i
Blogilist - Back to school
Koolist, õppimisest ja noorte elust

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Noor Päts
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hullud jutud hundist
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Nuppude käppimine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Märksõnad
  kirjutab blogis Tegelinski oma kummut
 • favicon Vokaalsegaja
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Kõrvalhoov
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Lastega kunstinäitusele!
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Keelepraktika
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tsitaatide nimekiri
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Jüriööjooksul
  kirjutab blogis Pireti klassi ajaveeb
 • favicon Nädal algab
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sõdiv riik
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Sorokinist ajalehes
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Äraarvamisraamat
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Jürööjooks
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Põnev viimane koolipäev
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon Kalender
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
 • favicon KAUNIST VAHEAEGA!
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon LAURA LIISI ÜLLATUS
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon TÄHISTASIME KEIDY SÜNNIPÄEVA ...
  kirjutab blogis Sirje klassi ajaveeb
 • favicon Klassihommik
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Eesti Panga muuseumis
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Pealkirjata
  kirjutab blogis Airi klassi ajaveeb
 • favicon Mõtteloo konverents
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Tiiva ründamine
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Õige ruum
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Hümn kloostris
  kirjutab blogis simo77
 • favicon Noored ja nooremad
  kirjutab blogis Noored Kooli
 • favicon Pilliõpe on lõppenud
  kirjutab blogis Reeda klassi ajaveeb
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Hullud jutud hundist
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, neljapäev 26 aprill kell 15:30
... Mul pole hundiga lähedast kontakti olnud, vaevalt et loomaaiaski silmsidet otsime. Ok, mäletan küll, kuidas naabrite truu valvekoer keti otsas surnuks puretud. Lugu muidugi ammune, kuskil viis aastakest tagasi. Ja polnud see ainuke, paari nädala jooksul läks meie kandis kolm koera Looja karja... valvama. Kolleeg enda oma suutis päästa, haaras ahjuroobi ja tormas võitlusesse.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 6) Näita

Huvitavad blogilistid

Märksõnad
kirjutab tegelinski blogis Tegelinski oma kummut, kolmapäev 25 aprill kell 13:38
... Anti märku, et ma pole ammu kirjutanud. Mul ongi selline taktika: kui tahan, et sõbrannad helistaksid, siis ei kirjuta. Muidu on nii, et nemad teavad minust kõik, aga mina ei tea midagi ;) Igatahes on 3 nädalat lennul läinud ja päris raske on vahekokkuvõtet teha. Kirjutamisega on nii, et mida tihedamalt, seda lihtsam. Aga mõned märksõnad... ja kuna mu mälu on aastatega suht töntsiks jäänud, siis lähen ajas tagasi.
Pealkirjata
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, teisipäev 24 aprill kell 06:57
Pildid tundidest on PhotoPeach
Sõdiv riik
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 22 aprill kell 11:02
Olin Ukrainas. Ukraina oli sõjas Venemaaga, aga lahinguid ma ei näinud. Kohalikud inimesed rääkisid, et veehoidlad on õnnetus, need teevad õhu niiskeks, veehoidlaid ei saa pommitada ka, muidu tuleb üleujutus. Küsisin, kui palju neil sääski on. Ukrainlased vastasid, et vähe. Mõtlesin, et võibolla tegelikult on palju, aga kuna nad on harjunud, et kogu aeg on palju, siis nad ei teagi, et seda on rohkem kui mujal.
Sorokinist ajalehes
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 21 aprill kell 13:41
Tänases Arvamus / Kultuuris arvustab Leho Lamus Pitirim Sorokini raamatut Meie ajastu kriis. Arvustaja peab teost väheväärtuslikuks. Ta kritiseerib ka saatesõna autorit, et see on autori suhtes liiga kiitev. Saatesõna autor on Henn Käärik, mida pole ajalehes nimetatud. Kirjas on, et raamatu tõlkija olen mina. Arvustaja kirjutab: Teose ja saatesõna läbilugemisel tekkis küsimus.
Äraarvamisraamat
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 21 aprill kell 10:59
Mõtlesime isaga liimida minu toa tapeedi peale vanad ajalehed. Tapeet oli isegi loetava mustriga, ajalehed oleksid olnud veel loetavamad. Kui ajalehed seisid virnas, siis ei teadnud, mida sealt otsida, aga kui need seinale laiali laotada, oleks olnud osa sisust kõigile näha. Olin maleklassis. Küsisin Reilt, mitu partiid on käikude äraarvamise raamatus. Rei ei vastanud, aga ma vaatasin ise järele, et neid oli natuke üle saja.
Raha ja punkte
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 17 aprill kell 10:29
Kirjutasin doktoritööd magistritöö edasiarendusena. Võtsin aluseks magistritöö teksti, kustutasin sellest osad asjad ära ja seejärel kirjutasin vahele mõned laused juurde. Doktoritöö tuli magistritööst õhem. Esitamise tähtaeg lähenes. Mõtlesin, et kui mul jäävad sissetulekud väikseks, siis muudan blogi lugemise tasuliseks. Saab näha, kas keegi seda võimalust kasutab.
Kuningarünnak lõppmängus
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 15 aprill kell 12:20
R-O-L-R-O-V-K-V 1. d4 d6 2. c4 c5 3. dc dc 4. Rb3 Oe5 5. Od2 Rb6 6. Od3 Re6 7. Ve1 Oa4 8. Rc3 Vd8 9. 0-0 Ob3 10. ab Rd4 11. Ld1 0-0 12. Oe4 Vd7 13. e3 Rc6 14. Lc2 h6 15. Vd1 Vfd8 16. Rb5 a6 17. Rc3 Lc7 18. f4 Of6 19. Rd5 Rd5 20. Od5 Rb4 21. Ob4 cb 22. f5 Le5 23. Vf3 Lb2 24. Lb2 Ob2 25. Vdf1 a5 26. V1f2 Oe5 27. g4 Va8 28. h4 a4 29. ba Va4 30. e4 Va3 31. Va3 ba 32. c5 Vc7 33. Vc2 Od4 34. Kg2 Oc5 (Katkestusseis.
Klassikaaslastest noorem
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, pühapäev 15 aprill kell 10:56
Käisin 11. klassis. Meil lähenesid eksamid. Mõtlesin, et tänavu olen ma eksamitetegijate pingereas ilmselt taga pool kui järgmine aasta, sest ma olen klassikaaslastest noorem. Neil tekib huvi õppimise vastu juba tänavu, minul aasta hiljem. Proovisin trepist üles minna, aga mõlemad trepi pooled viisid alla.
Kloor ja nutitelefon
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, laupäev 14 aprill kell 09:30
Poest osteti toitu ja kloori. Need pandi samasse kotti. Siis selgus, et klooripudeli kork on katki. Vaatasin entsüklopeediast järele, et kloor on kohutavalt mürgine. Hiljem mulle selgitati, et see käivat gaasilise, mitte vedela kloori kohta. Tuletati meelde, et varem puhastati klooriga basseinivett. Mulle meenus veel hiljem, et vist ka Tallinna kraanivett ja ma olen seda vist joonud.
Märkmik tulevikku
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, reede 13 aprill kell 13:15
Kunagi rohkem kui kümme aastat tagasi nägin poes imeilusat märkmikku ja ostsin ta ära, teadmata, milleks seda kasutada. Aga ilus oli. Varsti hakkasin sinna kirja panema kirju oma tütrele sellesse aega, kui ta on suur.
„Seltsimees laps“
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, reede 13 aprill kell 12:29
Härra laps soovis seltsimees last näha ja nii me lastega kinno läksime. Kõigile meile meeldis väga ja soovitan kõigile filmi vaatama minna (lugeda soovitan ka, mulle meeldivad raamatud sageli rohkemgi, kuigi seekord film äkki isegi ületas raamatut). Mind tõesti üllatas, et nii raske sisuga film on märgitud perefilmiks, aga maailmale avatum nutikam 56-ne saab ilmselt juba aru (ma pigem soovitaksin küll kooliealisele).
Rahulikumad mõtted
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, reede 13 aprill kell 09:04
Geograafia eksami asendasin keskkoolis uurimistööga. Peale uurimistöö kirjutamise tuli seda ka inglise keeles kaitsta. Kaitsmisel rääkisin, et Põhja-Itaalia ja Lõuna-Itaalia võivad eralduda eraldi riikideks. Ainsaks probleemiks pidasin seda, mida teha Rooma linnaga. Ülikoolis tegin Rooma ajaloo eksami. Rooma oli algul linnriik. Pidime pähe õppima Rooma kuningate nimed, kuigi pole kindel, et nad päriselt olemas oleks olnud.
Tänased sündmused
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, neljapäev 12 aprill kell 16:19
Eile sain aru, nagu ma võiksin igakuise sissetuleku üldse kaotada, aga täna küsisin telefoni teel üle, selgitati, et küsimus on rohkem selles, mis nimetuse all seda maksta. Eile oli majas tulekahju ja täna elektrikatkestus.
Õppekäik Omnivasse
kirjutab Airy blogis Airi klassi ajaveeb, neljapäev 12 aprill kell 16:37
Meie kirja kirjutamine päädis selle teelesaatmisega Omnivast. Meile kingiti sealt imeilus aasta lindu kujutav mark, mille iga laps sai oma ümbrikule kleepida ja ise templi peale lüüa. Laste kirjad ongi nüüd teel adressaatide juurde. Nägime pakkide liini ja kirja sorteerimise liini.
Sündmusterohke päev
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, kolmapäev 11 aprill kell 23:03
Täna oli meie majas tulekahju. Tulekahju ajaks läksin Kirjandusmuuseumi. Kirjandusmuuseumist tulles astusin läbi kirjastusest ja maleklassist. Maleklassis ütles üks kooliõpilane, et koolis hakkas ka suitsuandur tööle. Meil ei hakanud, sest ei põlenud maja seest poolt, vaid välisseina soojustus. Tulekahjule eelnes keldris uputus.
Rahutud hommikud
kirjutab Simo Runnel blogis simo77, teisipäev 10 aprill kell 09:50
Täna õnnestus mälus sorides natuke unes nähtut meelde tuletada, aga sel aastal võib unenägude saak tulla suhteliselt väike, sest maja on remondis ja maja kõrval hakkavad juba hommikul suured masinad tööle. Teine põhjus, mis võib unenägude meeldejätmist segada, et mul varvas valutab.