i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon „Ükskord… Hollywoodis” praegu kinodes
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon Ükskord Hollywoodis / Once Upon a Time in Hollywood
  kirjutab blogis Pisut filmijuttu
 • favicon “David Vseviov. Mineviku mõtestaja” ETVs pühapäeval, 8. septembril kell 19.35
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon Zombilaps / Zombi Child
  kirjutab blogis Pisut filmijuttu
 • favicon “Tuhk ja teemant” ETV2-s reedel, 6. septembril kell 21.30
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Ükskord Hollywoodis / Once Upon a Time in Hollywood
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, pühapäev 8 september kell 16:53
Once Upon a Time in Hollywood , USA 2019. Rež. Quentin Tarantino. 161 min. Ennekõike on see nostalgiatripp. “ Meil polnudki valida, tuli aga vananeda, tahtsid sa seda või mitte. Kõige eest hoolitses aeg, ja aeg on nüüd selleski süüdi, et ma sind jälle näha tahan. See on juba teatud iga, kus hakatakse uuesti hellusega minevikule mõtlema ,” kirjutas kunagi poolsajandi künnise ületanud Friedebert Tuglas. Samuti mõtleb tänavu viiekümne kuueseks saanud Quentin Tarantino oma lapsepõlve Hollywoodist, kus ema ta käekõrval kinno viis. Väiksel Illimaril polnud õndsal tsaariajal suurt muud vaadata kui siga, vokiratast ja päikselaike seinal, põlvepikkune Quentin sai möödunud sajandi kuldseil kuuekümnendail juba vesterneid ja neo-noir -kriminulle vahtida.

Huvitavad blogilistid

“David Vseviov. Mineviku mõtestaja” ETVs pühapäeval, 8. septembril kell 19.35
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, reede 6 september kell 14:41
David Vseviovi nimi on kõigile tuttav ja ka tema hääl on kõigile tuttav. Pühapäevane sünnipäevasade toob David Vseviovi meile veel veidi lähemale.
“Tuhk ja teemant” ETV2-s reedel, 6. septembril kell 21.30
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, neljapäev 5 september kell 19:04
Tutvustus: Poola filmiklassiku Andrzej Wajda läbimurdeteose “Tuhk ja teemant” (Popiól i diament, 1958) sündmustik areneb lühikese ajavahemiku vältel pärast Teist maailmasõda, ja põhjustab siiani oma sümboolse filmikeele kasutamise tõttu mitmeid vaidlusi.
„Ükskord… Hollywoodis” praegu kinodes
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, neljapäev 12 september kell 13:48
See film on kummardus olnule, nostalgiline tagasivaade Hollywoodi möödanikule. Näeme kinolinal ajastut, mis on jõudmas lõpusirgele, vanu näitlejaid, keda on väljatõrjumas noored inimesed ja noored ideed. Näeme lillelaste ja hipide päikeselise kultuuri viimaseid hingetõmbeid värskes õhus, millele kohe-kohe peaks järgnema metsik maailmavaateid purustav torm. Senine maailm on muutumas, vähemalt 1969.
Zombilaps / Zombi Child
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, reede 6 september kell 13:12
Zombi Child , Prantsusmaa 2019. Rež. Bertrand Bonello. 103 min. Esteetiliselt välja peetud, sisult realismihõnguline zombi-arthauss. Mitte et Bertrand Bonello sisule märkimisväärset rõhku paneks. Lugu on visandlik ja kui olla  vuuduust enne veidigi kuulnud, siis ega siit palju uut teada ei saa. Põhiliselt seisneb film imetlevi pilgui verinoorte plikade piilumises nagu Bonello kunagine lõbumajaoopuski.