i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon Andrzej Pilipiuk «Głowica»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Andrzej Pilipiuk «Horroskop na rok bieżący»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Andrzej Pilipiuk «Na rybki»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Andrzej Pilipiuk «Z książki kucharskiej Jakuba Wędrowycza»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Andrzej Pilipiuk «Zabójca»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Juuni vihmad
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Kuld ja süsinik
  kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Andrzej Pilipiuk «Głowica»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, pühapäev 16 juuni kell 11:54
Alustama peaks vast sellest, et lahatava jutu pealkiri on maakeeli Lõhkepea. Võiks öelda ka tuumalõhkepea, aga see oleks juba liigvaba ümberpanek. Sisu Ukraina mafioosod varastasid tuumalõhkepea ja tahavad seda Poola mafioosodele maha müüa. Kohtumine lepitakse kokku, ukrainlased tulevad lõhkepeaga ja poolakad rahaga. Üldiselt tundub kõik laabuvat, aga kui poolakad dosimeetriga kontrollima hakkavad, siis dosimeeter ei reageeri. Antakse vastastikku tina, on surnuid ning ellujäänud põgenevad. Lõhkepea jäetakse maha, sest muresid niigi palju. Õnnetuseks valisid mafioosod tuumatehingu toimumispaigaks Stary Majdani lähedase prügimäe.

Huvitavad blogilistid

Andrzej Pilipiuk «Horroskop na rok bieżący»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, laupäev 15 juuni kell 14:20
Taas võib alustada tõdemusega, et see tekst ei ole jutt, vähemasti selle termini tavapärases tähenduses. Keskmiselt arukas inimene suudab oletada ja pealkirjast välja lugeda, et tegu on tulevase aasta horoskoobiga. Sisu Jakub Wędrowyczi vaimus horoskoop on künismi ja misantroopia segu, mis lubab head, halba ning hulgaliselt asotsiaalseid ja morbiidseid juhtumisi. Seosed Tekst Horroskop na rok bieżący ilmus esmakordselt 2001.
Andrzej Pilipiuk «Na rybki»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, reede 14 juuni kell 23:29
Iga slaavi keeli tönkav inimene peaks aru saama, et jutu pealkirjaks on Kalal. Joodikeksortsist Jakub Wędrowyczi suhtumine kalapüüki on lihtne kui tahad kala, siis dünamiidiga või elektriga, aga kui kala ei taha, siis õngega. Sisu Józef Paczenko, üks Jakubi püsi(jooma)kaaslastest, leiab oma semu kohaliku tuletõrjedepoo taga asuva tiigi äärest, kus eksortsistil paarkümmend õlut vees jahtumas ning ajaviiteks ka kahemeetrine toigas õngeks käes. Jakub püüab kuldkala! Noh, selle, kes kolm soovi täidab.
Andrzej Pilipiuk «Z książki kucharskiej Jakuba Wędrowycza»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, neljapäev 13 juuni kell 15:33
Tegelikult ei ole see tekst jutt, vähemasti selle termini tavapärases tähenduses. Keeleoskaja inimene loeb ju pealkirjast välja, et tegu on väljavõtetega Jakub Wędrowyczi kokaraamatust. Sisu Leheküljeline laast sisaldab kõigest kaks retsepti: Hot Dog ja Ghost Dog. Eks Andrzej Łaski illustratsioon jutu alguses annab kenasti mõista, et vähemasti ühe retsepti puhul tuleb sõna koer täht-tähelt mõista. Seosed Tekst Z książki kucharskiej Jakuba Wędrowycza ilmus esmakordselt 2001. aastal Andrzej Pilipiuki kogumikus Kroniki Jakuba Wędrowycza.
Andrzej Pilipiuk «Zabójca»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, neljapäev 13 juuni kell 12:20
Otsustasin läbi lugeda Andrzej Pilipiuki esimese ulmeraamatu. Sisu Lühijutt Zabójca algab uljalt joodikeksortsist Jakub Wędrowycz askeldab oma õues, kõlab lask ning kuul viib mehelt tüki kõrva. Lasule järgneb teine jne.
Juuni vihmad
kirjutab Unknown blogis Vahur Afanasjev, teisipäev 11 juuni kell 22:38
Juuni vihmad, jahedad ja värsked kui lapsepõlves suve ootasin. Veel olin puhas, aga mitte karske kui elu hõlmad tasa paotusid. On vesi kerge, aga pilv on raske, kui lemmikmäng mu elus pimesikk. Mul ennast vahel kinni püüda laske. Ei ole hinge, kõik on inimlik.
Kuld ja süsinik
kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb, laupäev 8 juuni kell 11:22
Kaunis on ilus sõna, sina oled aga sellest ilusam. Su vaieldamatu ilu on absoluutselt kõgile näha. Su sisemine ilu aga ületab su välimist veel mitmekordselt. Sa oled justkui piiramatu jagaja ja andja, tugev ja lahke inimene -