i
Blogilist - Kultuur
Kultuuriblogide kohtumispaik

Uued postitused

 • favicon Bad News Tour (1982)
  kirjutab blogis Full-Metal-Metsavana
 • favicon Silent Trigger (1996)
  kirjutab blogis Full-Metal-Metsavana
 • favicon Kill or Be Killed (1980)
  kirjutab blogis Full-Metal-Metsavana
 • favicon Aplus / Les Affamés (2017)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon "Gogol" - telesarja pilootosa (2017)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon PÖFF 2017
  kirjutab blogis Filmidest ja Muusikast
 • favicon Mees pureb peni / Man Bites Dog (1992)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
 • favicon "Pent Nurmekund – keeletark ja õpetaja" (koostanud Ott Kurs, toimetanud Tõnu Tender)
  kirjutab blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus
 • favicon Rocky (I'd Do Anything for Love)
  kirjutab blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Aplus / Les Affamés (2017)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, reede 17 november kell 15:09
Käesoleva filmi põhjal on Kanada umbes nagu Eesti. Samasuguseid udusse mattunu aasu on terve Eesti hommikuti täis, samasuguses metsas võin ma käia vanematekodu lähedal hulkumas, samasuguses autentses laudas võin käia naise vanematekodus. Zombide osas on meil ainult vajakajäämisi. Selles maailmas liigub nii-halbu-et-on-head anekdoote rääkiv Bonin, Michonnet meenutav pükskostüümis fuuria, Tšehhovi püssi kandev kuhu-ma-olen-sattunud olekuga naine, žanrile kohustuslik pisitüdruk ja mõned veel hammustamisest pääsenud tegelased lisaks. Lavastaja Robin Auberti varasemate töödega tutvudes ei saanudki enda jaoks selgust, kas Aplus jäi juhuslikult poolele teele või taotluslikult. Žanrikino austajana jäi mind nimelt segama see kunstiline ambitsioon, mis ei viinud lugu edasi.

Huvitavad blogilistid

Bad News Tour (1982)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, reede 17 november kell 01:34
Tegelen nüüd natuke pühaduserüvetusega ja ütlen, et minuarust on Spina tap igav. Bad news tour teeb sama aga minuarust palju elulisemalt, pöörasemalt ja ehedamalt. Erinevalt Spinal tapist tulid mulle vaadates mõned päriselust pärit tuttavad või bändimehed kohe silme ette. Võibolla muidugi oli Bad news rohkem meile lähemal ajastus ning aegruumis? Adrian Edmondson ja Rik Mayall on muidugi täiendavaks boonuseks.
"Gogol" - telesarja pilootosa (2017)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, neljapäev 16 november kell 23:06
Ametlikult olevat Nikolai Gogoli jutustuse Vii ainetel valminud film Vii (1967) esimene Nõukogude Liidu õudusfilm. Siiani väga hästi vaatamist kannatav film. Originaalne ja kõhe. Gogol ehk kõige tuntum on ilmselt kõigi Eesti teatrite mängukavas mingil hetkel olnud komöödia Revident autorina, kaasaegsetele tuntuks sai ta aga esmalt just täpselt selliste rahvapärimustest inspireeritud kõhelugude nagu Vii kirjutajana.
PÖFF 2017
kirjutab Soprano blogis Filmidest ja Muusikast, neljapäev 16 november kell 08:27
Juba homme hakkabki pihta see filmimaraton. Jätkan traditsiooni ja teen taas oma PÖFFi kava avalikuks. Seega kõik, kes tahavad mind stalkida või hoopis nendel aegadel mu kodu röövima minna, siis nüüd on teie parim võimalus. Sel aastal ostsin esimest korda PÖFFi lihtsurelike passi, millega saab välja võtta 30 piletit, pluss see tagab vaba sissepääsu kõikidele seanssidele, kui saalis on vabu kohti.
Mees pureb peni / Man Bites Dog (1992)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, teisipäev 14 november kell 23:18
Meil kõigil on see üks sõber kellega koos asjad juhtuma hakkavad. Lähed üksinda välja, võtad kaks õlut ja satud pensionäride päevakeskuse bingoõhtule. Temaga koos aga pole sugugi välistatud sattumine kinnisele peole, mille peremehelt on paras nõuda: Tee seda kalatrikki, see on ilgelt lahe. Umbes sedamoodi tundega on suur osa filmist Mees pureb peni.
"Pent Nurmekund – keeletark ja õpetaja" (koostanud Ott Kurs, toimetanud Tõnu Tender)
kirjutab Esta blogis Kohustuslikult vabatahtlik kirjandus, reede 3 november kell 14:45
Polüglott Pent Nurmekunnast olen ma kunagi juba lugenud ning siingi kirjutanud. Lõpuks jõudsin ka kolme aasta vanuse monumentaalteoseni, millesse on kokku pandud 150 lk elulugu, 30 lk bibliograafiat ja 360 lk  mälestusi-meenutusi keeletarga lähikondsetelt ja muidu tuttavatelt.
Rocky (I'd Do Anything for Love)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, neljapäev 2 november kell 23:56
Muusika on filmides ikka tähtsal kohal olnud. Esimene helifilmgi oli ju Jazz Singer. Ja reeglina püütakse ikka sedasi sättida, et filmi toon ja muusika omavahel kokku klapiksid ja üksteist täiendaksid. Aga mis siis saab, kui võtta üks vana tuttav film, sellest üks kuulsavõitu stseen ja panna selle taustaks midagi vähe teistsugust? Esimene selline katsetus on siinsamas.
Silent Trigger (1996)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, reede 17 november kell 01:30
B filmizanri puhul on üks hea asi - see on tehniliselt surematu. B film ei sõltu nimelt ühestki moevoolust või ajastust vaid tuleb ikka puhtalt inimlikkust lollusest, mis on hävimatu ning aegumatu väärust. Ikka ja jälle ilmub välja uusi ambitsioonikaid lavastajaid, kes tahavad teha midagi nende arust nõnda hiiglaslikku, et kõik klassika kahvatub. Välja kukub aga nagu alati.
Kill or Be Killed (1980)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, reede 17 november kell 01:28
Ma pole ikka tükk aega midagi nii vaimustavalt halba näinud. Põhimõtteliselt siis lugu sellest, kuidas üks vana natsikindral (kes, meenutab Sean Connery nooremat venda ja kuuleb aegajalt Hitlerit endaga kõnelemas) otsustab teha Lõuna Aafrikas maailma esimese karate olümpiamängud. Õnnetuseks aga ei taha tema parim karate-tsempion sellest kuuldagi. Võtab pruudi ja põgeneb luidete vahele.