i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

„Elu“ kinos Ekraan ja Cinamon
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 27 märts kell 15:01
Mulle imponeerivad ulmefilmid, mille käivitavaks jõuks on bioloogiline katastroof (siia alla võib tinglikult liigitada ka kõik zombie-filmid) ja inimese evolutsiooni käigus välja arenenud hirm kõige võõra ees. Päriselus on inimrass kohutavalt egotsentriline ning põlastab kõiki, kes usuvad elusse väljaspool meie mullast planeeti; fiktsioonis kipume aga veelgi äärmusesse demoniseerides kõiki võimalikke kontakte, mis kosmosest võiks meieni jõuda. Millegi pärast oleme veendunud, et kui kuskil ongi keegi, siis kindlasti on ta meie moodi vihane, ründav ja agressiivne.

Huvitavad blogilistid

 • i Fotoblogardid
  24 h jooksul 14 postitust
  metsas on hea. minge metsa
 • i Kultuur
  24 h jooksul 2 postitust
  Herbert W. Franke «Schlag und Gegenschlag»
 • i Filmiblogid
  24 h jooksul 1 postitust
  "Kong: Skull island" (2017) - suurus on oluline, kuid ainult sellest ei piisa
 • i Ettevõtlus, turundus
  24 h jooksul 0 postitust
  Thank you for the awesome Junior vs Senior meet-up!
 • i Muusika
  24 h jooksul 4 postitust
  박근혜 대 김무성, 국민은 안중에 없는 ‘집착’ [정치토크 돌직구 92회]
 • i Ühiskond ja poliitika
  24 h jooksul 2 postitust
  23. veerandtund väliskommentaatoriga: Keit Kasemets EL 5 arengustsenaariumist
 • i Poliitikud
  24 h jooksul 1 postitust
  Landscaping :: Ways You Can Have A More Natural Lawn
 • i Astroloogia
  24 h jooksul 3 postitust
  Aries New Moon: The Beast in Me
 • i Mõttekodu
  24 h jooksul 6 postitust
  Vesi sees ja vesi väljas
 • i Kokkade kodu
  24 h jooksul 1 postitust
  Šokolaadikeeks banaani ja šokolaaditükkidega
 • Vaata kõiki blogiliste või Loo uus list
"Power Rangers" (2017) - parem kui peaks olema, kuid tänasesse päeva enam ei sobi.
kirjutab Raiko Puust blogis Filmid, mängud ja muu huvitav!, neljapäev 23 märts kell 22:54
Power Rangerid 2017 Power Rangers loodi USA produktsioonikompanii poolt aastal 1993, kus esmakordselt kasutati ära Jaapanis ülipopulaarse Super Sentai kõrget kvaliteeti (lastele suunatud teleprojekti kohta). Kohalikke näitlejaid oli vaja momentidel, kui oli teksti ja lugu rääkida, kuid kõik märul ja võitlus saadi otse muutmata kujul Super Sentai seriaalist.
„Kaunitar ja koletis” kinos Ekraan ja Cinamon ning „Kaunitar ja koletis” neljapäeval, 23. märtsil kell 9.00 ETV2-s.
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, kolmapäev 22 märts kell 12:50
Kaunitar ja koletis” (USA 2017) kinos Ekraan ja Cinamon ning lastefilm Kaunitar ja koletis” (Saksa 2012) neljapäeval, 23. märtsil kell 9.00 ETV2-s. Igihaljas lugu kaunitarist ja koletisest on jõudnud taas suurel kinoekraanile. Seekordne film põhineb 1991. aasta Disney animafilmil, mis oma imelise pildikeelega on kummitama jäänud kindlasti paljude 90ndate laste ja noorte mäludesse.
Dezső Kemény «A harmadik generáció»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, teisipäev 21 märts kell 22:35
Kosmos ja robotid paljude arvates selline see ulme ongi... Sisu Jutu tegevus toimub Maal, kus pärast Kahetunnist sõda ei ela enam ühtegi inimest. Kosmosesse ehitati Suur Rõnga nime kandev Maad ümbritsev võrumaailm ning vähene ellujäänud inimkond kolis sinna. Maal ja mujal Päikesesüsteemis tegutsevad robotid, varustades Suure Rõnga elanikke kõige vajalikuga.
Sangarid (2017)
kirjutab Eveli blogis Eveli filmiblogi, teisipäev 21 märts kell 18:06
http://www.imdb.com/title/tt6025806 Sangarid on kodumaine lugu Nõukogude Eestist Rootsi pagenud kolmest ettevõtlikust tüübist (Veiko Porkanen, Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet). Poisid jätavad oma ettemääratud tulevikud, põrutavad kummipaadiga üle lahe ja püüavad end uues suures priiuses kehtestada.
„Paulo Coelho lugu” kolmapäeval, 22. märtsil kell 21:35 ja laupäeval, 25. märtsil kell 22:40 ETV2-s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 20 märts kell 11:48
Eluloofilm kõigi aegade suurima müügieduga Brasiilia kirjanikust Paulo Coelhost. Seda kirjanikku kas armastatakse või suhtutakse üleolevalt, pidades teda eelkõige igavlevate koduperenaiste meelelahutajaks. Ma ise olen kaldunud pigem esimesse kategooriasse, sest olen olnud võlutud tema maagilisest keelekasutusest, mis kohati tundub lausa omamoodi mantrana.
"Horizon Zero Dawn" (2017) – hea katse Zelda ja Link, kuid Aloy on peajagu üle.
kirjutab Raiko Puust blogis Filmid, mängud ja muu huvitav!, neljapäev 16 märts kell 22:09
Tootja : Guerilla Games, Sony Lavastaja : Mathijs de Jonge Platvormid : Playstation 4 Ilmumisaeg : 01. märts 2017 Maaletooja ja toetaja :  Playstation Guerilla Games  on alati olnud seotud ainult Killzone seeriaga, mis mänguna jäi alla konkurentidele, kuid visuaalselt tegi silmad ette.
Dmitri Volodihhin «Колонисты»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, neljapäev 16 märts kell 22:35
Milline see tulevik siis kord kunagi tuleb... Sisu Üks mitte kõige optimistlikum pildike kosmose koloniseerimisest... et tulevik, kauge planeet ja agraarne elulaad. Seosed See pisut üleleheküljeline laast kuulub sarja Labürindi Oikumeen, on kronoloogiliselt sarja teine tekst.
„Öine administraator” reedel, 17. märtsil kell 21.40 ETV-s
kirjutab laisklohe blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, neljapäev 16 märts kell 14:36
Sel päeval on eetris kuueosalise lühiseriaali esimene osa. Põhjused soovitada esiteks on seriaal valminud John le Carré raamatu järgi, mida ei ole eesti keelde tõlgitud; teiseks võitsid kolm peategelast tutvustamist selgelt m
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
"Get Out" (2017) - filmikunsti kuld, mis peidab pinnapealse õuduse taga midagi veel hirmsamat.
kirjutab Raiko Puust blogis Filmid, mängud ja muu huvitav!, teisipäev 14 märts kell 14:36
Kao ära 2017 Kay & Peele (MadTV) koomikuteduost tuntuks saanud Jordan Peelei lavastaja/stsenaristi debüüt on õnnestunud ning võib pidada lausa üheks filmimaailma edukamaks, sest värskelt suurtele ekraanidele jõudnud õudusmüsteerium Get Out (kohaliku nimega Kao ära) annab tõeliselt ootamatu kvaliteetkino laksu, mis pealispindselt on õudne, kuid sügavamal lausa hirmus.
„Julieta” kolmapäeval, 15. märtsil kell 21.35 ja laupäeval kell 23.00 ETV2-s
kirjutab laisklohe blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, teisipäev 14 märts kell 17:30
Pedro Almodóvar on tegija, kelle filme ma alati väga ootan, paraku enamasti näen ma neid televiisorist, sest isegi PÖFFil ei pruugi need alati Tartusse jõuda. Telesse jõuavad õnneks päris hästi. Uhiuue filmi sisust: Madridis elav noor lesknaine Julieta leinab koos tütre Antiaga abikaasat ja isa Xoani. Lein ei ühenda ema ja tütart, vaid lahutab. Täisealiseks saades lahkub Antia kodust, katkestades emaga kõik suhted.
Munnivardad - Salanimekiri
kirjutab Trash blogis Trash Can Dance, teisipäev 14 märts kell 12:52
Munnivardad - Salanimekiri Trash Can Dance / PussyPussy Records 2017 TCD 132 CDR 1. Salanimekiri 2. Vikerkaare punkarid 3. Bürokraatia 4. Terrorganisatsioon 5. Agropunk 6. Agent 7. Korralik tsirkus 8.
Dmitri Volodihhin «Сюрприз для небогатых людей»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, esmaspäev 13 märts kell 23:51
Lugesin kunagi, vähemasti pooltosinat aastat tagasi üht Dmitri Volodihhini lühiromaani, mis oli küll hästi kirjutatud, aga millest jäi väga halb järelmaitse. Piisavalt halb, et autor lugemistväärivate hulgast eemaldada... Siis sattusin aga kogemata kuulama üht audioraamatut mehe jutuga ning see jutt meeldis mulle kohe väga.
Nintendo Switch - osta või mitte? Probleemid, kehv disain ja kus kurat on kõik mängud?
kirjutab Raiko Puust blogis Filmid, mängud ja muu huvitav!, esmaspäev 13 märts kell 21:53
Nintendo Switch  on kümme päeva väljas olnud ning seda on proovitud igas võimalikus poosis ja iga mänguga (neid on ainult kümme) ning nüüd viimaks on paras aeg panna kirja esialgne hinnang uuele Nintendo konsoolile kas osta seda või mitte.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
„Kõige tagaotsitum mees” teisipäeval, 14. märtsil kell 22.30 TV3-s
kirjutab laisklohe blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 13 märts kell 13:47
Film on valminud John le Carré samanimelise romaani järgi. Vaatajate hinnang filmile  imdb.com-s on korralikud 6.8 punkti ja mõned võidud-nominatsioonid on filmil ka, kaasa arvatud parima adapteeritud stsenaariumi eest tugev stsenaarium on teadagi kõige alus. Filmis mängib  Oscari võitnud Philip Seymour Hoffman, plakatil on näha ka suurepäraseid Willem Dafoed ja Robin Wrighti.
Logan (2017) - tõenäoliselt kõige parem Marveli film
kirjutab Raiko Puust blogis Filmid, mängud ja muu huvitav!, pühapäev 12 märts kell 03:56
Logan 2017 Logan on imeline hüvastijätt Hugh Jackmani seitseteist aastat kehastatud Wolverineiga. Sõltuvalt kui suur karakteri austaja keegi on - on pisarad täiesti reaalne varianti. Minu jaoks sümboliseerib see meistriteos momenti, kus naisega üle mitme aasta saime koos kinno minna. Vaseke oli nõus vaatama ka Marveli filmi, olles varem näinud täpselt mitte ühtegi, ning kuiva silmaga ei pääsenud ka seekord.
"Kong: Skull island" (2017) - suurus on oluline, kuid ainult sellest ei piisa
kirjutab Raiko Puust blogis Filmid, mängud ja muu huvitav!, pühapäev 12 märts kell 01:14
Kong: Pealuu saar 2017 Kong: Pealuu saar ei ole järg 2005 ilmunud Peter Jacksoni filmile King Kong , vaid täiesti uus ja oluliselt varem toimuv eraldiseisev lugu, mis peaks olema samas universumis uue Godzillaga. Lavastaja Jordan Vogt-Roberts pole varasemalt midagi väga tuntud teinud peale halva komöödia, siis esimene suurem projekt on täiesti hästi õnnestunud.