i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Imelike Filmide Festival toob Eestisse aegade kõige halvema filmi loojad
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, teisipäev 18 september kell 16:05
Kaheldava väärtusega kultusfilmide näitamise poolest tuntud Imelike Filmide Festival andis äsja enda Facebooki lehel teada, et koostöös PÖFF-iga tuuakse käesoleva aasta novembrikuu lõpus Maarjamaale ühe aegade halvima filmi, The Room“ loojad  Tommy Wiseau ning Greg Sestero.

Huvitavad blogilistid

ARVUSTUS | Film sellest, kuidas mees ja naine joovad poolteist tundi veini ja räägivad
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, esmaspäev 17 september kell 15:04
Lindsay ja Frank on oma loomult vihkajad. Neile ei meeldi mitte miski. Ei meeldi neile kontvõõrad ega ka tuttavad inimesed. Nad vihkavad maailma, vihkavad oma sõpru ja vanemaid ning vihkavad iseennast. Kui paarike esmakordselt kohtub, hakkavad nad - üllatus, üllatus - vihkama ka teineteist.
ARVUSTUS | „Otsing“ ehk film sellest, kuidas lapsevanem õpib arvutit kasutama
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 14 september kell 15:30
Filme, mis kasutavad sündmuste edasikandmiseks peamiselt filmitegelaste enda arvutiekraani, saab ühe käe sõrmedel üles lugeda. Senimaani on toda nippi rakendanud õudusfilmiseeria Unfriended“ kaks linateost, ent teinud seda võrdlemisi kehvalt.
ARVUSTUS | 85 minutit hingematvat põnevust ühe näitleja ja paari telefoniga
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 14 september kell 11:05
Kõigest nädal tagasi nägin nüüdseks suurte fanfaaridega kinodesse jõudnud, ühel arvutiekraanil kulgevat filmi Otsing“. Nüüd viivad taanlased minimalismi miinimumini ja piirdutakse kahe toa, ühe peategelase ja suure kriisiga.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Miks halvad filmid roppumoodi raha teenivad?
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 13 september kell 16:32
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
Reisisiht - pulm / Destination Wedding
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, teisipäev 11 september kell 14:52
Destination Wedding , USA 2018. Rež Victor Levin. 85 min. Romkomm kahest hallivõitu, elus ja suhteis pettunud keskeas väikekodanlasest, peaosades kaks vana head tuttavat, keda justkui poleks jupp aega näinud.
RASSISM HOLLYWOODIS? 8 juhtumit, mil filmirolli valiti „vale“ nahavärviga näitleja
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, esmaspäev 10 september kell 11:54
Vahel ikka juhtub, et internet hoiab väljamõeldud tegelasi kõige kõrgema poodiumi peal ning kui filmitegijad algmaterjalisse pisut lõdvemalt suhtuvad, satutakse raevu.
FILMIBLOGI | Kas õudukad tekitavad tõesti naistele erutuse?
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 7 september kell 15:28
Mulle tegelikult ei meeldi õudukad. Ma ütlen ausalt välja, et mulle ei meeldi eriti ehmatused ja õudusunenäod, mida need mingil põhjusel juba keskeale liginevana põhjustavad.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Lapsevanemad, ärge laske enda võsukestele jama näidata!
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 7 september kell 11:59
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
Pealkirjata
kirjutab Tanel blogis FILMIBLOGI, reede 7 september kell 11:40
Walter Hilli The Driver (1978) Oh man, this movie.. vaata juba tegelaslisti - the driver, the detective, the player, the connection, the kid, red/gold plainclothesman, teeth, glasses, fingers etc. Gritty action-noir lühikese jutu meeste ja stiilsete 4-rattalistega. Tõelisi leide 70ndatest. Go-to movie for guys. Fred Zinnemani The Day of The Jackal (1973) Professionaalne assassin palgatakse atendaati tegema prantsuse presidendile.
ARVUSTUS | Uus Eesti film „Võta või jäta” ei jäta külmaks kedagi
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 6 september kell 13:57
Tänavu Oscarit püüdma minev kodumaine isadusdraama Võta või jäta” ei tohiks külmaks jätta ühtegi kinosaalis istujat. Hakkama on saadud millegi äärmiselt elutruu ja südantlõhestavaga. Lapsevanemaks olemine ei ole lihtne. Isegi mitte siis, kui su kõrval on toetav partner.
Ära muretse, ta ei jõua jalgsi kaugele
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, kolmapäev 5 september kell 11:54
Dont Worry, He Wont Get Far on Foot , USA 2018. Gus Van Sant. 113 min. Traagiliste tagajärgedeni viiv joomarlus ja Anonüümsed Alkohoolikud on huvitavad teemad, aga kahjuks on Gus Van Sant juba vähemalt viimased kümme aastat o
“Suvi” reedel, 7. septembril kell 19.00 Elektriteatris
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, teisipäev 4 september kell 18:41
Film “Suvi” (“Leto” Venemaa, Prantsusmaa 2018, režissöör Kirill Serebrennikov,  osades Teo Yoo, Irina Starshenbaum, Roman Bilyk) viib meid 1980. aastate alguse Leningradi, kus hakkab kerkima NLiidu esimene rokilaine.
TOP 10 | Need kooliteemalised filmid aitavad vaimu uueks õppeaastaks valmis panna
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 31 august kell 17:51
Osad jumbud on oma kooliteed juba alustanud, teistel seisab see alles ees. Pole oluline, kas ranits on juba seljas või mitte kooliaasta alguseks tasub end ühel või teisel moel mentaalselt valmis panna ning mis saaks olla parem viis, kui vaadata mõnda kooliteemalist filmi.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Film popkornipugijatele – jah või ei?
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 30 august kell 16:13
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
ARVUSTUS | Jess, Jason Stathami uusim film „Meg“ on totaalne rämps!
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, kolmapäev 29 august kell 12:39
Jason Statham on teatud sorti kvaliteedimärk kui tema nimi suurelt filmipostril ilutseb, võib juba eos enda hullumeelseks sõiduks valmis panna. Vahel sõna otseses mõttes (Kiired ja Vihased“ seeria, Transporter“, Death Race“), vahel kaudses (Crank“).
ARVUSTUS: Nico, 1988 - viisteist minutit kuulsust, mis hävitab elu
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, esmaspäev 17 september kell 22:40
Tänapäeval, Eestist ja põhjaliku popkultuurikihita on ilmselt raske mõista Andy Warholi tõelist tähtsust. Fakt on see, et tema Factory-kambast tuli suuremaid ja väiksemaid staarikesi, ühe sellise kurb saatus hakkab sellest nädalast jooksma kinodes.