i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Unustatud ja Kassikullane / Forgotten Silver (1995)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, kolmapäev 18 juuli kell 23:00
Sedasi, jalkaga on nüüd mõneks ajaks rahu majas ja saab jälle filmidest kirjutada. Mul oli küll plaan, et kui hääletus kipub viigisadamasse tüürima, siis agiteerin mõnda lähisugulast hääletama, aga magasin õige hetke maha ja sedasi ongi seekord kaks võitjat ja tuleb kahest filmist kirjutada. Mõlemad on head, nii et kõik võidavad. Enne veel kui Peter Jackson ilmakuulsaks sai kirjutas ja lavastas ta koos sõbra Costa Botesiga Uus-Meremaa televisioonile ühe peaaegu tunnise dokumentaali Forgotten Silver (1995) unustusehõlma vajunud kinokunsti pioneerist Colin McKenziest. Mees, kes muuhulgas filmis kohaliku nupumehe õnnestunud lennuüritust mõned kuud varem kui vennad Wrightid oma nikatsi kuuri alt välja ajasid.

Huvitavad blogilistid

ARVUSTUS | "Sauli poeg" ja veresaun Utøya saarel
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, teisipäev 17 juuli kell 13:17
22. juulit 2011. aastal mäletavad pea kõik inimesed. Vähemalt mäletatakse seda hetke, kus sa olid, kui kuulsid Utøya saart tabanud terrorirünnakust. Norra filmilavastaja Erik Poppe tegi veresauna 7. aastapäevaks filmi neist, kes kuulsid rünnakul selle keskmes olles.
Pärilik / Hereditary
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, reede 13 juuli kell 15:26
“Hereditary” , USA 2018. Režissöör-stsenarist Ari Aster. Osades Toni Collette , Gabriel Byrne , Milly Shapiro , Alex Wolff , Ann Dowd jt. 127 min. // Sirpi kirjutatud lugu. Filme, mis säärast hoiatust vajavad või ka väärivad, pole liiga palju, aga “Pärilik” on üks neist: enne filmi vaatamist tasub sellest lugemisega ettevaatlik olla. Õudukaelamus kipub sõltuma ootamatusest.
ARVUSTUS | „Fakiiri imeline reis“ ja lahkud kinosaalist õnnis naeratus suul
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 12 juuli kell 13:40
Kui tihti meil üldse India filme kinodesse jõuab? Sellist tõsist Bollywoodi kino? Aastas korra? Sedagi PÖFFi ajal?
ARVUSTUS | Noore isa õudusunenägu: laps tahab „Hotell Transilvaaniat“ vaatama minna
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, kolmapäev 11 juuli kell 14:47
Sony tuleb näeb ja kaotab jälle Hotell Transilvaania 3: Õuduste puhkus“ järgib kõiki klišeesid ja toob tõsise une silma. Ja siinkohal hoiatus olge taas valmis ülemaailmseks Macarena“-vaimustuseks.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Mine kinno, seal on hea konditsioneer!
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, kolmapäev 11 juuli kell 15:09
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Nädal kinos – püksata mehed ja tilluke varustus
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 5 juuli kell 15:19
 Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
ARVUSTUS | „Kull“ on loll komöödiafilm ühekordseks kasutamiseks
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 29 juuni kell 16:33
Peeter: Kutid, aidake hädast välja. Põhimõtteliselt on keiss selline, et tahaks lõdvalt võtta, ajud hetkeks varna riputada ja kinos mingit filmi vaadata. Olge mehed, soovitage miskit!“ toksab Matile vastu kukalt Kull, sina oled!“