i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Loengus nimetatu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Mõtteid teemaunenägudest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Elukoht
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pähklid maas
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eks jah, tahaks, aga kuidas...
  kirjutab blogis Katrina
 • favicon Liikumatud vigurid
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Valimistulemused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Võõras telefon
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sünnipäev loomadega
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Rahulik koht
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Saksamaast ja Šveitsist
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Getter (Jaani) ja Hardi (Volmer). Iga nime taga on lugu
  kirjutab blogis Noored Kooli
 • favicon 2. KLASS LÕPETATUD!
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon SPORDIPÄEV
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon ALPAKAFARMIS EKSKURSIOONIL
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Oleme nüüd 4. klassis. Suvi algab.
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Meie etendus
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Kalapüügivõistlus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Lõuna-Vietnam
  kirjutab blogis simo77
 • favicon "Pitirim Sorokin: saatus ja teosed"
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Kahimisvajadus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Möödasõit
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Käsitöö ja lilleilu
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Luuletused ja laulud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ungari Nõukogude Vabariik
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Aasta viimane neljapäev ja soovid minu väikestele
  kirjutab blogis Noored Kooli
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Liikumatud vigurid
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 16 juuni kell 18:53
1. d4 f5 2. Rf3 e6 3. g3 Rf6 4. Og2 Oe7 5. 0-0 0-0 6. c4 d5 7. c5 Rbd7 8. b4 c6 9. a4 a5 10. b5 cb 11. ab b6 12. c6 Rb8 13. Lc2 Lc7 14. Re5 Od6 16. f4 Re4 17. Rd2 h6 18. Oe4 fe 19. Rb3 Oe5 20. fe Vf1 21. Kf1 Lf7 22. Kg1 Va7 23. Oe3 Lf5 24. Vf1 Lh3 25. Ld2 a4 26. Rc1 Va5 27. Lb4 a3 28. Ra2 h5 29. Lf8 Kh7 30. Lc8 Vb5 31. Lb8 Vb2 32. c7 Ve2 33. Of2 h4 34. c8L hg 35. Lh8 Kg6 36. Lh3 gf 37. Vf2 Ve1 38. Kg2 e3 39. Lg3 Kh7 40. Lf8 1:0. Valge mõtles 12 ja must 11 minutit.

Huvitavad blogilistid

Eks jah, tahaks, aga kuidas...
kirjutab LiizaKazz blogis Katrina, pühapäev 16 juuni kell 00:10
Tahan saada kirjanikuks, tahan saada kirjandusteadlaseks, tahan saada kriitikuks, tahan saada turundusjuhiks, tahan saada... Ja nii edasi! Viimased kaks aastat on mulle õpetanud, et ega see niisama lihtsalt ei käigi, et tahan saada... Lapsena tirisin kuskilt mingist kohast välja mängukaardid või tarokaardid ja kukkusin ennustama, tegelikult teen seda siiani.
2. KLASS LÕPETATUD!
kirjutab Sirje Semenov blogis Sirje klassi ajaveeb, esmaspäev 10 juuni kell 18:58
 2. klass edukalt lõpetatud.  Hurraa! Saame puhkama...  Ilusat suve kallid 2.b klassi lapsed. Maha jäi tühi klassiruum ja laste joonistustega tahvel. Kohtumiseni sügisel juba 3. klassi õpilastena!
ALPAKAFARMIS EKSKURSIOONIL
kirjutab Sirje Semenov blogis Sirje klassi ajaveeb, esmaspäev 10 juuni kell 17:12
 Jõudsime Alpakafarmi. Meil oli vastas perenaine ämbriga, mis oli porgandeid täis. Kõigepealt rääkis perenaine, kuidas farmis käituda. Lastel oli päris raske oma emotsioone vaos hoida. Loomad on ju nii armsad!  Kõigepealt saime kitsi vaadata ja neile pai teha.  Nüüd läheme alpakasid vaatama. Päris raske on vaikust saada, et loomad kartma ei hakkaks.
"Pitirim Sorokin: saatus ja teosed"
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 10 juuni kell 12:06
И.А. Голосенко. Питирим Сорокин: судьа и труды“. Сыктывкар. Коми книжное издательство. 1991. 248 lehekülge. Pitirim Sorokin sündis aastal 1889 Komimaal. Tema ema oli komi ehk sürjalane ja isa venelane. Ema suri, kui Sorokin oli veel väga noor.
Käsitöö ja lilleilu
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 8 juuni kell 13:13
... Just nagu lähemal vähe oleks, et oli vaja reisile minna!  Käsitööd ja lilleilu nautima! Ehk ongi nii, et koduseid väärtusi rohkem hinnata, peab vahepeal kaugemale ka vaatama. Ja naabrite juures on alati tore käia, pikkuse
Ungari Nõukogude Vabariik
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 8 juuni kell 09:47
Tõlkisin ungarikeelse vikipeedia artiklist Esimese maailmasõja järgse Ungari kommunistliku valitseja Béla Kuni kohta peatükki Nõukogude Vabariik“. Refereerin tõlget. Naaberriikidega toimuva piiritüli olukorras teatati 20. märtsil 1919 tagasiastunud Ungari valitsuse asemel ainult sotsiaaldemokraatidest koosneva kabineti moodustamisest. Kun viibis sel ajal vanglas.
Raskused elus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 6 juuni kell 14:00
Istusin arvuti taga. Tahtsin sisestada parooli, aga ei saanud, sest vend tuli minu tuppa ja ma polnud nõus teiste nähes paroole sisestama. Vend oli siia tagasi kolinud, nii võis juhtuda, et ma ei saa blogi kirjutada ühelgi päeval mujale kui paberile. Mul oli süles üks väike vennalaps. Ta vaatas aknast välja. Lubasin ta veel kõrgemale tõsta, et ta paremini näeks. Olime viimase klassi õpilased.
Las olla, nagu on
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 5 juuni kell 23:26
... Vaatasin aknast välja: jee, milline marusuur ämblik! Kõrgel, veranda  katuse serva all. Pildistamiseks ilmselgelt liiga kõrgel! Aga läksin õue asja uurima, vaja ju ikka proovida! Kikkivarvul ja umbes. Pärast vaatasin fotot...
Igasse nädalasse üritus
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 4 juuni kell 23:45
... Katsun elu kontrolli all hoida, et liiga kirevaks ei läheks. Või nojah, ehk ka liiga väsitavaks. Täitsa piisab, kui igas nädalas üks üritus. Meenutamiseks ka parasjagu. Või mis, pigem on sedagi liiga palju. Kirjutamiseni
Blogi ohutumaks
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 4 juuni kell 09:42
Kui keegi hoiatas, et minu blogi pole turvaline, siis see võis tulla sellest, et see oli vana tüüpi aadressialgusega http, mitte https. Nüüd muutsin ära. Varem olid vist kõik võrguleheküljed http, aga nende eest veel ei hoiatatud. Viimasel ajal näidati aadressiriba nurgas hoiatust.
Lasnamäe põnevust
kirjutab LiizaKazz blogis Katrina, esmaspäev 3 juuni kell 01:26
Resursid eksole. Need füüsilised ja vaimsed ja üldse. Arvad küll, et need on piiratud. Aga ei! Tuleb välja, et aju töötleb ümbrust. Asjad omandavad värvi-närvi ja veel palju muudki. Üle pika aja tegin seda, milleks on turistitamine omaenda kodulinnas. Naljakas on mõelda, et Lasnamäe, see ligi 120 000 inimesega asustatud linnaruum, oli kunagi külade piirkond.
Tolmused raamatud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 2 juuni kell 09:28
Suures toas käisid telesaate võtted. Vaatasin, et laua peal on mitu eksemplari minu unenäoraamatut, need jäävad kaadrisse. Need olid tolmused, kuigi mitte üleni. Kui võtted läbi olid, pühkisin raamatutelt tolmu. Ütlesin, et tolmuharja sees on traat, mis raamatut kriimustas. Kui oleks prillilapiga pühkinud, oleks see jälle raamatud rasvaseks teinud. Kõige parem oleks olnud pühkida käega. Tahtsin raamatud raamatupakki tagasi panna.
Udust nähtavale tõusnud must prints või Marie Heiberg
kirjutab LiizaKazz blogis Katrina, neljapäev 30 mai kell 00:43
Kell saab alati liiga palju. Inimesi on alati liiga palju.  Emotsioone on alati liiga palju.  Minu jaoks.  Ja ometi on midagi muutumatult paigal. Midagi, mis tõmbab mu endasse, kui orkaan. Või siis viskab endast välja. Täna käisin üle pika aja täitsa traditsioonilises teatris.
Loengus nimetatu
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 19 juuni kell 09:41
Kuulasin Piirimäe loengut. Ta kirjutas loengus nimetatavad nimed tahvlile. Loengu lõpu poole ta seda enam ei teinud. Pärast loengu lõppu hakkasin konspektist nimesid ja numbreid pähe õppimiseks välja kirjutama. Nende kirjapildis, mida polnud tahvlile kirjutatud, ei olnud ma kindel. Piirimäe oli loengus öelnud, et Inglise revolutsioonile järgnes Oranž revolutsioon.
Mõtteid teemaunenägudest
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 18 juuni kell 10:27
Kirjuta 10 asja kooliteemaliste unenägude kohta. 1. Kooliteemalisteks saaks lugeda ka kodus õppimise teemalised unenäod. 2. Kooliga seostuvad ka unenäod koolis tuttavaks saanud inimestest, keda kohatakse kuskil mujal kui koolis. 3. Mõni nimetab kooliks ka ülikooli, aga ma pole nimetanud. 4. Vahel näen unes 12. klassi lõpetamist või ülikooli, aga ruumis istuvad need, kellega koos käisin põhikoolis. 5.
Elukoht
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 18 juuni kell 10:12
Sven küsis, kus Karba praegu elab. Vastasin, et ma ei tea, kus ta praegu elab, aga viimati elas ta Tallinnas. Üks minu Tallinnas elav tuttav vist tundis Karbat ja Karba kutsus Tallinnasse kokku Tartus tegutseva klubi koosoleku. Parandasin, et koosoleku kutsus Tallinnasse siiski K. Sander.