i
Blogilist - Aed ja Kodu

edit Lisa/eemalda blogisid

Uued postitused

 • favicon Väiksem väljakutse ja muud turumutijuttu
  kirjutab blogis kaarnalill
 • favicon Lund võiks olla
  kirjutab blogis Kuduv koeraomanik
 • favicon Moonstruck and aglow at Wildflower Center’s Luminations
  kirjutab blogis Digging
 • favicon Ruhnu rosavamsa
  kirjutab blogis Kuduv koeraomanik
 • favicon Gardening book roundup for holiday gift ideas
  kirjutab blogis Digging
 • favicon Proovisin jõululaulu teha.
  kirjutab blogis kaarnalill
 • favicon Waterwise beauty and metal animal safari in Linda Peterson’s San Antonio garden
  kirjutab blogis Digging
 • favicon Vanarauajumalanna kaeblused
  kirjutab blogis kaarnalill
 • favicon Anole drops by to say hi
  kirjutab blogis Digging
 • favicon Japanese maple turns red 3 weeks early
  kirjutab blogis Digging
 • favicon Intspiratsjooni
  kirjutab blogis kaarnalill
 • favicon Tõupuhas talv
  kirjutab blogis kaarnalill
 • favicon LV100
  kirjutab blogis Kuduv koeraomanik
 • favicon Golden ginkgo glory in Lucinda Hutson’s garden
  kirjutab blogis Digging
 • favicon Pennybacker Bridge overlook above Lake Austin
  kirjutab blogis Digging
 • favicon ASIOITA ITSESTÄ
  kirjutab blogis Villi piha, vanhan kansakoulun puutarha ja sisust
Värskenda nimekirja Järgmised postitused

Loetumad postitused

Väiksem väljakutse ja muud turumutijuttu
kirjutab mustkaaren blogis kaarnalill, kolmapäev 12 detsember kell 09:50
Väikesed võsarahvad peavad ikka suuremate keeli ja kombeid õppima. Hädapärast saan juba hakkama elektrikitarristide ja interneti keelega, aga Rammsteini ja E-Bay.de keel on igavene häda. No kunagi tegin jebei konto, et Euroopas liikuvaid kudumismasinate juppe, 12-keelseid elektrikidrasid ja muud meil täiesti mitteliikuvat vaadata ilma tyytu EUst väljaspool asuvate pakkumiste filtreerimiseta. Ingliskeelses e-beis on rõhuv enamus huvitavast kraamist nimelt myygil USAs, millel aga on kõrge postikulu, EU sisendkäibekas ja toll. Aliexpress mind kah ei huvita, aitab yhest väljamaa nännimyymiskeskkonnast kyll. Nii et hääd saksa keele õppimist mulle. Ilm on rõve, madalrõhkkond on, õues tegutsemist segavad kole uim ja väga lyhikesed päevad.

Huvitavad blogilistid

Vanarauajumalanna kaeblused
kirjutab mustkaaren blogis kaarnalill, esmaspäev 3 detsember kell 22:04
Mul on hoovi peal 6 erinevas lagunemisastmes autolaipa. Kuidagi märkamatult on nad meie hoovi hiilinud ja magupidi maha istunud. Kuna abikaasa teovõime ei ole väga piiramatu, siis on neist 4 minu nimel, 2 on teadmata omanikuga või arvelt kustutatud, ma tõesti EI VIITSI nende kõikidega isiklikult tegelda. Just praegu võtsin sundkindlustuse vältimiseks 2 raibet ajutiselt arvelt maha. Sest 1. neist on juppideks ostetud ja 2.
Intspiratsjooni
kirjutab mustkaaren blogis kaarnalill, neljapäev 29 november kell 19:28
Kylm on. Kõik, mis hetkel maas vedelemas, jääb sinna tuleva nädala (võib-olla) sulani. Ja ai, kui madalal on päike. Teised pereliikmed ei ole vist veel aru saanud, et päike käib muud mõnda aega aint 0,2 kohaga tööl. Mõtlen kunstist, aga teha ei julge. Niisama lollusi kyll.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Tõupuhas talv
kirjutab mustkaaren blogis kaarnalill, neljapäev 29 november kell 19:25
Esmaspäeval maandus sulgede sahinal talv. Õhk läks jäiseks, paar cm lund tuli maha, kuused muutusid väga tumedaks roheliseks, ja mina täiskohaga kytjaks. Iga päev hakkasid syya tahtma 2 ahju ja 2 pliiti. Ja köögis on nyyd tonni jagu vähem ruumi. Kuna talviti toimub täielik paradigmamuutus, kõik pehme ja vedel muutub kiviks, pidin veevärgi vahetynni ideedepuudusel kööki tooma.
LV100
kirjutab KK blogis Kuduv koeraomanik, neljapäev 29 november kell 16:22
Läti Vabariigil oli 18. novembril 100. sünnipäev. Ei midagi uut, nädal varem oli Poolal jne. Kõik tähistavad ja on pidulikud. Mul oli pikka aega mõte küpsetada midagi Lätipärast ja paar retsepti kõrvale pandud. Nüüd oli siis põhjust ja tegin pekipirukaid ning rukkijahust porgandi-kartulipirukaid köömnetega - sklandrausis nimeks.
Lund võiks olla
kirjutab KK blogis Kuduv koeraomanik, teisipäev 11 detsember kell 10:14
Koerapilte pole ammu olnud. Unistame lumest. Vahel antakse ja siis jälle sulab kõik ära.
Moonstruck and aglow at Wildflower Center’s Luminations
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, esmaspäev 10 detsember kell 19:00
Under a fingernail sliver of moon, we strolled quiet garden paths illuminated with hundreds of glowing luminarias, ultraviolet uplighting on trees, and the occasional white moon light at the Lady Bird Johnson Wildflower Center last night.  The annual holiday event runs for four nights, but following two nights of rain and one of windy cold, we expected all of Austin would turn out for last night’s final show.  And they did.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Ruhnu rosavamsa
kirjutab KK blogis Kuduv koeraomanik, esmaspäev 10 detsember kell 10:33
Minu rosavamsa on lõpuks valmis! Üritasin kudumisprotsessi ajal tegevust pildistada ja märkmeid teha, et kui peaks tekkima soov teha veel üks, siis on hea järge ajada. Tegin Dagmari näpunäidete järgi ja nii nagu vanasti, abiks olid ka Anu Pinki nõuanded. Apsakaid on aga need tunneb ära vaid siis kui oskad vaadata. Panen siia vaid kaks pilti, Ravelrys on rohkem.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Gardening book roundup for holiday gift ideas
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, laupäev 8 detsember kell 20:43
Wondering what to get your garden-loving friend or family member (or yourself) for the holidays? Here’s a roundup of recent books with something for everyone, whether their interest leans more to ornamental design, edibles, or ecology. Dreamscapes: Inspiration and Beauty in Gardens Near and Far by Claire Takacs (Hardie Grant, 2018), a wonderfully talented garden photographer from Australia, is at the top of my reading pile.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 1) Näita
Proovisin jõululaulu teha.
kirjutab mustkaaren blogis kaarnalill, neljapäev 6 detsember kell 21:36
Ja avastasin, et ma ei suuda enam lamavas asendis luuletust välja mõelda! Pysti seistes aga on signaalisegajaid maru palju. Vaat SEE on mandumine, allakäik ja häving, sõbrad.
Waterwise beauty and metal animal safari in Linda Peterson’s San Antonio garden
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, kolmapäev 5 detsember kell 21:56
An invitation to Linda Peterson’s garden in San Antonio proved too tempting a treat to resist on the day before Halloween. I arrived in San Antonio in time to tour the terrific new culinary and adventure gardens at  San Antonio Botanical Garden before heading over to Linda’s mint-green home and walled garden under an undulating canopy of live oaks. Tree limbs aren’t the only undulating features in Linda’s mint-condition gravel garden (not a fallen leaf or weed in sight). Check out the wavy arms on this variegated American agave, like an octopus writhing across the seabed.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 10) Näita
Anole drops by to say hi
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, reede 30 november kell 09:46
Hang in there, my friends it’s Friday! I welcome your comments; please scroll to the end of this post to leave one. If you’re reading this in a subscription email, click here to visit Digging and find the comment box at the e
comments Viimased kommentaarid (kokku: 6) Näita
Japanese maple turns red 3 weeks early
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, kolmapäev 28 november kell 20:15
The species Japanese maple ( Acer palmatum ) at the front corner of our house reliably goes scarlet in December, turning red to match the Christmas balls I hang on an agave by the front door. But this year the color change came three weeks early compared to last year. Some of the leaves are freeze-burned because of the cold snap of a couple weeks ago very early freeze for Austin.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 2) Näita
Golden ginkgo glory in Lucinda Hutson’s garden
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, esmaspäev 26 november kell 20:41
My phone buzzed on Saturday as my daughter, home from college for Thanksgiving, and I were heading out to do a little shopping at Blue Genie Art Bazaar. It was Lucinda Hutson , her voice excited as she said the magic words: “The ginkgo tree is absolutely the prettiest ever! Come and see it.” I grabbed my camera bag, and we made a beeline for Lucinda’s purple casita in the Rosedale neighborhood.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 10) Näita
Pennybacker Bridge overlook above Lake Austin
kirjutab Pam/Digging blogis Digging, esmaspäev 26 november kell 02:27
I’ve lived in Austin for 24 years and yet somehow, until recently, had never seen the city from its most famous overlook along Capital of Texas Highway on the north side of Lake Austin, where a limestone cliff offers a postcard-worthy view of iconic Pennybacker Bridge (aka the Loop 360 Bridge) and, in the distance, the city’s fast-growing skyline.   I learned afterward that the city is trying to discourage people from visiting this romantic spot, which is part of the right-of-way for busy Capital of Texas Highway, also known as Loop 360.
comments Viimased kommentaarid (kokku: 6) Näita
ASIOITA ITSESTÄ
kirjutab Villin pihan Sanna blogis Villi piha, vanhan kansakoulun puutarha ja sisust, pühapäev 25 november kell 10:07
Täytin tämän kuun alussa 45 vuotta. Hyvällä tuurilla elämä on puolessa välissä, huonommalla vähän yli. Mietin uhkaako minua keski-iän kriisi? En ole koskaan tunnistanut ikä-kriisejä itsessäni enkä aio tehdä sitä nytkään.  Optimistina tein puolivälin päivityksen. Kunpa joku kysyisi oppimiani asioita minulta, kun täytän 90 vuotta. MITÄ OLEN OPPINUT ITSESTÄNI TÄHÄN ASTI En tiedä juurikaan mistään mitään.