i
Blogilist - Aardelaegas
Elust, inimestest

Uued postitused

 • favicon Vaatamisi: Pedro Almodóvarist „Doktor Martinini“
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Jälle raamat?
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Nõrgad signaalid
  kirjutab blogis tavainimene
 • favicon Aitäh postipäkapikkudele!
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Õppiv masin
  kirjutab blogis tavainimene
 • favicon Ümbritse end huvitavate inimestega
  kirjutab blogis tavainimene
 • favicon Vaatamisi ja lugemisi: Luis Buñuelist Dina Rubinani
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Meeleolumuusikat
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Ebaõiglus
  kirjutab blogis Hundi ulg
 • favicon Täiesti sobimatult nunnu
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Võõrad lapsed, omad lapsed
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Novembrimutid
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon R, 3750. päev: suled
  kirjutab blogis Ilma folgita Viljandis
 • favicon N, 3749. päev: motorcycle starts again
  kirjutab blogis Ilma folgita Viljandis
 • favicon K, 3748. päev: motorcycle won’t start again
  kirjutab blogis Ilma folgita Viljandis
 • favicon “Viimased tuhat aastat”
  kirjutab blogis tavainimene
 • favicon Kirju
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Jälle raamat?
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, laupäev 9 detsember kell 16:46
Selline kõneainet pakkuv kampaania siis Tallinna prügikastidel: jälle raamat?, jälle sokid?, jälle tass?, jälle küünal?. Ja tahtsin sõnakse toetuseks kosta. Mina saan küll aru selle lapse tundest, kes jõulupakist välja tuleva raamatu vastu suuremat huvi ei tunne, pigem pettumust. Et jälle raamat? Neid on ju niigi ja need on ju ka kohustuslik osa väga paljude laste lapsepõlvest (sest vanemad suunavad lugema, lähtudes oma hirmust, et kui lapsel korralikku laiapõhjalist haridust ei ole, jääb ta elus hätta). Ja viimase häda igavusepeletaja. Ja kohustuslik kirjandus ja.   See meenutab mulle Lindgreni, et pehmetes jõulupakkides olid sokid ja vajalikud asjad, aga teistmoodi pakkides need asjad, mis elu elamisväärseks muudavad.

Huvitavad blogilistid

Nõrgad signaalid
kirjutab tavainimene blogis tavainimene, teisipäev 5 detsember kell 22:18
Kuidas see Kettamaailmas oligi üks võimalus sajast realiseerub sajaprotsendilise tõenäosusega. (Asjasse vähepuutuv vahemärkus: keegi vaimutses hiljuti, et lapiku maa uskujad ei saa kuidagi rääkida globaalsest vandenõust.) Meie globaalses maailmas on asjad väheke teistmoodi, seetõttu olin ma tõsiselt jahmunud, kui sain paari nädala jooksul juba teise kutse tehisintellekti teemalisele üritusele.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Aitäh postipäkapikkudele!
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, esmaspäev 4 detsember kell 23:37
Täna sain kaugelt maalt kaardi. Ümbrikut avama hakates ehmusin, sest see oligi lahti. Aga seekord ei olnud postivedajad ja -sorteerijad süüdi. Kaardisaatja on vägagi eakas ja oli ümbriku unustanud kinni kleepimata, isegi kattepaber oli liimiribal alles peal.
Õppiv masin
kirjutab tavainimene blogis tavainimene, esmaspäev 4 detsember kell 08:14
Ma olen viimastel nädalatel rongis jõulupeo tantsumuusika pleilisti jaoks nii palju üheksakümnendate ossitümakat läbi kuulanud, et YouTube näitab mulle nüüd talverehvide ja tööriiete reklaame.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Vaatamisi ja lugemisi: Luis Buñuelist Dina Rubinani
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, pühapäev 3 detsember kell 00:07
Sel nädalal on mu kultuurilised ettevõtmised olnud mõnevõrra erootilis-seksuaalset laadi. Avatud internetiülikoolis hakkasin jälgima Purdue Ülikooli (USA) kursust Hispaania filmikunstist. Esimese nädala teema on Luis Buñueli looming, täpsemini tema suhted sürrealismi, tsensuuri, Hispaania kodusõja ja Franco diktatuuriga.
Ümbritse end huvitavate inimestega
kirjutab tavainimene blogis tavainimene, laupäev 2 detsember kell 22:10
Tänu Realistlik Kitarr saate lihtsalt saagima, sikutama, ja lööge stringid mängida akord iga keerukus ja nuputada oma lemmikmuusikat, riffe ja laule või moodustavad oma. Nojah, ma siin saen ja sikutan tõesti. Meie väike lõbus töökollektiiv valis selleaastaseks jõulueeskavaks välja ulmeliselt keeruliste looduses mitte esinevate akordidega laulu. Aga meie põhikitarrist peab kusagil suusakuurordis sabatisemestrit.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 3) Näita
Meeleolumuusikat
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., kolmapäev 29 november kell 21:51
Sa põletad sildu vaid selleks, et sul poleks külm Ja oled nii kurb, et see tundub peaaegu kui pilgar Uus hommik ka päikese tõustes näib alati julm Aina igatsed und kuid see reetur sind pidevalt hülgab Suur tulevik neelab sind
Täiesti sobimatult nunnu
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., esmaspäev 27 november kell 21:00
Tööl on üks jupp koridori, mida rohelise põranda järgi kutsutakse green mile. Seada läbivad absoluutselt kõik tootmises töötavad inimesed ja hüüdnimi läheb täppi vähemalt mõnel päeval aastast meil kõigil. Täna hommikul võttis koridori läbimine mõnevõrra rohkem aega. Ned, kellele ei meeldinud võivad arvata mida tahes (selle raha oleks võnud kasutada..., ...lapsik..., Amatöörid), aga mulle küll meeldis ja ma polnud selle emotsiooniga üksi. Üllatusmoment veel lisaks, ma ei tea kedagi, kes seda ette teadis.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 8) Näita
Ebaõiglus
kirjutab Hundi ulg blogis Hundi ulg, esmaspäev 27 november kell 13:14
Olen elus. PÖFF: https://poff.ee/est/filmid/321151 Kuidagi väga isiklik on see filmi sõnum. Turvavõrgu puudumine tegi võimalikuks selle, et eile lahkus siit maailmast noor inimene. Jumal näeb, et ma püüdsin, kuid väsisin. Film on film ja elu on elu. Tagantjärgi, selle hapra turvavõrguna, ei andesta, et ei suutnud, ei püüdnud rohkem. Kes vähegi sõber, jagage PÖFFi linki.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 10) Näita
Novembrimutid
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, laupäev 25 november kell 20:16
Õues ründavad mutid hilissügisest rohumaad. Naljakas, et mutihunnikud saavad alguse lähedalasuva garaažikooperatiivi Mutid“ juurest. Võib-olla on need ühisusest väljavisatud mutid, kes nüüd ohjeldamatult mullahunnikuid tekitades ümbruskonnale kätte maksavad.
Võõrad lapsed, omad lapsed
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, laupäev 25 november kell 11:29
Märkan, et suhtun oma sõprade lastesse ka natuke nagu omadesse. Ja sugugi mitte ainult lapseealistest lastest ma siin ei kõnele, vaid ka täitsa täiskasvanuist. Olukorras, kus ma täiskasvanud inimesega teeksin otsuse edasisi suhteid pigem vältida, annan hea sõbra lapsele üha ja üha uue võimaluse, nagu annaksin enda omale, tema ema pärast, kellele ma ise olen nii tänulik paljude asjade eest.
Kirju
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., neljapäev 23 november kell 16:35
Kas sa armastad mind? Kas ma peaksin? Võiksid Miks? Lihtsalt niisama. Sellepärast, et tahad armastada . Sind? Miks ka mitte. Ma ei tea. Ma pean mõtlema Aknast paistis öö. Ei, mitte öö ei paistnud, öö vaatas aknast sisse.
“Viimased tuhat aastat”
kirjutab tavainimene blogis tavainimene, kolmapäev 22 november kell 18:55
Lubasin endale kahepäevase linnapuhkuse sain jooksva sooja vee all nõusid pesta, käisin juuksuris ja lugesin üle pika aja juturaamatut, milleks oli Andris Feldmanise “Viimased tuhat aastat”. (Morgie kirjutas sellest hiljuti ja mul tekkis huvi.) Olgu öeldud, et mul tekkis küsimusi rohkem kui ängistust.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 10) Näita
R, 3750. päev: suled
kirjutab AV blogis Ilma folgita Viljandis, laupäev 12 august kell 00:59
Päeval postkontoris, kus ootab karp korralike joonestussulgedega (rOtring Isograph 0,1, 0,3 ja 0,5 mm, 0,5 mm harilik pliiats, sirkel koos sulehoidikuga, tušš, karbi kaaneks šablooniavadega joonlaud) ja sulgede spetsiaalne puhastusvedelik. Ei ole käinud nii kaua, et teenindaja enam ei mäleta, kes ma olen.
Vaatamisi: Pedro Almodóvarist „Doktor Martinini“
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, pühapäev 10 detsember kell 23:31
Sel nädalal olid internetiülikoolis Purdue ülikooli loengud Pedro Almodóvari loomingust, mis täiendasid mu teadmisi kitši ja campi kohta, andsid lühiülevaate lavastaja intensiivsest värvi-, muusika- ja kaamerakäsitlusest, suhtumisest naistesse ja seksuaalvähemustesse.
N, 3749. päev: motorcycle starts again
kirjutab AV blogis Ilma folgita Viljandis, reede 11 august kell 00:59
Ongi hommik targem. Veendun taas, et suur ketas on muidu korras, aga lihtsalt ei paista. Guugliõnn on täna parem kui eile, leian õpetuse, kuidas saab kettale (füüsilisele või loogilisele) panna ise tähe ( Start Run , sinna võlusõna diskmgmt.msc , enter), avaneb kettahaldur, see näitab, et suure kettaga on kõik korras, ainult tähte ei ole, panen sealt siis tähe, kohe (veel enne kettahalduri sulgemist, selle akna all) ilmub teade, et ühendatud on uus ketas, mis teeme. Kopin VIII 2017 pildid normaalsesse fotoarhiivi ja pärast sünkroonin kogu 2017.
K, 3748. päev: motorcycle won’t start again
kirjutab AV blogis Ilma folgita Viljandis, neljapäev 10 august kell 00:59
Päeval uus ventilaatoralus, mida on elektroonikakaubamajas kahes kohas; ühes on mänguritele (seega võimas), aga Trust; teises on harilik ja odav, aga mitte-Trust. Kodus märkan, et E-le paar nädalit tagasi ostetu on sama marki. Õhtul väikene kepp läpaka käivitamisel.