i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Kohanumber päikese all
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eksam täna
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Koolis käis külas PÄÄSTEAMET
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon PÄÄSTEPÄEV MEIE KOOLIS...
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Virtuaalse maailma lood
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Meie rikutud lapsed
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Sportimisvõimalused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tuna 2/2018
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Soome keele sõnu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Töö ja raha
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sagadi
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Etturite kukkumine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pidu enne pidu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kasevihalõhnaline
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kuningaseisu varisemine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ajalugu ja matemaatika
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaart ja kaaneümbrised
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eilse ürituse jätk
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kõnelused maletajatega
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sünnipäevalaps Kristofer!
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Õpetajatepäeva tõrukesed
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Tänase päeva üritus
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Lausete jada
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Raamatutest alguse saanud
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kooli magama
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Alanud on uus kooliaasta
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon VOLDITUD MUSTRILISED KALAD
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon KIRKE LIISI SÜNNIPÄEV
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon KOLME KOOLI PARGIJOOKS...
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Virtuaalse maailma lood
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, neljapäev 18 oktoober kell 10:37
Vaatasin, kuidas meie poeg arvutis ühte tapamängu mängib. Jookseb väga seksika naise kujulisena, püss käes, tulistab, vahepeal lehvitab kirvest ja lõhub paari hoobiga suure kuuse pilbasteks, tormab kaunilt kujundatud maastikul või majas edasi, tulistab vasakule ja paremale teisi tegelasi e kusagil mujal teistes arvutites istuvaid mängijaid... Nojah. Mehed peavad natuke võitlejad vist ikka olema. Poisid vist on sellised. Väiksena mängis meie poeg puumõõkadega ja tegi harjutusi vanalinna päevadelt ostetud hellebardiga, siis tulid plastmassist püssid. Siis arvutimängud. Nüüd ta siis jookseb virtuaalsetel maastikel ja tapab teisi võitlejaid, kellest osa on naise kehaga. See skin e väljanägemine selles mängus lihtsalt antakse mängu alguses, seda ei saa ise valida.

Huvitavad blogilistid

Meie rikutud lapsed
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, neljapäev 18 oktoober kell 10:13
Ise me rikume oma lapsi, lõpetas oma jutu minuealine meesterahvas. Ta oli kuulanud, kuidas pealinna peenema kooli tütarlapsed oma tulevikuplaane arutasid. Üks arvas, et alla nelja tuhande tema küll midagi tegema ei hakka. Teine arvas, et tema üldse ei hakka midagi tegema, parem leiab rikka mehe. Kolmas arvanud selle peale, et mees võib ära minna, laps tuleb selle mehega saada.
Koolis käis külas PÄÄSTEAMET
kirjutab Reet Mõis blogis Reeda klassi ajaveeb, kolmapäev 17 oktoober kell 18:48
Meie koolis käis külas PÄÄSTEAMET: Tutvustati päästjate töövahendeid, räägiti tuleohust ja kuidas õnnetusi vältida, kuid kui on juhtunud õnnetus, siis kuidas sellest teada anda ja kuidas käituda. Saime uusi teadmisi, aga tuletasime meelde ka varem kuuldut. Oli põnev vaadata autode sisu ja kuulata, millised vahendid on päästjatel töös abiks.
PÄÄSTEPÄEV MEIE KOOLIS...
kirjutab Sirje Semenov blogis Sirje klassi ajaveeb, kolmapäev 17 oktoober kell 21:24
Kogunesime kõik saali, et alustada Pärnu Vanalinna Põhikooli Päästepäeva.          Kogu kool mahtuski saali ära. Peale päeva avamist läksime klassidesse, kus lapsed jagati kolme          rühma.          Kõik rühmad said lahendada ristsõnu.          Ruumis tuli väikestes gruppides leida ohtlikke olukordi.
Sagadi
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, esmaspäev 15 oktoober kell 18:25
Sagadi on PhotoPeach Tänane koolipäev Sagadis oleks võinud pikemalt kesta. Sügis on end ehtinud kuldsesse rüüsse. See sügisvalgus, mis puulehtedesse end peitnud on, paneb kõik meeled tööle. Sügist tahaks sisse hingata, imetleda seda ilu, sahistada lehtedes, kuulata lehtede sahinat. Tänane päikseline päev oli ideaalne õues olemiseks.
Pidu enne pidu
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 15 oktoober kell 10:29
Olin saanud kirja teel ühe naisega tuttavaks. Kirjavahetusest oli selgunud, et meil on lähestikustel kuupäevadel sünnipäevad. Ta oli kutsunud mind enda sünnipäevale. Ma olin minemisest vähem huvitatud kui ta arvas. Lubasin siiski minna. Ta elas ühiselamu viimasel korrusel. Ma ei teadnud, kas ühiselamus võib otse trepist üles minna või tuleb kõigepealt valvelauda pöörduda. Meil olid külalised.
Kasevihalõhnaline
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, pühapäev 14 oktoober kell 20:15
... Sõitsin rattaga ja mõtlesin: mis tuttav lõhn? Mis lõhn see ometi on? Pool tundi sõitsin, enne kui aru sain. Metsaäärne õhk lõhnas kui kaseviht. Mitte see kaseviht, mis äsja valmis saanud.  Pigem see, mis juba kuivanud, aga siis vette visatud ja niiskuses nagu ellu ärkab. Päev ka täna eriline. Kolletamispäev.  Seenetamispäev oleks ka võinud olla.   Umbes nii, et mis sa siin seenetad, kui seeni ei ole. Mis ühest küljes on õige, saagiks vaid kaks kukeseent ja kolmveerand porgandriisikat.
Kuningaseisu varisemine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 14 oktoober kell 13:29
1. e4 e5 2. f4 ef 3. Rf3 g5 4. d4 Og7 5. Oc4 Re7 6. Rg5 0-0 7. Of4 Rg6 8. Lh5 h6 9. Rf7 Vf7 10. Lg6 Le8 11. Oh6 Kf8 12. Of7 Lf7 13. Lf7 Kf7 14. Og7 1:0. Valge mõtles 4 ja must 5 minutit.
Kaart ja kaaneümbrised
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 13 oktoober kell 12:03
Klotsikast oli vaja radiaatori juurest ära tõsta, et see remondimeestele ette ei jääks. Tõstsin kasti enda ja Tõnu voodi vahele ja kallasin tühjaks, et laduda klotsid sisse tagasi nii, et kuhja peale ei jää. Tõnu tuli mulle appi laduma. Ta ladus sama moodi nagu klotsid olid varem olnud, nii et kuhi jäi ikkagi peale. Kallasin kasti uuesti tühjaks, et laduda ise niimoodi, nagu ma olin kavatsenud.
Eilse ürituse jätk
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 12 oktoober kell 21:30
... Mis puutub tänasesse üritusse, siis olen jõudnud Serafima ja Bogdani lugemisega 480. leheküljeni. Usun, et täna lõpetan. Aga eilse ürituse jätkuks, et kuigi metsas oli mõnus, on asjas pahupool ka. Mets, kus käisin, on läbi aegade olnud üks mu lemmikuid.
Tänase päeva üritus
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 11 oktoober kell 23:31
... Et igale päevale oma nägu anda, peab igasse päeva kavandama ürituse. Mingi aeg tagasi oli mul programmis filmide järelvaatamine. See üritus venis väga pikale, oli  miski 3 tundi üle südaöö, kui Rannahotelli viimane osa vaadatud sai. Sild oli ka veel kavas, aga kartsin, et hommikune ärkamine nihkub õhtusse, kui oma üritust kohe ei lõpeta. Joodud pirakas tassitäis kohvi oleks küll meeled veel paar tundi erksana hoidnud...
Raamatutest alguse saanud
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 10 oktoober kell 22:54
... Mul oli kunagi komme võtta pihku mõni juba loetud raamat, see suvalises kohas lahti lüüa ja lugeda.  Jäädagi lugema, mis sest, et kordi ja kordi loetud.  Mõned neist olid lasteraamatud, tegelikult, enamik neist.
Bütsantsi ajalugu
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 9 oktoober kell 17:12
Bütsantsi inimene. L’Uomo Bizantino“. Koostaja Guglielmo Cavallo. Tõlkinud Janika Sild, Heili Einasto, Hanna Kaal, Margus Ott ja Heigo Sooman. Avita 2002. 357 lehekülge. Itaalia keeles 1992. Keskkooli ajaloo lõpueksamil vastasin piletit, mille üks punkt oli Eesti NSV ajaloo, teine Bütsantsi ajaloo ja kolmas ajakirjas Akadeemia“ avaldatud Bütsantsi ajaloo teemalise artikli kohta.
Allikad ja õppematerjalid
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, esmaspäev 8 oktoober kell 12:20
Vaatasin oma vana märkmikku. Selgus, et olen teinud märkmeid ka 1917. a. revolutsiooni ajal. Pidasin seda väga väärtuslikuks, sest tolle aja kohta oli allikaid vähe, aga mul olid veel lisaks enda käega kirjutatud. Olin märkmete andmetel uskunud Eesti võitu juba siis, kui sõda alles käis. Aga vahepeal Eesti väed taganesid ja siis ma polnud kuude kaupa märkemid teinud, enne kui nendega jätkasin.
VOLDITUD MUSTRILISED KALAD
kirjutab Sirje Semenov blogis Sirje klassi ajaveeb, pühapäev 7 oktoober kell 16:44
Kino ja muusika
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 6 oktoober kell 17:00
... Kui ma eelmisel esmaspäeval Tallinna läksin, olid mul plaanid tehtud. Tegelikult kohandan ma päris tihti oma plaane teiste kavandatuga. Seekord ka, mingil viimasel minutil märkasin, et 1.
Siit ja sealt
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 3 oktoober kell 13:20
... Sedapuhku veel üks tiir Tallinnas. Paar-kolm nädalat tagasi. Üks eesmärk oli käia näitusel Ajatus asukohaga Vene tänav 14A. Katariina kirik. Lausa piinlik, et ma Tallinna nii vähe tunnen. Seekord sattusin vanalinnas piirkonda, kuhu varem pole juhtunud. Mitte ainult näitus, nii palju muudki huvitavat.