i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon “Must luik” laupäeval, 28. märtsil kell 23.35 TV3s
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon „Daybreak“ Netflixis
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon “Mata Hari – paljastatud spioon” reedel, 27. märtsil kell 20.05 ETV2s
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis FILMIBLOGI
 • favicon “Kotkas maapaos” teisipäeval, 24. märtsil kell 22.55 ETV2s
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon “Dunkirk” esmaspäeval, 23. märtsil kell 22.00 Kanal2s
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon „Alias Grace“ Netflixis
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon Once Upon a Time... in Hollywood (2019)
  kirjutab blogis Mukk
 • favicon „Emma” Tartu kinodes 
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

„Daybreak“ Netflixis
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, kolmapäev 25 märts kell 11:05
Eksistentsialistidel oleks praegu pidupäev, sest ajad meil on komplitseeritud ja musta laega. Ühiskond muutub meie endi silme all iga tunni, iga päevaga, ja see on pöördumatu. Stroomi jalutajad hoiavad kramplikult kinni veel millestki normaalsest, tavapärasest, lihtsast ja arusaadavast; kui toaspüsijad valmistuvad juba millekski, mis on muutunud, tundmatu ja võõras. Tõde on see, et me elame kriisisituatsioonis ja see langetab maske, ning meil on võimalus näha meid endid ja ümbritsevaid sellistena, kes me tegelikult oma sisimas oleme vaatamas Hirmu põhjatutesse tumedatesse silmadesse. Aga mida muud katku ajal ikka soovitada, kui veel suurema ja tõsisema katku teemalist sarja?! Daybreak“ on 10-osaline ja 1-hooajaline teismeliste apokalüptiline sari, mis tugineb väga lõdvalt Brian Ralphi 2011.

Huvitavad blogilistid

“Mata Hari – paljastatud spioon” reedel, 27. märtsil kell 20.05 ETV2s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, teisipäev 24 märts kell 10:56
100 aastat tagasi seisis Mata Hari süüdimõistetuna püssimeeste ees. Hiljuti leitud dokumendid muudavad tema süü aga kaheldavaks ja paljastavad Mata Hari elu kohta nii mõndagi uut. Mata Hari, õieti Margaretha Geertruida Zelle, oli iseseisev naine, kelle julgus ja seksuaalsus meeste ülemvõimu ohustasid. Abikaasa kohtles teda väga halvasti ja naine ei soovinud elada ohvrina.
“Kotkas maapaos” teisipäeval, 24. märtsil kell 22.55 ETV2s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 23 märts kell 09:00
Pärast peadpööritavat võidukäiku ja hävitavat lüüasaamist Elba saarele pagendatud keiser Napoleon I jälgis teraselt poliitilist olukorda Euroopas, varitsedes võimalust taas troonile tõusta. Filmis analüüsivad ajaloolased kukutatud geeniuse kolmesadat päeva üksikul saarel ja taaselustavad selle närvesööva perioodi võtmehetki. Kirjandusest pakuksin välja Emil Ludwigi raamatu Napoleon“.
Pealkirjata
kirjutab Tanel blogis FILMIBLOGI, pühapäev 22 märts kell 15:01
Ergo Kuld Talve (2019) Eestlaste südametes armastatud O.Lutsu jutustuste põhjal valminud Kevade, Suvi ja Sügis järjefilm, kus säravad super cast noorte näitlejatega, Mick Pedaja sound ja kaunis suvine Eestimaa. Humoorikas käsikiri töötab. Nostalgia ilmne.
“Dunkirk” esmaspäeval, 23. märtsil kell 22.00 Kanal2s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, laupäev 21 märts kell 08:54
Kolm Oscarit võitnud Christopher Nolani eepiline märulipõnevik Teisest maailmasõjast. Liitlasvägede sõdurite uskumatu evakuatsioon Belgiast, Suurbritanniast ja Prantsusmaalt, kui Natsi-Saksamaa sõjavägi neil tee ära lõikas ning neid Prantsusmaal Dunkirki rannal 1940. aastal Prantsusmaa lahingus 27. maist 4. juunini piiras.
„Alias Grace“ Netflixis
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 16 märts kell 13:55
Üle-eelmisel nädalal soovitas Tiina dokumentaalfilmi kirjanik Margaret Atwoodist. Sel nädalal soovitan ma Atwoodi samanimelise romaani põhjal valminud 6-osalist sarja Alias Grace“. Sarja peategelane Grace Marks (Sarah Gadon) on mõistetud eluks ajaks vangi oma majaperemehe ja tema armukese-teenijanna mõrva eest. Väidetavalt sooritas ta mõrva koos James McDermotti nimelise abilisega, kes mõrvade eest hukatakse.
Once Upon a Time... in Hollywood (2019)
kirjutab GuidoMukk blogis Mukk, esmaspäev 16 märts kell 19:11
https://www.imdb.com/title/tt7131622/ Sattus ka see mulle ette. Kunagi 1993 oli Tarantino noor-verine teistmoodi rezisöör Hollywoodis, nüüdseks on mees juba legend ja võib pista vabalt samasse kasti Martin Scorsesega, kui ta midagi teeb siis tasub selle vaatamisele oma aega raisata.
„Emma” Tartu kinodes 
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 9 märts kell 13:55
Emma Woodhouse’il näis olevat kõik, mida õnnelikuks eluks vaja: ta oli nägus, arukas, elurõõmus neiu, peale selle ka rikas, ja tal oli mugav kodu, nii et oma kahekümne ühe eluaasta jooksul polnud ta tunda saanud kuigi palju muret või meelehärmi.” Emma ” nägi ilmavalgust 1815. aastal, autoriks oma eluajal üsna tundmatu Jane Austen. See jäi viimaseks autori eluajal avaldatud romaaniks, postuumselt ilmus veel Veenmine ”.
“Must luik” laupäeval, 28. märtsil kell 23.35 TV3s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, reede 27 märts kell 12:19
Sellest filmist on siin blogis juba juttu olnud, vaadake üle, mida Klaari viis aastat tagasi kirjutas :) Mina valisin kõrvale hoopis soovituse minna ilmsi või mõttes Haapsalu randa, vaadata merd ja heita pilk ka Tšaikovski pi