i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Vaatlesin ka taimi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tänane fauna
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Nähtamatu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Mõtleja osalemine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Magav kirjutaja
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Ungari keele grammatika
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õõnestatud seis
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vaade kosmosest
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Vaja isa kohale kutsuda
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Anna andeks!
  kirjutab blogis Noored Kooli
 • favicon Valged daamid
  kirjutab blogis Plastmassist Imedemaa
 • favicon Maleelu
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kaduviku kaasamine
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Kadunud asjad
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Üritustel osalemine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kella ülesleidmine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuidas aeglaselt raamatut lugeda
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Tänane triatlon
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon "Meie Kodu" 1960
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Postkast ja kraan
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Etturi ja oda koostöö
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Null klikki
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Eksamite järjekord
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Rahumeelsed sõdurid
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Öised elektrikatkestused
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hinnanguid kuulates
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hääled ei sobi
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kuulsad rallisõitjad
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Seesinane
  kirjutab blogis Katrina
 • favicon Vilistlane koolis
  kirjutab blogis simo77
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Vaja isa kohale kutsuda
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 17 august kell 10:45
... Ma ei mäleta, et minu käitumisega oleks kooli ajal nii suuri probleeme olnud, et lapsevanematest kedagi oleks kooli kutsutud. Too aeg polnudki koolil sellist individuaalset lähenemist lapsele ja lapsevanematele, arenguvestlus oli kauge tulevik, ihunuhtlus minevikku jäänud, inimeseõpetuse tunde ei olnud, igasuguseid olulisi ja elulisi vestlusi isegi pereringis ei mäleta.  Kunagi ei rääkinud isa nõuka-aja algusaastatest, kui tema isa mõrvati või kuidas ta ise sadamas laeva ootas, et Rootsi pageda. See tuli kõik aastakümneid hiljem. Koolis olid oktoobrilaste koondused, pioneerimalev ja riviõpe, keskkoolis sõjalise õpetus ja hea sõber paralleelklassist, kes juhtis kooli komnoori. Peaaegu oleksime sõbrannaga ka organisatsiooni astunud, aga see oli esimene kord, kui isa sekkus minu valikutesse ja pidas vestluse kommunismi kuritegudest, millest mul õrna aimugi ei olnud.  Meil oli kodus raamat SS tegutseb, mis oli täis jõhkraid pilte koonduslaagritest.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 8) Näita

Huvitavad blogilistid

Valged daamid
kirjutab Trixi blogis Plastmassist Imedemaa, reede 16 august kell 17:30
Tervitus, mu kallid lugejad! Ma pole küll mitu kuud midagi postitanud, aga luban nüüd end parandada ja kõik kirja panna. Hoiatan kohe ette ära, et postitused ilmuvad nüüd siia üsna anakronistlikus järjekorras. Mul on, mida maailmaga jagada.  Eelmisel laupäeval, ehk siis 10. augustil, käisin ma üle mitme nädala taas linnas. Nimelt pidin ma nägema Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre ühisnäitust Valged daamid.
Kaduviku kaasamine
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 15 august kell 20:35
... Ülevaate Setomaast sain ühe kohaliku asjapulga käest.  Saime kokku kiriku taga, kohe kalmistu kõrval. Kuulasin teda ja mõistsin, miks toetus EKRE-le sealkandis nii tugev on. Isegi kui kiitsin, et kaunis kant ja tihe teede hooldus, siin remont ja seal remont, tegi tema nägusid. Ja kui teed Saatsesse küsisin, ütles, et mine kust tahad, ikka tolmab.
Anna andeks!
kirjutab Imbi Hoop blogis Noored Kooli, kolmapäev 14 august kell 20:25
Anna andeks, minu tulevane õpilane, sest Sina ja Su klassikaaslased saavad olema mu kõige esimesed õpilased. Kindlasti ei tule mul kõik kohe hästi välja, aga ma annan endast parima.  Anna andeks, lapsevanem, kui pead õhtul kodus selgitama, et hummus on tegelikult ka söödav ja õpetaja rääkis klassi ees ilmselt ikkagi huumusest; sest mul läksid lihtsalt ärevusest sõnad segamini ja mõtlesin isegi kodus pikalt, et kumba sõna ma ikkagi kasutasin. Palun Sinult pisut kannatlikkust.
Kella ülesleidmine
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 13 august kell 09:45
Elasime hobuseraua kujulises majas. Vennad teatasid, et võib maja teise tiiba sööma minna. Jäin veel sellesse tiiba istuma, kus ma olin. Ema tuli tagauksest ja küsis, kas söök on valmis. Vastasin, et on küll. Ema vaatas järele ja ütles, et söök ei ole valmis, sest laud on katmata. Seda ma ei teadnudki. Aga tulin mõttele, et süia saab sellegipoolest, sest puder on pajas. Siinsamas ruumis. Olin oma kella ära kaotanud.
Kuidas aeglaselt raamatut lugeda
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, esmaspäev 12 august kell 00:29
... Kõigepealt tuleb raamatu kätte võtmist edasi lükata. See polegi nii keeruline, lihtsalt kui tõrge on sees, siis lase rahulikult olla, küll ükskord üle läheb. Nihuta raamatut iga päev pisut-pisut lähemale. Jäta aega kohanemiseks. Aeg-ajalt võta kätte ja sirvi. Ühel hetkel saad aru, et nüüd on aeg küps.
Tänane triatlon
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, pühapäev 11 august kell 20:58
... Olen aru saanud, et triatlon ei pea olema täpselt määratletud... no umbes nii nagu 100 meetri jooks näiteks.  Vähemasti minu tänane oli küll nii kuidas jumal juhatas. Ei stopperit ega sammulugejat. Kõigepealt oli rattasõit.  Esimene etapp. Nii umbes 15 minutit. Siis tuli ujumine... või siis kui täpne olla, veetakistuse läbimine.
Postkast ja kraan
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 11 august kell 10:37
Mul oli selline elektronmärkmik, et kui sisestada sellesse mingi märksõna, siis sai vastuseks nii enda varasemaid selle märksõnaga kirjutisi kui ka teiste kirjutatud ajaleheartikleid. Olime ühes saalis. Saali hakati kinni panema. Mõtlesin, et võibolla jõuab veel enne süia. Saali uksel tuli ühele naisele tema mees vastu. Mees kritiseeris naise välimust ja naine oli kurb. Istusime köögis. Ajasin kirjasõbraga juttu.
Null klikki
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 10 august kell 10:12
Eile ei andnud ma feisbukis linki üksikule blogisissekandele, vaid blogile tervikuna, kirjutades juurde, et igaühele oma rubriik. Aga selle asemel, et kõik oleksid klikkinud, ei tehtud minu loendurite andmetel ühtegi klikki. Võibolla seda sissejuhatavat lauset loeti.
Hinnanguid kuulates
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 8 august kell 11:35
Tihti peetakse mind lolliks, sageli ka targaks. Ülikool kõik lõpetajad kuulutand on vargaks. Olen kuulus päevavaras, sest ei teeni palka, minu vabatahtlik panus väärib ainult malka. Palju õppija on tuupur, kirjutaja haige. Ütleb taevanegi kohus: sa ei ole õige.
Kodune arhiivindus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 6 august kell 19:28
Ülikoolis arhiivinduse õppimisest võib olla kasu ka arhiivi tööle asumata, kui pärast oskab paremini isiklikke pabereid sorteerida. Täna sorteerisin ära riiulivahe põhjast laeni ulatuva paberivirna, milles on pabereid esimesest klassist magistriõppe lõpuni. Osa lehti olid juba varem klambritega kokku löödud, teised ühendasin täna kirjaklambritega temaatilisteks pakkideks või panin kaante vahele.
Seesinane
kirjutab LiizaKazz blogis Katrina, esmaspäev 5 august kell 18:57
Seesinane suvi on olnud üks võrratu olend. Ei olegi puhkust eriti võtnud, aga mõni nädal on täitsa puhkusetunne. No kui ikka sõita mõnda ilusasse vanasse mõisa raamatuid müüma või kasvõi looduskaitse seltsi inimeste juurde Vana-Vigalasse või lihtsalt mõnikord Henrykuga Paldiskisse, kahekesti, tasakesti, rahuliselt.
Saatses saapad jalga
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, laupäev 3 august kell 22:20
... Kõik nüüd segamini, reisimuljed Setomaalt ja Saaremaalt, aga vahet pole. Mahuvad kõik teemasse suveseiklus.  Suvi 2019 Teine päev Setomaal, paika pandud sihtkoht Saatse. Saatse tundus huvitav, kasvõi seepärast, et sinna pääsemiseks saab minna läbi saapa. Aga mitte ainult see, kodutööd tehes avastasin, et Saatses saab ingleid näha. Mulle inglid meeldivad, eriti üritan hoida häid suhteid oma kaitseingliga.  Seto hingleq...
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Laused paberile
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 3 august kell 09:44
Kirjutasin paberile lauseid. Igas lauses oli ühe erineva inimese ees- ja perekonnanimi ning öeldud, mis mulle tema juures meeldib. Mõtlesin, et kui võrgukasutajad pärast neid lauseid loevad, siis nad näevad, et mulle meeldivad kõik asjad. Paberile kirjutasin nimed välja, aga võrku mõtlesin panna ainult initsiaalid. Mõtlesin, et ma ei pane seda kirjutist blogi unenägude rubriiki, sest ma praegu ei maga, vaid olen poolunes.
Nimetu plaat ja plaadita nimi
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, reede 2 august kell 23:09
... Vaid aasta tagasi ütles üks asjasse pühendunud inimene välja olulised mõtted. Meie tegevus on suunatud sellele, et riik püsiks, mälestus inimestest, kes riigi nimel on kannatanud, ei tuhmuks, et säiliks võime kurjust ära tunda.  Me hoiame mälestust. Mälestame inimesi, kes riigi nimel on kannatanud. Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel, kirjas need, kes on küüditatud, vangistatud, piinatud, hävitatud.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Maapealt kadunud
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 1 august kell 20:36
... Neli päeva Saaremaal... järjest päevakavad paika pandud. Tahtsin ju parimat, aga välja tuli nagu ikka. Et mõnel päeval enam-vähem ja mõnel veidi-vähem. Mõnel lausa nadivõitu. Näiteks see lugu Kellamäega. Koht tundus kuidagi huvitav, aga erilised kiidusõnad internetis olid kirja pandud mõisa aida kohta. Et ehitatud 19.
Vaatlesin ka taimi
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 21 august kell 10:42
Eile kirjutasin rubriigis loomad loomavaatlustest, täna kirjeldan eilseid taimevaatlusi. Pildistasin juunikuus ühtesid lillesid. Eile nägin, et neil lilledel on ikka veel õied küljes. Need nägid küll juba väsinumad välja kui juunis. Punased ja mustad sõstrad ning tikrid on põõsastelt ära korjatud, aga kasvavad veel arooniamarjad, samuti mürgised maikellukese marjad, mis on punast värvi.