i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Martha Wells «All Systems Red»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, neljapäev 14 veebruar kell 20:19
Erinevalt paljudest, kes Martha Wellsi loomingu enda jaoks alles mõrtsukboti sarjaga avastasid, olen mina teda ka varasemalt lugenud. Ammu-ammu lugesin ma mingit Martha Wellsi fantasyromaani, millest mul tänaseks suurt midagi meeles küll pole, küll aga jäi autori nimi positiivselt meelde ja on ka meeles, et Martha Wellsi tekst oli läbimõeldum kui enamus naisautorite loomingut. Et midagi head seal oli... Sisu On kauge planeet, on ekspeditsioon, on suurkorporatsioonid, jne. Ning on androidist peategelane, kes kunagi midagi jäledat on korda saatnud ja keda seepärast mõrtsukbotiks kutsutakse. Midagi seal planeedil juhtub ja saab selgeks, et konkrurents on eriti karmiks läinud ning mõrtsukbot peab päästma inimesed. Seosed All Systems Red, mis avab sarja The Murderbot Diaries avaldas Tor.com 2017.

Huvitavad blogilistid

„Bird box“ Netflixis
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 11 veebruar kell 14:52
Ma ei olnud tükil ajal kinokavade vastu huvi tundnud, ja kui ma nüüd hiljuti nendega tutvust tegin, siis olin ma hämmastanud sellest, kui palju väärtusetut, odavat ja ajutist vaatajatele pakutase.
FILMISAADE „DUUBEL“ | „LEGO film 2“ tõestab, et mänguklotsid pole ainult lastele mõeldud
kirjutab Sten Kohlmann | Video: Jö blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 8 veebruar kell 10:54
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
FILMIPODCAST „CARREY ON“ | Keskendume Jim Carrey karjääri kohutavatele tagajärgedele
kirjutab Level1.ee blogis Õhtulehe filmiblogi, teisipäev 5 veebruar kell 13:01
Jim Carrey on meid naerutanud juba aastakümneid, kinkides maailmale hulgaliselt komöödiapärle. Kahjuks ei oska Hollywoodi ülemise otsa rahahaid seda hinnata ning on otsustanud lasta luua tema loomingule järjeosi, kus teda ennast pole!
„Teofrastus” Tartu Elektriteatris pühapäeval, 10. veebruaril kell 15
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, reede 1 veebruar kell 22:20
Kui Teofrastus Bombastus Filippus Aureolus neljapäeva hommikul üles ärkas, ei teadnud ta veel sugugi, et tal on nii keeruline nimi. Teofrastus oli nimelt kass ja elas Peedu jaamas.” (Astrid Reinla Teofrastus” ) Paljud meist on üles kasvanud selle Astrid Reinla loodud hallitriibulise kassi Teofrastuse koduotsingutele kaasa elades. Nüüd on keerulise nimega kassi võimalus näha ekraanil.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Aasta halvima filmi tiitel on juba selgunud?
kirjutab Sten Kohlmann | Video: Ma blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 1 veebruar kell 15:23
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
Ajastusega läks puusse / Bad Timing (1980)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, reede 1 veebruar kell 00:08
Nicholas Roeg siirdus novembris vägagi austusväärses üheksakümneaastases vanuses taevastele võtteplatsidele. Ja kuigi minu suhe tema filmidega on seinast seina, näituseks Dont Look Now fenomenist ma keeldun aru saamast, siis lugejahääletusse läks Bad Timing sisse ning teie tahtel ta selle hääletuse ka võitis. Taaskord pean tunnistama, et hästi hääletatud. Nicholase tulevane naine Theresa Russell kehastab seda tüüpi naist, kelle õrnalt hullumeelne energia mehi kui magnetiga tõmbab.
ARVUSTUS | „Skate Kitchen“ näitab, et ka naised võivad (rulatades) haiget saada
kirjutab Sten Kohlmann blogis Õhtulehe filmiblogi, teisipäev 29 jaanuar kell 16:23
Mulle on rulakultuur alati meeldinud. Praeguseks hetkeks võib see juba iseloomustada mu sõrmede vahelt läbi lipsava nooruse kadumist, ent omal ajal unistasin tihti sellest, kuidas libisen mööda päikselist tänavat, juustes tuul ning jalge all tükike puud.
Aleksandr Kopti «И раздается детский плач...»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, reede 15 veebruar kell 23:46
Aleksandr Kopti kirjutas vene keeles ja elas Tallinnas... elab vist praegugi, aga ei kirjuta enam... Sisu Kaugkosmos. Kosmoselaev ja kolmeliikmeline meeskond, kellele on muu hulgas kaasa antud ka hüpnoune aparaat Illusioon-2. Katsetamiseks. Kolm meest ja nende nais-teemalised materialiseeruvad hüpnouned... Seosed Jutt ilmus esmakordselt 1986.
ARVUSTUS | Draama „Ben on tagasi” näitab, kui suur on emaarmastus
kirjutab Andra Nõlvak blogis Õhtulehe filmiblogi, esmaspäev 11 veebruar kell 15:18
Kui üks perekonnaliige on oma eluga tupikus, rikkunud ära kõik suhted ja lasknud käest kõik võimalused elu joonde saada, kuritarvitanud korduvalt usaldust ja lõpuks selle kaotanud, kuidas suhtuksid sina tema tagasitulekusse? Iga ema võtab oma lapse avasüli vastu ja loodab, et see kord on see kord, kartes sisimas taas kõik kaotada.
TREILER | Animaklassika „Aladdin“ uusversioon näitab esmakordselt sinist Will Smithi
kirjutab Toimetas Sten Kohlmann blogis Õhtulehe filmiblogi, esmaspäev 11 veebruar kell 14:40
Disney kompanii on võtnud enda südameasjaks luua kõikidest oma klassikalistest animafilmidest päris näitlejatega tehtud linateosed. Vöö all on juba Džungliraamat“, Pahatar“ ning Christopher Robin ja Karupoeg Puhh“. Järgmisena on kord Aladdini“ käes.