i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon Meelas Miisu / Bat Pussy (umbes 1970)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon Mehise juuksekrunniga detektiiv / Top Knot Detective (2017)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb
 • favicon Palju õnne, Steve Johnson
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon Anne Tyler "Hapu tüdruk"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon Eleonora Ratkevitš «Собачий год»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Konrad T. Lewandowski «Przybysz»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Reidar Jensen «Forsidepiker smiler aldri to ganger»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Eesti keeld ja tung
  kirjutab blogis Jäljed liival enne vihmasadu
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Meelas Miisu / Bat Pussy (umbes 1970)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, teisipäev 20 märts kell 22:32
On hulk filme, mille kohta on teada, et nad on valmis tehtud ja ka kinos näitamiseni jõutud, aga tänaseks päevaks ei ole neist täies pikkuses enam ühtegi koopiat säilinud. Reeglina tegemist eelmise sajandi kahekümnendatel - kolmekümnendatel vändatud teostega. Parimal juhul on olemas versioonid, mis kokku lõigatud olemasolevatest jupikestest ja ekraanitõmmistest (näiteks London After Midnight) Nagu nüüd aga selgus on veel olemas filmid, mis on pärast valmimist kaduma jäänud, mille kohta pole isegi teada et nad olemas on ja mida keegi ei otsi.

Huvitavad blogilistid

Mehise juuksekrunniga detektiiv / Top Knot Detective (2017)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, teisipäev 20 märts kell 22:24
Üldiselt on lugu selline, et kui esimese viie minutiga pole film suutnud vaatajat haakida, siis on jama majas. Kui selle ajaga pole suudetud selgeks teha, et lugu mida näitama hakatakse on erakordselt originaalne ja kindlasti väärt vaatamist, siis on vaataja tähelepanu juba lootusetult hajunud. Mehise juuksekrunniga detektiiv püstitas haakimise osas aga ilmselt maailmarekordi.
Palju õnne, Steve Johnson
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, kolmapäev 7 märts kell 19:48
Märtsikuust on mõned päevad juba kulunud, aga veebruarist on üks võlgnevus veel õiendada. Erinevad kohustused ja kuri haigusevimm võtsid oma, nii et Reaktori EV100 erinumbrisse ma sünnipäevaõnnitlust kirjutada ei jõudnudki. Seal on hoopis üks lugu Marek Piestrakist (ja mitmed teised väärt lood muidugi ka). Et aga mitte väärt järjepidevust katkestada, siis erandkorras ilmub 7. veebruaril oma 58.
Anne Tyler "Hapu tüdruk"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 5 märts kell 11:50
Anne Tyleri Hapu tüdruk on kolmas raamat Hogarth Shakespearei sarjast ja jutustab ümber Tõrksa taltsust. Tuletan meelde, Tõrksa taltsutus on Shakespearei komöödia, kus tõrgest naist üritatakse mehele panna, lõpuks ta nõustub, kuid avastab pulmas, et mees käitub ebaviisakalt.
Eesti keeld ja tung
kirjutab Ilmar Raag blogis Jäljed liival enne vihmasadu, reede 2 märts kell 19:25
Sellel pildil on inimesed, kelle raevu üritati mõjutada tsensuuriga Araabia kevade ajal. Piltt on kui vastus küsimusele tsensuuri efektiivsuse kohta.  Kolm päeva pärast rahutuste algust Egiptuses, 28. jaanuaril 2011 võeti president Hosni Mubaraki käsul maha kogu internet ja mobiiltelefonide side linnades.
Konrad T. Lewandowski «Przybysz»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, esmaspäev 22 jaanuar kell 19:06
Olen kogu käesoleva aasta haige olnud... noh, et õnnestus eelmise aasta lõpus miski ilge viirus külge haakida jne. Kuna viirus oli tõesti ilge, siis eriti lugeda ei saanud, magasin ja mõtlesin asjadele, milleks vahepeal mahti pole olnud. Näiteks otsustasin enesele selgeks teha Konrad T. Lewandowski fantasy sarja kuuluvate tekstide omavahelised seosed...
Reidar Jensen «Forsidepiker smiler aldri to ganger»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, esmaspäev 20 november kell 17:34
Sattus täna hommikul üllatuslikult selline jutt ette... Jood hommikust kohvi, kaevad miskis wõrguraamatukogus, leiad norra ulmejutu, kuna lühike, siis loed kohe... Sisu Jutu peategelane, keemiatööstuses töötav andekas noormees, satub lehekioski juures vestlema ühe tütarlapsega. Elu, kogu oma lihtsuses? Kuid ei ole nii, sest tütarlaps asub klaasi taga, ühe kalli klantsajakirja kaanel.
Pealkirjata
kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb, esmaspäev 19 märts kell 23:19
sõbra surm läbi ta enese käe on reetmine valu viha meeleheide midagi saa teha kaitsetu siia tuleb ühesuunaline tee --- sõbra surm läbi ta enese käe tabab mind ootamatult. šokk. mu keha enda reaktsioon uudisele on samuti ootam
Eleonora Ratkevitš «Собачий год»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, teisipäev 23 jaanuar kell 23:54
Minu kätte on jõudnud ajakirja Mir fantastiki 2018. aasta esimene number. Nagu traditsiooniks saanud sisaldab ajakiri Eleonora Ratkevitši ulmelaastu, mis asub kohe sisukorra järel, mida toimetus epigraafiks ehk siis motoks nimetab... Sisu Kronoterroristliku organisatsiooni kaks liiget korraldasid miskis vivaariumis pogrommi...