i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Looma mõistest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Peopäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õhtu ei tea, mida hommik toob
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Uus köide
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Vene küte
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaks ahvi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Noorem onu-tädi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õigusajaloo number
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tulemuste loendamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vabavärsi pooldaja
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sääsed, puugid ja karud
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Viimane koolipäev!
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon VIIMANE KOOLIPÄEV
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon KILLUKESI SPORDIPÄEVAST
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Meistri oskused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon 1909... 109
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kaks juppi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sport ja autasud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon SUVISED SÜNNIPÄEVALAPSED PEAVAD PIDU...
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon 1. B SAAVUTUSED
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon MEENUTUSI RANNAST...
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Koopia kopeerimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Klassi ekskursioon Tallinna Botaanikaaeda ja Tallinna Teletorni
  kirjutab blogis Pireti klassi ajaveeb
 • favicon Minu harrastustest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Suvised sünnipäevalapsed
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Järvakandi klaasitehases ja Mukri rabas
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Kevadball
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Peopäev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 16 juuni kell 22:39
Käisime Elisabeti sünnipäeval. Kohalesõiduks tellisime takso. Taksosse istumisel sai juhuslikult küsitud, kas on õige takso. Selgus, et ei olnud. Läksime uuesti sellest välja, kohe tuli ka õige takso. Sellest tulime välja ühe mängumaa juures. Majale lähenes ka üks inimene, kellelt küsisime, kas ta tunneb õiget teed peoruumidesse. Siis selgus, et ta oli ise vales kohas, ta pidi ühele teisele sünnipäevale minema. Peomajas kirjutasin magnettähtedega tahvlile sõnu ja lehitsesin lasteraamatut, kus kõik jutud olid magamamineku teemalised. Sünnipäevalaps puhus tordilt küünlaid. See võttis tal natuke aega, aga kõik küünlad said puhutud. Külalisteraamatust leidsin, et enne mind oli samas majas käinud keegi, kellel oli minuga sama eesnimi.

Huvitavad blogilistid

Õhtu ei tea, mida hommik toob
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 16 juuni kell 10:51
... Kui mulle õhtul helistati, et pean hommikul enne üheksat tee ääres bussi ootama, olin kergelt üllatunud. Nojah, millalgi ma tõesti panin nime kuskile kirja. Küsimärgi. Et äkki oleks tore minna. Millal minnakse...
Uus köide
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 16 juuni kell 11:51
Olin Kaunase puiestee bussipeatuse kandis ja hakkasin vaatama Eesti ajaloo uue köite käsikirja. Sellele oli saatesõna kirjutanud Pajur. Ta kirjutas heas stiilis. Mulle ta toimetamise ülesannet ei andnud, aga saatesõnas ta nimetas mind kaks korda eesnime pidi, et sai minult kasulikku informatsiooni. Vaatasin, et see polegi käsikiri, vaid juba ilmunud köide. Toimetajaks polnud märgitud kedagi.
Sääsed, puugid ja karud
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 13 juuni kell 22:49
... Viimasel ajal olen vähe metsas käinud. Vabandusi pole vaja kaugelt otsida: meil on metsas karud. Mitte niisama karud, meil on sellised päevase eluviisiga karud, kes inimeste lähedust otsivad. Vale oleks öelda, et ma karusid kardan. Isegi veidi põnevil olen... et äkki kohtun.  Ja ehk ta siis ei hakka minu poole tulema. Ehk saan piltigi teha! Hoopis tüütumad on sääsed.
1909... 109
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 13 juuni kell 00:16
... Vanaema... olen siin ikka päris palju temast kirjutanud. Leidsin Ireeni piltide hulgast ühe, mis võõravõitu.  Ehk pole ammu näinud. Või polegi näinud. Meie naised... ema, vanaema, õde. Ja mina. Aasta 1959. Vanaema 50 ja ema 30. Nüüd siis kuulan juurde laulu Naised köögis...
Kaks juppi
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 12 juuni kell 17:55
Täna vahetati kodus aknaid. Läksin linnaraamatukokku. Seal lugesin vene ajalooajakirjast kahte artiklit. Esimene neist hakkas imelik tunduma, siis vaatasin, et see on alternatiivajalugu. Teine oli Piibli tegelasest Saalomonist. Kirjutati, et Saalomoni on peetud targaks, kuid et kirjutaja arvates ta tark ei olevat. Mõtlesin, et Vene ajaloos on Jaroslav Tark, tema eesnimi on ka kolmesilbiline.
Järvakandi klaasitehases ja Mukri rabas
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, reede 8 juuni kell 18:50
Järvakandi klaasitehas on PhotoPeach Nägime ja kuulsime sellest, kuidas klaasi vanasti tehti. Iga laps täitis töölehe, kuhu said kirja olulised sõnad klaasi tegemiseks Nende töölehtede kaudu saab iga laps kodus jutustada, mida nägi ja kuulis. Nägime oma silmaga, kuidas klaasikunstnik klaasi vormis: puhus, kujundas, lõikas, ahju jahtuma pani. Tundus nagu oleks tegu pehme materjaliga.....
Lilled minule
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 7 juuni kell 23:01
... Täna statistikat ei tee. Aga ehk ükspäev siiski, oleks ju huvitav võrrelda, et kuidas on numbrid aastatega muutunud. Mingi ülevaate tegin 6 aastat tagasi. Nüüd oleks paras aeg vaadata. Oleks-poleks...
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Head ja halba
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 5 juuni kell 10:32
Ärgates oli üks unenägu meeles, aga vahepeal remonditi akna taga nii palju, et praegu see meeles ei ole. Aga ma olen enda arvates mitmekülgselt andekas, kui ei saa kirjutada ühest asjast, siis kirjutan teisest. Vähemalt on mul kirjutamisvajadus. Eile kirjutasin teravalt, kuidas mind ei hinnata, need mõtted hakkasid täna ka peas keerlema. Kui meelde tuletada, siis vahel on hinnatud, aga vahepeal tekib hirm, et see kõik on juba minevik.
Tundub kui petuvärk...
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, pühapäev 3 juuni kell 10:58
... ... aga tegelikult on puhas tõde. Meil sadas , mitte see eelmine öö. Ööl vastu laupäeva. Ärkasin 5 paiku üles, sest paugutas ikka kõvasti. Tee peal olid loigud, aga natuke sadas siis veel edasi. Loomulikult on mul asitõendid. Et mis vihm see ka on? No pada sai ikka vett täis!  Vist üle ääregi. Ma olen päris kindel, et just mina olin selle erakordse loodusnähtuse põhjustaja.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Väikses poes
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 3 juuni kell 11:53
Kõndisin läbi Kalda tee hoovi kodu poole. Siin oli nii soine, et jalg vajus sellest hoolimata, et kõndisin mööda asfalti. Läksin saali ette ja istusin maha. Siis selgus, et teised hakkavad siin samal ajal esinema. Läksin väiksesse poodi ja tahtsin osta head toitu. Maksin ühe mündiga ja otsisin veel raha juurde. Ütlesin kahe rahatüki kohta, et need on vist Eesti rahad, mitte eurod.
Juuksejutud
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, pühapäev 3 juuni kell 00:05
... Mul on suht kehvad juuksed. Juba lapsena polnud teab-mis-asjad. Levinud arvamust järgides aeti mind lausa kiilakaks, lootuses, et kasvavad uued ja tugevamad.  Ei ma tea, palju sellest kasu oli, aga neiupõlves sain kuidagi hakkama.  Kena olemisega. Ainus viga oli, et pikaks nad mul ei kasvanud.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Kuidagi kurb
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 2 juuni kell 18:21
... Kirjutasin meie kandi murakarabast. Kindlasti üks väiksemaid omasuguste seas. Pilt ka. Rabast, mis enam ei ole raba. Murakaraba. Kümmekond aastat tagasi oli ta kaks korda suurem, aga teisel pool teed tehti lageraie. Edasi käisin siinpool maiustamas, korjamiseks ei jagunud, aga suvisel ajal mõne peotäie  murakaid sai ikka põske pista.  Nüüd pole seda raba ka. Selline lugu siis. Tahtsin juurde panna pilti, kus raba on alles raba.
Aja kulg on kiire
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 1 juuni kell 17:45
... Juba juuni käes.  Küll aeg lendab. Mõtlesin täna sellele, kui sibulat koorisin. Et ei tea, kas peaks hakkama munadepühadeks koori korjama. Ilusad tumepruunid koored olid. Ja kaugel need lihavõtted enam! Jaanipäev... jõulud... ja siis juba ongi. Sibulakoori vaja. Või siis käbid. Lapsed korjasid trepile. Aja kulg seegi. Käbid ja kännud. Eriti käbid...
Matk"Avastades meel" Paunküla matkarajal
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, reede 1 juuni kell 14:56
Matk on PhotoPeach Matk jätkub - mängime mänge on PhotoPeach
Õied ja viljad
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 31 mai kell 15:51
... Kui Rita ütles, et pildistas õieilu oma aias, olin ma sunnitud tõde tunnistama.  Mida ei ole, seda ei ole. Minul. Mitte ühtegi lillepeenart.   Nojah, see köögi aknaalune. Seal kaks põõsast pojenge, üks sõbrantsi vanaema juurest ja teine mu oma lapsepõlve muinasmaalt. Ja mis kõige imelisem: sel aastal hakkasid nad õitsema juba mais.
Noored muusikud
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 30 mai kell 23:08
... Tundub, et jälle on vahe sisse tulnud ja raske uuesti otsale saada. Blogis... blogipäevikus. Õnneks on mul teema, mis taas reele peaks aitama. Sada head asja. Ja ikka on ju nii, et häid asju jagub. Viimasesse paari-kolme nädalasse ka. 14. mail oli koolimajas kontsert. Peab ikka õnne olema, et õigel ajal õiges kohas olla! Sedapuhku läks korda...