i
Blogilist - Aardelaegas
Elust, inimestest

Uued postitused

 • favicon Veel kord Hiiu põhikooli teemal
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Lastega kunstinäitusele!
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Silmapilgud
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Juhtus
  kirjutab blogis tavainimene
 • favicon Hommik
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Karjäär
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Vaatamisi: „Punane kilpkonn“ (2016)
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Luud ja elud
  kirjutab blogis Hundi ulg
 • favicon ***
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Maskeraad
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Kuidas ma tõrvikurongkäiku korraldasin (ja kättemaksu osa)
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Lihtsalt üks (pleenumi)meenutus
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Jutuajamine
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Märkmik tulevikku
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon „Seltsimees laps“
  kirjutab blogis Laps Eestis
 • favicon Chimamanda Ngozi Adichie „Pool kollast päikest“
  kirjutab blogis Kruusatee
 • favicon Leidsin endale ideaalse ameti
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
 • favicon Mõrtsuk
  kirjutab blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi.
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Veel kord Hiiu põhikooli teemal
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, kolmapäev 25 aprill kell 22:30
Loen uudist ERRi portaalist: https://www.err.ee/826085/tallinn-loob-nomme-gumnaasiumi-kaheks Nõmme gümnaasium jagatakse kaheks ja põhikooli osast moodustatakse uus põhikool. Rõhk sõnal uus“. Aga see uus hakkaks tööle aadressil Raudtee 55, kus pikki aastaid tegutses Hiiu põhikool (mis vahepeal 28. kooli nime kandis), mis mõni aasta tagasi Nõmme gümnaasiumiga liideti.Miks siis ei räägita Hiiu

Huvitavad blogilistid

Silmapilgud
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., teisipäev 24 aprill kell 22:51
Eestlasest isa kahe pojaga arutlemas Tallinna ühissõidukite marsruutide ja piletihindade üle. Tundub, et nad on mõnevõrra hädas, sest arutelu lõpuks olid nad ühel nõul - võtame parem takso!.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 7) Näita
Juhtus
kirjutab tavainimene blogis tavainimene, esmaspäev 23 aprill kell 12:50
Midagi tõeliselt kirjapanemisväärset ei ole ma vahepeal korda saatnud, ainult janti ja jaburdust, mis tabloididel paigutuks rubriiki “Kirev maailm”. Näiteks õnnestus mul täiesti ootamatult ja esimest korda elus saada pähkliallergia atakk. Tempel mällu: sellistel puhkudel helista hädaabinumbril enne, kui su keel nii üles paistetab, et sa ei suuda enam hääldada sõna “pähkel”.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 5) Näita
Hommik
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., pühapäev 22 aprill kell 04:41
Esimesed linnud teevad häält natuke peale kella kolme. Pime on, minu, inimese silma jaoks täiesti öö alles, aga näe - nemad teavad. Tundub, et mitte veel täiesti kindlalt, pigem aimavad, sest hääled on raasuke nõutud ja viisitud.
Karjäär
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., laupäev 21 aprill kell 02:31
Esikust kostis algul kolinat, siis summutatud mõminat, mida võis isegi vandumiseks pidada, kui poiss poleks kindlalt teadnud, et hambahaldjad ei vannu.  Kes tuli? Te teadis küll, kes tuli, ikkagi oli kuidagi kindlam valjusti üle küsida. Esikus sahisesid riided  ja väsinud lohisevad sammud lähenesid. Suures kohevas taftkleidis kuju ilmus poisi toa uksele. Mina olen, kes see teine madal väsinud hääl kõlas tõredalt.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Vaatamisi: „Punane kilpkonn“ (2016)
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, neljapäev 19 aprill kell 10:44
Punane kilpkonn“ (La tortue rouge, Prantsuse/Belgia/Jaapani 2016). Multikas ehk nagu tänapäeval öeldakse anima. Anima“ on paljudes keeltes hing“. See on hingega film. Vaatasin seda mitu päeva tagasi. Tõmbas mu enesesse ja nüüdseks olen sellele, sellest ja sellega seoses palju mõtelnud.
***
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., kolmapäev 18 aprill kell 05:23
Inimesed peavad öösel magama, mitte netist maailma kõige jaburamaid teooriaid otsima ja end nende arvelt lõbustama. Ah, ikka parem kui lakke jõllitada ja ise samasuguseid välja mõelda. Nüüdseks olen juba kolm tundi end harinud lapikmaalaste ja õõnsa maakera usku inimeste teadmisküllase tarkuse valguses. Millegipärast ei hakka külge.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 5) Näita
Luud ja elud
kirjutab Hundi ulg blogis Hundi ulg, teisipäev 17 aprill kell 17:21
Tuleb välja, et üks lapselaps (tütarlaps) käib juba kaks nädalat karkudega. Jalalabas kaks mõra. Pisut noorem lapselaps (tütarlaps) kukkus ronides käeluu puruks. Ütlesin lapsevanematele, et see pani mind kahtlema minu kivistunud vaadetes soorollidele. Ütlesin, et mõranes minu arusaamine, et iga täiskasvanud mees on juhuslikult ellu jäänud poiss. Nüüd lugesin kurba uudist. Kahju, kes iganes ta oli. Elamata elu ja need asjad.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 6) Näita
Maskeraad
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., teisipäev 17 aprill kell 04:05
Emaskides oleme emad Olles armsamad - maskid on teised Olen ilus. Need maskid on kenad Olen rikas...vot see mask on veider Kõik on hästi, saan hakkama uhkelt! Enam võltsimaks minna ei anna Vajan abi - mask mõningail puhkeil Üle poriste ojade kannab Aga ükskord, kui oled sa ise Ilma maskita, täiesti paljas Tuleb võõras, käes relv üsna haljas Randmeliigutus, lihtsalt üks vise Oled võlts, teeskleja, mürgimadu Peidad näo naeru.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Lihtsalt üks (pleenumi)meenutus
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, pühapäev 15 aprill kell 13:27
Riigikogu tänasest pressiteatest: Riigikogu saalis algab täna keskpäeval neli tundi kestev arutelupäev Riik kui kunstiteos“, millega tähistatakse ajaloolise aprillipleenumi 30. aastapäeva. Arutelupäeva avab Riigikogu esimees Eiki Nestor. Nestori sõnul oli loomeliitude pleenum 30 aastat tagasi kui suur JAH“ inimeste ootustele ja lootustele.
Jutuajamine
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., pühapäev 15 aprill kell 03:21
Tere vanaisa! Näh, Nigul juba kodus. Hallo! How are you? Sõber kaasas ja...jälle mingi väljamaa poiss... Mis ta küsis, Nigul? Toonist oli ju mõista, et küsis miskit. Küsis, et kuidas sul läheb. Hes ok, Bryan. Taat, ma käin duši alt läbi, me läheme täna kambaga Riiga, laupäevaks olen kodus! Wait a bit, it take just few minutes! Be here with grandpa until i... Ok. Whats your grandpas name? Rein.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 5) Näita
Kuidas ma tõrvikurongkäiku korraldasin (ja kättemaksu osa)
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., pühapäev 15 aprill kell 09:59
Mind aeti praegu köögist ära ja seega ei jää muud üle kui kaebama hakata. Alustuseks ei kaeba, vaid kiitlen: esimene palavikuta ööpäev on õnnelikult üle elatud. (Ptüi-ptüi-ptüi!) Kehaline jõudlus on tasemel, mille puhul kevadised aiatööd lõpetan praeguses tempos jätkates juba pärtlipäevaks.
Märkmik tulevikku
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, reede 13 aprill kell 13:15
Kunagi rohkem kui kümme aastat tagasi nägin poes imeilusat märkmikku ja ostsin ta ära, teadmata, milleks seda kasutada. Aga ilus oli. Varsti hakkasin sinna kirja panema kirju oma tütrele sellesse aega, kui ta on suur.
„Seltsimees laps“
kirjutab Laps Eestis blogis Laps Eestis, reede 13 aprill kell 12:29
Härra laps soovis seltsimees last näha ja nii me lastega kinno läksime. Kõigile meile meeldis väga ja soovitan kõigile filmi vaatama minna (lugeda soovitan ka, mulle meeldivad raamatud sageli rohkemgi, kuigi seekord film äkki isegi ületas raamatut). Mind tõesti üllatas, et nii raske sisuga film on märgitud perefilmiks, aga maailmale avatum nutikam 56-ne saab ilmselt juba aru (ma pigem soovitaksin küll kooliealisele).
Chimamanda Ngozi Adichie „Pool kollast päikest“
kirjutab Linda Järve blogis Kruusatee, neljapäev 12 aprill kell 19:29
Chimamanda Ngozi AdichiePool kollast päikest“ Sarjast Moodne aeg“. Inglise keelest tõlkinud Triinu Pakk. Kirjastus Varrak, 2018. Nigeeria noore naiskirjaniku Chimamanda Ngozi Adichie (sünd 1977) romaani Pool kollast päikest“ valisin Varraku märtsikuisest lugemispakkumisest, sest see tõi mulle meelde mu ammused mälestused. 1978.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Leidsin endale ideaalse ameti
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., kolmapäev 11 aprill kell 16:28
Kohe panen kuulutuse lehte ja läheb hulluks kütmiseks. Välja üürida väga hoolas haudejaam No ei saa terveks, oma viga, mis teha. Ei oleks tohtinud nii kiiresti tööle ronida, nüüd on jälle radiaator keres talvisele kütterežiimile lülitatud. Praegu olen esimest korda kuue aasta sees haiguslehel, esimese ringi gripiga olin liiga logu, et arstile isegi helistada (tööandja on mul kohati väga mõistev), tasapisi hakkan ära harjuma. Aa, see haudejaama - jutt...ma olen laiseldes erakordselt staatiline inimene, raudselt saaksin munadest tibud ära idandatud.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 9) Näita
Mõrtsuk
kirjutab Kaamos blogis halleluuja, kevad tuleb ikkagi., esmaspäev 9 aprill kell 00:53
Puu. Tuli. Maha. Saagida. Ühel korral oli ta juba digimuutunud kolmeharulisest tammest kaheharuliseks tammeks,  kolmandik puust kukkus otse elumaja poole.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 10) Näita