i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Meelas Miisu / Bat Pussy (umbes 1970)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, teisipäev 20 märts kell 22:32
On hulk filme, mille kohta on teada, et nad on valmis tehtud ja ka kinos näitamiseni jõutud, aga tänaseks päevaks ei ole neist täies pikkuses enam ühtegi koopiat säilinud. Reeglina tegemist eelmise sajandi kahekümnendatel - kolmekümnendatel vändatud teostega. Parimal juhul on olemas versioonid, mis kokku lõigatud olemasolevatest jupikestest ja ekraanitõmmistest (näiteks London After Midnight) Nagu nüüd aga selgus on veel olemas filmid, mis on pärast valmimist kaduma jäänud, mille kohta pole isegi teada et nad olemas on ja mida keegi ei otsi.

Huvitavad blogilistid

Mehise juuksekrunniga detektiiv / Top Knot Detective (2017)
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, teisipäev 20 märts kell 22:24
Üldiselt on lugu selline, et kui esimese viie minutiga pole film suutnud vaatajat haakida, siis on jama majas. Kui selle ajaga pole suudetud selgeks teha, et lugu mida näitama hakatakse on erakordselt originaalne ja kindlasti väärt vaatamist, siis on vaataja tähelepanu juba lootusetult hajunud. Mehise juuksekrunniga detektiiv püstitas haakimise osas aga ilmselt maailmarekordi.
“Marslane” esmaspäeval, 19. märtsil kell 22.30 TV3-s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, laupäev 17 märts kell 20:56
Marslane (The Martian, 2015) Tutvustus: Marsi missiooni käigus satub ekspeditsioon Ares III tugeva tormi kätte ning on sunnitud viimases hädas evakueeruma. Astronaut Mark Watney (Matt Damon) jääb tormis kadunuks ja teda peetakse surnuks. Marsilt kiiruga lahkunud meeskond aga ei tea, et Watney on imekombel tormist eluga pääsenud Õnn pääsemisest võib jääda aga üürikeseks, sest ta leiab end ihuüksi vaenulikult planeedilt.
ARVUSTUS | „Tomb Raider“ tahab kõrgelt lennata, aga saab vaevu maast lahti
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 16 märts kell 17:14
Mulle meeldivad videomängud. Mulle meeldivad filmid. Seega peaks videomängudel põhinevad linateosed mulle lausa topeltkoguses naudingut pakkuma.
FILMISAADE „DUUBEL“ | Gripihooaeg on maha murdnud ka head filmid
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, neljapäev 15 märts kell 11:26
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
“”Hukkunud alpinisti” hotell reedel, 9.märtsil kell 22.10 ja laupäeval, 10.märtsil kell 14.30 Tallinna TVs
kirjutab sanderkaasik blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, reede 9 märts kell 13:09
Kohaliku filmiloo klassika ja Eesti esimene ulmefilm “”Hukkunud alpinisti” hotell”, režissööriks Grigori Kromanov (“Viimne reliikvia”, “Mis juhtus Andres Lapeteusega?”), valmis 1979. aastal vendade Arkadi ja Boriss Strugatski samanimelise raamatu põhjal. Raamatu puhul ei ole minu arvates tegemist tüüpilise vendade Strugatskite teosega. Millegipärast tuli seda lugedes meelde Agatha Christie “Kümme väikest neegrit”.
HÕFF 2018: Hagazussa: A Heathen's Curse (2017)
kirjutab Eveli Pung blogis Eveli filmiblogi, reede 9 märts kell 12:43
http://www.imdb.com/title/tt7323600 Lukas Feigelfeldi Hagazussa viib vaataja 15. sajandi Alpi mägikülasse, kus valitsevad ebausk ja viha nõidade vastu. Martha (Claudia Martini) elab koos tütre Albruniga (Celina Peter) eraldatud väikses majas.
The Shape of Water (2017)
kirjutab Eveli Pung blogis Eveli filmiblogi, kolmapäev 7 märts kell 19:57
http://www.imdb.com/title/tt5580390 4. märtsil jagas USA Filmikunstide ja -teaduste Akadeemia juba 90.ndat korda filmimaailma kõige ihaldusväärsemaid auhindu. The Shape of Water võitis omakorda neist kõigekõigema - parima filmi Oscari.
Palju õnne, Steve Johnson
kirjutab Kalver blogis Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel, kolmapäev 7 märts kell 19:48
Märtsikuust on mõned päevad juba kulunud, aga veebruarist on üks võlgnevus veel õiendada. Erinevad kohustused ja kuri haigusevimm võtsid oma, nii et Reaktori EV100 erinumbrisse ma sünnipäevaõnnitlust kirjutada ei jõudnudki. Seal on hoopis üks lugu Marek Piestrakist (ja mitmed teised väärt lood muidugi ka). Et aga mitte väärt järjepidevust katkestada, siis erandkorras ilmub 7. veebruaril oma 58.
FILMISAADE „DUUBEL“ | LÕPUKS OMETI! Suurejooneline „Titanic“ jõudis kinno!
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, kolmapäev 7 märts kell 11:32
Teie ees on Duubel“ Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
AITÄH, TIIT OJASOO! NO31 „Teekond“ läbi tavalise eestlase silmade
kirjutab blogis Õhtulehe filmiblogi, reede 2 märts kell 16:29
Ma olen lihtne Eesti mees. Mulle meeldib näiteks kama ostad poest pulbrit, paki keefirit, segad kodus koostisosad kokku ja hakkad maiustama. Pole mingeid keerulisi elemente ega peenutsemist. Rukkilill meeldib ka, ilus sinine, üldiselt ühetooniline.
Medieval Lives Birth, Marriage, Death
kirjutab K blogis Documentality, reede 2 märts kell 16:09
Episode 1: A Good Birth Episode 1: A Good Marriage Episode 1: A Good Death
Pealkirjata
kirjutab Tanel blogis FILMIBLOGI, kolmapäev 28 veebruar kell 23:24
Denis Villeneuve Arrival (2016) Müstiline sci-fi draama, mis toob uues valguses ekraanile tulnuka eluvormid. Midagi nii lihtsat oli ootamatu, samas aga kaunilt geniaalne. Film fantastiline oma paeluva sisu, hingematva soundi ja suurepärase casti tõttu.
„Elujanu” kolmapäeval, 28. veebruaril kell 22.25 ja reedel, 2. märtsil kell 22.25 ETV2-s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, teisipäev 27 veebruar kell 18:25
Tõsielul põhinev film jutustab loo Texasest pärit Ron Woodroofist (Matthew McConaughey), kes on elektrik ja rodeokauboi. Mees elab metsikut elu, mis pööratakse 1985. aastal pea peale kui tal diagnoositakse HIV ja arstid annavad talle 30 päeva eluaega.
Ballooning Over Everest
kirjutab K blogis Documentality, teisipäev 27 veebruar kell 13:26
Future Man (2017-????)
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, pühapäev 28 jaanuar kell 08:58
Iga voogedastusteenus üritab lisaks sisseostetud sisule pakkuda ka originaaltoodangut ja vahel väga nauditavate tulemustega. Hulu puhul on üheks uusimaks õnnestunud katseks meeldivalt labane ajareisikomöödia Future Man“.
Konrad T. Lewandowski «Przybysz»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, esmaspäev 22 jaanuar kell 19:06
Olen kogu käesoleva aasta haige olnud... noh, et õnnestus eelmise aasta lõpus miski ilge viirus külge haakida jne. Kuna viirus oli tõesti ilge, siis eriti lugeda ei saanud, magasin ja mõtlesin asjadele, milleks vahepeal mahti pole olnud. Näiteks otsustasin enesele selgeks teha Konrad T. Lewandowski fantasy sarja kuuluvate tekstide omavahelised seosed...