i
Blogilist - Kirjandus
There are worse crimes than burning books. One of them is not reading them. ~ Joseph Brodsky ~

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon XXV ehk kuidas jätta minevik selja taha, näiteks hobusefarmis
  kirjutab blogis Hyperebaaktiivne
 • favicon Ángeles Mastretta "Armuvalu"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon S. Lundberg ,,Küsimärk on pool südant" (juuli I)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon XXIV ehk lapsehoidjaks Prantsusmaale
  kirjutab blogis Hyperebaaktiivne
 • favicon S. Young ,,London Road" (juuni VIII)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon Leonard Mlodinow "Nõtkelt"
  kirjutab blogis Bukahooliku märkmed
 • favicon J. Rohn ,,7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks" (juuni VII)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon J. Buxbaum ,,Kui sõnadest jääb puudu" (juuni VI)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon XXIII ehk nigeeria-ameerika-nigeeria
  kirjutab blogis Hyperebaaktiivne
 • favicon C. Hoover ,,Kõik su täiuslikkused" (juuni V)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
 • favicon S. Young ,,Dublin Street" (juuni IV)
  kirjutab blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi)
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

XXIV ehk lapsehoidjaks Prantsusmaale
kirjutab Mariann blogis Hyperebaaktiivne, reede 3 juuli kell 18:59
Sel suvel on mul plaanis lugeda õige mitu raamatut Minu-sarjast tänu armsale Maele Petrone kirjastusest. Esimesena asusin kõige paksema kallale - Eia Uus Minu Prantsusmaa , mida olen juba ammu tahtnud lugeda. 2008-2012, Prantsusmaa. 23-aastane Eia vajab oma ellu muutust. Ta jumaldab Prantsumaad ning on seal varem käinud palverännakul ja avastanud ka Pariisi. Muidugi tahaks ta teada, milline tunne oleks riigis ise elada. Niisiis otsustab ta minna  au pair iks. Eia hoida jäävad aastane tüdruk ja neljane poiss. Vanematel on parasjagu käsil lahutus. Mees jääb elama Normandia maamajja, naine korterisse Pariisi südames.

Huvitavad blogilistid

Ángeles Mastretta "Armuvalu"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, reede 3 juuli kell 11:17
Mehhiko autori Ángeles Mastretta Armuvalu  on romaan ühest naisest ja veel mitmest teisest naisest, paarist mehest ja Mehhikost. Suur osa tegevusest toimub kodusõja ajal 19101920.  Emilia Sauri sündis 1893. aastal Mehhikos ja kasvas üles vägagi tänapäevaste vaadetega vanemate ja iseäranis vabameelse tädi juures. Emilia tahab saada arstiks ja selleks ta ka saab, hoolimata tolleaegsetest eelarvamustest ja piirangutest.
S. Lundberg ,,Küsimärk on pool südant" (juuli I)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), neljapäev 2 juuli kell 22:56
352 lk 2019, Eesti Raamat ,,Küsimärk on pool südant on raamat, mis oli juba ammu silma jäänud. Mingil hetkel lugesin aga selle kohta negatiivset arvustust ja jätsin seejärel julgelt kõrvale. Raamatu sisu kohta saad täpsemalt lugeda kirjastuse kodulehelt siit: ,,Küsimärk on pool südant. Hoolimata eelarvamustest, haaras lugu mind kohe endasse. Ühelt poolt oli see tegelikult vastik ja kratsiv lugu, ei midagi meeldivat.
S. Young ,,London Road" (juuni VIII)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), teisipäev 30 juuni kell 23:49
432 lk 2015, Ajakirjade Kirjastus See on 2.raamat samast sarjast, mille 1.raamat oli ,,Dublin Street. Varem olen kogemata ära lugenud ka 3.raamatu pealkirjaga ,,Jamaica Lane. Kui 1.raamat mulle põhimõtteliselt tätsa meeldis ja ilmselt on meeldinud ka 3.raamat (loe siit, mida olen kirjutanud ,,Jamaica Lane kohta), siis seekordne oli nagu 1.raamatu paha kordus.
Leonard Mlodinow "Nõtkelt"
kirjutab Tiina blogis Bukahooliku märkmed, pühapäev 28 juuni kell 21:12
Kel Jaan Aru raamat loetud, võiks jätkuks võtta Leonard Mlodinowi Nõtkelt. Paindlikust mõtlemisest muutuste ajastul. Ka see raamat räägib ajust, aga teeb seda eelkõige mõtlemise aspektist. Aru raamat on Mlodinowi teosele hea sissejuhatus, kuigi ka see ei vaja eelteadmisi.  Me elame muutunud maailmas.
J. Rohn ,,7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks" (juuni VII)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), pühapäev 28 juuni kell 20:42
172 lk 2014, Kirjastus Nebadon Jim Rohn on eduõpetajatest minu suur lemmik. Mõned aastad tagasi avastasin, et youtubes on päris palju tema loenguid üleval ning pikematel autosõitudel kuulasin just teda. Nii olid tegelikult raamatus ,,7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks räägitud mõtted enamuses mulle tuttavad, sest need on ka loengutena üleval.
J. Buxbaum ,,Kui sõnadest jääb puudu" (juuni VI)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), laupäev 27 juuni kell 19:39
288 lk 2019, Rahva Raamat Aasta aega tagasi lugesin samalt autorilt raamatut ,,Ütle mulle kolme asja. Erilist muljet see küll ei jätnud. ,,Kui sõnadest jääb puudu aga figureeris mu enda noorteraamatuga ,,Mälestusteta suvi väga mitu nädalat järjest koos noorteraamatute müügiedetabelis, siis jäi silma. Päris tükk aeg mõtlesin, et mille otsa ma siis nüüd sattusin.
XXIII ehk nigeeria-ameerika-nigeeria
kirjutab Mariann blogis Hyperebaaktiivne, reede 26 juuni kell 21:19
Lugesin kaks suve tagasi Chimamanda Ngozi Adichie romaani Pool kollast päikest , mis mulle sügava mulje jättis. Kui mulle kasutatud raamatute poes tema teine romaan Americanah ette juhtus, siis ostsin selle pikemalt mõtlemata ära. Seejärel jäi raamat mulle riiulisse parajat aega ootama, mis saabus #kikael2020 väljakutse juunikuu teemaga.  20. sajandi lõpp ja 21.
C. Hoover ,,Kõik su täiuslikkused" (juuni V)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), esmaspäev 22 juuni kell 03:18
288 lk 2019, Pegasus Ükski eelnevalt loetud sisukirjelus ei valmistanud mind ette selleks, mida raamatust ,,Kõik su täiuslikkused leidsin. See on lugu abielupaarist, kellel mitmeaastase proovimise järel ei õnnestu ikka lapseootele jääda (naisel siis ikka).
XXV ehk kuidas jätta minevik selja taha, näiteks hobusefarmis
kirjutab Mariann blogis Hyperebaaktiivne, teisipäev 7 juuli kell 19:55
Rosie Walsh Päev, mil me kadusime saabus mulle ühes toredas üllatuspakkis kirjastuselt. Esimesena võlus mind teose värv, sest nii erksaid raamatuid on mul riiulis vähe. Muidugi võtsin ta kohe esimesel võimalusel käsile, sest sama kirjaniku eelmine raamat oli hea. Enne lugema asumist ei vaadanud ma isegi tagakaanelt, millest üldse juttu tuleb, et veel põnevam lugeda oleks. 21. sajand, Somerset & London.
S. Young ,,Dublin Street" (juuni IV)
kirjutab Heli Künnapas blogis Heli lugemisvara (lugemisblogi), reede 19 juuni kell 09:54
380  lk 2015, Ajakirjade Kirjastus Mõned aastad tagasi suutsin selle sarja 3.raamatu läbi lugeda. Nüüd jäi raamatukogus ette ka 1.raamat. ,,Dublin Street tegevuse kohta saad kokkuvõtet lugeda Apollo kodulehelt.