blog.tr.ee » Blogilist - Back to school

i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Vangerdamata võitja
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Telefoni väljalülitamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Arvamuse muutumine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Postkast rikutud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vaheaeg suvepuhkuses
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Rootsi ajast tahvlile
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tuttav talu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Teooria versus praktika
  kirjutab blogis Noored Kooli
 • favicon Ühest näitusest ja ühest mehest, kellele võib ka niimoodi läheneda...
  kirjutab blogis Katrina
 • favicon Kuiv muld
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Järvamaa ajaleht
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Statistikapõnevus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Taldrikute lõhkumine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuhu jäi Liisa oma jooksudega?
  kirjutab blogis Liisa
 • favicon Inimene ja tema vead ehk kasvamisvaevad
  kirjutab blogis Katrina
 • favicon Parem rünnak
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kivid ja lilled
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tuna 1/2018
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Mälupildid ja foto
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kontrolltöö paber
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sõjaga harjumine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sageli magamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Udune partii
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ootamiskoht roheluses
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Põlvamaa ajaleht
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kauba valimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Värsked muljed
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tuttav linn
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sees ja väljas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Asjade lõpetamine
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Telefoni väljalülitamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 19 august kell 10:21
Valmistusin kodust ära minema. Enne väljumist tahtsin mobiiltelefoni välja lülitada. Aga ma ei teadnud, kas parooli tohib sisestada, kui töömees on samas toas. Otsustasin, et sisestan, sest telefon pole arvuti. Aga ma ei olnud kindel, kuidas telefoni väljalülitamine käib. Nupp, mille ma valisin, võis olla ka politseisse helistamine. Politsei võis mulle pärast tagasi helistada. Ühel päeval juba oli kolm korda helistanud.

Huvitavad blogilistid

Postkast rikutud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 18 august kell 09:41
Siiani mulle meeldis kirju kirjutada, aga eile tehti gmaili postkastile uus kujundus ja see tundub nüüd halvem kui ükski varasem postkast. Mulle ei meeldi, et kasutatakse pildilisi käske, millele pole ühtegi sõna seletuseks juurde kirjutatud. Halb on ka see, et kui hiirenoolt mööda postkasti libistada, siis seal asjad hüppavad. Mulle pole vaja uut kujundust, vaid harjunud kujundust.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Teooria versus praktika
kirjutab Jana Adari blogis Noored Kooli, teisipäev 14 august kell 15:33
Teooria versus praktika, kumb on olulisem? Või peaks pigem küsima, kui palju teooriat ma vajan enne praktikat? Suve alguses, enne linnalaagrit, tundsin end kui kala kuival maal täiesti võõras keskkonnas ahmides endasse teooriat, päris täpselt aru saamata mida, milleks ja kuidas teen. Armsad tuutorid ja meeskonnaliikmed aitavad sind, et oleksid valmis uues teadmistemeres sujuvalt ujuma.
Inimene ja tema vead ehk kasvamisvaevad
kirjutab Katrina Helstein blogis Katrina, pühapäev 12 august kell 18:51
Niih. Imelikud värgid. Mingi kuu aega tagasi ostsime endale voodi või natuke vähem aega tagasi või kuidagi. Igal juhul praeguseks on meie voodi voodi. Kokku pandud ja magamistoas meie vana logiseva, katkise jalaga diivani asemel. Diivan oli ka muide tore voodi. Ja katkine jalg tuli pärast Enriquet. Noh. Päris palju teisi asju tuli ka pärast Enriquet. Vanaemavabad unenäod näiteks. Memme ma igal juhul igatsen taga.
Kuhu jäi Liisa oma jooksudega?
kirjutab Liisa R blogis Liisa, laupäev 11 august kell 15:35
Kuna minu blogi lugejaid on umbes 5 ja neist 1 küsis, et miks ma ammu ühtki postitust pole kirjutanud, siis tulen seekord kõigile oma austajatele vastu ja teen kokkuvõtte. Minu viimane postitus siin blogis oli 10 kuud tagasi. Miks siis? Ei, ma polnud vahepeal 9 kuud rase ja üks kuu taastusin. Hoopis palju toredam asi juhtus käisin maikuus põlveoperatsioonil. :D  Nagu kõik teavad, on mind juba aastaid vaevanud mu vasak põlv.
Kontrolltöö paber
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 11 august kell 10:30
Oli lõppenud suurmeistrite vaheline malepartii. Vaatasime seda partiid. Selles mängus oli laual olnud mõlemal poolel mitu topeltetturit. See ajas mind naerma. Vaatasin, et topeltetturid ei olegi nii nõrgad kui räägitakse. Ühel mängijal olid topeltetturid kõrvuti liinidel. Siis vaatasin, et siiski eraldatud liinidel. Olin selle partii mänginud ühe tuttavaga.
Sõjaga harjumine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 10 august kell 10:31
Rääkisin Arieliga, kes tahtis, et ma ühte asja teeks. Seejärel käisin mujal ringi. Oli sõda ja pidev tulistamine. Mõtlesin, et mul on tekkinud juba samasugune veendumus nagu teistel inimestel teiste sõdade ajal, et mina selles sõjas kuuliga pihta ei saa. Ilma sellise veendumuseta oleks raske elada. Vaatasin peeglist, et mul on üks silm haige. Silmatera oli laienenud. Silm küll veel nägi.
Sageli magamine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 10 august kell 10:21
Viimasel ajal olen ma maganud kahel päeval lisaks ööunele mitte üks, vaid kaks korda sama päeva jooksul. Vahepeal arvasin juba, et päeval oskan jääda veel ainult poolunne, aga eile olin nii väsinud, et jäin sügavalt magama. Päevase unisuse põhjuseks on pakutud palavust ja seda, et remondimehed äratavad hommikuti varem üles, aga õhtul varem magama ei lähe.
Udune partii
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 9 august kell 11:02
Mängisin maleturniiril. Oli segane, mis ruutudel nupud täpselt asuvad. Seda partiid olime alustanud muudetud algseisust. Küsisin kohtunikult teise laua partiiprotokolli, et selle järgi oma lauale õige algseis peale panna ja otsast peale mängida. Kohtunik hoiatas, et nii võivad mõlemad vastased kaotuse saada.
Ootamiskoht roheluses
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 9 august kell 10:29
Alal, mida me nimetame Peeduks, on kaks maaliinide bussipeatust - Peedu ja Peedumäe. See pilt on tehtud Peedumäe peatusest mõned nädalad tagasi. Olen seal olnud korduvalt ainus ootaja, kuigi ühel korral oli buss juba enne sellesse peatusesse jõudmist Elvas nii täis läinud, et sain vist viimase istekoha.
Põlvamaa ajaleht
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 8 august kell 10:33
Üks päev küsisin raamatukogus Põlvamaa ajalehte Koit. Vastati, et raamatukogu peahoones maakonnalehti ei ole, need on Raekoja platsi lugemistoas. Sinna läksin kaks nädalat hiljem, varem ma polnud seal käinud. Küsisin, kui kaua seal lehti alles hoitakse. Selgus, et seda lehte aasta. Lugesin Koidu augusti alguse ja juuli lõpu numbreid.
Tuttav linn
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 7 august kell 09:05
Sõitsime Haapsallu sisse. See oli minu jaoks kolmas kord. Mõtlesin, et ma tahan siin olla, sest see on tuttav koht. Läksin ühistranspordivahendist välja. Tundus, et väljusid ka teised meie omad, aga ma ei näinud täpselt. Nad kõndisid järjest kaugemale. Läksin ühe partei koosolekule. Parteijuht rääkis, et õnneks on osad ajaloolased Mussolinist kiitvalt kirjutanud. Ta tõi näiteid, mida täpsemalt.
Sees ja väljas
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 6 august kell 10:53
Šveits ja Norra ei kuulu Euroopa Liitu, aga on liikmesriikidest rikkamad. Suurbritannia kohta arvatakse, et Euroopa Liidust väljaastumine muudab ta vaesemaks. Erinevust võiks seletada sellega, et ühtedes riikides on olukord stabiilne ja Suurbritannias olukorra muutus. Aga millegipärast hirmutati Eestis enne Euroopa Liitu astumist just, et kui rahvas otsustab olukorda mitte muuta, siis lähevad asjad halvaks.
Ühe auto lugu
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 3 august kell 01:31
... Tegelikult, ega ma seda lugu just väga palju ei tea. Need, kes teavad, on juba läinud. Igavikuteedele. Kaasaga koos proovisime meenutada, ja on ju pilte, mis ise enda eest räägivad. Ma ei tea, mis aastal auto tehasest tuli, aga onu Alfi käes oli ta juba 1950ndate aastate keskel. 1956   Mina oma esimesed sõidud ZIM-ga tegin ehk mingi 7 - 8 aastat hiljem.
Üksildased sääsed
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 3 august kell 08:42
Põua ajal ei ole hoolimata akende lahtihoidmisest eriti sääski sisse lennanud. Ühel päeval nägin ühte suurt sääske, täpset aega ei mäleta. Aga eile õhtul kuulsin jälle toas sääsepininat, kuigi ma sääske silmaga ei näinud. Kas sääsk tekkis tänu sellele, et kuskil mujal on vahepeal vihma sadanud? Mõnda muud liiki putukaid olen näinud. Loomade elust olen lugenud, et mõni putukaliik võib olla väga kaua söömata.
Kõnelus veetemperatuurist
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 2 august kell 08:54
Viimasel ajal on ajalehe ilmateadetest märgata, et mõnes Läänemere osas on vesi soe ja mõnes külm. Et õhk on väga soe, siis paneb külm vesi imestama. Oletasin oma peaga, et külm vesi tuleb kohale polaarjää sulamisvee hoovusena. Mulle vaieldi vastu, et seda nimetatakse hoopis süvavee kerkeks, neid olevat vahel ka enne pooluste sulamist ette tulnud.
50 aastat ja 1 päev
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 2 august kell 00:14
... Täpselt nii pikk on vahe olla esimest korda ja viimast korda fotoaparaadiga pulmas. Ausõna, 1968 oli esimene kord... ja 50 aastat hiljem teine kord.  Vahepealsed pulmad on olnud ilma fotokata. 50 aastat tagasi olin selline pubekas. Kunagi varem pilte teinud ei olnud, aga siis andis Enn mulle oma Smena, et võta ja pildista.  Juhtus nii, et kuna just pulmad, siis pildistasin terve filmi täis.