blog.tr.ee » Blogilist - Eesti filosoofia

i
Blogilist - Eesti filosoofia
Eesti mõtlejate ajaveebid

Uued postitused

  • favicon Kas John Fitzgerald Kennedy kohtus luure-Gagariniga? (2)
    kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
  • favicon Kas John Fitzgerald Kennedy kohtus luure-Gagariniga?
    kirjutab blogis Studia Cartesiana Estonica
  • favicon Miks on noorte kohtumisel paavstiga lubatud vaid korraldajatega kooskõlastatud küsimused?
    kirjutab blogis Veritas lux mea!
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Kas John Fitzgerald Kennedy kohtus luure-Gagariniga? (2)
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, kolmapäev 8 august kell 20:38
Pärast keskkooli lõpetamist Vladikavkazis (Orzonikidze) läbis Oleg Penkovski veel neli õppeasutust: 19371939 Õppis ja lõpetas Kiievi suurtükiohvitseride koolis; 19451948 Õppis ja lõpetas M.V. Frunze-nimelises Sõjaakadeemias; 19491953 Õppis ja lõpetas Sõjalis-diplomaatilise akadeemia (Военно-дипломатической академии Советской Армии (ВАСА)), mille järe suunati GRU lähisida ehk 4.osakonda tööle; 19581959 Õppis Dzeržinski-nimlises kõrgemas inseneri-suurtükiväe sõjaakadeemias raketitehnoloogia erialal marssal Varentsovi soovitusel ja eeskostetega. Kokku ca 10 aastat nühkis kõrgemate nõukogude sõjakoolide pinke! Pärast Kiievi kooli oli puhastatud armees puudus kaadritest, seetõttu osales “värske materjal” suurtükipatarei politrukina Poola okupeerimises ja Soome sõjas. Teise maailmasõja algusaastate koguraskusest vabanes ta innuka komsomolitööga Punaarmees.

Huvitavad blogilistid

Kas John Fitzgerald Kennedy kohtus luure-Gagariniga?
kirjutab studiacartesianaestonica blogis Studia Cartesiana Estonica, teisipäev 7 august kell 22:19
Oleg Penkovski oli 1944.aastal hilisema NSVL suurtükiväe Ülem-marssali Sergei Varentsov’i (1901-71) adjutant. See tutvus maksis marssalile NL kangelase autähekese äravõtmise ja viie astme võrra kindral-majoriks allapoole viskamise! Nõukogude kindralstaabi luure ehk GRU polkovniku Oleg Penkovski (1919-63 16.mai) legend rajab kaasajani teed popkultuuri, kuivõrd arvatakse, et Viktor Suvorovi Akvaariumis jutustatud GRU polkovniku elavalt kremeerimise filmiklipi puhul, mille näitamisega initsieeriti organisatsiooni noori ohvitsere, peeti silmas just teda.
Miks on noorte kohtumisel paavstiga lubatud vaid korraldajatega kooskõlastatud küsimused?
kirjutab vooglaid blogis Veritas lux mea!, laupäev 4 august kell 11:36
Paavsti visiidi ühe peamise sündmusena on kuulutatud välja  25. septembril Kaarli kirikus toimuv oikumeeniline kohtumine noortega. Visiidi kodulehel on kirjutatud, et “Eestist ning meie lähiriikidest pärit noored tulevad kohtuma paavstiga, et laulda, palvetada, temaga rääkida ja tema sõnumit kuulata.” Paraku ei paista asjad käivat päris nii spontaanselt, kui sündmuse kirjeldus lubaks eeldada.