sõbrapäev
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Olete kuulnud, et Sander ja Märt suudlesid?
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Auhindade jagamine 81 aastat tagasi
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Hulgimüük
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Talveke veereb
  kirjutab blogis Aidi Vallik avalikult
 • favicon Pühapäev
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Ideaalmaailm
  kirjutab blogis jutuks saanud mõtted
 • favicon Kuidas saada täiskasvanud inimeseks?
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Surnukeha transpordi eripära
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Lammutamine on jõudmas pannooni
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Unistuste anatoomia
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Veebruar
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Tagasipilk aasta avakuule, üks filmisoovitus ka
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Jaanuari viimane nädal
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Pöördumatu regress
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Kas võtta sambast raha välja?
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Niisama. Lihtsalt inimesed
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., esmaspäev 17 veebruar kell 22:06
Juuksur müttas mu soengu kallal kuidagi veidralt kaua. Kamm siblis juustes küll ühte, küll teistpidi, käärid klõbisesid justkui õhku lõigates, juuksur tammus ümber minu nagu ekstsentriline kunstnik poolelioleva taiese ümber. Ohked olid jõudnud vaiksetest nohinatest skaala dramaatilisemasse otsa, veel pisut ja frisöör oleks võinud fööni vabalt välja lülitada... No ma ei mõista. Lihtne lõikus, ainus erisoov oli, et ma selja tagant võimalikult vähe meenutaks paksu meest. Ma tean, ulmeline soov, aga alati võib ju proovida. Nüüd siis selline draama.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita

Huvitavad blogilistid

Vasak, parem, pääsuke ja uuesti!
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., pühapäev 16 veebruar kell 19:01
Tehtud. Keha hakkab piitsutamist juba unustama, vaim on veel minge te kõik õige...-staadiumis. Sammulugeja huilgab rõõmust, kui tal oleks käed, oleks ta mind õlalepatsutamistega juba vigaseks nüpeldanud. Inimese keha on ikka üks habras ese. Komistasin tee peal üks kord. ÜKS KORD! Ja varbaküüs on potisinine, kindlasti tuleb maha.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 13) Näita
Elamused
kirjutab aidivallik blogis Aidi Vallik avalikult, laupäev 15 veebruar kell 10:26
Viimasel ajal on elu justkui juhuslikult läinud ootamatult kultuuritihedaks ja elamusi sajab sisse nagu uksest ja aknast. Näiteks raamat, mis ma siin viimati lugesin Ma voodisse minnes tavaliselt võtan ikka raamatu kaasa ja loen, kuni silm fookusest välja vajub, sest muul ajal pole selle jaoks aega leida väga lihtne.
Sõbrapäev
kirjutab sille blogis Igapäevaelu, reede 14 veebruar kell 20:45
 Sellele õppeaastale võib nüüd joone alla tõmmata. Aasta tegu, talvelaager, on tehtud. Alati ma põen sinna minekut pikalt ette. No lihtsalt ebamugav on. Mulle meeldib oma kodus ööbida. Aga kui juba minek on, siis tegelikult on tore. Lapsed on nii iseseisvad. Ma peaaegu ei näinudki neid. 4.klass ja ise jälgisid kellaaegu. Mina kõndisin neil lihtsalt järgi ja hoidsin silma peal. Samme tuli küll kokku palju.
Sõbrapäev
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, reede 14 veebruar kell 20:01
     Mina ja mu sõbrad. Mina ei  mahtunud pildile.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Olete kuulnud, et Sander ja Märt suudlesid?
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., reede 14 veebruar kell 01:20
Olen joomise maha jätnud. Nüüd on tulemus käes - tass kohvi keres ja enesetunne nagu elektrijänesel. Vana hea mina jooks praegu ühe korraliku tummise tummise tudukohvi ja hommikul enam ei mäletaks kas teki vedasin ise peale või hoolitses selle eest keegi teine. Spordi kätte surnud pole, isegi vigane pole veel, ega see pole niikuinii õige sport ka, mida ma teen. Peale riskide hindamist otsustasin pühapäevasest matkast võtta vaid pool.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 4) Näita
Auhindade jagamine 81 aastat tagasi
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 13 veebruar kell 23:33
... Pühendan selle postituse tänasele rahvusvahelisele raadiopäevale. Juba hommikul läbi une sain aru, et midagi on tänases päevas teistmoodi, sest vahepeal oli Vikerraadio ja siis oli Kuku raadio, ometi ma nagu nuppe ei näppinud.  Kuigi...
Hulgimüük
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, kolmapäev 12 veebruar kell 14:16
    Isand Konn pakub Tallinnas, Veski Kõrtsis, oma signatuuriga vääristatud ilukirjanduslikku teost Esimesed sada.Segadus hulgihinnaga 5 eurot eksemplar. Lisaks saab huviline soovi korral ja täiesti tasuta  ostuga kaasa hinnatud autorite kollektiivi Konn&Kaamos juttude kogumiku Süda teeb kohati muret.
Talveke veereb
kirjutab aidivallik blogis Aidi Vallik avalikult, teisipäev 11 veebruar kell 13:45
Juba jälle olen suutnud tekitada blogisse mitmekuise lünga ja ma ise ka ei tea, millest see tuleb. Niimoodi võib mulje jääda, et mu elus enam mitte midagi huvitavat ei sünnigi eks ta ole, vanus ka kisub järjest esimese auväärse juubeli poole, mil vanas juudi riigis orjad vabaks lasti ja võlad tühistati, aga sinnani on siiski veel veidi üle aasta aega.
Pühapäev
kirjutab sille blogis Igapäevaelu, pühapäev 9 veebruar kell 18:28
Kolmandik veebruarist hakkab juba läbi saama. Reedel sadas maha vist küll selle aasta esimene lume moodi lumi. Laupäeva hommikuks oli see küll juba kadunud. Kogu aeg on midagi teha ja jube sahmimine on. Järgmisel nädalal ootab ees talvelaager. Tundub, et ilmaga meil isegi enam-vähem veab, sest nädala alguses lubab vihma, aga nädala lõpu poole isegi veidi päikest.
Kuidas saada täiskasvanud inimeseks?
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, reede 7 veebruar kell 08:24
Raadios rääkis üks naine. Veenvalt, selgelt, tarka juttu. Üliasjalik, mõtlesin,  nagu täiskasvanu. Huvitav, millal mina täiskasvanuks saan, ja järgmisel hetkel jõudis mulle kohale, et... appike, ma saan varsti viiskümmend, kui ma ei ole praegu täiskasvanu, siis millal veel.. Täiesti võimalik, et see arusaamine, et ma olen endiselt laps, istub mu peas ja kõrvalvaatajad näevad kortsulist vanainimest.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 26) Näita
Ideaalmaailm
kirjutab Udo blogis jutuks saanud mõtted, reede 7 veebruar kell 19:33
Varem oli ta kaugel. Minust kaugel. Kujuteldavas maailmas. Seal kus sain olla mina ise, ise omas maailmas. Teadmata täpselt millises maailmas.  Teadmata täpselt kes olen see mina ise. Siis tahtsin lihtsalt kodust ära, polnudki tähtis kuhu, peaasi et ära. Ja siis tahtsin juba oma kohta, oma kodu, oma inimesi. Inimesi kellega koos saaks olla mina ise. Aga see ei olegi olnud nii lihtne. Ikka on inimesed näinud minu asemel midagi muud.
Surnukeha transpordi eripära
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, kolmapäev 5 veebruar kell 12:51
   Äsja kaheksakümneseks saanud vana mees väsis ära. Istus oma lemmiktugitooli ja lahkus vaikselt, kellelegi tüli tegemata. Kiirabi käis ikka ka, elustama ei hakanud, kutsus hoopis valge kaubiku. Tulid naksid noormehed, panid lahkunu kanderaamile, tirisid rihmad pingule ning astusid asisel sammul korterist välja.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 5) Näita
Lammutamine on jõudmas pannooni
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, kolmapäev 5 veebruar kell 09:18
Olen selle blogi lugejatele võlgu teabe sellest, kuidas on kulgenud platsi puhastamine, et psühhiaatriakliinik Mustamäele üle tuua. Vt eelnenud postitusi: See ei olnud hea uudis ehk Vaimuhaigla kolimisest Seewaldist Mustamäele“ http://iltaka.blogspot.com/2019/01/see-ei-olnud-hea-uudis.html Majad: muutused ja saatused.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 4) Näita
Unistuste anatoomia
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, teisipäev 4 veebruar kell 08:20
Mul on hästi palju unistusi. Ja suur osa neist on pakitud karpi Järgmises elus. Tom kirjutas hiljuti väga loogilise loo, miks sel sajandil Marsile õunapuid ei istutata, nii et mu kosmosemissiooni unistus on lausa karbis Ülejärgmises elus. Ja katsuge te vaid mulle mitte anda järgmist elu...
comments Viimased kommentaarid (kokku: 9) Näita
Veebruar
kirjutab sille blogis Igapäevaelu, esmaspäev 3 veebruar kell 16:20
Päike! Üle pika aja paistis täna päike. Nii kevadine. Veebruari kolm esimest nädalat lähevad ilmselt ülikiirelt, sest kogu aeg on mingi tegevus: uisutama, talvelaager, õppekäik, külaline/tunniandja ja ongi juba õppeperiood läbi.
Tagasipilk aasta avakuule, üks filmisoovitus ka
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, laupäev 1 veebruar kell 19:45
Soe. Liiga soe ja pime. Päevad olid läbinisti hämarad ja tõid kaasa lumeigatsuse. Lumesära ja valguse soovi. On olnud nii teistmoodi talv, et ma pole senini talvesaapaid jalga pannud. Paksu tallaga tumedatest sügiskingadest on piisanud. Hea on see, et pole libe ja ka küttearved on väiksemad kui külmematel talvedel. Aga sedamoodi talv on minu jaoks väga väsitav. Kogu aeg tahaksin magada.