i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Tähed lumme
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sõbrapäeva klaverikontsert
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Sõbrapäev
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Sünnipäev
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon SÕBRAPÄEV! SÕBRAPÄEV!
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Tööotsimise lünktest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ajas tagasi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hein ja rohi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Teekond NK-sse
  kirjutab blogis Noored Kooli
 • favicon Lehepind
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Stiilinädal
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Austria eksam
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kurdetud mure
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Etteütluse algus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Uus turniirisari
  kirjutab blogis simo77
 • favicon On social media
  kirjutab blogis Plastmassist Imedemaa
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Otsimiskatsed
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Palju mõtlemist
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Koduteed otsimas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tiivad ei meeldi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vihik paroodiaga
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Patarei hankimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Rändvalu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Teod ja tulemused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kõrvemaa radadel
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Diagonaalide mõõtmine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kummaline maja
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Tööotsimise lünktest
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 16 veebruar kell 12:26
Otsisin tööd tõlkijana. Tööle sobivust kontrolliti ühe laua taga. Mulle anti prooviülesanne, kus ma pidin tundma inglise keele keerulisemaid sõnu. Ütlesin, et ma otsin sobivaid sõnu 170 000 mulle teadaoleva sõna hulgast. Lisasin, et see oli nali, tegelikult ma otsin kõigi sõnade hulgast. Pidin täitma paberil lünga. Algul mõtlesin, et mida siia küll kirjutada. Siis tegin oletuse, et kui viimane sõna enne lünka on pumpkin , siis arvatavasti peab sellele järgnema teine p-tähega vili. Kirjutasin potato.

Huvitavad blogilistid

Hein ja rohi
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 15 veebruar kell 11:23
Olin tõlkinud ühte teksti ja praegu teised vaatasid tõlget. Rosenberg tegi märkuse, et heinamaa ja rohi on erinevad asjad. Läksin koju. Rääkisin, et Rosenbergil olid tõlke kohta mõned märkused, ta ütles, et hein ja rohi on erinevad asjad. Isa vastas, et muidugi on need erinevad. Vaatasin teatrietendust. Üks täiskasvanu läks saalis ühe noore juurde, sest see rääkis etenduse ajal. Noorel kästi ukse taha minna.
Pealkirjata
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, neljapäev 14 veebruar kell 05:55
Kurdetud mure
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 12 veebruar kell 17:10
... Eile hommikul oli ikka täielik õudus, õuepealne jääd ja vett täis, ole siis tegus ja tassi puid. Mine bussi peale ja poodi, kogu aeg hirm, millal pind jalge alt ära libiseb. Kurtsin siis. Et no mis talv ja mis lumi, alles ju veebruar, annaks paar kraadiga külma.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
On social media
kirjutab Trixi blogis Plastmassist Imedemaa, esmaspäev 11 veebruar kell 11:30
Briti duo Pet Shop Boys andis äsja välja tuttuue EP nimega Agenda. Sellelt võib leida neli kaasakiskuvat sündipopi lugu väga ajakohaste sõnadega. Võtame kasvõi antud pala sotsiaalmeediast. Tõesõna, Im feeling #blessed.
Pealkirjata
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, pühapäev 10 veebruar kell 09:46
Sümbolism-realism-naturalism-modernism-sümbolism-impressionism on PhotoPeach Viimases KUMU tunnis saime lähemalt tuttavaks Ants Laikmaa, Konrad Mägi, NIkolai Triigi, Jaan Koorti loominguga. Meie kunstnike unistus oli pääseda Pariisi - kunsti mekasse. Soov oli nii suur, et sageli tuli nälgida ja puudust kannatada. Kuulsime lugu Jaan Koortist, kes aitas kaaslased välja oma viiulimängu oskusega. Saime näha ka J.
Palju mõtlemist
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 10 veebruar kell 19:22
L-V-K-V-O-R-R-O 1. g3 d5 2. b4 Rf6 3. d3 b6 4. e4 de 5. Oc3 Oc6 6. d4 e3 7. f3 e2 8. Re2 Of3 9. Of3 Lf3 10. Rf4 e5 11. Rd2 Lf2 12. Rd3 ed 13. Ob2 Lh2 14. Re5 Ve8 15. Od4 Lg3 16. Rf7 Re6 17. Of6 gf 18. Re4 Lf4 19. Rd2 Rd4 20. Vf1 Re2 21. Kd1 Le3 22. Rh8 Rc3 23. Kc1 Rb1 24. Lb1 0-0-0 25. Vd1 La3 26. Lb2 Lb2 27. Kb2 Vh8 0:1.
Koduteed otsimas
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 10 veebruar kell 11:19
Olime teel jaama, et koju sõita. Astusime enne ühest väiksest poest läbi. Sel ajal, kui teine inimene ostis, mina pesin ennast müügisaalis. Kui olime poest väljunud, siis vaatasin, et ma ei loputanud juukseid korralikult, need jäid seebiseks. Jõudsin jaamahooneni ja hakkasin otsima teed, kuidas sellest läbi pääseda, et sõiduki peale minna. Varem olin hoonet läbida osanud, aga täna see mul ei õnnestunud.
Kummaline maja
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 6 veebruar kell 15:24
... Leidsin laheda koolituse.  Näputöö. Just see, mida hetkel vaja. Mõtted näppudele suunata. Kodus hakkab tekk juba valmis saama, peabki midagi uut näppu võtma. Jupike tekki, nii umbes viieümnendik. Aga koolitus oli pealinnas. Ma siis nautisin tasuta transpordi võlusid. Bussisõitu. Rongis tuli pilet osta, ok, soodukas, aga ikkagi.  Kusjuures, seekord küsiti paberit näha...
Naabri sünnipäev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 6 veebruar kell 11:13
Eile sai Oudekki 40-aastaseks. Ma mäletan, kui tema ema kohta öeldi, et ta on 40-aastane. Oudekkiga sain kõige paremini läbi lapsepõlves, kui ta kasutas rohkem teist eesnime kui praegu. Aastal 1989 käisin veel tema 10. sünnipäeval, samal kuul käisid tema ja ta vanem õde minu venna 9. sünnipäeval. Pärast seda ei puutunud ma nendega enam otseselt kokku, vanemad õed puutusid omavahel rohkem.
Lause ütlemine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 6 veebruar kell 11:53
Sain järjekordse raamatu läbi. Ütlesin vennale, et ma olen saanud kahe päevaga läbi kolm raamatut. Kui õpilastel on koolivaheaeg, siis loen ka mina rohkem, muidu tõlkimisega tegeledes jääb lugemiseks ainult üks tund päevas. Meie klaveriga oli midagi juhtunud. Kartsin, et kui see kokku variseb ja varba peale kukub, on see liiga raske. Olin enne magamaminekut köögis. Ühes nõus oli vedelik marjadega, teises kohupiim.
Candlelight
kirjutab Trixi blogis Plastmassist Imedemaa, esmaspäev 4 veebruar kell 11:30
Küünlaküü esimene soovitus on teie ees. Jack Savoretti uue albumi Singing to Strangers , mis ilmub järgmise kuu keskel, esiksingel Candlelight.  
19. sajandi laulud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 3 veebruar kell 08:06
Olime ühel peol. Seal taheti mängima panna 19. sajandi muusikat. Otsisin raamatust, millisel leheküljel on soovitud laul. Pealkiri pidi olema vist Keisrilaul. Seda oli nimetatud tolleaegsete eestlaste hümniks. Leidsin luuletuse reaga Oma keisrit tänname, mida Sander oli 6. klassis pähe õppinud, aga see polnud vist õige laul. Otsisin veel. Leitud laulul oli erinevate noodiridade all erinev arv lauluridu.
Keda valida
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 1 veebruar kell 21:09
... No nii loll ma ei ole, et valimislubadusi tõsiselt võtan. Mitte et nad kõik, need poliitikud, ei tahaks, et elu Eestis paremaks läheb, nende elu sealhulgas, ju nad ikka tahavad, aga fakt on see, et kõiki unistusi nagunii ellu viia ei saa. Tammsaarelik tarkus, et tee tööd, siis tuleb armastus.  Kahtlustan, alati tööga armastuseni ei jõua. Rikkuseni ka mitte, unista, palju tahad.
Valimisloosungid
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 1 veebruar kell 19:02
... Mida kirjutasid 10 aastat tagasi? Oli vahepeal selline juubeliteemaline väljakutse. Ma leidsin hoopis jutu, mis vanas blogis (nüüd juba neitavarustesse kadunud) oli 12 aastat tagasi. Päris päevakohane leid! Tol ajal kirjutasin enne loo, ja siis tõstsin blogisse, seepärast on postitus alles. Abiks kirjutamisel oli Vanasõnaraamat aastast 1984. Veebruaris 2007... valimisloosungid Mulle meeldivad loosungid.
LAURA LIISI SÜNNIPÄEV
kirjutab Sirje Semenov blogis Sirje klassi ajaveeb, reede 1 veebruar kell 16:30
         Palju õnne kallis sünnipäevalaps Laura Liis!          Täna laulame sünnipäevalaulu Laura Liisile.         Kallistused ja õnnesoovid klassikaaslastelt.          Kommijagamine käib ikka sünnipäeva juurde.         Tegid meie päeva täna rõõmsamaks.
Vanad fotod 20... igavikuteelised
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 30 jaanuar kell 23:22
... Olen teadlikult oma EESTI 100 projekti... 100 fotot Eesti elust, lõpetamata jätnud, kuigi teema on algusest peale teada. Igavikuteelised. Mingil hetkel hakkas kuskil kõhusopis kripeldama. Tähtpäev jaanuaris... kas oli see nüüd sünniaastapäev või surma-aastapäev. Vaatasin järgi, oli mõlemat. Tema on see, kes õige lähedalt seotud teemaga Eesti 100. Punaste poolt tapetud kohalik kooliõpetaja. 5. jaanuar 1919...