i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon KÜMME!
  kirjutab blogis Filmidest ja Muusikast
 • favicon Elizabeth Gilbert "Big Magic: Creative Living Beyond Fear"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon Al Sweigart "Automate the Boring Stuff with Python"
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Margaret Atwood "Orüks ja Ruik"
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Megan Lindholm, Robin Hobb "The Inheritance & Other Stories"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon Tont - Vaba vesi
  kirjutab blogis Trash Can Dance
 • favicon Jean-Pierre Minaudier "Grammatika ülistus"
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Jonas Frykman ja Orvar Löfgren "Kultuurne inimene"
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Indrek Hargla «Clemens Fellinus, Rex Estonicum»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Sepsis - Sepsis
  kirjutab blogis Trash Can Dance
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb
 • favicon Indrek Hargla "Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

KÜMME!
kirjutab Soprano blogis Filmidest ja Muusikast, esmaspäev 24 juuli kell 07:00
Jep, Filmidest ja Muusikast blogil täitus eile 10 aastat. Et panna asi persepektiivi, siis juulis 2007 oli George Bush veel u. 1,5 aastat USA president ja Tobey Maguire oli veel Ämblikmees (Spider-Man 3s). 10 aastat vana on näiteks  esimene Transformers ja Jan Uuspõld läheb Tartusse. Et te tunneksite ennast tõesti vanana, siis võib veel mainida, et näiteks blogiga samal aastal ilmusid albumid Radiohead - In Rainbows , Arcade Fire - Neon Bible (alles nende teine), LCD Soundsystem - Sound of Silver (samuti nende teine), UNKLE - War Stories (mu lemmik 2007 album) jpt. Aeg lendab ja blogi kogub tolmu nüüd juba mingi viiendat aastat. Olen siiski pidanud traditsiooni ja teinud igal aastal vähemalt  PÖFFi postituse.

Huvitavad blogilistid

Elizabeth Gilbert "Big Magic: Creative Living Beyond Fear"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, neljapäev 20 juuli kell 17:30
Elizabeth Gilberti Big Magic: Creative Living Beyond Fear ilmus eesti keeles 2016. aastal nimega Suur võluvägi. Hirmudest vaba loominguline elu . Elizabeth Gilbert (jah, seesama, kes kirjutas Söö, palveta, armasta) julgustab kõiki elama loomingulist elu. Ta kirjeldab omaenda loomeprotsessi ja ütleb, et kui sa oled elus, siis sa oled loominguline inimene. Seega tuleb ainult peale hakata. Soovitavalt kohe praegu.
Al Sweigart "Automate the Boring Stuff with Python"
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, teisipäev 18 juuli kell 11:34
Eks ta natuke kurb ole - rühkida poolküpses eas kaks aastat kõrgkoolis IT süsteemide arendajaks õppida, et siis aru saada, et professionaalsel tasemel programmeerimine oleks mulle pigem karistus kui kutsumus. Kui mind üldse miski kutsub, siis on see sellisel tasemel programmeerimine, nagu Al Sweigert oma imetoredas teoses Automate the Boring Stuff with Python (jep, netis ka täiesti tasuta loetav!) õpetab.
Megan Lindholm, Robin Hobb "The Inheritance & Other Stories"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, kolmapäev 12 juuli kell 17:30
Megan Lindholm on Robin Hobb on Margaret Astrid Lindholm Ogden. Kui Megan Lindholm kirjutab kaasaegseid linnafantaasiaid, siis Robin Hobb kirjutab epic fantasyt (eepiline fantaasia kõlab natuke tobedalt, või mis?). Megan Lindholm oli juba tunnustatud fantaasiakirjanik, kui ta tahtis kirjutada hoopis teistsuguses stiilis raamatut.
Jean-Pierre Minaudier "Grammatika ülistus"
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, esmaspäev 10 juuli kell 21:01
Ajaloolase ja eesti kirjanduse tõlkija Jean-Pierre Minaudier esseelikul teosel Grammatika ülistus õnnestus üks õige kummaline asi: kahtluse alla seada mu keeltearmastus.
Indrek Hargla «Clemens Fellinus, Rex Estonicum»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, esmaspäev 10 juuli kell 19:06
Tegelikult lugesin jutustust mitu kuud tagasi, aga kirjutada sellest ei saanud, et ikka tuli midagi muud vahele või ette... Sisu Teose peategelaseks on munk, keda Laisaks Petruseks kutsutakse, tegelik ristinimi on mehel siiski Petrus Lymandus, aga ta on eesti soost ja paganana sündinud. Ühel ilusal päeval saabub kloostrisse üks käbe, suisa närviline tegelane, kes teatab, et Petrus ongi just see, keda ta jahib, et Petrus on talle orjaks antud ja nad lähevad nüüd Liivimaale. Uue isanda nimi on Henrik ja teda hüütakse veel ka lätlaste Henrikuks. Seosed Jutustus ilmus 26.
Pealkirjata
kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb, reede 7 juuli kell 23:06
mina sind sina mind me oleme teineteist väärt lühidalt kallis ma armastan sind koos olla on rõõm
Indrek Hargla "Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, neljapäev 6 juuli kell 17:00
Indrek Hargla Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat on sarja kuues teos ja tundub, et iga korraga läheb aina paremaks. Juba teises raamatus tegutsevad paralleelselt vana Melchior Tallinnas ja tema poeg Lübeckis. Noor Melchior kipub apteekriametist kõrvale kalduma, kuna salamõrtsukate vennaskond ja oma suure armastuse eest võitlemine röövivad kõik tema mõtted ja aja. Mis vististi ongi raamatu kaasahaaravuse üks põhjustest.
Margaret Atwood "Orüks ja Ruik"
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, esmaspäev 17 juuli kell 23:02
Atwoodi düstoopia Orüks ja Ruik tuletas kogetud elamuse poolest millegipärast meelde Andy Weiri Marslast. Kui Marslases käis pidev füüsikaülesannete lahendamine, siis Orüksis ja Ruigas oli selle vasteks geenitehnoloogiaga seotu. Kuna ma kummastki valdkonnast midagi ei tea, lasin loetul end kaasa viia ja uskusin pimesi keerulisi termineid, meetodeid, tehnoloogiaid ja teooriaid, mida autorid mulle ette söötsid.
Tont - Vaba vesi
kirjutab Trash blogis Trash Can Dance, kolmapäev 12 juuli kell 15:51
Tont - Vaba vesi Trash Can Dance 2017 TCD 134 kassett A: 1. Põlevad silmad 05:30 2. Sajune soe 07:03 3. Sume 04:59 4. Suutra 05:31 B: 1. Vaba vesi 08:15 2. Metsaõite mesi 06:08 3. Hämardub 05:30 4. Varjud hiilivad 05:25   Kuula, lae alla! Kestus 48 minutit 40 sekundit. Kogus 48 tk Kasseti hind on 4 eurot Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com. Tont on esmalt rändur.
Jonas Frykman ja Orvar Löfgren "Kultuurne inimene"
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, esmaspäev 10 juuli kell 12:21
Tore raamat, mis kirjeldab Rootsi keskklassi kujunemist 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses. Mitte eriti üllatuslikult tuleb välja, et palju sellest, mida tänapäeval lai üldsus iseenesestmõistetavaks peab, polnud seda teps mitte sada aastat tagasi, olgu siis kõne all hügieeniharjumused või vanemate suhted oma lastega.
Sepsis - Sepsis
kirjutab Trash blogis Trash Can Dance, esmaspäev 10 juuli kell 12:48
Sepsis - Sepsis Trash Can Dance 2017 TCD 133 kassett A: Frozen Mankind B: Hemathological Destruction Või sama salvestis mõlemal poolel: 1. Frozen Mankind 2. Hemathological Destruction Kuula Frozen Mankind Kestus 8 minutit 44 sekundit. Kogus 44 tk Kasseti hind on 3 eurot Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com. NO teatri etendus Dreamers pani unistama kohalikust outsider black metalist.