i
Blogilist - EESTI RAHVUSLIKUD BLOGID
Kõik Eesti rahvuslikud blogid

Uued postitused

Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Avalik kiri presidendile, kes ütles, et ta kaitseb sõnavabadust
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, esmaspäev 17 juuni kell 10:50
Võtke endale targad neutraalsed nõuandjad, loobuge Brüsseli rahast, õppige esinema presidendina, kõnelema kultuurses ja sisukas eesti kirjakeeles, ja juhtima rahvast välja sellest väiklasest ja rumalast kodusõjast! Näidake ometi, et te ka tegelikult olete sõnavabaduse poolt, kirjutab Malle Pärn avalikus kirjas presidendile.  Olete astunud meie avalikkuse ette soolomeeleavaldusega sõnavabaduse kaitseks. Mõte on tänuväärne ja vajalik, sest meie sõnavabadus on juba äärmiselt valikuline.   Meeleavaldus on meeldetuletus, tähelepanu juhtimine mingile probleemile. Presidendina on teil aga ka mõjuvõim, te saate seda sõnavabadust ka tegudes kaitsta. Isegi rahvusvaheliselt. Palun, tehke seda! Võtke näiteks ühendust Facebook’i sõnavabaduse piirajatega.

Huvitavad blogilistid

Anti Poolamets: Kummalised lood taanlastega.
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, esmaspäev 17 juuni kell 10:37
Kas meie juhtkond ei võiks kutsuda mõnd ajaloolast väikse lisatasu eest 1219 ja 1919 aasta sündmusi selgitama? Selle asemel, et tähistada Rõuges asuva taani vabatahtlike kivi juures nende panust Vabadussõjas, kutsuti Taani kuninganna siia hoopis Taani lipu müütilisel 800ndal aastapäeval Tallinna okupeerimist tähistama. Meie omad jooksid jalad rakku - õmblesid taanlastele uue lipu ja õnnistasid pealekauba.
Selline asi oli Stockholmi Eesti Päevalehes lugeda
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, kolmapäev 12 juuni kell 12:09
Selline asi Stockholmi Eesti Päevalehes lugeda esilehe siseküljel: Ma arvan, et sellisel põhulõual oleks aeg teada saada, mida eesti rahvas tegelikult tahab või mida ei taha! Uskumatu jultumus ja nahhaalsus! Kolmapäev, 9.
Mart Helme EKRE Kongressil: me kõnnime vastutuult, aga me kõnnime ülesmäge, ja tulevik on meie päralt
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, esmaspäev 10 juuni kell 12:30
Mart Helme kõnelemas EKRE kongressil 9. juunil 2019 Jõhvis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme pidas erakonna kongressil maha temale omase tulise kõne, mis leidis kokkutulnutel sama tulise heakskiidu. Mart Helme ütles, et EKRE liikmeks olemise üle võib tunda uhkust ja see pole ainult “kaabude edu” rahvuskonservatiividel on kõige kiiremini kasvav erakond, saadik Euroopa Parlamendis, viis ministrikohta ja Riigikogu esimees.
Eesti pääsemine Julgeolekunõukogusse läks maksma 1,5 miljonit eurot
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 8 juuni kell 11:43
Lipud ÜRO peakorteri ees New Yorgis. Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks saamise kampaania läks kahe aasta jooksul maksma 1,5 miljonit eurot. Välisministeeriumi meedianõunik Sandra Kamilova ütles Postimehele, et Eesti tegevused ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks saamisel läksid aastatel 2017-2019 maksma kokku 1,5 miljonit eurot. Eesti valiti täna Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021.
Laupävased pildid
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 8 juuni kell 12:05
Allikas: Facebook
Liberaalid ja vasakpoolsed on marus Eesti põhiseaduse preambuli rahva ette toomise pärast
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, neljapäev 6 juuni kell 11:07
Postimees on näinud palju võimuvahetusi ja muutunud ideoloogiaid. Pilt on illustratiivne. Eesti liberaalsed ja vasakpoolsed ringkonnad on asunud ründama peamist demokraatia tunnust ehk arvamuste paljusust konservatiivne maailmavaade peaks nende arvates ennast nurka suruma ja vait olema. Nii rünnatakse Postimeest selle eest, et ajaleht pani päisesse lause: “Seisame eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest läbi aegade”.
Huvitavat pühapäevaks: Miks meditsiin ei taha, et vähk saaks ravitud
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, pühapäev 2 juuni kell 10:39
Tuleb mõista, et vähk kujutab endast suurt äri. Vähiga võitlevad organisatsioonid ei kuluta peaaegu sentigi tõhusate ennetusstrateegiate väljatöötamiseks. Selle asemel kulutatakse kogu raha vähi ravimiseks pärast haiguse ilmnemist. Kujuta ette, et alla kukub reisilennuk ja suur osa reisijatest hukkub. Võid kindel olla, et see uudis jõuaks iga suurema ajalehe esikaanele.
Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri kommenteerivad Rakvere homofilmide festivali rahastamisest
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, pühapäev 2 juuni kell 10:26
Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri kommenteerivad hiljutist kohtuotsust, mille kohaselt oli Rakvere linnavolikuogu otsus piirata homofilmide festivali rahastamist ebaseaduslik.
Laupävased pildid
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 1 juuni kell 11:48
Allikas: Facebook
Valimisteenistus kõrvaldas europarlamendi e-häälte kokkulugemiselt vaatleja
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 1 juuni kell 11:42
  Pilt on illustratiivne. Foto: SCANPIX/EESTI MEEDIA Möödunud pühapäeval, mil toimusid Euroopa Parlamendi valimised, leidis aset juhtum, mida Geeniuse toimetusele teadaolevalt ei ole varem juhtunud: keset europarlamendi valim
Rahvastikuminister Riina Solman pani “ema” ja “isa” ankeeti tagasi
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 1 juuni kell 11:30
Rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Scanpix Kui toona sotside juhitud siseministeeriumi haldusalas olev politsei- ja piirivalveamet eemaldas lapse esmakordse isikut tõendava dokumendi taotluse ankeedilt sõnad “ema” ja “isa
Kriis EKRE Tartu ringkonnas: senine juht Indrek Särg võeti maha
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, neljapäev 30 mai kell 10:14
Eile saatis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme erakonnakaaslastele kirja, kus ta jagas viimasel juhatuse koosolekul toimunut. Kõige muu seas teatas Helme ka seda, et EKRE Tartu ringkonna juht Indrek Särg on erakonnast välja arvatud. “Kahjuks olime sunnitud langetama ka kaks rasket, aga põhjalikult läbi kaalutud otsust, mille eesmärk on lõpetada pikaajaline juhtimiskriis Tartu ringkonnas.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Anomaalia e-valimiste puhul taaskord selgelt näha!
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, neljapäev 30 mai kell 09:51
Vahe vaid selles, et võrreldes RK valimistega kruviti süvariigi mutrikesele Marina Rajevskajale samuti e-hääli juurde. Siit ka põhjus miks rünnatakse järjepidevalt EKRE Ettevõtlus ja infotehnoloogia ministri positsiooni Kert Kingo ja Marti Kuusiku näol.
Siim Kallasele meenus, kuidas talle VEB Fondi skandaalis meelehead pakuti
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 15 juuni kell 12:53
Laupäevased pildid
kirjutab Matti Ilves blogis Rahvuslane, laupäev 15 juuni kell 12:30
Allikas: Facebook