i
Blogilist - Filmiblogid
Eesti filmigurmaanide blogid. Filmide arvustused ja kinomaailma uudised. Palun siia kanalisse registreerida ainult filmiblogid ja mitte blogid paari harva filmiarvustusega. Tänan!

edit Muuda seadeid edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon John Wick 1-3 (2014-2019)
  kirjutab blogis FILMIFANAATIK
 • favicon “Jänespüks Jojo” kinodes
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon Die Hard with a Vengeance (1995)
  kirjutab blogis FILMIFANAATIK
 • favicon Jänespüks Jojo / Jojo Rabbit
  kirjutab blogis Pisut filmijuttu
 • favicon “Nõidur” Netflixis
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon The Lighthouse (2019)
  kirjutab blogis FILMIFANAATIK
 • favicon Tõde ja õigus (2019)
  kirjutab blogis FILMIFANAATIK
 • favicon Kirjad Inglile (2011)
  kirjutab blogis Eesti filmid
 • favicon “Mees, kes teadis, mis on lõpmatus” teisipäeval, 7. jaanuaril kell 22.45 ETV2s
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon They Shall Not Grow Old (2018)
  kirjutab blogis FILMIFANAATIK
 • favicon Ta elab siiski?
  kirjutab blogis FILMIFANAATIK
 • favicon Maaliline pilk filmiaastale 2019
  kirjutab blogis Pisut filmijuttu
 • favicon Andrzej Pilipiuk «Protokół zatrzymania»
  kirjutab blogis Ulmeseosed
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis FILMIBLOGI
 • favicon “Sügavasse laande” kolmapäeval, 1. jaanuaril kell 13.00 TV3s
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
 • favicon „Tüdruk, kes muutis ilma“ esmaspäeval, 30. detsembril kell 17 Cinamonis
  kirjutab blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

“Jänespüks Jojo” kinodes
kirjutab sanderkaasik blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, kolmapäev 15 jaanuar kell 23:31
Johannes (Jojo) on kümneaastane andunud natsipartei fänn. Liiga agar osavõtt hitlerjugendi tegemistes paneb ta tervisele kerge paugu. Tundub, et poiss peab matma maha plaanid oma kuulsusrikkast tulevikust ja piirduma pisut tagasihoidlikuma panusega Reichi heaks. Kuid siis avaneb tal võimalus alustada uurimistööd, et õppida tundma saksa rahva deemonlikke vaenlasi, sest üks selline, juuditar Elsa, on hakanud tema kadunud õe toas kummitama. Peale selle, et Elsa on juut, on ta ka tütarlaps ja varsti mõistab Jojo, et need on veel ohtlikumad. “Jänespüks Jojo” uurib lapse pilguga mis on vale, propaganda mõju ja ideoloogia väärtust ning avastab seina tagant selle, mis tõeline.

Huvitavad blogilistid

Jänespüks Jojo / Jojo Rabbit
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, pühapäev 12 jaanuar kell 17:35
Jojo Rabbit , USA 2019. Rež Taika Waititi. 108 min. Taika Waititi on uus Peter Jackson. Mitte kui lihtsalt suurim Uus-Meremaa filmilooja pärast Jacksonit ja Jane Campioni. Waititi käekiri ei sarnane kummalegi kuigivõrd.
The Lighthouse (2019)
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, reede 10 jaanuar kell 09:45
On tõepoolest meeldiv näha, kui lavastaja pole must-valget filmi tehes lihtsalt teinud seda sama, mida mina telekapuldi abilgi suudan ehk siis lihtsalt värvid maha keeranud. Korraliku tulemuse saamiseks tuleb mängida oskuslikult varjude, valguse ja kontrastiga ning Robert Eggers on seda meisterlikult teha suutnud. Antud filmi võiksin vaadata teist korda lihtsalt tummfilmina, visuaal on sedavõrd hea.
“Nõidur” Netflixis
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, neljapäev 9 jaanuar kell 00:48
Kuigi me tavaliselt Netflixi tegemisi siin blogis väga palju ei kajasta, siis “Nõidurist” ei suuda ma kuidagi üle ega ümber minna. Vaadatav on see sari (esimene hooaeg ja 8 osa) nüüd juba mõnda aega ja on selgeks saanud, et päris hea asi on välja kukkunud. Telesari põhineb poola autori Andrzej Sapkowski fantasy -sarjal Wiedźmin. Raamatusari koosneb kahest jutukogust, viiest järjestikusest romaanist ja veel ühest vaheraamatust.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Tõde ja õigus (2019)
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, kolmapäev 8 jaanuar kell 20:29
Jõudsin lõpuks ühe viimaste aastate enim tähelepanu saanud Eesti filmini. Raamatute lugemisest on möödas palju aastaid, kuid vaatamise ajal meenus ka lugu aegamööda. Puht tehnilise külje pealt on tegu kindlasti ühe parima kodumaise filmiga ja ega ka sisu väga kritiseerida ei soovi. Lemmikuks see kahjuks ei saa, minu jaoks ei olnud toimuv piisavalt kaasahaarav, kuid vaatamissoovituse annan küll. Selle tasemega filme meil palju ei ole.
Kirjad Inglile (2011)
kirjutab raul viitung blogis Eesti filmid, kolmapäev 8 jaanuar kell 14:44
on elu kodumaine film mida vaevalt kord ehk vaadatakse aru saamata Vaiko Eplik, Kaerahelbed Kes ei tahaks olla režissööriks millelegi tõeliselt kunstilisele? Kombata kinematograafiakontinendi kontuure, viskuda kinnisilmi alat
They Shall Not Grow Old (2018)
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, teisipäev 7 jaanuar kell 02:56
Ei mäletagi enam, kus kohas see film täpselt ette jäi, kas mainis keegi vestluses või silmasin internetis. Igatahes on meeldiv, et sellest dokumentaalist lihtsalt mööda ei jalutanud. Peter Jacksoni huvi I maailmasõja vastu paistab siin tugevalt välja ja film pakub väga põnevaid restaureeritud kaadreid inimkonna ühest süngeimast ajaloosündmusest.
Ta elab siiski?
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, teisipäev 7 jaanuar kell 01:44
Viimasest siia tehtud postitused on möödunud kõvasti üle aasta ja juurdlesin juba pikalt, kas tasub üldse veel teha üht katset blogi elustamiseks. Aeg-ajalt olen postitanud Facebooki Filmivaatluse gruppi, kuid tekkis tunne, et tahaks siiski ka mingit alternatiivset kanalit, kuhu vajadusel inimesi suunata, kui küsitakse, et mida ma näinud olen ja mida soovitan. Selleks, et muu elu ja tegemiste kõrvalt asi toimiks, lihtsustan veidi asja.
“Mees, kes teadis, mis on lõpmatus” teisipäeval, 7. jaanuaril kell 22.45 ETV2s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, esmaspäev 6 jaanuar kell 23:29
Tutvustus: Eluloodraama. Robert Kanigeli samanimelisele raamatule toetuv eluloofilm Srinivasa Ramanujanist (1887-1920), ajaloo ühest suurimast matemaatikageeniusest. Indias sündinud Ramanujan astus viieaastaselt algkooli, põhikooli jõudes tutvus ta matemaatikaga ja asus 1900. aastal intensiivselt sellega tegelema. Ramanujan oli autodidakt, kõrgema matemaatika alalt on teada vaid üks raamat, mida ta tundis, autoriks keegi G. S. Garr.
Maaliline pilk filmiaastale 2019
kirjutab joonas blogis Pisut filmijuttu, reede 3 jaanuar kell 12:38
Kokkuvõtteid ja tabeleid tuleb aastavahetuseti nagu kosest, rohkem kui ükski hing lugeda jaksab või viitsib, aga eks ta aitab endal veidi mõtteid korrastada ja pärast on sihuke soe ja õdus tunne, kui on vastavad märkmed kuskil alles. Veits nagu moraalne kohustus ka. Detsembris ei jõudnud mõnele päringule vastata, selle eest palun vabandust ja raputan tuhka pähe.
Andrzej Pilipiuk «Protokół zatrzymania»
kirjutab Ulmeguru blogis Ulmeseosed, teisipäev 31 detsember kell 17:25
See on nüüd põhimõtteline, aga ma tahan veel enne aasta lõppu Andrzej Pilipiuki esikkogu tekstidele joone alla tõmmata. Viimaseks jäänud tekst kannab pealkirja Kinnipidamisprotokoll. Sisu Tegu polegi jutuga, kui sellisega. Pealkiri ütleb kõik ning lugeja saab Jakubi isikuandmed ja muu taolise, mida õiguskaitseorganid seaduserikkuja kinnipidamisel kirja panevad. Seosed Protokół zatrzymania ilmus esmakordselt 2001.
Pealkirjata
kirjutab Tanel blogis FILMIBLOGI, teisipäev 31 detsember kell 13:56
Anu Auni Eia Jõulud Tondikakul (2018) Eelmisel aastal linastunud uut Eesti jõulufilmi näeb taaskord uuesti kinodes ja telekates ning toda lumist ning meeleolukat perefilmi vaatavad jällegi tuhanded lapsed ja täiskasvanud. Ja mis seal salata, vaatan ilmselt isegi, kuna rõõmu ja lootust pole kunagi südames liialt palju.
“Sügavasse laande” kolmapäeval, 1. jaanuaril kell 13.00 TV3s
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, teisipäev 31 detsember kell 08:11
Tutvustus: Muusikaline muinaslugu “Sügavasse laande” on omanäoline segu vendade Grimmide muinasjuttudest, kus põimuvad erinevatest igihaljastest lugudest tuttavate tegelaste teed ja saatused. Humoorika ja südamliku muusikali keskmes on Tuhkatriinu (Anna Kendrick), Punamütsike (Lilla Crawford), mööda oavart turniv Jack (Daniel Huttlestone) ja Rapuntsel (MacKenzie Mauzy).
„Tüdruk, kes muutis ilma“ esmaspäeval, 30. detsembril kell 17 Cinamonis
kirjutab sulepuru blogis Loe seda, mida Sa filmis ei näinud, pühapäev 29 detsember kell 22:39
Kuna ilma teema on hetkel äärmiselt aktuaalne, siis on sellise anime jaoks just õige aeg. Filmi treiler: Autori teistegi teoste kohta leiab rohkem infot siit. IMDB link. “Tüdruk, kes muutis ilma” (“Weathering with You”) on Jaapani praeguse aja kõige hinnatuima lavastaja Makoto Shinkai (“Your Name”, “Children Who Chase Lost Voices”) kõige uuem, rekordeid purustav film, mille Jaapan esitas Oscaritele Parima rahvusvahelise filmi kategoorias. Viimati sai sellise au osaliseks 1997.
John Wick 1-3 (2014-2019)
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, reede 17 jaanuar kell 20:55
Esimest John Wicki“ osa nägin paar aastat tagasi ja film tundus hea, kuid erilist muljet ei jätnud. Nüüd, enne teise ja kolmanda vaatamist, vaatasin esimese uuesti üle ja mulje oli hoopis teine. Ilmselt sattusin tookord sellele vales tujus, sest tegu on tõeliselt hästi lavastatud filmiga. Alati on tore, kui epilepsiahoogu tabanud kaamerapildi käes piinlemise asemel on võimalik nautida meisterliku koreograafiaga märulistseene.
Die Hard with a Vengeance (1995)
kirjutab Filmifanaatik blogis FILMIFANAATIK, pühapäev 12 jaanuar kell 02:13
Visa hinge“ filmiseeria esimesest osast on saanud paljude jaoks oluline jõulufilm ja loomulikult on tegu ka üleüldiselt suurepärase märuliga. Kuid kui peaksin valima, milline mulle nendest filmidest enim meeldib, siis läheb hääl väga-väga napilt hoopiski kolmandale osale, mida olen korduvalt sihilikult vaadanud. Erinevalt esimesest, mille otsa varem või hiljem kusagil lihtsalt komistab selle populaarsuse tõttu.