i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon Jan Guillou "Kurjus"
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Tove Jansson "Suveraamat"
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Antoloogia «Shanidar»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Nancy Huston "Loomispäevik"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon Andrzej Ziemiański «Zapach szkła»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Lõvi talvel / The Lion in Winter (1968)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon Кукушка (перевод Аапо Ильвес)
  kirjutab blogis ilves@metsas.ee
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb
 • favicon Anton Hansen Tammsaare "Elu ja armastus"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon EDASI - Horror Mirror
  kirjutab blogis Trash Can Dance
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Jan Guillou "Kurjus"
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, laupäev 23 september kell 11:07
Teisipäev 23:30. Mõtlesin enne magamaminekut heita pilk raamatusse, mille raamatukogust koju olin toonud. Et kas paistab ka hea lugemine olevat. 00:58. Olin kogemata 89. leheküljeni lugenud, aga kuna järgmine hommik pidin ometi tööle minema, sundisin end raamatut käest panema ja tuld kustutama. 01:00. Panin tule uuesti põlema ja lugesin edasi, sest ei suutnud südame tagudes uinuda. 01:33. Sain lõpuks uinutud. Kolmapäev Lugesin hommikusöögi kõrvale, tööle kõndides, paar lauset töölgi, rongiga sõites ja jälle poole ööni koduski. Neljapäev Jõudsin plaanitust hulga hiljem tööle, sest lugesin hommikul kodus raamatut. Lõpuni jäi siiski veel 15 lehekülge. Nendega maiustasin pärast õhtusööki. --- Vot selline raamatuneelamiselamus. Kulus marjaks ära Gödel Escher Bachi lugemise vahele.

Huvitavad blogilistid

Nancy Huston "Loomispäevik"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 18 september kell 19:54
Nancy Hustoni Loomispäevik  on essee õigemini miniesseedest koosnev teos, mille aluseks on raadiosaated, mis käsitlesid kuulsaid loomingulisi abielupaare. Loomispäevik on korraga palju asju. Huston on rase ja peab päevikut, sealjuures hüpates vahel kahe aasta tagusesse aega, kus ta närvihaigust põdes. Vahele kirjutab ta loominguliste paaride elust. Sellistest, kus nii mees kui naine olid võrdväärsed kirjanikud ja loojad.
Lõvi talvel / The Lion in Winter (1968)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, pühapäev 17 september kell 23:44
Teil on väga hea maitse, lugepeetud hääletajad. Lõvi talvel osutus väga mõnusaks vaatamiselamuseks. Oma osa siin kindlasti sellel, et tegemist oli näidendi ekraniseeringuga, mis reeglina tähendab üle keskmise dialoogi. Pahatihti juhtub küll sedasi, et ajahammas teeb oma töö ja aastaid hiljem on teravus kadunud. Aga mitte siin. Mõned näited - My finest angle.
Anton Hansen Tammsaare "Elu ja armastus"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, neljapäev 7 september kell 17:32
Keskkoolis lugesin läbi kõik Anton Hansen Tammsaare romaanid. Sest kohustuslik Tõde ja õigus meeldis, kirjandusõpetaja soovitas kindlasti ka Põrgupõhja uut vanapaganat lugeda ja kuna see meeldis veelgi enam, siis tulid järjest ka ülejäänud. Peamiselt 80ndatel ilmunud Kogutud teostes olid iga romaani lõpus pikad ja põhjalikud kommentaarid, kus siis seletati ära, kuidas nõukogude inimene Tammsaaret mõistma peaks.
Tove Jansson "Suveraamat"
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, neljapäev 21 september kell 21:28
Täiskasvanud lugejale mõeldud Suveraamatus suurt midagi ei toimu, on lihtsalt suvi ühel väiksel saarel, kus kaks kanget, üks vanaema ja ta lapselaps, hängivad, loodust jälgivad ja vahepeal juttu veeretavad. Kõlab kuidagi... potentsiaalselt tüütult või igavalt, aga tegelikult polnudki seda sugugi mitte. Oli vaat et ootamatugi.
Antoloogia «Shanidar»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, kolmapäev 20 september kell 14:10
Väikekirjastus Skarabeus jõudis tänavu juunis oma 20. raamatuni. Võib ju vaielda, kui sügav see Skarabeuse vagu eestikeelses ulmes on, aga on ilmne, et antud kirjastuseta oleks eestikeelne tõlkeulme ikka kohutavalt vaesem. Piisab, kui nimetada kolm autorit: Harlan Ellison, Kir Bulõtšov ja Pasi (Ilmari) Jääskeläinen. Samahästi võiks neid nimesid olla siin kuus või kaksteist.
Andrzej Ziemiański «Zapach szkła»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, teisipäev 19 september kell 17:22
Otsustasin, et hakkan Andrzej Ziemiański kogumikku Zapach szkła otsast ja järjekorras lugema. Noh, et paar-kolm asja on sealt juba varem ajakirjades loetud ja need on väga meeldinud. Kogumiku esimene tekst on lühiromaan Klaasi lõhn, mis ühtlasi ka raamatu nimilugu, kogumiku pikim ja enim auhinnatud. Sisu Kusagil Poola Rahvavabariigi kolkas, 70ndate alguspoole, ühe väikese pansioni lähedal, märkavad puhkajad, et rohu sisse tekib mingisugune hall ring. Et rohi ja muu taimestik muutub otsekui halliks.
Кукушка (перевод Аапо Ильвес)
kirjutab ilves@metsas.ee blogis ilves@metsas.ee, reede 15 september kell 14:46
(Viktor Tsoi, Käoke, tõlge Aapo Ilves) Käoke Laulmata laule kui palju veel, mitmeid, mul ütle, käoke, kas tead? Linnades mul liikuda, või väljadel, kivina vees olla, või täheks taevas, kuis peab? Päev taevalael mind vaata, ka
Pealkirjata
kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb, kolmapäev 13 september kell 10:30
tütar alustas kooli ööd nüüd pikemad aias tärkab unevõlg
EDASI - Horror Mirror
kirjutab Trash blogis Trash Can Dance, neljapäev 7 september kell 10:50
EDASI - Horror Mirror Trash Can Dance 2017 TCD 137 kassett A: Horror Mirror (remake 2010) 17:38 B: Horror Mirror (original 2009) 16:52   Kuula töötlusti   Kuula originaali Kestus umbes 34 min ja 32 sek. Kogus 36 tk Kasseti hind on 4 eurot Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com. 2011 aasta jaanuaris reliisis TCD kaks esimest autoriplaati ning nendeks olid EDASI Night At The Museum ning White Tie Black Noise, ühel neist Horror Mirrori originaal ja teisel mustaks võõbatud ületöö.