i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon Annika Lõhmus “Passist reispassini”
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb
 • favicon valentines day
  kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb
 • favicon Alice Hoffman "Igapäevane nõiakunst"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon The Nun (2018)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon Jacek Dukaj «Xavras Wyżryn»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Serva pidi Rutgerist
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon C. J. Tudor «The Taking of Annie Thorne»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Meg Lukens Noonan "Ühe mantli lugu"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon Jõeäärsed tapatalgud
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Nietzsche
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Vabadus
  kirjutab blogis Vahur Afanasjev
 • favicon Andrzej Sapkowski «Sezon burz»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Hendrik Groen "Salapäevik", "Kuniks elu" ning "Ela ja lase elada"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Annika Lõhmus “Passist reispassini”
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 17 veebruar kell 10:46
Annika Lõhmuse “ Passist reispassini ” on tõeliselt praktiline reisiabiline. Annika Lõhmus on laulja Eesti Filharmoonia Kammerkooris, mis on üks enamreisivaid kollektiive Eestis. Seetõttu on temal ja ta kolleegidel varuks suur hulk praktilisi nõuandeid ja tähelepanekuid, kuidas üht reisi mugavamaks ja sujuvamaks muuta. Siin on nõuandeid reisivale vanemale, soovitusi, kuidas valida kohvrit, mida teha enne reisi, kuidas pakkida. Nippe, mis aitavad vähema närvikuluga lennujaamades ja lennukites hakkama saada.

Huvitavad blogilistid

The Nun (2018)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, teisipäev 11 veebruar kell 22:56
Üldiselt mulle see Conjuringi maailm täitsa meeldib. Need põhifilmid on kohe täitsa kõhedad. Nii et kuigi mu eemisest postitusest võis jääda mulje, et The Nun täiesti juhuslikult hääletusnimekirja sattus ja mul tema vaatamise vastu mingit huvi ei ole, siis see mulje ei vasta päriselt tõele. James Wan ise natuke asjatas ja Valakist oli mul ka väga teravad mälestused. No ei saa ju väga halb olla.
Alice Hoffman "Igapäevane nõiakunst"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 10 veebruar kell 10:07
Alice Hoffmani Igapäevane nõiakunst ei olnud üldse midagi sellist,  mida ma sellelt ootasin. Olin ette kujutanud mingit kaasaegset nõiajanti, kus noored tüdrukud nõiaraamatuid loevad ja valesid asju välja kutsudes kaost tekitavad. Siin ei olnud mingeid nõiaraamatuid, küll aga ebatavaline perekond, mille naised olid kaunid ja eriliste võimetega. Kusagil nimetati seda maagiliseks realismiks Ameerika Ühendriikide moodi.
Serva pidi Rutgerist
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, neljapäev 6 veebruar kell 22:58
Ma imetlen teie kannatust, kallid lugejad. Käesolevat aastat on juba sedapalju käinud, et viisakamad kuukirjad on kaks korda ilmuda jõudnud. Ma jõuan aga alles nüüd selleni, et esimese väikse uudisnupukese valmis trein. Uus tase filmibloginduse maailmas. Filmipostituse tiiser.
C. J. Tudor «The Taking of Annie Thorne»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, esmaspäev 3 veebruar kell 22:41
Annie Thornei kadumine on C. J. Tudori teine romaan maakeeles ja üldse autori teine romaan. Debüütromaan Kriidimees oli puhtakujuline kriminaallugu, aga Annie kadumise raamatut on nimetatud ka õudusromaaniks. Jah, romaanis on üleloomuliku õudusloo elemente, on õõva, kuid päris puhtakoeliseks õuduslooks ma seda siiski ei nimetaks. Sisu Romaani sisuks on Joseph Thornei tagasitulek kodukanti, Arnhilli alevikku.
Meg Lukens Noonan "Ühe mantli lugu"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, esmaspäev 3 veebruar kell 10:21
Meg Lukens Noonani Ühe mantli lugu on just see, mida pealkiri ütleb ühe mantli valmistamise lugu. Aga millise mantli! See maksis 50 000 dollarit, oli tehtud täielikult käsitsi ja kõige parematest ja kallimatest materjalidest, mida leida võis. Autor sattus ühele kodulehele, mida pidas austraallane John H. Cutler, kes elas Sydneys ja oli neljandat põlve rätsep.
Jõeäärsed tapatalgud
kirjutab Unknown blogis Vahur Afanasjev, laupäev 1 veebruar kell 11:36
Vaata, nurgas rahvakunstnik segab suus kokteili. Pepsit Coca-Colaga. Teised joovad veini. Kell on võrdlemisi palju, pilk on süütu, looriga. Naljakas ei ole, siiski õhtu imet sooritab. Švipsis neiud saavad naisteks, kõigil tar
Hendrik Groen "Salapäevik", "Kuniks elu" ning "Ela ja lase elada"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, teisipäev 28 jaanuar kell 10:59
Hendrik Groen on hollandi kirjanik, kes kirjutab pseudonüümi all. Eesti keeles on ilmunud kolm raamatut: Salapäevik, Hendrik Groen, 83 aastat vana , Kuniks elu. Uus salapäevik. Hendrik Groen, 85 aastat vana ning   Ela ja lase elada . Salapäevikus ” ja selle järjes Kuniks elu ”pajatab 83-aastane vanapapi oma elust vanadekodus.
Nietzsche
kirjutab Unknown blogis Vahur Afanasjev, kolmapäev 25 detsember kell 20:16
On’s kirjanikud eluks ajaks lapsed? Või viga on vaid minus eneses. Kui usuks Jumalat, ma teaksin täpselt, kus põõsas õige vastus vedeleb. Võin guugeldada kümme tuhat päeva, kuid peidab ennast elutõdemus. Ehk laste silmad viim
Pealkirjata
kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb, laupäev 15 veebruar kell 22:59
ma armusin taas aastal 2015 alguses ei julgenud seda endale lubada või kui julgesin, siis ei julgenud loota, et mis või mida ning kuhu see kõik viib. ma vist polegi kunagi rohkem hetkes olnud kui siis, sest langeva tuha ja hi
valentines day
kirjutab blogis blogiriimuri ajaweeb, neljapäev 13 veebruar kell 15:30
raising nipple beating heart raising hopes & raising pressure single beer & beating meat
Jacek Dukaj «Xavras Wyżryn»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, reede 7 veebruar kell 00:30
Igaks juhuks ütlen kohe ära, et need kaks imelikku poolakeelset sõna on teose n-ö peategelase nimi. Sisu Romaani tegevus toimub alternatiivajaloolises maailmas, kus Nõukogude-Poola sõda lõppes poolakate kaotusega, nn Wisła imet 1920. aasta augustis ei juhtunud ning Poolast sai veel üks liiduvabariik. Järgnesid küüditamised ja kõige poolaliku väljajuurimine.
Vabadus
kirjutab Unknown blogis Vahur Afanasjev, kolmapäev 25 detsember kell 20:10
Vabadus on pinge, millel puudub ots. Ühendatud hinged, minemise trots. Vabadus on tuuled kuivas männikus. Luuletused, mille sisu pole mängitud. Vabadus on raske koorem orjale. Karske kuu ja seened, mida korjame. Vabadus on pi
Andrzej Sapkowski «Sezon burz»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, reede 31 jaanuar kell 23:23
Romaan Sezon burz, mille pealkiri maakeeles võiks olla Tormiaeg, on Andrzej Sapkowski hilisem lisandus oma nõiduri maailma-sarja. Sisu Romaani käivitavaks sündmuseks on nõidur Geralti mõõkade vargus. Mõõgad on head ja kallid, aga eelkõige on need Geraltile tarvilikud tema töö jaoks... on n-ö elatusvahendiks. Pisut uurimist ja saab selgeks, et tegu polnud lihtsa vargusega. Ja kes üldse julgeks nõidurilt tema mõõkasid varastada.