i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

  • favicon Unustatud ja Kassikullane / Forgotten Silver (1995)
    kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
  • favicon Tiit Pruuli "Minu maailm"
    kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
  • favicon Lewis Pugh "21 Yaks and a Speedo"
    kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Unustatud ja Kassikullane / Forgotten Silver (1995)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, kolmapäev 18 juuli kell 23:00
Sedasi, jalkaga on nüüd mõneks ajaks rahu majas ja saab jälle filmidest kirjutada. Mul oli küll plaan, et kui hääletus kipub viigisadamasse tüürima, siis agiteerin mõnda lähisugulast hääletama, aga magasin õige hetke maha ja sedasi ongi seekord kaks võitjat ja tuleb kahest filmist kirjutada. Mõlemad on head, nii et kõik võidavad. Enne veel kui Peter Jackson ilmakuulsaks sai kirjutas ja lavastas ta koos sõbra Costa Botesiga Uus-Meremaa televisioonile ühe peaaegu tunnise dokumentaali Forgotten Silver (1995) unustusehõlma vajunud kinokunsti pioneerist Colin McKenziest. Mees, kes muuhulgas filmis kohaliku nupumehe õnnestunud lennuüritust mõned kuud varem kui vennad Wrightid oma nikatsi kuuri alt välja ajasid.

Huvitavad blogilistid

Tiit Pruuli "Minu maailm"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, pühapäev 8 juuli kell 21:57
Tiit Pruuli  kirjutab, et raamatu  Minu maailm  aluseks on kellegi Artur Soometsaga tehtud kihlvedu ja nii koosnebki raamat vaheldumisi kummagi mehe teisele kirjutatud reisikirjadest. Pruuli kirjutab Artur Soometsast pikalt ja laialt, kuidas ta rikkaks sai ja millised on tema reisimisharjumused.
Lewis Pugh "21 Yaks and a Speedo"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, pühapäev 1 juuli kell 12:55
Lewis Pugh on erakordne inimene. Ta on Briti-Lõuna-Aafrika päritolu kestvusujuja ja ookeanide eest kõneleja. Ta oli esimene inimene, kes on ujunud pikamaadistantsi igas maailma ookeanis. 2007. aastal ujus ta üle Põhjapooluse (jah, praegusel ajal on seal võimalik ujuda), kus vesi on -1,7 kraadi, ja 2010. aastal üle Himaalaja mäestikus asuva liustikujärve.