i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon Fredrik Backman "Ärevil inimesed"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon HÕFF 2020
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon Jaan Aru "Ajust ja arust"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon HÕFF tuleb
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Fredrik Backman "Ärevil inimesed"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 18 mai kell 12:18
Alustasin Fredrik Backmani raamatu Ärevil inimesed lugemist lootuses saada nalja. Backman oskab seda suurepäraselt teha. Kuigi teadsin, et see käib tal ikka läbi nukruse ja tõsiste asjade prisma. Päris algus oli lootustandev. Noore politseiniku kimbatus ülijoviaalse kinnisvaramaakleri ja 20-aastase emo ülekuulamisel oli väga lõbus. Aga siis kohe kirjutab autor väga tõsistest ja väga kurbadest asjadest. Kaalusin lausa juba enne neljandikuni jõudmist pooleli jätta. Ma ei taha praegusel ajal raamatutest veel midagi negatiivset lisaks lugeda. Aga kuna ma jätan harva raamatuid pooleli, siis ei teinud seda seekordki. Kogu raamat räägib põhimõtteliselt sellest, mida teevad meeleheitele aetud inimesed. Ilmselt on nad samal ajal ka ärevil. Ka ängistus sobiks ehk raamatu pealkirja tõlkimiseks.

Huvitavad blogilistid

HÕFF 2020
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, pühapäev 17 mai kell 11:33
Kas klaas on pooltäis või pooltühi? Et kui õiget HÕFFi kogemust ei saa, siis ei ole mõtet ka selle veebivariandiga ponnistada? Sõltub, kas sa oled Urmas E. Liiv või Mart Sander. Täpsed tsitaadid võite järelvaatamisest järele vaadata, aga Urmase arust oli tegemist super asjaga ja Mart leidis, et festival jäi olematuks.
Jaan Aru "Ajust ja arust"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 11 mai kell 08:59
Jaan Aru Ajust ja arust räägib unest, teadvusest, tehisintellektist ja muust. Autor on neuroteadlane ja psühholoog ning raamat on kirjutatud kõigile, keda huvitab aju ja mis seal sees leida on. Kirjastusest öeldi, et see on viimase aja kõige popim populaarteaduslik raamat, mida tõendab asjaolu, et raamatust ilmus hiljuti juba kuues trükk.
HÕFF tuleb
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, kolmapäev 6 mai kell 23:12
Inimene on ikka veider. Mõistuse hääl ütles kohe, et sel aastal Haapsallu asja ei ole, aga majutuse tühistamisega ootasin ikkagi viimase hetkeni. No et äkki. Ime jäi aga sündimata ja sel aastal on HÕFF veebis.