i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon 60 minutit 30 käigule
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tuttava näo teooria
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Saksamaast ja Württembergist
  kirjutab blogis simo77
 • favicon JÜRIÖÖJOOKS 2019
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon TÄNA TÄHISTASME KEIDY SÜNNIPÄEVA
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Hääldus ja sõnavara
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pane kokku reisiplaan
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Keda karta
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Elektrikatkestus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pane ennast põlema
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kodune mängupäev
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Programm Maakeraga
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Lapivaip 100
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon PIDASIME TÄNA LUKASE SÜNNIPÄEVA
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Loomapiltidega kaustikud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Määriv ümbrik
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Reportaaž akna tagant ja majast
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Aasta 1928
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Ootamatud käigud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Targad hinnangud
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tundkokkutulek
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pilvelind
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Ahjukütt
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Õhuke raamat
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Keelemeelne
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Külas logistikapataljonil
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Raamatunäitus
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuidas aega parajaks teha
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Piiriveekogu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Äärmusluse tunnused
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Pane kokku reisiplaan
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 18 aprill kell 23:00
... Reklaam selline hüppas ette. Planeeri päev Stockholmis. Pane kokku reisiplaan. Mul on nii ja naa, aga üldjuhul pole ma suur planeerija.  Kui kuidagi muidu saab.  Kui ei, siis ei. No et kui ei saa. Siis planeerin korralikult. Enamasti mul juhtub. Seekord juhtus nii, et Pilvi küsis, mis ma arvan rahvariietest. See oli 26. märtsil. Mina arvasin hästi. Ja 8. aprillil olin Stockholmis. Kolmeks päevaks, kusjuures esimene oli jõudmise päev, teine olemise päev ja kolmanda õhtul taas laevale. Rootsireis jagunes mul üsna mitmeks osaks. Kuidagi juba nii välja kujunenud. Esimene osa on aeg laevas, sinna ja tagasi Teine osa Pilviga koos veedetud aeg Kolmas osa on aeg, mis kolistan mööda Stockholmi Neljas on ürituste aeg...

Huvitavad blogilistid

Pane ennast põlema
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 17 aprill kell 14:04
... Ma olen alati teadnud, et eesti keel on väga rikas igasuguste sõnade ja väljendite poolest. aga iseenda rõõmuks (?) õpin ma kogu aeg juurde.
JÜRIÖÖJOOKS 2019
kirjutab Sirje Semenov blogis Sirje klassi ajaveeb, kolmapäev 17 aprill kell 20:55
Kogunesime kooli hoovi, et minna Munamäele jüriööjooksule.  Lõbusas tujus on hea võistlustele vastu minna.  Poisid on valmis ja ootavad oma jooksujärge.  Ühine pilt jooksu lõpus. Ka õpetaja on varjuna pildile jäänud.  Jee! Olime väga tublid! Kiitus kõigile jooksjatele ja klassikaaslastele, kes tulid kaasa elama. Suur kiidu lapsevanematele, kes tulid lapsi jooksul toetama ja olid õpetajale abiks.
Lapivaip 100
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 16 aprill kell 23:55
... Sain kauni kingituse. Raamatu. Minu Eesti täna. Olin teadlik, ja ootasin. Head asja on hea oodata, eks ma natukene kibelesin, aga mitte nii palju, et takka oleks kiirustanud.  Tartusse vastu läinud. Kohtusime Magdaleena haigla trepil. Üks armas inimene andis kontaktid ja teine armas inimene tuli ja tõi. Nüüd on ta mul olemas. Läbi olen sirvinud mitu korda, lapanud, et lappe imetleda. Tasapisi loen. Igal pisikesel tekil oma lugu, iga tegija on oma loo raamatusse jäädvustanud.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Aasta 1928
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, pühapäev 14 aprill kell 23:48
... 1928. aasta veebruaris sai Eesti Wabariik 10 aastaseks. 1. septembril 1928 sündis Pilvi. Eelmisel nädalal käisin tal Rootsis külas. aprill 2019 Täna tuhlasin vanades ajalehtedes. Et milline oli Eesti 90 aastat tagasi. Mis toimus, millest räägiti. Aastal 1928. Kõigepealt muidugi sünnipäev...
Ootamatud käigud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 14 aprill kell 16:44
1. e4 e5 2. Rf3 Rc6 3. c3 Rf6 4. d4 ed 5. e5 Rd5 6. cd Ob4 7. Od2 Le7 8. Rc3 Oc3 9. bc 0-0 10. Oc4 Rb6 11. Od3 d6 12. Le2 Og4 13. Le4 f5 14. ef Le4 15. Oe4 Vae8 16. Rg5 d5 17. f7 Vf7 18. Rf7 Kf7 19. f3 Oh5 20. 0-0 de 21. fe Kg8 22. e5 Of7 23. a3 Rc4 24. Of4 Od5 25. Vfb1 b6 26. Vb5 Oe4 27. d5 Re5 28. Ve1 Rd6 29. Vb4 Rd3 30. Vee4 Rb4 31. Ve8 Re8 32. ab Kf7 33. Kf2 Ke7 34. Ke3 Kd7 35. Oe5 c6 36. Kd4 cd 37. Kd5 g6 38. b5 Rc7 39. Oc7 Kc7 40.
Targad hinnangud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 14 aprill kell 10:10
Avan feisbuki. Esimene postitus, mida ma näen, ütleb: Kao minema, sa pole salliv. Vastan: Sinust olen ma vähemalt sallivam. Mulle vastatakse: Ei, sest sallimatuse sallimatus ei ole sallimatus. Küsin: Keda ma ei salli? Öeldakse: Vaata, kes su sõbrad on. Ütle mulle, kes on su sõber ja ma ütlen, kes oled sa ise. Vastan: Sõpru pole mul siin ühtegi, sest tavaliselt saan ma null laiki. Aga programm nimetab sind ka sõbraks.
Pilvelind
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 13 aprill kell 22:19
... Kui ma aknaklaasil kimbukest sulgesid nägin, tekkis kohe kuri kahtlus.  Nii oligi, väike keha lamas maas, külm ja liikumatu. Uurisin raamatust ja guugeldasin arvutis. Ehk ongi siisike? Rahvapäraselt pajulind ja kadakalind. Ja pilvelind. Pilvelind ta seekord oligi.
Ahjukütt
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 13 aprill kell 14:33
... Ahjukütt ei tule sõnast küttima. Ahjukütt tuleb sõnast kütma. Mul tänane ahjukütt tehtud. Juba hommikul. Nüüdseks on ahi juba hüübinud , tasapisi hakkab jääbima. Ei ma kõõmutanud (st ei kütnud eriti kõvasti), aga mõned korrad sai ikka ahju kihutada (ahjus tuld liigutada). Väljas napilt neli kraadi sooja. hüübima - läbi põlema (näit ahi on juba hüübinud) jääbima - jahtuma Sõnad võetud A.Saareste sõnaraamatust, 1.
Keelemeelne
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 12 aprill kell 23:05
... Olen pidevalt kinnitanud: numbrid mulle meeldivad!  Kümnesed meeldivad. Kahekümnesed on veel paremad. Suured rahanumbrid eriti head. Aga kui tõtt tunnistada, vahet pole, mida kokku liidan.  Või lahutan. Kasvõi sente, peaasi, et arvutada saaks! Isegi autonumbreid olen kunagi arvutanud. Siis, kui neil miinus-märk vahel oli.  03 - 46 Kui esimene number oli väiksem, lahutasin tagumisest esimese...
Raamatunäitus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 12 aprill kell 12:08
Aastavahetusel paluti feisbukis pildistada aasta jooksul koju tulnud raamatuid. Tegin foto osadest sellistest raamatutest. Nüüd näitan seda ka blogilugejatele.
Kuidas aega parajaks teha
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 11 aprill kell 12:01
... Kui sul rongi väljumiseni on peaaegu kaks tundi aega.  Ja sul on kaasas suur kohver kalli kraamiga (mis on juba teine jutt), reisikott isikliku reisivarustusega ja käekott, kus väike kaamera, veel väiksem mobiil ning suht raske (!) rahakott, no ei lähe ei linna peale šoppama ega turule kolama. Viimast kahte muidugi võiks sõna raske soosida. Aga ei soosi.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Teid oodatakse
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 9 aprill kell 20:24
... Viktoria Sõber! Teid oodatakse info-lauda! Kõik oleks loogiline, kui info, mida valjuhäälselt jagati, oleks kuskil kaubanduskeskus. Aga ei olnud. Infot jagati Victoria pardal. Kohe ei osanud midagi arvata. Aga ega keegi mind ei hõiganud. nimi muudetud
Valitud kaader
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 8 aprill kell 14:34
Käisin juuksuris. Varem olen öelnud, et kõrva peale juukseid alles jäetaks, kuigi öeldust pole alati kinni peetud, aga täna ütlesin, et kõrvad välja lõigataks. Pärast seda proovisin fotot teha. Ideaalset klõpsu ei saanud, aga valitud pildil on vähemalt nägu üleni peal.
Ei tea, mida arvata
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 6 aprill kell 15:12
... Mina ei tea, mis Õnne tänaval toimub. Lihtsalt, ma ei ole püsivaataja.  Telekatki vaatan suht juhuslikult. Aga silmi kinni ei pane, kui teleri ees istuma juhtun ja kaasa kesk tihedat kanalivahetamist ETV õnnelike juurde satub. Korraks. Justkui saatus, et just see minutite mäng lugupeetud noorpoliitik ekraanil juhtus olema.
Varjatud mõte
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, teisipäev 2 aprill kell 23:07
... Olen aru saanud, et aru saamine on mul aastatega aeglustunud. Näiteks eile, 1.aprillil. Mina jõin köögis kohvi,  kaasa läks vannituppa, ja hetk hiljem tegi seal kõva kisa. Et tule vaata, sul pesumasin siin täiega uputab. Ehmatasin ja hüppasin...
3. aprill 1929
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 3 aprill kell 03:04
... Ajaleht 90 aastat tagasi. Kui vanaema sündis, pandi talle nimi Klaara. Aasta siis oli 1909. Hilisemas elus kandis ta hoopis teist nime. Nime, mille ise valis.  Perekonnanime sai ka uue. Siis kui abiellus. Tiiu ja Tiit abiellusid 1929.aasta 21.märtsil Ajalehes, kus on teade nende abiellumisest, neid nimesid ei leia. Kes teab, see teab. 03.04.1929 Kõik käis kenasti plaanipäraselt. Enne abiellumist oli soov abielluda. Ja enne seda toimus kihlus... või oli see nüüd vastupidi? Lapsukene sündis 1929. aastal. Esimene õiekene :) 21. märtsil oli vanaema-vanaisa 90.