i
Blogilist - Filosoofia blogid
Traditsioon ja uuenev mõtlemine

Uued postitused

 • favicon 1001 Stirlitzit (8): “Kes laskis?!?”
  kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
 • favicon 1001 Stirlitzit (7): “Puänt!”
  kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
 • favicon 1001 Stirlitzit (6): Kuidas tsõgan Artur luuret tegi!
  kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
 • favicon Sedelid (387): Vezgor vs maagor
  kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
 • favicon Sedelid (386): Semantilised anomaaliad (A)
  kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
 • favicon Sedelid (382): Maassingi-keel?
  kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Sedelid (382): Maassingi-keel?
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, pühapäev 28 juuli kell 22:00
Kui reverteerida ehk (r) maassing amassing, siis saame tõepoolest amatsoonidele lähedase nimetuse, seda enam et sellisele viimsele pesale Läänemere ääres on Erudiitide toimetistes juba ammu viidatud. Kreeklaste teada pärinesid amatsoonid Väike-Aasiast ja olid olemas juba Trooja sõja ajal, kui ilusa Helena vabaduse nimel seisid kõrvuti Hektoriga parimate hellenite militaarsportlaste nagu Achilleus vastu. Mis tüvest nad algselt olid, see on ebaselge on pakutud ka, et osa kurde võivad olla esikrahva, mis pooldus, järglased või siis otsustasid erinevatesse suundadesse rännanud kimbrite üks hõim naasta vanale kodumaale, mis oli nüüd sküütide meelevallas. Ent ka päris-hellenitega tugevas kontaktis hõimusegment ei ole välistatud.

Huvitavad blogilistid

1001 Stirlitzit (8): “Kes laskis?!?”
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, teisipäev 20 august kell 17:49
Keegi võib norida, et kas korrektsemalt neist vanadest asjadest poleks võimalik kirjutada. Ja teiselt poolt, kas need vene veteranid ikka väikese Linda abil saabusid saatusi korrigeerima. Lääne-maailm elab 2014.aasta-järgses uues julgeolekureaalsuses, kui Budapesti memorandum 1994.aastast on unustatud nagu 1939.aasta kevadel Müncheni sobinguga tõmmatud “lõplikud piirid”.
1001 Stirlitzit (7): “Puänt!”
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, teisipäev 20 august kell 00:56
Eesti keeles on eraldi sõnad dramaatilise teemapöörde ja punkti kohta, kuna prantslased kasutavad ühte sõna pointe. Ma nägin major ehk seersant Kaldet erinevates situatsioonides.
1001 Stirlitzit (6): Kuidas tsõgan Artur luuret tegi!
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, esmaspäev 19 august kell 15:10
Pärast USA-s ilmunud raamatuid “Felix Munoze” kohta on ilmselge, et “Bruno Mölder” ei rääkinud 90.aastatel tagasipöödumisel tõtt enda päritolust ja suhetest okupatsioonivõimude KGB-välisluure osakondadega ning valetab siiani nii oma hariduse kui ka suhete kohta Baltimaade kriminaalsete ringkondadega.
Sedelid (387): Vezgor vs maagor
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, reede 2 august kell 22:12
Ma olen juba puudutanud tähtkujude ehk taeva-kaare teema juures naiivinterpretatsioone, kus Koot ja reha langetab agraarinterpretatsioonina maarahva igipõlisele sulasrahva positsoonile ja asendab Frejas slända (Frejerock) või Freya värteni-koodipuu kujundi. Ometi keegi ei vaidle, et reede on Freya päev olnud algselt ehk ka Reet on eestipärane vaste vanale viljakusjumalanna nimetusele Frigge-Freya (neid algselt ei eristatud), keda auliselt ka Skandinaavia (paganlikud) sakslased tunnustasid lisanimega Emis ! (Teised variandid võisid olla murdekangal Piret ja Virku(-akka).
Sedelid (386): Semantilised anomaaliad (A)
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, neljapäev 1 august kell 18:53
On kummaline, et ott “karu” on murdekangal vaid Võnnus ära märgitud, kuna sõna nõid , mis eranditega kõikjal mujal levinud, jälle seal puudub! Pole üllatav, et nõidumise mõistega seostatakse sort-sort/sorp-sorpma, küll aga kummaliselt mõjub teadlane-sõna esmakasutus, mis palju ütleb nii mõnelegi arturile. Ime-tüve ümber ehitatud murdetuletised on suunatud väljapoole.