i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

FILMISAADE „DUUBEL“ | Uus „Star Wars“ ning viis, kuidas seda tasuta näha saab
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, kolmapäev 23 mai kell 16:55
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.

Huvitavad blogilistid

ARVUSTUS | „Kas see on nuga mu riistas?“ ehk „Deadpool 2“ küsib vaid olulisi küsimusi
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 17 mai kell 12:40
Kurat, miks kõik kinod neid paganama superkangelaste filme täis on? Kopp ees juba! Näidaku midagi paremat!“ Vaata, kühvel on selles, et need samad filmid teenivad nii jube roppult pappi, et ainult idioot sülitaks taskusse jooksvatele veeringutele.
„Whitney lugu“ laupäeval, 19. mail kell 15 Kanal2s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, neljapäev 17 mai kell 09:17
Ma loodan, et kõik on jõudnud juba taastuda Prima Vista kirjanduslikest bakhanaalidest, ning on valmis uuteks vallutusteks linade peal ja vahel. Mai on vaimse tervise kuu, ja sellest lähtuvalt valisin ma ka filmi. Millegi pärast on meie ühiskond kujunenud selliseks, et Vallo süüfilise ravi ja Mare emaka eemaldus tunduvad sotsiaalses suhtluses kergemini seeditavad olevat, kui Imbi pihtimus, et tal on eluisu otsas.
Vaikse Ookeani Võitlus Ei Ole See Mitte: Taassünd / Atlantic Rim: Resurrection (2018)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, pühapäev 13 mai kell 23:08
Merepõhjast ronib välja hiigeltulnukas, kes ihkab ainult veidi rannaliivas paterdada, aga kurjad sõjaväelased ajavad kohe kahurid kuumaks ja kukuvad täristama.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Kas käesoleva aasta suurim film on väärt vaatamist?
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 11 mai kell 12:37
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
“Ettemääratus” neljapäeval, 10. mail kell 00.25 ETV2s
kirjutab sanderkaasik blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, kolmapäev 9 mai kell 21:42
Õudusfilmide poolest tuntud vendadel Spierigitel on õnnestunud vändata üks uskumatult hea ulmefilm. Nende teisi filme vaatama mind siiski ei kutsu. Diskrimineerin õudusžanri selleks liialt. Psühholoogiline triller siit võib midagi huvitavat tulla; must huumor nämma.
“Philip Roth. Ühe loomingu biograafia” neljapäeval, 10. mail kell 23:30 ETV2s
kirjutab sanderkaasik blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, kolmapäev 9 mai kell 21:26
Philip Roth on Ameerika kirjanduse 20. sajandi teise poole üks suurimaid loojaid. Film paneb punkti kirjaniku viimaste aastate intervjuudesarjale, milles ta selgitab, miks otsustas kirjutamisest loobuda. Roth meenutab oma elu ja loomingut ning avab oma šedöövrite tagamaid. Iga kirjaniku eluetappi kroonib mõni meistriteos, mis on pälvinud maineka auhinna, nende seas Pulitzeri, Franz Kafka, Bookeri auhinna.
The Tick (2017)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, esmaspäev 7 mai kell 11:13
See südamlik ja väga humoorikas sari liblikmehe ja põrnikmehe seiklustest on minu tagasihoidliku arvamuse järgi parim asi mis superkangelastest peale Watchmeni tehtud. Sisust: Arthuri nimeline äpu, kohtub ühel päeval Ticki nimelise ülijoviaalse kuid tugevalt dementse superkangelasega, kel tekib kinnisidee ka Arthurist superkangelane teha.
Palju õnne, Byron Haskin
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, pühapäev 6 mai kell 23:11
Kartsite juba, et aprillis ei olnudki ühtegi tähelepanuväärset sünnipäevalast? Asjata. Lihtsalt Erektorisse seekordne õnnitletav ei oleks passinud ja siis tuli juba HÕFF peale. Nüüd on aga viimane aeg ühe aprillikuu sünnipäevalise töödest ja tegemistest pisuke ülevaade anda. Byron Haskin sündis 22. aprillil 1899. aastal. On küll põhiliselt tuntud lavastajana, alustas aga eriefektindusega.
KOKAIINISÕLTUVUS JA SALASUHE: 5 „Star Wars“ fakti, mida Sa varem ei pruukinud teada
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 4 mai kell 15:09
Alates 2011. aastast on kõik ulmefilmide seeria Star Wars“ fännid üle maailma tähistanud mitteametlikku Tähesõdade“ päeva. Selle tähtpäeva puhul heidame pilgu minevikku ning toome teieni 7 huvitavat fakti, mida te varem ehk ei teadnud!
Hõffimuljed 2018
kirjutab Eveli Pung blogis Eveli filmiblogi, reede 4 mai kell 02:39
Pole veel nädalatki, kui igatsen juba uuesti HÕFF-ile. 8 korda käidud! Päris väärikalt palju, et avastada end arutamas, kuidas vanasti oli. Igaks juhuks lugesin kõik varasemad muljed uuesti üle: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, huvitav, miks ma 2016 ei kirjutanud, 2017. 2018 festivali tagline oli kahtlemata everything in its right place.
HÕFF 2018 - viimane päev
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, neljapäev 3 mai kell 23:17
Pühapäeva hommikul on kultuurikeskuses saginat kõvasti vähem ja need, kes sagivad on kahest pikast päevast veidi rammestunud ja ehk ka õrnalt rusutud teadmisest, et palju pole enam jäänud. Väikestviisi traditsioonina pühendasin hommiku lühifilmidele. Nii võistlevatele kui ka valitutele.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Vahetud muljed Cannes'ist ning mida Eesti kinodel vastu on panna!
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 18 mai kell 10:07
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
Creatures From The Abyss AKA Plankton (1994)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, esmaspäev 14 mai kell 00:51
Teismelised satuvad narkodiileritest merebioloogide laevale, kus möllab radioaktiivne mutantplankton, mis paneb külmutatud kalad lendama ja võtab teismeliste kehad seksi ajal üle Metsavana fiid
Eks ja vägivald: Hooldusõigus / Jusqu'à la Garde / Custody
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, esmaspäev 7 mai kell 08:01
Jusquà la Garde (Custody), Prantsusmaa 2017. Rež. Xavier Legrand. 93 min. (Teine kord sest filmist kirjutada, esmamulje on siin.) Vägivald on mitte ainult kõikvõimaliku kunsti, vaid ka meedia leivanumbriks olnud kauem kui eakaimadki meist mäletavad.
Bubblegum Crisis OVA - B.C. 2033 (1987-91)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, teisipäev 8 mai kell 13:00
Head 80ndate anime küberpungi visuaali Metsavana fiid
Solo Voyage (1985)
kirjutab Metsavana blogis Full-Metal-Metsavana, esmaspäev 7 mai kell 11:05
Vene vastus 80nendatele märulifilmidele. Algus on sellel tõsi küll neetult aeglane, enamus tänapäeva filmisõpru jõuaks ilmselt seeaeg juba magama jääda. Aga mida edasi seda tempokamaks tegevus läheb ja lõpp (vene eriüksuslane vs raketikaater) meeldus mulle väga. Ahjaa filmi camp huumor tuleb peaasjalikult sellest, kuidas ameeriklasi või ülde välismaalasi kujutatakse.