i
Blogilist - Mõttekodu
Lugedes loon ennast

Uued postitused

 • favicon Pilte võistluselt
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Viienda korruse Eesti 3/3
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Ikka need oravad...
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Montecchi i Capuleti
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Viienda korruse Eesti 2/3
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Kazuo Ishiguro „Kui me olime orvud“
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Gliss Open
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Viienda korruse Eesti 1/3
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Moraalne dilemma
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Õ nagu õnn
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Tuuleallergia
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Tuuled akna taga, aga toas on soe...
  kirjutab blogis Emmeliina blogi
 • favicon Kelle musi?
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Vaba kuu
  kirjutab blogis Indigoaalane
 • favicon Häving
  kirjutab blogis jutuks saanud mõtted
 • favicon V nagu Vestle
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon U nagu usk ja unustus
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Ka homme on päev
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Mida reisile kaasa...
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Aasta on alanud
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Pilk tagasi 1
  kirjutab blogis Emmeliina blogi
 • favicon Kahekõne kärbsega
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kümme aastat tagasi ....
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon On aasta 2020 esimene päev...
  kirjutab blogis Elviina`s blog
 • favicon Aasta 2019
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Köök
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Neli aastat
  kirjutab blogis Igapäevaelu
 • favicon Roti aasta
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Help!
  kirjutab blogis lendav konn
 • favicon Teise osa. Esimene õrritaja
  kirjutab blogis lendav konn
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Viienda korruse Eesti 3/3
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, reede 17 jaanuar kell 08:30
NB! tegemist on väljamõeldisega. Ülemus oli talle alguses soovitanud moodustada oma meeskond, võtta tööle uued inimesed. Kena soovitus, mida oli tegelikult võimatu rakendada. Mingil hetkel hammustas ta läbi, miks selles Firmas pole võimalik keeleolukorda muuta. Kui madalamal tasemel töötavad inimesed eesti keelt ei räägi, siis peab nende ülemuseks olema keegi, kes neist aru saab ja nii edasi, kuni tipuni välja. Kui veel hiljuti võis kohalikke venelasi süüdistada eesti keele mitteoskamises (50 aastat jne), siis nüüd on tööturule tulnud ukrainlased. Ilmselgelt nad eesti keelt ei oska. Nende ülemus, aga, peab suutma nendega suhelda. Miks ukrainlased? Miks mitte bulgaarlased või rumeenlased? Ka Itaalias ja Kreekas olevat suur tööpuudus.

Huvitavad blogilistid

Pilte võistluselt
kirjutab sille blogis Igapäevaelu, reede 17 jaanuar kell 14:33
 Pildid minu kavast ehk edevuse laat. Enamasti on võistluste pildid naljakad, vaatame neid kui huumorinurka. Tavaliselt on üks või äärmisel juhul kaks normaalset pilti. Seekord võtsin kõik ära.  Sellel pildil on hästi näha, kuidas käed on küll sirged, aga käelabad pehmed. Sirutus peaks olema näpuotsteni. Mida imet ma ometi seal jää pealt otsin? Kogu aeg on silmad maas.  Kohe tuleb hüpe.
Montecchi i Capuleti
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, kolmapäev 15 jaanuar kell 11:06
    Just Romeo ja Julia lugu hakkas mul juba Draama väikese saali üheteistkümnenda rea esimesel istekohal kummitama, hoolimata jääkülmast saalist ning avatud uksest vuhtivast tõmbetuulest. Linnade põletamine võib kõnetada mitme kandi pealt, aga minu jaoks oli see eelkõige sunnitud lahkuminekuga lõppev kahe noore hinge esimese armastuse lugu -  ajastustoori, Tartu etüüdid ning neiu Tiina üksindus läbi vanemate vahel valitseva kõrgepinge üksnes taustaks.
Viienda korruse Eesti 2/3
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, kolmapäev 15 jaanuar kell 08:32
NB! tegemist on väljamõeldisega. Firmas oli ka juhte ja töötajaid, kes üldse vene keelt ei osanud. Jah, kindlasti neil oligi selles mõttes parem, et nad ei saanud aru, kui palju infot jääb saamata. Et peale eestikeelset koosolekut jätkub töö paralleelmaailmas. Kus keeleoskajad võtavad juhtimise üle ja selgitavad oma arusaamise ja teadmistega, mida tegema peaks. Inimesed on erinevad ja on neid, keda see ei häiri.
Ikka need oravad...
kirjutab sille blogis Igapäevaelu, teisipäev 14 jaanuar kell 16:14
 Küll käiakse kanarbikku söömas.  Küll niisama istumas.  Või siis midagi peitmas. Terve rõdu on ilmselt peidetud pähkleid täis. :) Väljas on hirmus tuul tõusnud. Toas on mõnus kuulata, aga ma pean õhtul veel trenni minema. Muidu on täiesti tavapärane aasta algus. Pikk jaanuar ja palju sünnipäevi. Samas on täna juba taliharjapäev ehk siis pool talve on läbi, pool veel ees. Õues ilm on küll pigem juba kevadine.
Kazuo Ishiguro „Kui me olime orvud“
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, teisipäev 14 jaanuar kell 15:28
Kazuo IshiguroKui me olime orvud“ Inglise keelest tõlkinud Aet Varik. Kirjastus Varrak, 2019. ET HEA MAAILM TULEKS TAGASI Kazuo Ishiguro Kui me olime orvud“ (When We Were Orphans“, 2000) on esimene raamat, mida ma sellelt kirjanikult lugesin.
Viienda korruse Eesti 1/3
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, esmaspäev 13 jaanuar kell 08:17
Nb! Tegemist on väljamõeldisega! Väsinud ja hämar lift liikus kägisedes allapoole, peatudes viiendal. Ülemus avas talle oma  kaardiga raske klaasukse. Haudvaikne koridor. Ühes seinas suletud uksed. Teises musti nõusid täis kraanikauss, mille kohal silt Ärge unustage pesta musti nõusid. Kriuksuv linoleum ja ere valgus. Nad peatusid ja Ülemus koputas uksele.
Moraalne dilemma
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., pühapäev 12 jaanuar kell 14:39
Mõned vanad inimesed elavad üksi. Selline klaasine lihtlause, üheseltmõistetav ja jahedalt kurb. Üksiolemise põhjused ei ole alati nii lihtsad ja ühe lausega kirjeldatavad, ka üksikute inimeste hulgas on lihtsalt üksikuid ja on sügavalt üksildasi, on saatuse julmuse kui ka enese kidalise iseloomu tõttu üksikuks jäänuid. Need viimased...need on natuke hirmuäratavad inimesed. Olgu, preambula on läbi. Hakkan ambuma. Mul on ligi üheksakümne aastane naabrinna.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 16) Näita
Gliss Open
kirjutab sille blogis Igapäevaelu, pühapäev 12 jaanuar kell 15:58
Sel nädalavahetusel on meil jälle võistlused. Kuidagi väga tihti viimasel ajal. :) Seekord läks siis nii. Hüpped loeti seekord siiski ära, välja arvatud flip, aga noh, seda oligi arvata. Hetkel usun, et sõitsin viimast korda seda kava selle musta kleidiga. Järgmine kord võistlen siis, kui on uus kava ja uus kleit ka.
Õ nagu õnn
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 11 jaanuar kell 23:59
... Õnneks oli täna kena ilm, kiskus isegi õue. kord öeldi õnn tuli õuele ja õu sai õnne täis õnn tuli siis ka kambrisse ja kamber sai õnne täis viimaks õnn tuli sahvrisse lauta ja aita ka rõivad veel mahtusid kohvrisse siis pidi minema (Juhan Viiding) Õues oli mõnus. Selline päikseline ja jäine.  Talve moodi, kuigi ilma lumeta. Viidingu luuletus õnnest...
Tuuleallergia
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, reede 10 jaanuar kell 08:39
kallis internet, palun aita mind. Lisaks päikeseallergiale on mul viimased aastad tekkinud ka tuuleallergia. See ei sõltu niivõrd temperatuurist. Ka soe tugev tuul paneb mu põsed punetama ja tekitab lööbe. Ma olen asjatult otsinud kreemi, mis aitaks seda ennetada.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 24) Näita
Kelle musi?
kirjutab konn, lendav konn blogis lendav konn, neljapäev 9 jaanuar kell 10:12
   Peale pudru manustamist jäin jõllitama lattetassikest - kas tõesti on tüdrukud mulle pesemata tassi andnud? Siis sain aru, et punase jälje on jätnud mu enda moosihuuled. Vaarikamoos:)
comments Viimased kommentaarid (kokku: 4) Näita
Tuuled akna taga, aga toas on soe...
kirjutab Emmeliina blogis Emmeliina blogi, kolmapäev 8 jaanuar kell 20:55
Tagasivaateks pole ükski ilm liiga tuuline. Nagu arvata oli mühises, vihmutas ja tuulitas koolielu algus sisse kahe pika koolituspäevaga. Teema arendus oli nii kaalukas, et oleks seda teadnud, oleksin ära viilinud. Toimetulek agressiivse käitumisega. Miks viilinud? Ikka sellepärast, et ideaalis näen ikka veel koolis armsaid mudilasi ja arukaid teismelisi.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Vaba kuu
kirjutab Indigoaalane blogis Indigoaalane, teisipäev 7 jaanuar kell 10:11
Esmaspäeval pidi algama puhkus. Seetõttu oli reede väga tihe. Asjad üle anda, viimased koosolekud, pooleliolevad projektid niimoodi kirja panna, et tagasi tulles mäletaks, kus pooleli jäi.. Siis sain ülemuselt SMSi et kas leian 15 min aega temaga kohtumiseks, Ma ei tea miks, aga süda aimas halba. Mõtlesin paaniliselt läbi, et kas midagi on valesti või pahasti.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 5) Näita
Häving
kirjutab Udo blogis jutuks saanud mõtted, teisipäev 7 jaanuar kell 02:06
Ta näitab näpuga alla minu poole ja ütleb HÄVING Ma vaatan üles, püüan protesteerida, tõstan käsi ja hüüan, ei, ei, ma tulin sinu juurde et nõu saada, ma ei tea mida teha, ma olen hädas. Ta hüüab uuesti kõmiseva häälega nii et see mu sisikonna värisema paneb. Ma tean mida see tähendab. Ma olen ühe hävingu põhjustanud, kahte pealt näinud ja kaks hävingut ise läbi elanud. Ma tean mida see tähendab.
V nagu Vestle
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, pühapäev 5 jaanuar kell 19:59
... Tont seda teab, kust mu meili-kasti hakkas tutvumispakkumisi tulema. Juba ammu. Mingi Twoo saatis. Et see ja teine on sinust huvitatud. Aitäh, aga no ei ole. Tõesti kohe mitte. Algul, juba mõned aastad tagasi, klikkasin ikka kirja lahti. Siis olid huvilised 80. Ma kohe palju aastaid enam neid kirju ei avanud. Aga nüüd ükspäev näpuviga, kiri lahti ja mis ma näen. Puha noored mehed! 20 ja 30. Ja appikene!...
U nagu usk ja unustus
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 4 jaanuar kell 14:44
... Mu sõbrannal oli kunagi sõrmus, millele olid kujundatud sümbolid - rist, ankur ja süda. See oli tema vanaema kihlasõrmus, ja kuigi õhukeseks kulunud, tema sõrme täitsa paras ja endiselt arusaadavalt sügava mõttega. Usk, lootus, armastus. Nüüd on sõbranna ise vanaema. Rääkisin temaga aasta lõpus.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita